Archiwum wydarzeń
Archiwum
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
Dnia 27 czerwca 2025 roku w Szkole Podstawowej w Lucynowie uroczyście zakończono rok szkolny 2024/2025. Był to dzień pełen wzruszeń, podziękowań i dumy z osiągnięć uczniów.
Podczas apelu końcoworocznego zostały zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla uczniów, które w minionym roku szkolnym wykazały się wzorowym zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Szczególne gratulacje otrzymali również uczniowie ze 100% frekwencją – ich systematyczność i zaangażowanie zostały zauważone i docenione przez całą społeczność szkolną.
Uroczyste Pożegnanie Klas Ósmych
Dnia 26 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas ósmych. To wyjątkowy dzień – pełen wzruszeń, podsumowań i podziękowań, który na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli, rodziców oraz całej społeczności szkolnej.
Przekazanie sztandaru klasom siódmym
Innowacja pedagogiczna „Dzieci w sieci”
W tym roku szkolnym w klasie I b odbywały się zajęcia „Dzieci w sieci” wspierające rozwój uczniów. Poświęcone zostały głównym zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu, czyli m.in. równowadze w korzystaniu z sieci, wzajemnemu szacunkowi, dbałości o prywatność, ograniczonemu zaufaniu do osób poznanych w sieci, dzieleniu się z dorosłymi niepokojącymi sytuacjami, reagowaniu na zagrożenia. Dzięki temu uczniowie zostali wyposażeni w kluczowe umiejętności związane z bezpiecznym poruszaniem się po Internecie i korzystaniem z urządzeń ekranowych.
Wsiąść do pociągu...czyli wyjazd kl. Vb do Warszawy
24 czerwca wcześnie rano, bo o 7.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż pociągiem do naszej stolicy. Po dotarciu na dworzec Wileński, przesiedliśmy się w inny środek transportu- metro, którym udaliśmy się w stronę Stadionu PGE Narodowego. Ten nowoczesny obiekt sportowo-widowiskowy zwiedzaliśmy z przewodnikiem. Pokonując trasę „ Piłkarskie emocje” każdy miał szansę poczuć się jak piłkarz, który przygotowuje się do meczu na tym stadionie. Zwiedziliśmy szatnie, gdzie przed meczem mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Zajrzeliśmy do sali, w której odbywają się konferencje prasowe z piłkarzami, trenerami oraz rzecznikami prasowymi przed meczami. Każdy miał także szansę poczuć się jak kibic siadając w jednym z biało-czerwonych krzesełek w strefie VIP. Następnie mieliśmy możliwość podziwiać ten piękny obiekt z tarasu widokowego. Wycieczka p
Zajęcia profilaktyczne „Przyjaciele Zippiego”
W roku szkolnym 2024/2025 w oddziałach przedszkolnych Oa i Ob realizowany był program profilaktyczny „Przyjaciele Zippiego”. Zajęcia odbywały się regularnie dwa razy w tygodniu, a ich głównym celem było wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci.
„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program rekomendowany przez specjalistów w dziedzinie pedagogiki i psychologii. Skierowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat. Jego zadaniem jest nauczenie najmłodszych, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, rozwiązywać konflikty, nawiązywać i utrzymywać relacje z rówieśnikami oraz jak szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Podczas zajęć dzieci poznawały historie małego patyczaka Zippiego i jego przyjaciół, z którymi przeżywały różne codzienne przygody. Każda opowieść była punktem wyjścia do rozmów, ćwiczeń i zabaw, które uczyły dzieci empatii, komunikacji, rozpoznawania i nazywania emocji, a także
BAKCYL
Dnia 23.06.2025 r. nasza szkoła wzieła udział w projekcie edukacyjnym Bakcyl poprzez obejrzenie prelekcji onlline. Klasy IV-VI dowiedzieli się jak oszczędzać i inwestować swoje oszczędności, zaś klasy VII-VIII wzbogacili swoją wiedzę o bezpieczeństwu w cyberprzestrzeni.
BAKCYL jest projektem edukacyjnym Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.
„Zdrowo jem, więcej wiem” – sukces zerówki Oa! Drugie miejsce w Ogólnopolskim Projekcie
Z ogromną radością informujemy, że nasza grupa zerówkowa Oa zdobyła drugie miejsce w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem”, organizowanym przez Fundację BOŚ. To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem na to, jak zaangażowani, kreatywni i świadomi potrafią być nawet najmłodsi uczniowie! Projekt miał na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywnego stylu życia wśród dzieci. W jego ramach nasza zerówka zrealizowała szereg zadań edukacyjnych, plastycznych i ruchowych.
Wspólna przygoda w dawnej leśniczówce
W środę 18 czerwca, uczniowie klas VIIa i VIIb wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu integracyjnym, które odbyło się w malowniczym miejscu wypoczynku – dawnej leśniczówce położonej w sercu lasu. Celem spotkania była nie tylko dobra zabawa na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim budowanie relacji i wzmacnianie więzi między uczniami obu klas.
Ognisko integracyjne na zakończenie klasy ósmej
W dniu 18.06.2025r. uczniowie klasy VIIIa wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z okazji zakończenia edukacji w szkole podstawowej. W ciepłej i pełnej wspomnień atmosferze odbyło się ognisko, które stalo się okazją do podsumowania wspólnie spędzonych lat. To był piękny sposób na zakończenie ważnego etapu w życiu młodych ludzi.
20 lat z Brzechwą
Dnia 17 czerwca każdego roku obchodzimy święto szkoły. W tym roku to szczególna rocznica - mija właśnie 20 lat od nadania szkole imienia Jana Brzechwy.
Z samego rana na dzieci czekało wiele atrakcji, uczniowie z klas VIIa i VIIb przygotowali pokazy chemiczno-fizyczne dla młodszych koleżanek i kolegów z klas 0-III. Starsi uczniowie obejrzeli film Pan Kleks i wynalazek Filipa Golarza, a następnie każda klasa wspólnie wykonała ilustrację do losowo wybranego wiersza Jana Brzechwy.
IX Festiwal Latawcowy
W sobotę, 14 czerwca 2025 roku w Wyszkowie odbył się IX Festiwal Latawcowy – barwne i radosne święto pasjonatów latawców w każdym wieku. W wydarzeniu wzięły udział liczne szkoły i placówki z całego regionu, a niebo nad Wyszkowem wypełniło się kolorowymi konstrukcjami, własnoręcznie wykonanymi przez uczestników.
Biwak w Przetyczy Włościańskiej
W dniach 12-13 czerwca 2025 roku uczniowie klasy VIIIb wzięli udział w wyjątkowym biwaku, który odbył się w malowniczej Przetyczy Włościańskiej na Stawach Folwarcznych nad Traktem Furmańskim. To dwudniowe wydarzenie było pełne przygód, radości i niezapomnianych wspomnień, które na pewno pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Misja Las klasy III b z Kubusiowymi Przyjaciółmi Natury
W ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury, uczniowie klasy III b wzięli udział w wyjątkowej wyprawie do lasu, realizując zadanie ,,Misja Las". Celem wyjścia było nie tylko poznanie leśnego ekosystemu, ale również budzenie szacunku i troski o przyrodę. Przed wyprawą uczniowie wspólnie stworzyli kodeks w formie plakatu „Jak należy się zachowywać w lesie?”. Następnie podczas spaceru dzieci bacznie obserwowały rośliny i zwierzęta, notując swoje spostrzeżenia na specjalnych kartach. Uczyły się rozpoznawać gatunki drzew, a także dowiedziały się, jak ważną rolę pełni las w naszym życiu. Dzieci ćwiczyły również swoje umiejętności matematyczne, mierząc i obliczając obwody drzew. Uczniowie przypomnieli sobie również zasady odpowiedzialnego zachowania w lesie – „Nie śmiecimy, nie hałasujemy, nie niszczymy!”. W ramach zajęć technicznych, dzieci stworzyły leśne mobile – ozdobę, którą mogły zabra
Dzień Pełen Emocji
Dnia 12 czerwca 2025 roku klasa Va wybrała się na wycieczkę do Wołomina. Od samego rana dopisywały dobre humory, a pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi. Program wyjazdu był bardzo atrakcyjny i zapewnił uczniom mnóstwo wrażeń.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w centrum rozrywki, gdzie uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w jeździe gokartami oraz nauce dryfowania w specjalnych pojazdach Crazy Carts. Dla wielu uczestników była to pierwsza styczność z tego typu aktywnością, co wywołało sporo emocji – od ekscytacji po niekontrolowane wybuchy śmiechu. Instruktorzy zadbali o bezpieczeństwo i odpowiednie przeszkolenie, a dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi kierowcy wyścigowi.
Jubileuszowy Deptak Taneczny "Korzenie & Konary"
W dniu 11 czerwca klasa Vb obejrzała multimedialne widowisko "Korzenie & Konary". Spektakl został wystawiony z okazji Jubileuszu Wyszkowskiego Teatru Tańca. Na scenie wśród wielu tancerzy mogliśmy podziwiać również uczennice z naszej szkoły, ale najbardziej trzymaliśmy kciuki za Wiktorię z naszej klasy. Serdecznie Jej gratulujemy świetnego występu. Deptak to coś więcej niż taniec. To emocje, ludzie, chwile, które zostają. I tak też właśnie było z nami, bo wszystkim występ bardzo się podobał, dostarczając wielu pozytywnych wrażeń.
Program edukacyjny pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
Klasa II, III a i III b wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla szkół podstawowych, który był poświęcony tematyce ekologicznej, a jego głównym organizatorem była marka Kubuś. Celem projektu była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Uczniowie dzięki zajęciom nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu. W nagrodę za pomyślne ukończenie projektu każde z dzieci otrzymało specjalny certyfikat przyznający tytuł „Kubusiowego Przyjaciela Natury”.
Okładka ulubionej książki
Maj to miesiąc, w którym szczególnie dużo uwagi poświęcamy książkom i czytelnictwu. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Okładka ulubionej książki”. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować własną wersję okładki do wybranej przez siebie książki. Pomysłowość, estetyka oraz oryginalność prac przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów!
Czwórbój Lekkoatletyczny – Sukcesy Naszych Uczniów!
Dnia 6 czerwca 2025 roku odbyły się zawody czwórboju lekkoatletycznego dla uczniów klas II, III i IV. W sportowej rywalizacji wzięło udział osiem drużyn z różnych szkół, a zmagania odbyły się w przyjaznej, pełnej emocji atmosferze.
Nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje – dziewcząt i chłopców – które spisały się znakomicie. Dziewczynki po zaciętej walce wywalczyły brązowy medal, prezentując świetną formę i sportowego ducha. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy, którzy zdobyli srebrny medal, ustępując jedynie jednej drużynie.
Tradycja, która rozkwita - laurowiśnie od ósmoklasistów dla szkoły
Każdego roku uczniowie klas VIII naszej szkoły kontynuują wyjątkową tradycję - sadzenie krzewów jako prezent dla placówki. Jest to gest pełen symboliki, który stanowi wyraz wdzięczności za lata nauki, przyjaźni oraz doświadczeń zdobytych w murach szkoły.Laurowiśnia, jako krzew trwały i ozdobny, jest idealnym symbolem rozwoju i ciągłości pokoleń uczniów naszej szkoły.Dziękujemy tegorocznym absolwentom za piękny gest i życzymy im powodzenia na nowej drodze edukacyjnej. Niech ich przyszłość rozwija się równie pięknie jak posadzone laurowiśnie!
Integracja klasy VIIb – ognisko, badminton i strzały z łuku!
Dnia 5 czerwca uczniowie klasy VIIb wzięli udział w wyjątkowym dniu integracyjnym, który odbył się na świeżym powietrzu u państwa Łukasiaków. Celem wydarzenia była nie tylko dobra zabawa, ale także umocnienie więzi między uczniami oraz wspólne spędzenie czasu poza szkolnymi murami. Główną atrakcją było ognisko, przy którym wszyscy mogli wspólnie upiec kiełbaski, zjeść ciepłe przekąski i porozmawiać w swobodnej atmosferze.
Witaminki
5 czerwca oddziały przedszkolne zrealizowały kolejne warzywne wyzwanie w ramach innowacji ,,Witaminki". Tym razem dzieci poznały Bakłażana-Błażeja. Dzieci wysłuchały opowiadania o Bakłażanie-Błażeju, obejrzały film o uprawie tego warzywa a na koniec wykonały pracę plastyczną.
Ewa Kac, Martyna Racka, Marianna Zysk, Katarzyna Powierza
Z wizytą w Wyszkowie
4 czerwca uczniowie klasy Ia i I b udali się do Wyszkowa, aby odwiedzić strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, a następnie spędzić trochę czasu w parku im. Karola Ferdynanda Wazy i lepiej go poznać.
Podczas wyjazdu, dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat pracy strażaka, zobaczyły pokój dyspozytora, dowiedziały się w jaki sposób przekazuje on strażakom informacje o pożarach i zobaczyły, jak wygląda strój strażaka. Następnie zeszły do garażu, gdzie obejrzały wszystkie wozy i łodzie, jakie wyszkowska jednostka ma na swoim wyposażeniu. Zapoznały się też ze sprzętem, który służy strażakom podczas akcji ratowniczych. Wszyscy chętni mogli także wsiąść do jednego z wozów, a potem sprawdzić się w roli strażaka, trzymając w rękach prawdziwy wąż strażacki. Podczas pobytu uczniowie zdobyli też bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa ora
Rowerowa przygoda
Dnia 4 czerwca 2025 roku uczniowie klasy Va wzięli udział w długo wyczekiwanej wycieczce rowerowej po malowniczych okolicach Lucynowa. Pogoda tego dnia dopisała – świeciło słońce, a lekki wiatr idealnie chłodził zmęczonych pedałowaniem rowerzystów. Wszyscy zebrali się pod szkołą już z samego rana, pełni energii i dobrego humoru.
Wycieczka klas IIa i IVa do Lawendzianki w Somiance
Dnia 3 czerwca uczniowie klas IIa i IVa wybrali się na wycieczkę do Lawendzianki w Somiance. Był to dzień pełen radości, śmiechu i niezapomnianych wrażeń.
Lawendzianka to piękne miejsce na otwartej przestrzeni, gdzie dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji. Największą popularnością cieszyły się dmuchańce, plac zabaw oraz tyrolka, która dostarczyła wielu emocji. Uczniowie mieli także okazję odwiedzić małe gospodarstwo ze zwierzętami.
Wycieczka klas trzecich do Dębowej Doliny w Skuszewie
3 czerwca 2025 roku klasy IIIa i III b wyruszyły na pełną atrakcji wycieczkę do Dębowej Doliny w Skuszewie, aby świętować Dzień Dziecka. Program był niezwykle bogaty i dostarczył dzieciom mnóstwo radości oraz niezapomnianych wrażeń. Wśród atrakcji znalazły się: przejażdżka ciuchcią i obserwacja przyrody, karmienie rybek, gry i zabawy z animatorami, wyścigi, zjeżdżalnie, zamek do skakania i wiele innych zorganizowanych zabaw ruchowych. Odbyły się również warsztaty kulinarne – dzieci miały okazję własnoręcznie przygotować pizzę z pomocą kucharza oraz oczywiście ją degustować. Zwieńczeniem wycieczki był grill z kiełbaskami oraz wata cukrowa – ulubiony przysmak najmłodszych. Dzień był pełen uśmiechu, zabawy i integracji na świeżym powietrzu.
Wycieczka klasy IVb do Wyszkowa
W poniedziałek, 2 czerwca, klasa IVb z okazji Dnia Dziecka wybrała się na wycieczkę do Wyszkowa. Podróż odbyła się nietypowo – pociągiem, co było dla wielu uczniów dodatkową atrakcją i ciekawym doświadczeniem.
Po przyjeździe do miasta udaliśmy się na wspólny posiłek, który dał nam energię na dalsze aktywności. Następnie ruszyliśmy na spacer, podczas którego odwiedziliśmy kilka charakterystycznych miejsc Wyszkowa. Nie zabrakło również chwili słodkiej przyjemności – udaliśmy się na lody, które zasponsorowała klasowa Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy za ten miły gest!
,,Westernowa misja profilaktyczna”
Dnia 31 maja 2025 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie, odbył się Rodzinny Piknik Profilaktyczny pod hasłem „Westernowa misja profilaktyczna”, który został zorganizowany przez nauczycieli i pracowników szkoły we współpracy z sołectwem Lucynów. Piknik skierowany był do całych rodzin, aby pokazać rodzicom i dzieciom, że warto spędzać wspólnie czas i budować silne relacje rodzinne. Hasło przewodnie pikniku promowało zdrowy styl życia, podkreślając wartość trwałych i bezpiecznych relacji rodzinnych, jako klucza do umiejętnego radzenia sobie z trudnościami życiowymi.
„Główka Pracuje” – podsumowanie warsztatów edukacyjnych 2024/2025
W roku szkolnym 2024/2025 nasze przedszkolaki i uczniowie z klas I-III wzięły udział w wyjątkowym cyklu warsztatów edukacyjnych „Główka Pracuje”, realizowanym przez MADU Pracownia zabawy i rozwoju. Był to projekt comiesięcznych spotkań o charakterze kreatywno-edukacyjnym, podczas których dzieci, poprzez zabawę, eksperymenty, spotkania z fauną i florą oraz działania plastyczne, odkrywały tajniki nauki, rozwijały swoją wyobraźnię i zdobywały nowe umiejętności. Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem bezpiecznych materiałów oraz strojów ochronnych. Co działo się na warsztatach? Październik – Dlaczego mamy katar? Dzieci dowiedziały się, skąd bierze się katar i jak działa nasz nos. Na koniec samodzielnie przygotowały kolorowego glutka do zabawy. Listopad – Spotkanie z jeżem Z okazji Dnia Jeża dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych i miały okazję spotkać prawdziwego jeża. Stworzyły t
„Lawendzianka”
30 maja 2025 r. dzieci z grup Oa, Ob i Oc Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne „Lawendzianka” w Somiance. Pod opieką nauczycieli dzieci miały okazję poznać życie na wsi, zobaczyć alpaki, byki szkockie, pawie, kury, osiołki i króliki. Na miejscu czekał na plac zabaw, na którym znalazły się m.in. tyrolka, huśtawki, dmuchane zabawki oraz wiele innych atrakcji. Dzieci skakały po snopkach zboża i uczestniczyły w warsztatach zdobienia ekologicznych toreb. Dużą radość sprawiły zagadki z animatorką. Wycieczkę zakończyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pogoda była piękna, a dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do szkoły.
Spotkanie z Michałem Kaputem – niezapomniany dzień z zawodnikiem Radomiaka Radom
W środę 28 maja nasza szkoła miała zaszczyt gościć wyjątkowego sportowca – Michała Kaputa, zawodnika Radomiaka Radom. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy mieli okazję nie tylko porozmawiać z profesjonalnym piłkarzem, ale także wspólnie z nim zagrać mecz.
Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie z niecierpliwością czekali na przybycie gościa. Gdy Michał Kaput pojawił się na miejscu, przywitały go gromkie brawa. Piłkarz z uśmiechem odpowiedział na wszystkie pytania zadawane przez dzieci – te dotyczyły zarówno jego kariery, jak i życia codziennego sportowca. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda trening w klubie Ekstraklasy, jak radzić sobie z porażkami oraz co trzeba robić, by spełniać swoje sportowe marzenia.
SALWA
28 maja w ramach lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klasy VIIIa i VIIIb wybrali się na strzelnicę SALWA w Wołominie. Celem wycieczki było zapoznanie z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, zapoznanie z budową i działaniem broni oraz praktyczna nauka strzelania. Wizyta na strzelnicy dostarczyła nowych wrażeń, emocji i umiejętności. Każdy strzał był ogromnym osiągnięciem i powodem do dumy!
Koktajl truskawkowy
W ramach innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch”, uczniowie klasy VII b wzięli udział w wyjątkowych zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowywali zdrowy i pyszny koktajl truskawkowy. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie znaczenia odpowiedniego odżywiania oraz rozwijanie praktycznych umiejętności kulinarnych. Pod opieką wychowawcy uczniowie samodzielnie myli owoce, kroili truskawki, a następnie miksowali składniki. Wszystko odbywało się w atmosferze współpracy, dobrej zabawy i wspólnego zaangażowania. Efektem ich pracy był aromatyczny, naturalny napój, pełen witamin i energii.
Dzień Mamy i Taty – wyjątkowe chwile pełne miłości
W naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie – przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty, które na długo pozostanie w sercach wszystkich obecnych. To był czas pełen emocji, uśmiechów i wzruszeń, kiedy dzieci miały okazję podziękować swoim rodzicom za ich codzienną miłość, troskę i poświęcenie.
Na scenie rozbrzmiewały piękne wiersze, piosenki i opowieści, które mali artyści przygotowali z ogromnym zaangażowaniem i sercem. Każdy występ był wyrazem wdzięczności – za ciepłe dłonie mamy, za silne ramiona taty, za wspólne chwile, które tworzą bezpieczny i kochający dom.
Coś się wydarzyło i już wkrótce usłyszycie to wszyscy!
W minioną sobotę, 24 maja, grupa utalentowanych uczennic naszej szkoły miała okazję wziąć udział w wyjątkowej sesji nagraniowej.
To było niezwykłe doświadczenie – dużo pracy, skupienia i pasji. Efekty ich pracy pozostaną na razie tajemnicą, ale wszystko zostanie ujawnione w wyjątkowym momencie. Bądźcie czujni – nadchodzi jubileusz naszej szkoły, który zapisze się w sercach na długo.
Spotkanie z podróżnikiem, czyli opowieść o Meksyku
23 maja 2025 r. gościliśmy w naszej szkole podróżnika z grupy „Trzask”, który zabrał nas w cudowną podróż, do Meksyku.
Podczas bogatej w filmy i zdjęcia prelekcji, poznaliśmy geografię oraz kulturę państwa bogatej tradycji. Odwiedziliśmy głośną i niebezpieczne miasto Meksyk, niezwykłe Muzeum Mumii, ruiny wielkich miast Azteków i Majów. Mogliśmy podziwiać najgrubsze drzewo świata cypryśnik meksykański a także uprawy agawy i innych sukulentów. Wysłuchaliśmy także opowieści o regionalnych przysmakach : smażonych świerszczach, mrówkach, larwach, ostrej papryce, jadalnych kaktusach, ziarnach kakao i czekoladzie.
Sukcesy uczniów w Powiatowych Igrzyskach w Lekkiej Atletyce klas VII–VIII
Tegoroczne Powiatowe Igrzyska w Lekkiej Atletyce okazały się bardzo udane dla naszej szkoły. Reprezentanci klas VII i VIII z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali z uczniami z innych placówek, a ich wysiłek zaowocował imponującymi wynikami.
W biegu na 300 metrów bezkonkurencyjna okazała się Julia Szczerba, która zdobyła pierwsze miejsce wśród dziewcząt, pokazując znakomitą formę i determinację. Również w tej samej konkurencji, w kategorii chłopców, Damian Tryc zajął pierwsze miejsce, zostawiając rywali daleko w tyle.
Nasi uczniowie w konkursie matematycznym ,,Liczę na 6+’’
W dniu 20 maja uczniowie naszej szkoły Antoni Kac kl.IVa i Patryk Osytek kl. IVb wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym „Liczę na 6 +”.
Konkurs ten zgromadził młodych pasjonatów matematyki z wielu szkół i stanowił doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz zastosowania matematyki w praktyce. Choć w tym roku nie udało się zdobyć żadnego miejsca , jesteśmy dumni z naszych młodych matematyków.
Wychowanie i profilaktyka – gra miejska „Stop Przemocy – razem możemy więcej”
21 maja 2025 roku w Wyszkowie odbyła się gra miejska pod hasłem „Stop Przemocy – razem możemy więcej”, której celem było promowanie postaw przeciwdziałających przemocy oraz kształtowanie empatii, współpracy i odpowiedzialności wśród młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych. Gra miała charakter edukacyjno-profilaktyczny – uczestnicy poruszali się po wyznaczonych punktach na terenie miasta, gdzie rozwiązywali zadania związane z tematyką przemocy, prawami człowieka, asertywnością, pomocą rówieśniczą oraz instytucjami wspierającymi ofiary przemocy. Uczniowie pracowali w zespołach, co sprzyjało integracji i rozwijaniu umiejętności pracy grupowej. Celem było nie tylko ukończenie gry, ale przede wszystkim zdobycie wiedzy i doświadczenia, które mogą pomóc w rozpoznawaniu i przeciwdziałaniu przemocy w szkole i poza nią.
Sukcesy naszych uczniów na Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych!
21 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych dla uczniów klas VII i VIII. Zawody odbyły się w atmosferze sportowej rywalizacji, a nasi uczniowie pokazali prawdziwego ducha walki i świetne przygotowanie.
Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w różnych dyscyplinach – biegu na 100 m, 200 m ,300 m, 600 m oraz 1000 m ,skoku w dal oraz sztafecie. W efekcie zdobyliśmy złote, srebrne i brązowe medale, co jest ogromnym sukcesem i powodem do dumy!
,,Opuszczamy mury - wracamy do natury"
20 maja 2025 roku trójka uczniów z siódmych klas razem z pedagogiem szkolnym oraz przedstawicielami szkół podstawowych z Gminy Wyszków wzięli udział w wyprawie podczas której odkrywali piękno najbliższej okolicy. Zadanie wcale nie było łatwe, ale wszyscy dzielnie walczyli i poddawali się mimo trudności jakie pojawiały się na naszej drodze. Uczestnicy okazywali sobie ogromne wsparcie i życzliwość. Ta wyprawa to przeżycia, których nie da się tak po prostu opisać słowami. Uczniowie są tak bardzo zauroczeni pięknem natury i przygodami, że nie mogą doczekać się kolejnego wyjścia w teren.
Czwórbój lekkoatletyczny klas szóstych i młodszych – sportowa rywalizacja z duchem fair play!
20 maja odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym dla uczniów klas szóstych i młodszych. Reprezentanci naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem stanęli do sportowej rywalizacji, mierząc się z rówieśnikami z innych placówek. Zawody rozgrywane były w czterech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi (600 m dla dziewcząt, 1000 m dla chłopców).
Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem
W dniu 16 maja uczniowie klasy IIa mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - spotkaniu autorskim z panem Wojciechem Cesarzem, znanym i cenionym autorem książek dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie.
Podczas spotkania pan Wojciech opowiadał o swojej pracy pisarskiej, inspiracjach oraz kulisach powstawania książek. Uczniowie mieli szansę zadać pytania, zdobyć autografy, a nawet porozmawiać z autorem osobiście. Atmosfera była pełna ciekawości, inspiracji i literackiej pasji.
Dzień Bezpieczeństwa
Dzień Bezpieczeństwa w naszej szkole W związku z pismem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Pani Wioletty Krzyżanowskiej, nasza szkoła przyłącza się do inicjatywy organizacji Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się w maju. Celem tego wydarzenia jest propagowanie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.
Zdrowo jem, więcej wiem
Klasa I b wzięła udział w 15. edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Patronatami honorowymi objęli ją Minister Edukacji Narodowej i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy. Projekt skierowano do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych oraz nauczycieli i rodziców, z których dzieci czerpią przykład. Właśnie w tym wieku wyrabiane są nawyki żywieniowe. Warto, żeby były one prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowiem.
Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu
9 maja nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie Piosenki o Zdrowiu, który odbył się w Wyszkowski Ośrodku Kultury Hutnik. Uczennice z ogromnym zaangażowaniem reprezentowały nas w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I–V wystąpiły:
- Lena Skiba kl.Va
- Ola Kaszuba kl.Va
- Marika Kucharczyk kl.Va
- Nadia Mikiewicz kl.Va
Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży
Podsumowanie projektu Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży odbyło się 25.04.2025 w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie. Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży - dziękujemy za umożliwienie kolejnego spotkania z FES z Heide. Przedstawiamy efekty naszego spotkania.
Beata Szczerba
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem
Dnia 8 maja 2025 roku uczniowie klas IIIa i III b przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. To coroczna akcja Operonu, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Sprawdzian składał się z części polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej i sprawdzał kompetencji takie jak: słuchanie, czytanie, pisanie, liczenie oraz rozumienie zjawisk przyrodniczych. To pierwszy tak poważny sprawdzian wiadomości dla trzecioklasistów. Uczniowie z zaangażowaniem oraz z uśmiechem na twarzy podeszli do rozwiązywania zadań.
Nie tylko sport - wychowanie fizyczne z pierwszą pomoc
Podczas jednej z lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną.Tematem zajęć było udzielanie pierwszej pomocy – niezwykle ważna i potrzebna umiejętność.
Pani pielęgniarka w przystępny sposób wyjaśniła, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, takich jak skaleczenia, omdlenia czy złamania. Uczniowie dowiedzieli się również, jak prawidłowo wezwać pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy 112, oraz jak udzielać podstawowej pomocy poszkodowanemu do czasu przyjazdu ratowników.
Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 6 maja w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja, którą zorganizowali uczniowie klasy: Vb i VI przy współpracy nauczycieli.
Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie odbyła się część artystyczna, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. W trakcie występu chór odśpiewał piosenki tematycznie związane z konstytucją, a dzieci z grupy Oc pięknie wydeklamowały „Katechizm polskiego dziecka”.
Piernikowa Przygoda w Grodzie Kopernika
5 maja 2025 r. klasy IVa, IVb oraz Va wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Torunia. Już od samego rana uczniowie byli podekscytowani perspektywą wspólnej podróży.
Pierwszym przystankiem była Piernikarnia „Toruńska”, gdzie dzieci mogły poznać historię słynnych toruńskich pierników, a także samodzielnie wykonać własne, pachnące wypieki. Następnie uczniowie udali się na spacer po toruńskiej starówce. Odwiedzili pomnik Mikołaja Kopernika oraz jego dom – miejsce, które szczególnie pobudziło wyobraźnię młodych odkrywców.
Dzień Ziemi w naszej szkole
Tegoroczny Dzień Ziemi w naszej szkole był wyjątkowy – kolorowy, pomysłowy i pełen dobrych eko-uczynków!
Od rana szkolne korytarze zamieniły się w małą galerię sztuki ekologicznej. Uczniowie klas O-III przygotowali plakaty, które aż pachniały wiosną i dobrą energią. Były drzewa, rzeki, śmieci lądujące tam, gdzie trzeba, a nawet Ziemia, która uśmiechała się szeroko, jakby właśnie dostała w prezencie czyste powietrze. I nic dziwnego – bo wszyscy naprawdę się postarali!
Matematyczny As
W dniu 23 kwietnia 2025r. w Szkole Podstawowej nr.5 w Wyszkowie odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu Matematycznego pt. Matematyczny As, który skierowany był do uczniów klas piątych. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli dwaj uczniowie z klasy Va Szymon Dąbkowski i Karol Wasiak. I tym razem mamy sukces. Uczeń Szymon Dąbkowski zajął II miejsce.
Magia słowa Jana Brzechwy – Gminny Konkurs Recytatorski w Lucynowie
15 kwietnia 2025 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lucynowie po raz kolejny stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Tego dnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Utworów Jana Brzechwy, który zgromadził 39 młodych recytatorów ze szkół podstawowych Gminy Wyszków.
Celem konkursu było nie tylko pielęgnowanie kultury żywego słowa, ale także popularyzacja twórczości patrona szkoły – Jana Brzechwy, którego wiersze od pokoleń bawią i uczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy prezentowali znane i mniej znane utwory poety, zachwycając publiczność interpretacją, dykcją i sceniczną ekspresją.
Wielki sukces naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych!
Z ogromną dumą informujemy o wyjątkowym osiągnięciu uczniów naszej szkoły, którzy zostali finalistami prestiżowych konkursów kuratoryjnych na najwyższym, wojewódzkim szczeblu.
Michał Osytek, uczeń klasy VIIb, został finalistą Konkursu Geograficznego. To ogromne wyróżnienie, szczególnie że zakres konkursu obejmuje nie tylko materiał szkoły podstawowej, ale również ponadpodstawowej. Michał wykazał się imponującą wiedzą, znakomitą orientacją w zagadnieniach geograficznych oraz wyjątkową pasją do tej dziedziny nauki.
„Szewczyk Dratewka”
11 kwietnia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” wystąpiła grupa teatralna z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali własną adaptację bajki pt. „Szewczyk Dratewka”. Na ten pełen pozytywnych emocji występ pojechała klasa II, IIIa i III b. Spektakl opowiadał o losach szewczyka i księcia. Dratewka został poproszony o pomoc w uwolnieniu ukochanej księżniczki księcia z rąk złej wiedźmy. Czarownica oraz jej czarny kot przemieniali się w różne zwierzęta i próbowali im w tym przeszkodzić, lecz dzięki nieocenionej pomocy widowni książę pokonał wszystkie przeszkody i udało mu się odnaleźć księżniczkę. Grupa zachwyciła publiczność swoimi umiejętnościami aktorskimi. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów oraz chętnie współuczestniczyły w przedstawieniu. Było to roztańczone i rozśpiewane przedstawienie dla dzieci a piękne, barwne i ciekawe dekoracje dostarczyły wielu
Koziołek Matołek w naszej szkole
10 kwietnia uczniowie klas I-III obejrzeli w szkole przedstawienie pt. „Przygody Koziołka Matołka” na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzięki aktorom z teatru ARTCONCEPT z Radomia dzieci nie tylko poznały kilka, z licznych przygód koziołka, ale też polskie przysłowia o kozach, dowiedziały się kim był pan Kornel Makuszyński i jakie książki napisał. Poznały też kilka pojęć związanych z teatrem (rekwizyt, scenografia), niektórzy uczniowie z klas I podjęli się zadania podkucia Matołka. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu i dobrze się bawili. Na koniec wszyscy zostali przyjęci do Klubu Koziołka Matołka i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Heide
W dniach 1-8 kwietnia nasi uczniowie klasy VIIb wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie po raz kolejny uczestniczyli w projekcie ze szkołą partnerską Friedlich Elvers Schule Europaschule w Heide. Mogliśmy wziąć udział w tym projekcie dzięki zaproszeniu naszej Pani od języka niemieckiego Annie Szymańskiej - Grodzkiej. Zwiedziliśmy wiele ciekawych i przepięknych miejsc w Niemczech takich jak Wyspa Sylt, Lubeka, Hamburg i wiele innych. Dziękujemy Pani Aniu!
InstaLogik VI
InstaLogik to popularyzatorski ogólnopolski trzyetapowy konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas IV-VIII. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem. Nasi uczniowie po raz kolejny wzieli w nim udział. Dnia 05.04.2025 r. ogłoszono wyniki i uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy:
Akademia Bezpiecznego Puchatka
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Dzieci uczyły się o bezpieczeństwie w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami oraz podczas wypoczynku. Następnie przystąpiły do „Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa”, który zweryfikował zdobytą wiedzę. Po zrealizowaniu wszystkich elementów programu nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz dyplomy dla uczniów.
,,Góra Grosza" XXV edycja
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lucynowie po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Góra Grosza". Celem inicjatywy jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujšcym się w domach dziecka i rodzinach zastępczych.
Uczniowie i nauczyciele wspólnie zbierali monety, rywalizując między sobą o jak największą kwotę. Największą górę grosza zebrała w tym roku klasa 0 A :) gratulujemy i dziękujemy !
Chroń przed kleszczami
W szkole realizujemy program edukacyjny ,,Chroń przed kleszczami wszystkimi sposobami". Celem programu jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych.
Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boleriozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. W ramach programu uczniowie poznają zasady profilaktyki chorób odkleszczowych.
Dzień Zdrowia w Naszej Szkole – Smacznie, Zdrowo i Kreatywnie!
W naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Zdrowia, który połączył edukację z zabawą, smakami i dużą dawką pozytywnej energii! Szczególnym punktem programu było spotkanie z profesjonalnym dietetykiem panią Dominiką Żelazowską, która w przystępny i ciekawy sposób opowiedziała o zasadach zdrowego odżywiania, mitach żywieniowych i jak je rozpoznawać, wpływie jedzenia na koncentrację, energię i nastrój oraz prostych sposobach na wprowadzenie zdrowszych nawyków w codziennym życiu. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, a rozmowa szybko zamieniła się w inspirującą dyskusję. Wiele osób przyznało, że dzięki temu spotkaniu spojrzeli na jedzenie z zupełnie innej perspektywy! Głównym punktem programu był konkurs kulinarny „Masterchef Zdrowia”, który okazał się prawdziwym hitem wśród uczniów i nauczycieli. W konkursie wzięły udział zespoły uczniowskie, które miały za zadanie przygotować zdrową, kreatywną
Projekcja filmów 3D
W dniach 2 i 3 kwietnia 2025 r. w naszej szkole mieliśmy możliwość oglądnięcia filmów w technologii 3D. Młodsi koledzy obejrzeli film pt. „Rafa koralowa”. Duży ekran, okulary, jakość projekcji i efekty specjalne nie odbiegały od tych, z jakimi spotykamy się w kinie. Mieliśmy więc okazję poczuć magię kina, przeżyć chwile radości i wzruszenia.
Dzień Otwarty dla Ósmoklasistów w ILO im. C.K.Norwida w Wyszkowie
W dniu 2 kwietnia 2025r. uczniowie klasy VIIIa i VIIIb wybrali się na wycieczkę z wizytą do ILO C.K.Norwida w Wyszkowie. W tym dniu w liceum został zorganizowany Dzień Otwarty dla ósmoklasistów oraz świętowano prezydencję Polski w Unii Europejskiej.
Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2025/2026. Mogli również bezpośrednio porozmawiać z młodzieżą uczącą się w liceum i otrzymać odpowiedzi na pytania związane z edukacją. Zostali oprowadzeni po szkole i uczestniczyli w grach i zabawach. Brali udział w konkursach. Poznali zwyczaje państw europejskich i mogli skosztować smakołyków charakterystycznych dla danego kraju.
Ważnym punktem wycieczki była również wizyta w Sądzie Rejonowym i spotkanie z panią sędzią. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o pracy wymiaru sprawiedliwości i zadawali pytania ,na które pani sędzia chętnie odpowiadała. Na koniec spotkania grupa zo
Kolejny sukces ucznia naszej szkoły w IV Powiatowym Konkursie Matematyczno - Informacyjnym im. Jerzego Różyckiego
Wyniki konkursu zostały ogłoszone 2 kwietnia 2025r. podczas Dnia Otwartego dla Ósmoklasistów w ILO im. C.K.Nowrwida w Wyszkowie organizatora konkursu. Igor Grześkiewicz uczeń klasy VIIIb zajął II miejsce.
Konkurs odbył się 17 marca 2025r. w ILO im.C.K.Norwida w Wyszkowie. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli się wykazać biegłością w działaniach na liczbach całkowitych i ułamkach. Wykorzystaniem pojęć, obiektów, figur geometrycznych i narzędzi matematycznych do rozwiązania problemu. Doborem modelu matematycznego do danej sytuacji i wyciąganiem wniosków. Ponadto musieli się wykazać umiejętnością kodowania, szyfrowania i odkodowywania informacji.
Magia czytania
Dnia 2 kwietnia 2025 r. uczniowie klasy I b wzięli udział w obchodach w Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. To wyjątkowe święto, które przypada na rocznicę urodzin jednego z najbardziej znanych baśniopisarzy, Hansa Christiana Andersena. Celem tego dnia jest promowanie literatury dziecięcej oraz zachęcanie najmłodszych do sięgania po książki.
Tematem tegorocznego Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci była wolność wyobraźni, a mottem - ostatnie zdanie wiersza pt. „Język obrazów”: „Zrób rysunki do mojego wiersza - takie, jak chcesz: te słowa należą do ciebie, chociaż pochodzą ode mnie”.
Prima Aprilis w naszej szkole
1 kwietnia w naszej szkole upłynął w wyjątkowo radosnej atmosferze! Samorząd uczniowski zadbał o to, aby Prima Aprilis był pełen niespodzianek, śmiechu i kreatywnych żartów.
Dzień bez plecaka – kreatywność nie zna granic! Tego dnia uczniowie mogli zapomnieć o tradycyjnych plecakach i wykazać się pomysłowością w noszeniu swoich książek i zeszytów. Efekty? Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć taczki, walizki, suszarkę na pranie, namiot, a nawet… szafkę! Pomysłowość uczniów nie miała granic, a każdy kolejny pomysł wzbudzał jeszcze większy podziw (i śmiech) wśród nauczycieli i kolegów.
„Bardzo dziwne przedstawienie”
W piątek 28.03.2025 r. uczniowie klasy I b wystawili na klasowej scenie spektakl pt. „Bardzo dziwne przedstawienie”. Dzieci miały okazję do zaprezentowania swoich artystycznych talentów. Największe wrażenie na widzach z grupy 0 c zrobiła uczennica grająca Piratkę, która wspaniale wczuła się w rolę. Za ten udany występ mali aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności.
Lista kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych
Lista kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych 5 - 6 latków
w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie
na rok szkolny 2025/2026Oddział przedszkolny O a
1. Antoni Dąbrowski
2. Mateusz Gryncewicz
3. Kaja Jaworska
4. Oliwia Joachimek
5. Alicja Krysik
6. Marcelina Kozłowska
7. Katarzyna Helena Niegowska
8. Alicja Niziołek
9. Mikołaj Popławski
10. Antoni Ruszczak
11. Piotr Suchodolski
12. Łucja Tańska
13. Franciszek Tłowiński
14. Michelle Wiśniewska
15. Adrianna Wiesiołek
16. Jan Wysocki
17. Laura Wysocka
18. Oliwia Zdunek
,,Drugie śniadanie – dla ucznia doładowanie”
W piątek 28 marca w klasie drugiej przeprowadzono zajęcia pod hasłem „Drugie śniadanie – dla ucznia doładowanie”. Zrealizowano je w ramach „Programu dla szkół”, dzięki któremu uczniowie szkoły otrzymują porcję owoców, warzyw i produktów mlecznych.
Celem zajęć było zwrócenie uwagi na to, jak ważne dla naszego organizmu jest to, co jemy. Uczniowie dowiedzieli się także, jak cenna jest aktywność fizyczna oraz spożywanie wody i produktów mlecznych dla prawidłowego rozwoju i wzrostu ciała. Dzieci poznały historię powstawania i zmian, jakie zachodziły w „Piramidzie Zdrowego Odżywiania i Aktywności Fizycznej” na przestrzeni lat. Zwrócono uwagę na to, jakich produktów powinno być najwięcej w diecie człowieka oraz czego należy unikać. Wskazano wartość drugiego śniadania, dla prawidłowej koncentracji podczas zajęć w szkole.
Dzień Nowych Technologii w Edukacji
W piątek, 28 marca 2025 roku, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lucynowie zorganizowała wyjątkowy Dzień Nowych Technologii w Edukacji to wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Pokazano, jak nowoczesne technologie mogą wspierać rozwój uczniów, ucząc ich nie tylko nowych umiejętności, ale także rozwijając kreatywność, współpracę i krytyczne myślenie. Tego typu wydarzenia są doskonałą okazją do wprowadzenia młodzieży w świat innowacji, które z pewnością będą miały kluczowe znaczenie w ich przyszłej karierze zawodowej i życiu codziennym.
Spotkanie z marynarzem
W ramach bloku tematycznego „Różne zawody” 27 marca 2025 r. uczniów klasy I a i I b odwiedził niezwykły gość - pan Adrian Nowosielski, który z zawodu jest marynarzem.
W czasie spotkania dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o pracy na morzu (a właściwie na morzach i oceanach), o niezwykłych miejscach na świecie i fascynujących morskich zwierzętach. Poznały rodzaje statków morskich i wiele ciekawostek na ich temat, dowiedziały się, jak zostać marynarzem i jak ważna jest znajomość języka angielskiego. Przedstawione przez pana Adriana Nowosielskiego zdjęcia i nagrania przybliżyły dzieciom charakter pracy marynarza i pokazały, że nie jest ona łatwa i może być niebezpieczna. Gigantyczne statki, ogromne fale i różnego rodzaju zwierzęta morskie, które pojawiły się na ekranie wywarły na uczniach ogromne wrażenie. Dzieci były bardzo zaciekawione niecodziennym gościem i wręcz zasypa
To już marzec
Uczniowie klasy VIIb 2 tygodnie temu zrobiliśmy wysiew rzeżuchy do pojemniczków, a 26.03.2025r. podczas naszej innowacji" W zdrowym ciele zdrowy duch" postanowiliśmy wykonać wiosenne zdrowe kanapeczki. Uczniowie przynieśli na kanapki produkty, które bardzo lubią: wędlinę, ser i bardzo gużo warzyw. Powstały pyszne kolorowe kanapki :)
Tomitofa
26 marca klasa VIIIb uczestniczyła w spektaklu ,,Dziób w dziób" w ramach programu profilaktycznego w wykonaniu Autorskiej Szkoły Artystycznej ,,Tomitofa" w Wyszkowie. Następnie uczniowie wzięli udział w dwugodzinnej grze turystycznej "Śladami enigmy w Wyszkowie". Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili pociągiem z powrotem na lekcję.
Światowy Dzień Czytania Tolkiena
Dnia 25 marca 2025 roku Biblioteka Miejska w Wyszkowie stała się miejscem niezwykłego wydarzenia, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. W ramach cyklicznych spotkań literackich zorganizowanych przez bibliotekę, uczniowie klasy Va i Vb mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wspólnym czytaniu fragmentów dwóch kultowych dzieł J.R.R. Tolkiena – „Hobbita” oraz „Władcy Pierścieni”. Tym razem gościem specjalnym był aktor Michał Chruścielny, który swoją pasją do literatury i talentem aktorskim wprowadził młodych czytelników w świat pełen magii, przygód i niezapomnianych bohaterów. Dzieci, które miały okazję usłyszeć te fragmenty w wykonaniu profesjonalnego aktora, z pewnością poczuły magię książek w zupełnie nowy sposób, a ich zainteresowanie literaturą fantasy zostało wzmocnione.
Kalarepa – zdrowa bohaterka dnia!
W ramach innowacji o warzywach w oddziałach przedszkolnych odbyły się kolejne ciekawe i smakowite zajęcia – tym razem główną rolę odegrała kalarepa. To niepozorne, ale bardzo zdrowe warzywo wzbudziło ogromne zainteresowanie dzieci. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest kalarepa, jak wygląda, gdzie rośnie i dlaczego warto ją jeść. Poznaliśmy różne kolory kalarepy, a także jej kształt i zapach. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przekrojoną bulwę oraz liście, które – jak się okazało – również są jadalne! Nie zabrakło także części praktycznej – dzieci miały okazję spróbować surowej kalarepy pokrojonej w plasterki. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z tym warzywem – niektórzy byli zaskoczeni, że kalarepa może być taka chrupiąca i delikatna w smaku. Zajęciom towarzyszyły również zabawy ruchowe i zagadki tematyczne, które utrwaliły nową wiedzę w formie aktywnej. Dzieci wspóln
Witaj Wiosno!
Obchody pierwszego dnia wiosny w naszej szkole rozpoczęły się przedstawieniem w wykonaniu klas trzecich, zatytułowanym „Uciekająca Pani Wiosna”. Uczniowie recytując, śpiewając i tańcząc zachęcili Panią Wiosnę żeby już na dobre zagościła w przyrodzie i z pozytywną energią pożegnali zimę na kilka miesięcy.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych
LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Oddział 3 - 4 latki
1. Bącalski Ernest
2. Gołdys Ida
3. Jankowska Zuzanna
4. Jankowski Bartosz
5. Kołtuniak Malwina
6. Łukasiak Jakub
7. Łukasiak Paweł
8. Małachowska Marika
9. Pietrzak JaśminaOddział 5 - 6 latki
Spotkanie z Misjonarzem
20 marca 2025 r w naszej szkole gościliśmy Werbistę Ojca Alojzego. W czasie spotkania opowiadał o codziennym życiu mieszkańców Afryki, zwyczajach, jakie tam panują i tym, czym zajmują się misjonarze. Ojciec Alojzy przez kilkanaście lat pracował jako misjonarz w Republice Konga. Z uwagą słuchaliśmy jak Ojciec misjonarz na początku pozdrowił obecnych w języku lingala. Wspólnie w tym języku zaśpiewaliśmy pieśń. Ojciec Misjonarz podzielił się swoimi doświadczeniami w pracy misyjnej oraz dał świadectwo głoszenia słowa Bożego wśród mieszkańców Afryki do których został posłany. Spotkanie z misjonarzem bardzo zainteresowało dzieci oraz młodzież z naszej szkoły. Uczniowie zadawali pytania dotyczące życia w Afryce. Myślę że spotkanie z ojcem Alojzym bardzo wzbogaciło wiedzę uczniów na temat misji, za co bardzo dziękujemy.
,,Królowa Śniegu"
17 marca 2025 roku dzieci z grup Oa, Ob i Oc oraz klas pierwszych I a i I b wzięły udział w przedstawieniu pt. ,,Królowa Śniegu” w reżyserii Małgorzaty Pilczuk, w wykonaniu aktorów z teatru Aczemu. Spektakl odbył się w Wyszkowie, w kinie Hutnik. Było to wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością dostarczyło wielu emocji i radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Widowisko ,,Królowa Śniegu” oparte było na baśni Hansa Christiana Andersena. Opowiada historię dwójki przyjaciół -Gerdy i Kaja. Kai zostaje porwany przez Królową Śniegu do swojej lodowej krainy. Gerda wyrusza na poszukiwania przyjaciela, pokonując wiele przeszkód i ucząc się o sile miłości i przyjaźni. Spektakl ukazuje walkę dobra ze złem, a także znaczenie odwagi i nadziei. Dzięki pięknym kostiumom i magicznej scenografii, dzieci mogły przeżyć tę klasyczną historię na nowo.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych
Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w LucynowieKlasa I a
1. Karolina Brzezińska
2. Nela Dudzik
3. Eryk Cyprian Jałocha
4.Tola Aleksandra Malińska
5. Aleksander Milczarek
6. Julia Agnieszka Niegowska
7. Anna Piotrowska
8. Mikołaj Podgórski
9. Maja Powierza
10. Filip Reniewicz
11. Nina Sadlik
12. Marianna Suchodolska
13. Gabriel Turek
14. Alan Urlich
15. Alicja Wiąckiewicz
16. Jan Wydryszek
17. Szymon Zawisza
18. Zuzanna Ziółkowska
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2025/2026
Szanowni Rodzice!
Uprzejmie informuję, że od 03.03.2025 r. godz. 9.00 do 17.03.2025 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2025/2026.
Zapisu dziecka można dokonać dla 3/4 latków oraz 5/6-latków - wniosek wypełniamy poprzez system elektroniczny dostępny na stronie https://przedszkola-wyszkow.nabory.pl do 17.03.2025 r. do godz.15.00, a następnie wydrukowaną formę papierową wniosku i załączniki dostarczamy do sekretariatu szkoływ nieprzekraczalnym terminie do 18.03.2025 r. do godz. 15.00.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr
14 marca 2025 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się uroczystość zakończenia XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr, w której wyróżnienie zdobył uczeń Igor Grześkiewicz z kl.VIII b. To prestiżowe wydarzenie, mające na celu promowanie talentów młodych pasjonatów informatyki, zgromadziło najlepszych uczestników konkursu, którzy przez ostatnie miesiące rywalizowali w rozwiązywaniu złożonych zadań związanych z algorytmiką, programowaniem i logicznym myśleniem.
Wyjątkowy Dzień Kobiet klasy IVa – kino, pizza i zabawa!
12 marca uczniowie klasy IVa przeżyli niezwykły dzień pełen radości i atrakcji. Z okazji Dnia Kobiet wybrali się na wycieczkę, podczas której podróżowali pociągiem, odwiedzili kino, zjedli pyszną pizzę i bawili się na placu zabaw. To była niezapomniana przygoda! Po dniu pełnym atrakcji klasa ponownie wsiadła do pociągu i wróciła do szkoły.
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Jungle Academy
11 marca 2025r. uczniowie klas I a, III a i III b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Jednym z puktów programu było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Dzieci miały do swojej dyspozycji 450 interaktywnych eksponatów, które umożliwiały samodzielne przeprowadzenie eksperymentów oraz odkrywanie praw nauki. Uczniowie poznali robotyczną rodzinę. Mieli okazję osobiście przetestować roboty i z nimi porozmawiać np. z Amecą, czy z samym Mikołajem Kopernikiem. Po skończonym zwiedzaniu uczestnicy wycieczki pospacerowali do warszawskiej Syrenki- symbolu stolicy Polski i tam zrobili pamiątkowe zdjęcie.
Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2025/2026
Szanowni Rodzice!
Uprzejmie informuję, że od 3 lutego 2025 r. rusza rekrutacja do klas I na rok szkolny 2025/2026, która zakończy się 8 marca 2025 r. Wnioski do rekrutacji będą dostępne w sekretariacie i na stronie szkoły od 3 lutego 2025 r.
dyr. A. Suchta
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I z obwodu
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I spoza obwodu
Dzień Kobiet
7 marca nasza szkoła obchodziła wyjątkowy dzień – Dzień Kobiet. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który przygotował Samorząd Uczniowski. Wszystkie Panie pracujące w szkole oraz uczennice otrzymały serdeczne życzenia.
Podczas apelu mogliśmy podziwiać występy chóru szkolnego i koła tanecznego, które zaprezentowały utwory o kobietach i dla kobiet. Nie zabrakło także humorystycznych scenek, w których główną rolę odegrała Marcelina Pietrzak z klasy VI, wcielając się w postać boskiego Casanovy. Jej występ wzbudził wiele śmiechu i entuzjazmu.
Dzień Bezpiecznego Internetu
W lutym 2025 r. obchodziliśmy akcję Dnia Bezpiecznego Internetu, która co roku ma na celu podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa w sieci. W ramach obchodów tego dnia są utworzone inicjatywy, które udostępniają edukować użytkowników Internetu o zagrożeniach online oraz o tym, jak Twoje dane i prywatność.
Wizyta w bibliotece
6 marca dzieci z oddziału przedszkolnego Oc oraz klasy I b, odwiedziły szkolną bibliotekę. Młodzi słuchacze z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Z tematem spotkania zapoznała dzieci z biblioteką Pani Ania, opowiadała o tym magicznym miejscu, z wielkim zainteresowaniem młodzi uczniowie oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wychowawcy zrobili kilka pamiątkowych zdjęć. Pani bibliotekarka podziękowała przedszkolakom, klasom pierwszym i ich wychowawcom za udział w spotkaniu i zachęciła uczniów do częstego odwiedzania biblioteki.
Mali Cukiernicy
6 marca w ramach innowacji „ Witaminki” dzieci z oddziału przedszkolnego upiekły zdrowe, pyszne ciasto z cukinia. Dla chętnych dodaje przepis: 2 średnie cukinie - 550 g 3 niepełne szklanki mąki pszennej - 460 g 4 średnie jajka 200 g oleju roślinnego - 210 ml czyli niepełna szklanka 3 łyżki kakao 3/5 szklanki cukru - 150 g 2 łyżeczki proszku do pieczenia pół łyżeczki sody pół łyżeczki soli - Smacznego!
IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,O pióro Kopernika’’
„Wśród nieprzeniknionych gęstwin puszczy, w dolinie spowitej mlecznobiałą mgłą, żył chłopiec o niezwykłej wyobraźni – szesnastoletni Maurycy, marzycieli poszukiwacz niezwykłości”…
To nie jest początek przygodowej powieści. Tak zaczęło się dyktando ortograficzne, które odbyło się 5 marca 2025 r. w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie.
Pierwsza Pomoc
Dnia 05.03.2025 r. klasa VIII a i VIII b wybrała się na spacer do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucynowie Dużym. Najważniejszym punktem tego spotkania było szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie obejmowało zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Od dziś nasi uczniowie wiedzą już na pewno, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w celu ochrony życia lub zdrowia, np. w razie wypadku. Spotkanie było także okazją do zapoznania uczniów ze sprzętem pożarniczym, jakim straż dysponuje na co dzień oraz opanowanie przez młodzież niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia i wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za spotkanie i możliwość uczestniczenia w jakże ważnej dla uczniów lekcji.
Tostowa uczta po raz drugi!
Czy jest coś lepszego niż ciepły, chrupiący tost w przerwie między lekcjami? Samorząd Uczniowski już po raz drugi w tym roku postanowił zadowolić głodne brzuszki i zorganizował Dzień Tosta!
Szkolne korytarze wypełnił zapach roztopionego sera, a kolejki do tostera się nie kończyły!
Cały dochód z akcji został przekazany Radzie Rodziców, która przeznaczy zebrane środki na organizację wyjątkowego wydarzenia. Na razie szczegóły pozostają tajemnicą, ale możemy zdradzić, że szykuje się coś naprawdę niezwykłego!
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2 marca 2025 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Po nabożeństwie poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta w uroczystym pochodzie przeszli pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych i Ofiar Terroru Komunistycznego, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły w poczcie sztandarowym.
Bal Karnawałowy WiP
28 lutego 2025 r. młodzież z programu WIP Wyszków uczestniczyła w Balu Karnawałowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. Tematem przewodnim był świat bajek. Każdy mógł przebrać się za ulubioną postać. Podczas imprezy dla uczestników przygotowane były różne atrakcje, między innymi gra przy użyciu kodów QR, fotobudka, konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe. Młodzież z werwą i dobrym humorem szalała na parkiecie, DJ dbał o to aby każdy dobrze się bawił Angażował młodzież do wspólnej zabawy i horeografii tanecznych.
Pasowanie na czytelnika
27 lutego 2025 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem tego wydarzenia było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać jak powstaje książka oraz sprawdzić swoją znajomość bohaterów baśni i bajek, rozwiązując bajkowe łamigłówki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie Pani Wicedyrektor Agata Wachowska dokonała pasowania każdego z uczniów, oficjalnie włączając ich do społeczności bibliotecznej. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy pierwszoklasist
Sukces naszego ucznia w Powiatowym Konkursie Geograficznym „Podróż przez Europę”
Z radością informujemy, że nasz uczeń, Michał Osytek z klasy VII b, osiągnął wielki sukces, zajmując II miejsce w Powiatowym Konkursie Geograficznym „Podróż przez Europę”.
Konkurs odbył się 27 lutego w Zespole Szkół Nr 1 w Wyszkowie i zgromadził najlepszych młodych geografów z całego powiatu. Patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe oraz wydawnictwo Nowa Era, podkreślając rangę tego konkursu.
„W zdrowym ciele zdrowy duch”
Innowacja pedagogiczna „W zdrowym ciele zdrowy duch” to doskonały przykład na to, jak łączyć naukę z praktycznym podejściem do zdrowia. Robienie 100% soków z owoców nie tylko wpływa na poprawę zdrowia fizycznego uczniów, ale także rozwija ich kreatywność, umiejętności społeczne i świadomość ekologiczną. Wprowadzając takie inicjatywy do codziennego życia szkolnego, możemy nie tylko zwiększyć poziom wiedzy na temat zdrowego odżywiania, ale także zbudować fundamenty zdrowych nawyków, które będą towarzyszyć dzieciom przez całe życie.
Geografia i Minecraft?
Podczas jednej z lekcji geografii, kiedy klasy V omawiały Wyżynę Krakowsko-Częstochowską i formy krasowe, uczniowie spontanicznie zauważyli: „To tak jak w grze Minecraft!”. To porównanie stało się inspiracją do nietypowego zadania domowego – wykonania modelu jaskini krasowej, a efekty tej pracy przeszły najśmielsze oczekiwania!
Chrupiące gofry
Oddział przedszkolny Oc bardzo lubi zajęcia kulinarne. 26 lutego pięknie zapachniało w naszym przedszkolu, tym razem nasi mali kucharze zapoznali się z urządzeniem jakim jest gofrownica oraz z przepisem na pyszne gofry. Dzieci pod kierunkiem pań z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski po czym za pomocą miksera dzielnie wszystko mieszały. Kiedy wszystko było gotowe przystąpiły do pieczenia. Gofry wyszły znakomite. Było słodko, smacznie i zdrowo, a głównymi składnikami do dekoracji gofrów były: owoce, dżem oraz bita śmietana.
Sukces naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych!
Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych! Michał Osytek z klasy VII b w dziedzinie geografii oraz Igor Grześkiewicz z klasy VIII b w dziedzinie matematyki pomyślnie przeszli etap szkolny i rejonowy, kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się już w marcu.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Obchodzone święto ma pomóc w ochronie różnorodności językowej, a przede wszystkim promować dbałość o polszczyznę i poprawne zachowania językowe. W piątek uczniowie klasy VII a przeprowadzili zabawy językowe w klasach O-III, a uczniowie klas V-VIII pod opieką nauczycieli języka polskiego poznawali wyrazy i piosenki w języku kaszubskim oraz śląską gwarę. Na szkolnym korytarzy można było zapoznać się z historią tego święta i sprawdzić dykcję na łamańcach językowych.
Niezapomniana wycieczka do Warszawy!
21 lutego uczniowie klas IVa, IVb i Va wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Program wyjazdu obfitował w niezapomniane wrażenia, a każdy z uczestników wrócił do domu pełen emocji i radości.
Pierwszym punktem naszej podróży było Studio Buffo, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć niezwykły musical „Piotruś Pan”. Spektakl zachwycił nas swoją dynamiką i efektami specjalnymi – na scenie pojawił się prawdziwy statek piracki, płonące elementy dekoracji, a nawet wybuchy! Aktorzy, zarówno dorośli, jak i dzieci, zaprezentowali imponujące umiejętności aktorskie, wokalne, taneczne i akrobatyczne, a sam Piotruś Pan latał nad sceną, co wprawiło wszystkich w osłupienie. To była prawdziwa magia teatru!
Gminne Igrzyska Sportowe w Tenisie Stołowym
19 i 20 lutego na hali WOSIR w Wyszkowie odbyły się Gminne Igrzyska Sportowe w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w dwóch kategoriach:
Klasy V-VI: Oleksiak Adam, Kowalewski Antoni, Dąbkowski Szymon.
Klasy VII-VIII: Rogulski Łukasz, Ciach Franciszek, Grześkiewicz Igor.Obie drużyny zajęły drugie miejsca.Gratulujemy!!!
Szkolna Poczta Walentynkowa
W tym tygodniu w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera! Samorząd uczniowski zorganizował Szkolną Pocztę Walentynkową, dzięki której każdy mógł przesłać miłe słowo, wyrazy sympatii lub tajemniczą walentynkę do swojej koleżanki, kolegi czy nauczyciela.
Od poniedziałku w holu szkoły znajdowała się specjalna skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki. Chętnych nie brakowało – z dnia na dzień koperta po kopercie zapełniały naszą pocztę! Dziś, w czwartek, członkowie samorządu zajęli się dostarczeniem wszystkich walentynek do adresatów. Na korytarzach widać było wiele uśmiechów i radości, a atmosfera stała się jeszcze bardziej przyjazna i serdeczna.
„Młodzież Zapobiega Pożarom”
W dniu 18.02.2025 r. w sali konferencyjno-szkoleniowej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wyszkowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Dowozy i odwozy uczniów
Uprzejmie informuję, że od 17 lutego 2025 r. będą obowiązywać następujące godziny w dowozie i odwozie uczniów w II półroczu roku szkolnego 2024/2025 kliknij tu.
Szkolny seans filmowy
W piątek 31 stycznia 2025r. do naszej szkoły przyjechało kino objazdowe. Uczniowie mogły poczuć atmosferę prawdziwego kina. Niezabrakło również przekąsek i popcornu.
Dzieci z klas I – IV obejrzały film pt. „Dziki robot". Film, który przedstawiał historię robota Rozzum, który rozbił się na niezamieszkanej wyspie i musiał się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczył się, jak przetrwać, budować relacje ze zwierzętami, a nawet został przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia.
„Bezpieczne ferie”
Dnia 30 stycznia nasza szkoła miała zaszczyt gościć przedstawicieli lokalnej straży pożarnej, którzy przeprowadzili spotkanie edukacyjne dla uczniów klas trzecich w ramach akcji pt. „Bezpieczne ferie”. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w domu, podczas wyjazdów oraz w trakcie zabaw zimowych. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne. Uczniowie mogli przetestować swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz nauczyć się, jak wezwać pomoc w sytuacjach kryzysowych. Na zakończenie uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska wóz strażacki i jego wyposażenie, a nawet wsiąść do środka pojazdu i poczuć się jak prawdziwy strażak. Podczas zwiedzania wozu strażackiego gościnnie dołączyły do nas dzieci z oddziałów przedszkolnych, które również były bardzo zaciekawione całą sytuacją. Wizyta strażaków w naszej szkole była bardzo pouczająca. Uczniowie zdobyli cenn
Warsztaty z programowania KlikON „Zamień granie na programowanie”
W czwartek 30.01.2025r. klasy II, III a i III b wzięły udział w bezpłatnych warsztatach z programowania KikON „Zamień granie na programowanie” w naszej szkolnej sali komputerowej. Poprowadziły je dla uczniów pani Kasia i Marta. W trakcie zajęć dzieci mogły postawić pierwsze kroki w programowaniu przy pomocy Scratcha, ich zadaniem było rozbudowanie elementu świata gry. Panie z uczniami widziały się i słyszały, mogły z nimi swobodnie rozmawiać, a uczniowie zadawać pytania. W każdej chwili starały się pomagać dzieciom naprawić jakiś błąd, czy ponownie wytłumaczyć skomplikowane zagadnienie. Uczniowie przekonali się, że programowanie to świetna zabawa.
„Witaminki” – poznajemy kalafior!
W ramach programu „Witaminki”, który promuje zdrowe nawyki żywieniowe, dzieci mieli okazję wziąć udział w zajęciach poświęconych kalafiorowi. Temat został przedstawiony w sposób kreatywny, aby zachęcić dzieci do odkrywania wartości odżywczych tego niezwykłego warzywa. Dzieci dowiedzieli się, jak wygląda i gdzie rośnie kalafior, a także poznali jego różne kolory i wartości odżywcze, takie jak witaminy C i K. Wzięli udział w zajęciach, podczas których dotykali, wąchali i smakowali świeżego kalafiora. Brali udział w kreatywnych zabawach, takich jak układanie obrazków z różyczek kalafiora i degustacja warzywa. Dowiedzieli się, jakie potrawy można przygotować z kalafiora, np. zupy, puree czy kalafior pieczony. Dzięki zabawie i praktycznym warsztatom uczniowie poznali wartości odżywcze kalafiora i chętniej próbowali nowych smaków. Zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale też inspirujące, a dziec
Międzyklasowy Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych
30 stycznia klasy V A i B naszej szkoły wzięli udział w konkursie mitologicznym. Podzieleni na 5-osobowe zespoły uczniowie przenieśli się w świat bogów greckich, ich niezwykłych przygód i przeżyć. Test składał się z pięciu zadań, które dotyczyły świata starożytnego, związanych z nim związków frazeologicznych, charakterystycznych boskich atrybutów.
Najlepsi uczniowie za I półrocze
Tytuł „Wzorowego Ucznia”
za I półrocze roku szkolnego 2024/2025
Klasa I a
- Marcel Kamiński
- Małgorzata Niegowska
- Marta Rowicka
Klasa I b
- Michalina Duraj
- Kornelia Powierza
Klasa II
- Kacper Cybulski
- Liliana Dałek-Turek
- Nadia Gajo
- Antoni Gąsior
- Igor Milewski
- Eliza Powierża
- Domin
„Bieg po zdrowie”
W naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach programu „Bieg po zdrowie”, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz edukacja na temat szkodliwości palenia tytoniu i używania e-papierosów. Program skierowany był głównie do uczniów, a jego treści zostały dostosowane do ich wieku i potrzeb. Podczas zajęć uczniowie poznali wpływ palenia na zdrowie i składniki zawarte w dymie papierosowym. Wzięli udział w zajęciach, grach i zabawach edukacyjnych, które w przystępny sposób uczyły ich, jak unikać nałogów.
Kolarki Olimpijskie
27 stycznia 2025 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów tej placówki, oraz zaproszonych gości. Spotkanie z kolarkami olimpijskimi – Marleną Karwacką, Urszulą Łoś i Nikolą Sibiak – zgromadziło nie tylko dzieci, ale i nauczycieli oraz pasjonatów sportu. Panie, które na stałe wpisały się w historię polskiego kolarstwa, podzieliły się swoimi doświadczeniami, pasją i trudami związanymi z uprawianiem tej wymagającej dyscypliny.
Zabawa Choinkowa w Naszej Szkole
23 stycznia w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa choinkowa, która przyniosła wszystkim uczestnikom mnóstwo radości i wspaniałej zabawy. Wydarzenie poprowadził z pełnym zaangażowaniem Samorząd Uczniowski, a za oprawę muzyczną odpowiadał niezawodny Kacper Kalinowski, który zadbał o świetną atmosferę na parkiecie.
Pochód Powstańców
Obchody rocznicy wybuchu powstania styczniowego są szczególnie ważne dla społeczności naszej szkoły. Z tego też względu już po raz trzeci uczniowie wspólnie z nauczycielami, pracownikami obsługi i dyrekcją szkoły zorganizowali Pochód Powstańców.
Dnia 22 stycznia 2025 roku przemaszerowaliśmy pod pomnik Bronisława Deskura w związku z obchodami 162 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W pochodzie uczniom i nauczycielom z Naszej szkoły towarzyszyli
członkowie Związku Piłsudczyków, stowarzyszenie Biały Kruk, samorządowcy, dyrektorzy, nauczyciele oraz młodzież, reprezentująca wszystkie wyszkowskie szkoły podstawowe. Zgromadzeni nieśli specjalnie na tą okazję transparenty, podkreślające przywiązanie do Ojczyzny oraz deklarujące potrzebę głębokiego patriotyzmu. Zgromadzonych pod pomnikiem w Deskurowie gości przywitała pani Dyrektor Anna Suchta oraz sołtys Deskurowa, pani Danuta Napiórkowska
Szkolne Igrzyska w Tenisa Stołowego
W dniu 21 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbyły się długo wyczekiwane Szkolne Igrzyska w Tenisa Stołowego. Udział w zawodach wzięli uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Wydarzenie to zgromadziło wielu młodych pasjonatów tej dynamicznej dyscypliny sportu, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i rywalizować w przyjaznej atmosferze. Igrzyska oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Suchta, która podkreśliła, że owa rywalizacja ma być przede wszystkim dobrą zabawą!
Dzień Babci i Dziadka – Wyjątkowe Przedstawienie w Naszej Szkole
Dnia 21.01.2025 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Był to dzień pełen wzruszeń, radości i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w sercach zarówno naszych uczniów, jak i ich kochanych dziadków. Sala wypełniona była ciepłem i miłością, które unosiły się w powietrzu. Dzieci z pełnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności, przygotowując wzruszające występy – recytowali wiersze, śpiewali piosenki i przedstawili barwne scenki, ukazujące, jak wielką rolę odgrywają Babcia i Dziadek w ich życiu. Każdy gest, każda nuta i każde słowo były wyrazem wdzięczności za czułość, troskę i mądrość, jaką nasi seniorzy obdarzają swoje wnuki. Nie obyło się bez uśmiechów, ale i łez wzruszenia.
XXV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – sukces naszych uczennic!
W poniedziałek, 13 stycznia 2025 roku, odbył się XXV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który jak co roku zgromadził wielu utalentowanych młodych artystów z naszej gminy. Nasza szkoła była dumnie reprezentowana przez wyjątkowe uczennice, które swoim śpiewem podbiły serca jury i publiczności.
Kategoria klas III–V
Wyjazd na lodowisko
W dniu 08.01.2025 r. klasa VIII b wzięła udział w aktywnej lekcji wychowania fizycznego na lodowisku w Wyszkowie. Głównym celem było propagowanie sportów zimowych, integracja klasy oraz do dobra zabawa.
Jacek Andrusiuk
7
Mały Mistrz
W ostatnich miesiącach uczniowie klas I-III mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym programie "Mali Mistrzowie", który zachęcał dzieci do aktywności fizycznej, rozwijania sprawności oraz rywalizacji w duchu fair play. Program ten, realizowany na lekcjach wychowania fizycznego, miał na celu nie tylko poprawę kondycji fizycznej najmłodszych, ale również wprowadzenie ich w świat zdrowego stylu życia i aktywności sportowych.
Zajęcia tematyczne: „Por – warzywo pełne niespodzianek!”
W oddziałach przedszkolnych odbyły się niezwykłe zajęcia tematyczne, podczas których główną gwiazdą był... por! Dzieci wspólnie ludziki, w których por grał pierwsze skrzypce. Okazało się, że warzywo to nie tylko wzbogaca smak potraw, ale też świetnie prezentuje się jako praca plastyczna lub techniczna! W praktycznej części zajęć dzieci poznali tajniki uprawy pora – dowiedzieli się, jakie warunki są najlepsze dla jego wzrostu i jak dbać o rośliny w ogródku. Wysłuchali ciekawostek o tym, jak por stał się symbolem narodowym Walii oraz jakie korzyści zdrowotne niesie jego spożywanie – w tym wzmacnianie odporności i korzystny wpływ na układ trawienny. Dzieci z entuzjazmem podchodziły do każdego zadania, a wiele z nich przyznało, że por zyskał w ich oczach nowe znaczenie. Zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale też pełne dobrej zabawy i kreatywności.
Cicha noc, święta noc...
W dniu 20 grudnia 2024 r. odbyła się Wigilia klasowa, wyjątkowe spotkanie, które miało na celu wspólne świętowanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu uczniowie zebrali się w klasach, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spędzić czas w świątecznej atmosferze. Na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy, takie jak pierogi, barszcz czy ciasta, które przygotowali uczniowie lub ich rodziny. Wiele osób także wymieniało się drobnymi prezentami, które mogły być częścią „Mikołajkowego” losowania. W tle rozbrzmiewały kolędy, a klasy były udekorowane świątecznymi ozdobami, tworząc przytulną, radosną atmosferę.
Wspólnota i magia Świąt – relacja z koncertu bożonarodzeniowego
18 grudnia 2024 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy, który zgromadził uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców Lucynowa oraz okolicznych miejscowości. To niepowtarzalne wydarzenie stało się dowodem na to, jak wielką siłę ma wspólnota, szczególnie w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
XXIII Konkurs Wiedzy Religijnej
Boże Narodzenie jest świętem Dziecka - nowo narodzonego Dziecka.
Jest to zatem wasze święto! - Jan Paweł II17 grudnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie odbył się XXIII Konkurs Wiedzy Religijnej pod hasłem Boże Narodzenie w nauczaniu św. Jana Pawła II. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach plastycznej dla klasa I-III oraz kategorii wiedza dla klasa IV- VIII. Po eliminacjach wewnątrzszkolnych w kategorii wiedza Naszą szkołę reprezentowali: Anna Górska - VIa, Bartosz Oleksiak - VIIa, Zuzanna Białek - VIIIb. Wśród wyróżnionych osób w konkursie zalazła się Zuzanna Białek, a w kategorii plastycznej wyróżnienie otrzymał Leon Kołakowski. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kuchcikowo – „Świąteczne pierniczki”
W święta każde dziecko wie, jak pierniczki robi się. 16 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0c piekły i dekorowały pierniczki. Każde dziecko pracowało wytrwale wycinająć za pomocą foremek ciasto na pierniki. Kolejnym etapem było zdobienie pierników za pomocą lukru i kolorowych posypek. Tego dnia w naszej sali pachniało świętami.
Jarmark bożonarodzeniowy
14 grudnia mieliśmy powód do dumy! Nasza utalentowana uczennica, Marika Kucharczyk, wystąpiła na jarmarku bożonarodzeniowym w Wyszkowie, gdzie swoim pięknym głosem zachwyciła zgromadzonych. W jej wykonaniu usłyszeliśmy tradycyjną kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, która wprowadziła wszystkich w magiczną, świąteczną atmosferę.
Wycieczka do Berlina i Tropical Islands
Dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli integrować się z rówieśnikami z wyszkowskiej szkoły podczas wspólnego wyjazdu do Niemiec, który odbył się w dniach: 11-14.12. 2024 r. Tym razem odwiedzieliśmy Berlin i Tropical Islands.
Wigilia WIP
Dnia 13.12.2024r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w Wigilii Programu WIP, która odbyła się w szkole podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Zgromadzonych w świąteczny nastrój wprowadził spektakl zaprezentowany przez MTP Farsa. W ten magiczny piątek uczniowie mogli wspólnie spędzić czas, pośpiewać kolędy oraz zjeść wigilijne potrawy. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.
Detektyw Pozytywka
13 grudnia uczniowie z klas IIa, IIIa i III b wybrali się do Domu Kultury Hutnik w Wyszkowie na spektakl teatralny pt. „Detektyw Pozytywka” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Uczniowie, wraz z tytułowym Detektywem Pozytywką, przenieśli się w niezwykłą podróż do świata pełnego zagadek. Dzieci z zaangażowaniem śledziły perypetie detektywa rozwiązującego różnorodne łamigłówki. Spektakl w zabawny i ciekawy sposób zwracał uwagę na to, jak ważna jest umiejętność logicznego myślenia, posiadanie bogatej wiedzy oraz obserwacja otaczającego nas świata. Przedstawienie wzbudziło wśród uczniów wiele pozytywnych emocji.
Biblioteczny zakątek
Dnia 11.12.2024 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach „Biblioteczny zakątek” w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie.
Dzieci uwagą wysłuchały opowiadania o „Chłopcu, który sprowadził śnieg” autorstwa Hollie Hughes i Anny Wilson. Ta piękna historia okraszona odrobiną magii rozgrzała wszystkim serca i wlała w nie nadzieję. Śnieżna kula sprawiła, że po zamknięciu ostatnich kart książki, wyjątkowo wybrzmiała cisza, a gardła ścisnęło wzruszenie.
Innowacja pedagogiczna " W zdrowym ciele zdrowy duch" - robimy szaszłyki.
11 grudnia w ramach innowacji pedagogicznej robiliśmy szaszłyki owocowe. W tym dniu gościliśmy Panią wice dyrektor Agatę Wachowską, która z wielkim zainteresowaniem obserwowała nasze zajęcia. Pomogła nam w robieniu szaszłyków. Przypomnieliśmy, też sobie wiadomości o owocach. Uczniowie rozmoznawali owoce po kształcie, zapachu i wielkości. Na końcu zajęć mogliśmy skosztować zrobionych przez uczniów szaszłyków.
Mikołajki i Boże Narodzenie w Młynie Gąsiorowo
9 grudnia uczniowie klasy I a, I b, II i III a odwiedzili Ośrodek Szkoleniowo – Integracyjny „Młyn Gąsiorowo”. W czasie zajęć, prowadzonych przez panie animatorki przebrane za elfy, dzieci poznawały dawne i współczesne zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz mikołajkami. Najpierw wykonały wspólnie z papieru bardzo dłuuuuugi i kolorowy łańcuch na choinkę. Potem przyszedł czas na kolędowanie i ruchowe zabawy świąteczne. Okazało się, że nasi uczniowie doskonale znają teksty kolęd, za co zostali pochwaleni przez panie animatorki. Dzieci wykazały się też umiejętnością lepienia pierogów oraz wykonywania ozdób choinkowych. Z pasków papieru „wyczarowały” pawie oczka, serduszka i ptaszki. Gdy przyszedł czas na obiad – mogły spróbować jak smakują zrobione wcześniej własnoręcznie pierogi. Następnie, w oczekiwaniu na przybycie Mikołaja, wysłuchały opowieści o zwyczajach i tradycjach boż
Świąteczna paczka
W tym roku akcja świąteczna- przygotowanie paczki dla dzieci z Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie oddział onkologii i hematologii dziecięcej przerosła nasze oczekiwania. Mobilizacja była bardzo duża uczniowie przynieśli wiele gier planszowych, kredek, zabawek, kolorowanek, puzzli i wiele innych artykułów które mogą spodobać się małym pacjentom.
Mikołajkowy Dzień Radości w Naszej Szkole
6 grudnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę świątecznej magii! Już od samego rana dało się odczuć wyjątkowy klimat – na przerwach z głośników płynęły dźwięki znanych i lubianych piosenek świątecznych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zaangażowali się w przygotowanie świątecznych stylizacji. Czerwone stroje, mikołajowe czapki, a także urocze swetry świąteczne były wszechobecne, co tylko dodawało uroku temu wyjątkowemu dniu. Nie mogło zabraknąć najważniejszego gościa – Świętego Mikołaja! Wraz z Panią Mikołajkową odwiedził każdą klasę, rozdając słodkie upominki, które wywoływały uśmiechy na twarzach wszystkich uczniów. Jednak największą atrakcją tego dnia była klimatyczna ścianka do zdjęć, przygotowana specjalnie na tę okazję. W podczas lekcji uczniowie i nauczyciele mogli zatrzymać magiczne chwile na fotografiach.
Dzień Wolontariatu
Dnia 5.12.2024r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Wolontariatu, który miał na celu promowanie wartości takich jak pomoc innym, życzliwość i zaangażowanie społeczne. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję poznać różne inicjatywy wolontariackie, które realizowane są na rzecz lokalnej społeczności. Uczniowie odegrali krótkie scenki, które ukazywały codzienność z życia osób związanych z wolontariatem.
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością
5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Z okazji tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć młodego człowieka 27-go Mateusza ze spektrum autyzmu wraz z jego mamą Ewą. Nasi goście przybliżył nam świat widziany oczami dziecka autystycznego. Opowiedzieli wiele interesujących ciekawostek z życia codziennego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem słuchali gości. Takie spotkania uczą nas empatii do drugiego człowieka.
Wystawa Titanica
4 grudnia uczniowie klas IVa, IVb i Va wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Warszawy. Był to dzień pełen emocji, niezapomnianych przeżyć i ciekawych doświadczeń.
Pierwszym punktem programu była wizyta na wyjątkowej wystawie poświęconej historii słynnego transatlantyka Titanic. Uczniowie mieli okazję zobaczyć liczne eksponaty wyłowione z dna Oceanu Atlantyckiego, które pozwoliły im przenieść się w czasie do 1912 roku. Wśród przedmiotów znalazły się osobiste rzeczy pasażerów, fragmenty wyposażenia statku oraz unikatowe pamiątki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści przewodników, poznając historię tragicznego rejsu oraz życie ludzi, którzy znaleźli się na pokładzie tego legendarnego statku.
Wycieczka do Teatru Capitol i Muzeum Iluzji
Dnia 2 grudnia klasa V b wybrała się do Teatru Capitol na przedstawienie ,,Piotruś Pan". Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy z Nibylandii. „Piotruś Pan” to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w tej krainie czyhały niebezpieczeństwa, dlatego uczniowie mieli okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka. Spektakl zrobił duże wrażenie na naszych uczniach.
Olimpiada Przedszkolaków!
Nasze Przedszkolaki na Złoty Medal! Z wielką radością informujemy, że drużyna naszych przedszkolaków zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznej Olimpiadzie Przedszkolaków! Wydarzenie to, pełne sportowych emocji i radosnej zabawy, odbyło się na hali WOSIR w Wyszkowie. W rywalizacji wzięło udział wiele przedszkoli, a poziom konkurencji był naprawdę wysoki. Nasze dzieci wykazały się nie tylko niezwykłą sprawnością fizyczną, ale także duchem drużynowym i ogromnym zaangażowaniem. Wspaniale radzili sobie w takich konkurencjach jak: skaczące żabki, jazda w tunelu, rzuty do celu, oraz w zabawie ,,Kto pierwszy, ten lepszy!".Każdy uśmiech, każdy doping i każda kropla wysiłku przyniosły efekt – złoty puchar i ogromną dumę dla naszej Szkoły!
Largo - podróżująca filharmonia
29 listopada w naszej szkole odbyła się lekcja muzyki dla uczniów klas I - III. Pan Marcin Jóźwik, który przeprowadził lekcję powiedział... Ostatnio zastanawiałem się nad symbolami narodowymi w kontekście święta niepodległości, i doszedłem do wniosku, że poza godłem, flagą, hymnem, są jeszcze inne symbole, które stanowią o naszej tożsamości. Jednym z nich jest Wisła - jej poświęciłem program pt. Muzyczny Spływ Wisłą, drugim zaś symbolem jest bocian - nieodłączny element naszego krajobrazu. W związku z tym opracowałem program pt. Bociany lecą do Afryki w rytm muzyki.
,,Kalendarz Adwentowy" – dzielimy się magią oczekiwania
Czas przedświątecznego oczekiwania to wyjątkowy okres, pełen radości, ciepła i małych niespodzianek, które umilają każdy dzień grudnia. W tym roku postanowiliśmy podzielić się tą magią z dziećmi z domu dziecka poprzez akcję „Kalendarz Adwentowy”.
Dzięki Waszej otwartości i zaangażowaniu stworzyliśmy 24 dni pełne radości – wyjątkowe kalendarze, w których każdy dzień kryje mały upominek i mnóstwo miłości. Słodycze, drobne zabawki, przybory szkolne i pełne ciepła życzenia wypełniły te kalendarze, stając się symbolem troski i wsparcia. Wasze gesty sprawiły, że każdy nowy dzień grudnia niesie niespodziankę, radość i poczucie, że ktoś o nich pamięta. Uśmiechy na ich twarzach to najlepszy dowód na to, że dobro ma ogromną moc – zwłaszcza w czasie, gdy tak bardzo potrzebujemy bliskości i serdeczności. Z całego serca dziękujemy każdemu, kto włączył się w to piękne przedsięwzięcie. Wasze wsparcie
Andrzejkowe czary w naszej szkole!
29 listopada nasza szkoła zmieniła się w prawdziwą krainę magii i tajemnic. W tym dniu uczniowie klas IV-VIII stali się wróżkami, magami i jasnowidzami, by rozświetlić szkolne korytarze aurą Andrzejkowych wróżb. Nie zabrakło pięknych dekoracji oraz odpowiednio dobranych strojów – suknie z cekinami, peleryny i magiczne różdżki podkręciły atmosferę niczym zaklęcie ,,Abrakadabra!".
Konkurs Ortograficzny
28 listopada uczniowie klas czwartych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym rozgrywanym w systemie drużynowym. Czwartoklasiści wykazali się ogromną wiedzą, ponieważ o miejscach decydował jeden błąd.
Laureaci konkursu:
I miejsce: Nadia Juras, Gabriela Oleksiak, Kacper Balcerex aequo: Maja Duraj, Olga Pawłowska, Kalina Pietrzak, Liliana Małachowska.
„Spektrum XL”
W środę 27 listopada uczniowie z klasy III b i IV b uczestniczyli w jubileuszowym koncercie Rewii Dziecięcej Sylaba pt. „Spektrum XL”, który odbył się z okazji 40-lecia istnienia zespołu. Występom tanecznym towarzyszyły archiwalne zdjęcia i nagrania z lat działalności zespołu. Dużo emocji wśród uczniów wywołały imponujące pokazy akrobatyczne. Wszyscy byli oczarowani umiejętnościami młodych tancerek. Wśród artystek znalazły się uczennice naszej szkoły – Liliana Falba z klasy III b i Anna Falba z klasy VII b, które z ogromnym zaangażowaniem prezentowały swoje talenty na scenie.
Uczniowie dla uczniów
W dniu 27.11.2024 r. na zajęciach koła historycznego pojawił się gość. Był nim burmistrz Wyszkowa, a przede wszystkim regionalista, pasjonat lokalnej historii Piotr Płochocki. Podczas spotkania z uczniami opowiadał, jak odkrył w sobie pasję do historii miasta, a także w jaki sposób odkrywał zagadki przeszłości, inspirując młodzież do rozwijania zainteresowania dziejami regionu. W dalszej części uczniowie mogli dowiedzieć się o dziejach wyszkowskiego harcerstwach, oraz o początkach, rozwoju i latach świetności letniska Rybienko Leśne.
Kosmos
Dnia 26.11.2024 r. dzięki Panu Andrzejowi Kondratczykowi, właścicielowi firmy Alfa Planetarium, odbyliśmy fantastyczną podróż w przestrzeń kosmiczną. Podczas 45-minutowych zajęć uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VI poznali i zobaczyli na własne oczy ruch gwiazd na nocnym niebie, najbardziej znane gwiazdozbiory oraz serię kosmicznych ciekawostek. Następnie wszyscy „polecieli w kosmos”, dzięki specjalnemu seansowi wyświetlonemu na kopule Planetarium.
W zdrowym ciele zdrowy duch
Bezruch jest chorobą, ruch jest powrotem do zdrowia." - Gabriella Roth. Ten cytat podkreśla znaczenie aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia. Autor sugeruje, że brak aktywności prowadzi do negatywnych skutków dla zdrowia, podczas gdy regularny ruch jest kluczowy dla poprawy i utrzymania dobrej kondycji fizycznej. I właśnie klasa VII b wykonała gazetkę pt. "Ruch to zdrowie" w ramach realizacji innowacji "W zdrowym ciele zdrowy duch".
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Został ustanowiony stosunkowo niedawno, bo w setną rocznicę urodziny pluszowego misia, czyli w 2002 r. Na cześć misia najczęściej świętują dzieci, które uczęszczają do żłobków, przedszkoli i szkół. Miękki, puchaty i taki z łatką. Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
Światowy Dzień Życzliwości
Bycie miłym, okazywanie dobra i rozbudzanie w sobie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania nie tylko obdarowanego, ale przede wszystkim tego, który je okazuje.
21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia mogliśmy uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane podkłady dobra, a szkołę opanował kolor żółty.Mieliśmy okazję poznać wachlarz życzliwych zachowań z gazetki i plakatów. Uczniowie i nauczyciele chętnie robili sobie zdjęcie fotobudce życzliwości oraz pozowali jako anioły. W każdej klasie zostało również przeprowadzone głosowanie na klasowego anioła życzliwości oraz na najbardziej życzliwego nauczyciela. Wyniki poznamy podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, dobre słowa, miłe uśmiechy. Życzymy Wam samych dobrych, życzliwych osób wokół.
Program edukacyjny ,,Żyj dobrze"
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego pt. ,,#ŻyjDobrze”, organizowanego przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wyszkowie. „Żyj dobrze” to program edukacyjny mający na celu promowanie zdrowego i świadomego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Projekt jest inicjatywą edukacyjną, której celem jest budowanie świadomości zdrowotnej, rozwój kompetencji społecznych oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i dobre samopoczucie. „Żyj lepiej” to kompleksowy program zdrowotny, który łączy edukację, profilaktykę i wsparcie w zmianie stylu życia.
„Szkoła Pełne Talentów 3"
Akcja „Szkoła Pełne Talentów 3" organizowana przez sklep Lidl dobiegła końca. Dzięki Waszemu wsparciu nasza szkoła zebrała 1930 talenciaków !!! Wymieniliśmy je na następujące nagrody rzeczowe:
- zestaw 10 piłek do koszykówki
- matę - tarczę z punktacją
- gigabierkiNagrody, które otrzymamy za zebrane punkty pozwolą rozwijać talenty wśród naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, mieszkańcom Lucynowa i okolic za wspólne zbieranie punktów.
Zdrowie na talerzu – jak zapobiegać cukrzycy
W dniach 14 i 19 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Zdrowie na talerzu – jak zapobiegać cukrzycy”. Zajęcia, zorganizowane z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, zostały poprowadzone przez panią Barbarę Rogaczyk – nauczyciela biologii oraz dietetyka klinicznego czynnego zawodowo. Warsztaty miały na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat profilaktyki cukrzycy oraz promowanie zdrowych nawyków
żywieniowych i aktywnego stylu życia.
V Zlot Wychowania i Profilaktyki
Dnia 16.11.2024r. odbył się V Zlot Wychowania i Profilaktyki organizowany przez Gminę Wyszków. Głównym celem przedsięwzięcia było stworzenie społeczności kreującej wśród rówieśników modę na życie wolne od uzależnień i przemocy rówieśniczej oraz zmniejszenie zjawiska uzależnień wśród młodzieży. Uczniowie klas VII i VIII w godzinach porannych uczestniczyli w warsztatach, rozwijających ich pasje i zainteresowania takich jak: majsterkowanie, pirotechnika, tanecznych: jazz, hip-hop czy zumba, kulinarnych, z improwizacji teatralnych, sztuki walki i samoobrony, wokal i wizaż. Na WIP-owskiej gali młodzież z radością i pasją zaprezentowała efekty swojej pracy. Po intensywnym dniu uczestniczy zlotu współnie szaleli na parkecie podczas WIPoteki.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia stały się już tradycją naszej szkoły. Po raz kolejny obchodziliśmy go 15.11.2024r. Uczniowie klas I-II obchodzili ten dzień w formie różnych zabaw i gier, natomiast wszyscy uczniowie klas III- VIII zmagali się z testem, który był dostosowany do poziomu klasy.
Projekt edukacyjno-sportowy Hoop Spoort
18 listopada w wyszkowskiej hali sportowej przy CEZiU „Kopernik” rządzili młodzi lekkoatleci. Uczniowie naszej szkoły z klas IV,V i VI, wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-sportowym „Hooop Spoort”, organizowanym przez Fundację Klub Polskiej Lekkiej Atletyki.Wiodącym celem projektu jest promocja aktywności ruchowej przy wykorzystaniu form lekkoatletycznych.
Spotkanie z Mistrzem - Projekt MAŁY MISTRZ
18 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z mistrzem kolarstwa szosowego i górskiego Panem Łukaszem Góralewskim zdobywcą między innymi:
Drużynowych Mistrzostw Polski MTB – 2017 r.
Mistrz Zimowego Poland Bike Marathon - 2018 r.
Złoty medal podczas LOTTO Poland Bike Marathon 2021 r.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III, którzy biorą udział w projekcie ,,Mały Mistrz”. Pan Łukasz opowiedział o swojej 30 letniej już pasji rowerowej. Zaczynał bowiem w wieku 9 lat swoją przygodę. Opowiedział o swoich sukcesach, które miały miejsce zarówno w Polsce jak i we Włoszech oraz o poważnych wypadkach i ryzyku związanym z taką formą aktywności. Uczniowie dowiedzieli się jak drogie potrafią być profesjonalne rowery, ale również mieli okazję zobaczyć a nawet usiąść na taki wyjątkowy model. Pan Łukasz dostawał od uczniów wiele pytań, na które odpowiadał z wielką pasją.
Szach-Mat!
W dniu 15 listopada 2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami w gry w szachy. Tego dnia odbyły się I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Wyszków w szachach szybkich w WOSiR. Wzięło w nim udział 45 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym. Jego celem była popularyzacja i upowszechnienie tej dziedziny sportu wśród uczniów. Szachy to rozrywka intelektualna, która przybiera formę „gry królewskiej”. Taka aktywność wpływa pozytywnie nie tylko na rozwój umysłowy, ale też na osobowościowy każdego grającego. Młodzi adepci, grając w szachy, doskonalą pamięć, rozwijają zdolność koncentracji i logicznego myślenia.
Zmysłowe Spotkanie z Czosnkiem – Odkrywamy Świat Zmysłów!
W naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia poświęcone zmysłom, a ich motywem przewodnim był… czosnek! Dzieci z oddziału przedszkolnego mieli okazję poznać bliżej działanie każdego z pięciu zmysłów – wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu – z pomocą tego intensywnego składnika. Przez interaktywne ćwiczenia i sensoryczne eksperymenty odkrywali, jak różne bodźce związane z czosnkiem wpływają na nasze postrzeganie. Dzieci sprawdzali, jak jego zapach, smak i tekstura oddziałują na zmysły oraz jak różne zmysły współpracują, tworząc pełny obraz doświadczenia. Czosnek wywołał sporo śmiechu i ciekawości, a zajęcia pomogły lepiej zrozumieć, jak zmysły kształtują nasze codzienne odczucia i wrażenia.
Szkoła do hymnu
8 listopada nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do Hymnu”, organizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły – wspólnie odśpiewałi „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się tym samym w obchody Święta Niepodległości. Inicjatywa „Szkoła do Hymnu” ma na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia. Wydarzenie to stało się już coroczną tradycją, w której z dumą uczestniczymy, tworząc przestrzeń do refleksji nad historią naszej ojczyzny oraz ucząc młodzież szacunku do polskich symboli narodowych.
Święto Niepodległości
W dniu 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Społeczność szkolna wspólnie uczciła na nim 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apelu mieliśmy okazję uczestniczyć w rozprawie sądowej, na której odbył się symboliczny sąd nad Polską. Wysłuchaliśmy też poruszających recytacji wierszy patriotycznych oraz pieśni narodowych w wykonaniu szkolnego chóru. Wszystko po to, aby ukazać trudną drogę Polaków do wolności. Cała społeczność szkolna z dumą uczestniczyła w tej ważnej lekcji historii i patriotyzmu.
Mamy kota na punkcie mleka
W tym półroczu uczniowie klasy I b przystąpili do ogólnopolskiego programu informacyjno-edukacyjnego „Mamy kota na punkcie mleka”. Jego celem było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych przez propagowanie wiedzy na temat zdrowotnych właściwości mleka, a także wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.
Gminne zawody - piłka nożna halowa chłopców
W czwartek 7 listopada 2024 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w gminnym turnieju halowej piłki nożnej w kategoriach chłopców i dziewcząt klas IV-VI. Eliminacje zostały przeprowadzone na hali WOSiR w Wyszkowie. Nasi chłopcy wyszli z fazy grupowej i dzielnie walczyli o finał. Niestety po zaciętej walce o drugie miejsce przegrali po rzutach karnych i ostatecznie zajęli miejsce 3. Dziewczynki dzielnie walczyły o miejsce na podium. Niestety tym razem zabrakło nam szczęścia, gdyż ostatecznie zajęły miejsce 4.
Tosto-mania
Dnia 5 listopada nasza szkoła przeżyła prawdziwą tosto-manię! Wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który postanowił wprowadzić nową tradycję: Dzień Tosta.
Korytarze wypełnił zapach rozpływającego się sera, chrupiącego chleba i… radości! Bo kto nie lubi tostów?
Tego dnia uczniowie ze wszystkich klas mogli zakupić tosty z serem, które znikały w rekordowym tempie. Tosty cieszyły się tak dużą popularnością, że musieliśmy robić dodatkowe serie! Łącznie sprzedaliśmy 242 tosty!
Dzień Postaci z Bajek
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas, wzruszają, bawią ale także przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;)
Spotkanie z Jarosławem Wróblewskim
O Witoldzie Pileckim napisano wiele książek w Polsce i za granicą. Do grona autorów tychże książek zalicza się Jarosław Wróblewski – pisarz, znawca historii II wojny światowej i trudnych czasów powojennych.
4 listopada uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w niezwykłej lekcji historii. Odbyła się ona w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Pan Wróblewski przybliżył zebranym postać Witolda Pileckiego – znanego ze swojego niespotykanego bohaterstwa. Opowiadał o wychowaniu w duchu patriotycznym, harcerstwie, udziale w wojnie z bolszewikami. W pamięci uczniów pozostanie opowieść w jaki sposób w powojennych czasch potraktowano człowieka, który jako ochotnik trafił do niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz. Zasmuca fakt, że do tej pory nie udało się odnaleźć miejsca pochówku wielkiego patrioty. Dlatego tak ważna jest pamięć o Witoldzie Pileckim i jego pięknej postawie.
Czas refleksji i zadumy
Listopad to czas zadumy i refleksji, to czas pamięci o tych, którzy odeszli, a o których winniśmy pamiętać! Wprowadzając dzieci w świat wartości, tradycji i patriotyzmu uczniowie z naszej szkoły w ostatnim tygodniu października i pierwszym listopada, wybrali się na spacer na pobliski cmentarz parafialny, aby zapalić znicz na grobach byłych nauczycieli naszej szkoły oraz swoich bliskich.
„Przyłapani na czytaniu”
Październik to miesiąc, który w naszej szkole od lat wiąże się z obchodami Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku świętowaliśmy go w wyjątkowy sposób, organizując konkurs pod hasłem „Przyłapani na czytaniu”. Celem tego wydarzenia było promowanie czytelnictwa oraz zaangażowanie uczniów w odkrywanie radości płynącej z książek.
Dzień Dyni
Jak przebiegał Dzień Dyni? Dzieci przyszły ubrane w pomarańczowe stroje, a niektóre pojawiły się nawet w wyjątkowych dyniowych przebraniach. Cały dzień był pełen atrakcji, śmiechu i kreatywnych zajęć. Każde dziecko stworzyło swoją własną dynię z papieru i materiałów plastycznych, które dzieci z radością zabrały do domu. Nasze przedszkolaki wzięły udział w wyścigach z dyniami, w zabawie w slalom między dyniami oraz dyniowym torze przeszkód. Podczas Dnia Dyni dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także dowiedziały się o zdrowotnych wartościach dyni oraz jej roli w jesiennej kuchni. Każdy przedszkolak wrócił do domu z uśmiechem na twarzy oraz swoją własną dynią. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie!
Pamięć tym, którzy odeszli
W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych i dniem Zadusznym, uczniowie klasy VIIIa, 30.10.2024r. wybrali się na wycieczkę do Wyszkowa. Celem wyjazdu było odwiedzenie miejsc pamięci narodowej w mieście.
Wędrówkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia starych pamiątkowych grobowców na cmentarzu parafialnym na Nadgórzu. Następnie przeszliśmy pod pomniki bohaterów poległych za Ojczyznę w czasie I i II wojny światowej, umiejscowionych w różnych punktach miasta. Zapaliliśmy znicz na grobie nieznanego żołnierza, który znajduje się w pobliżu LOK-u nad rzeką Bug. Mieliśmy również czas na krótki relaks w tężni solankowej i ciepłą herbatkę w kafejce.
,,W zdrowym ciele zdrowy duch"
Zdrowy styl życia to przede wszystkim częste spożywanie warzyw i owoców, wybieranie tłuszczów pochodzenia roślinnego zamiast tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, ograniczenie spożycia soli, niepalenie tytoniu, a także większa aktywność fizyczna. O tym wszystkim rozmawiali uczniowie klasy VIIb na zajęciach z wychowawcą podczas realizowania naszej innowacji w ,,Zdrowym ciele zdrowy duch"
Podsumowanie akcji Podaj łapę
W naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy oraz akcesoriów dla psów i kotów przebywających w TOZ Wyszków. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy.Wzięli w niej udział nie tylko uczniowie z całej szkoły, ale również pracownicy szkoły. Akcja była organizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Udało się zebrać nie tylko karmę, ale też przekąski, koce i zabawki dla psich i kocich przyjaciół. Zebrane przedmioty zostały przekazane do TOZ w Wyszkowie 25 października, w Dniu Kundelka przez naszych wolontariuszy.Dodatkowo w ramach akcji uczniowie pochwalili się swoimi czworonożnymi pupilami zamieszczając ich zdjęcie na tablicy ustawionej, na szkolnym - górnym holu. Każdy z nich jest wyjątkowy.Wszystkim, którzy przyczynili się do ak
Mała ojczyzna
Moja mała ojczyzna to miejsce gdzie dorastasz, uczysz się, tu znasz wszystkie ścieżki. Mała ojczyzna ma swoją lokalną historię i tradycję. Klasy VIIa i VIIb w ramach poznania najważniejszych miejsc pamięć Narodowej w Wyszkowie odwiedziła pomniki poległych żołnierzy, którzy zgineli podczas I i II wojny światowej. Nie zapomnieliśmy też o odwiedzeniu Starego Cmentarza. Po zakończeniu wędrówki po Wyszkowie uczniowie w małej kawiarence mogli skosztować gorącej herbaty lub czekolady i zjeść małe co nie co.
Zdrowo i owocowo
25 października dzieci z oddziału przedszkolengo Oc rozwijały swoje umiejętności kulinarne. Z jabłek i marchewek wykonały zdrowy soczek. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Zapoznały się również z elektrycznym urządzeniem gospodartwa domowego- sokowirówka. Dzieciaki że smakiem wypijały zdrowy soczek.
Warsztaty kreatywno-edukacyjne MADU
W roku szkolnym 2024/2025 klasy 0-III będą uczestniczyły w projekcie edukacyjnym pt. „Główka pracuje”, który zostanie zrealizowany przez MADU Pracownię Zabaw i Rozwoju. Warsztaty kreatywno-edukacyjne będą odbywały się co miesiąc. Uczniowie poprzez wykonywane eksperymenty, spotkania z fauną i florą będą poznawali tajniki nauki lub tworzyli małe arcydzieła. Pierwsze zajęcia zostały poświęcone zagadnieniu - dlaczego mamy katar? Uczestnicy dowiedzieli się skąd się bierze i jak można się nim zarazić. Zajrzeli także do ogromnego nosa, a potem sami stworzyli sobie glutka, którego mogli zabrać do domu.
Aktywna Szkoła
25 października uczniowie klas IVa, IVb oraz Va wzięli udział w imprezie sportowej Aktywna Szkoła. Na początku uczestnicy dostali koszulki z logo aktywnej szkoły i została przeprowadzona rozgrzewka z gwiazdą sportu. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na grupy ćwiczebne i mieli do dyspozycji 10 stacji z różnymi dyscyplinami sportowymi. Było bardzo aktywnie, zabawnie i wspaniale. Każdy uczestnik mógł sprawdzić się w niecodziennych dyscyplinach sportowych. Na zakończenie uczestnicy otrzymali upominki co jeszcze bardziej wywołało uśmiech na ich twarzach :)
Innowacja pedagogiczna ,,Witaminki". Zajęcia z Kapustą w roli głównej.
W naszej szkole stawiamy na kreatywne i angażujące metody nauczania, dlatego przygotowaliśmy specjalne zajęcia z udziałem kapusty! Podczas tych zajęć dzieci nie tylko dowiedziały się o wartości odżywczej tego warzywa, ale także poznali jego różnorodne zastosowania w kuchni i codziennym życiu. W trakcie zajęć dzieci mieli okazję przeprowadzić ciekawe eksperymenty kulinarne, uczyć się o zdrowym odżywianiu oraz brać udział w praktycznych doświadczeniach z udziałem kapusty. Nasze zajęcia z kapustą rozwijają nie tylko wiedzę o zdrowym stylu życia, ale także uczą pracy zespołowej, kreatywności i samodzielności. To doskonała okazja, aby połączyć naukę z zabawą i wzbogacić swoje doświadczenia o nowe, smaczne umiejętności! Zapraszamy do fotorelacji – zdrowa i pełna witamin kapusta czeka!
Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas
23 października w obecności pani dyrektor Anny Suchty, pani wicedyrektor Agaty Wachowskiej, rodziców i zaproszonych gości, dzieci z klasy I a i I b złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, zostali poddani próbie. Musieli pomóc małej biedronce w odnalezieniu zaczarowanych kropeczek, które zgubiła na łące. Kropki można było odnaleźć, wykonując zadania i odpowiadając na trudne pytania, dotyczące m.in. znajomości zasad bezpieczeństwa i zasad zgodnego funkcjonowania w szkole. Dzieci musiały zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie, a także wykazać się wiedzą na temat swojej ojczyzny i szkoły. Oczywiście pierwszakom udało się znaleźć wszystkie kropki, usłyszeli więc, że są już gotowi do złożenia przysięgi, dzięki której
Zaproszenie na kiermasz książek w szkole
Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz tanich książek, który odbędzie się w dniach od 23 października do końca grudnia 2024 roku (w czasie przerw). Książki można kupić w szkole przy stoisku na przeciwko schodów od strony szatni.
W ofercie znajdują się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno-naukowa.Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. Wszystkkie książki są nowe, pięknie wydane, w atrakcyjnych cenach!
Dzień Papieski
Co roku w październiku obchodzimy Dzień Papieski, który przypomina nam o wyborze Karola Wojtyły na papieża, wydarzenie to miało miejsce 16 października 1978r. Jest to już XXIV Dzień Papieski, a jego hasło w tym roku brzmi ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Uczniowie klas VII przygotowali dla społeczności szkolnej krótkie przedstawienie dotyczące poszukiwania drogi do nieba. Dzieci z grupy 0a na zakończenia przypomniały nam śpiewająco że każdy niezależnie czy mały, czy duży może świętym być. Dzień ten był okazją do zagłębienie się w swoją relację z Bogiem i zastanowienia się co mogę jeszcze zrobić aby być bliżej niego.
Szlak Piastowski
W dniach od 16 do 18 października 2024 r. w ramach przedsięwięcia ,,Podróże z klasą" odbyła się trzydniowa wycieczka klas: V a, V b i VI do Biskupina, Poznania i Gniezna. Głównym celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego.
Pierwszego dnia uczniowie weszli na Mysią Wieżę znajdującą się w Kruszwicy nad jeziorem Gopło. Wieża stanowi pozostałość zamku w Kruszwicy zbudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego około 1350 roku. Nazwa budowli nawiązuje do legendy o Popielu, legendarnym władcy Polski, którego zjadły myszy. Stamtąd dzieci udali się do Biskupina - pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Archeologiczne Biskupinie, w który zobaczyli rekonstrukcję grodu biskupińskiego z około 740 roku p.n.e. Dowiedzieli się się jak wyglądało życie w chacie biskupińskiej i jak powstawały denary Bolesława
Aktywny dzień w parku trampolin
16 października 2024 r. klasy II a, III a i III b wraz z opiekunami wybrały się do Parku Trampolin Hangar 646 w Warszawie. Celem wycieczki było rozwijanie sprawności fizycznej uczniów, zachęcanie do różnych form aktywności fizycznej oraz integracja klas i zacieśnienie relacji koleżeńskich. Pobyt w Hangarze rozpoczął się profesjonalną rozgrzewką oraz zabawami poprowadzonymi przez trenera. Następnie uczniowie mieli czas wolny, w czasie którego korzystali z szeregu atrakcji, takich jak trampoliny, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe czy cieszące się największą popularnością ogromne zjeżdżalnie. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetna zabawą. Uczniowie wrócili do domu w znakomitych nastrojach pełni pozytywnej energii.
Powiatowe zawody w unihokeja
W niedzielę 13 października 2024r. odbyły się powiatowe zawody w unihokeja chłopców klas IV – VI. Nasi chłopcy tym razem grali w pomniejszonym składzie 3x3 plus bramkarz. Nowe doświadczenie, które wymagało od chłopców pełnej mobilizacji przyniosło nam sukces w postaci kolejnego brązowego medalu :)
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 11 października w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość, przygotowana przez Samorząd Uczniowski, była pełna niespodzianek, humoru i wzruszeń, a w głównych rolach wystąpili zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.
Już od pierwszych chwil zgromadzonych w auli powitała ciepła atmosfera. Oliwier Mikłowski i Ola Dąbrowska, prowadzący wydarzenie, zapowiedzieli, że tego dnia szkolna rzeczywistość zostanie ukazana z nieco innej, bardziej humorystycznej strony. W krótkiej scence aktorskiej Pani Ewa Chołyst i Pani Ewelina Wyszyńska , z przymrużeniem oka opowiedziały o pracy w szkole, podkreślając, że choć życie nauczyciela wydaje się czasem proste, wcale takie nie jest.
Gminne zawody w unihokeja
W czwartek 10 października 2024r. odbyły się gminne zawody w unihokeja dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w kategorii klas młodszych. Dziewczęta zajęły IV miejsce, natomiast chłopcy po rzutach karnych i walce o miejsce II wywalczyli brązowy medal - miejsce III !
Serdeczne gratulacje !
Program ,,Mały Mistrz"
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła dołączyła do Programu Mały Mistrz. Program ten to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowana przez Szkolny Związek Sportowy, mająca na celu poprawę zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I - III.
10 października w szkole odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów dotyczące organizacji i przebiegu programu. Poniżej w prezentacji wszystkie szczegółowe informacje.
Podróże z klasą: Gdańsk, Gdynia, Sopot
Od 7 do 10 października 2024 r. uczniowie klas VII - VIII zwiedzali kaszubskie miasta: Gdańsk, Gdynię i Sopot. Przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki dofinansowaniu wyjazdu z funuszy Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszy dzień poświęciliśmy na wiedzanie Gdańska, miasta z pięknymi renesansowymi kamieniczkami XVI-XVIIw. , Ratuszem, Dworem Artusa, Bazyliką Mariacką i Żurawiem na Długim Pobrzeżu. Nie mogło zabraknąć zdjęcia pod słynnym Neptunem. Wielką atrakcją dla uczniów był rejs na Westerplatte.
,,Dębowa Dolina”
Dnia 8.10 grupy Oa,Ob i Oc z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Dębowa Dolina” w Skuszewie. Na naszych najmłodszych przedszkolaków i ,,zerówkowiczów” czekało mnóstwo atrakcji. Tematem przewodnim naszej wyprawy było ,,Święto pieczonego ziemniaka”. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w przygotowanych dla nich zajęciach. Miały okazję dowiedzieć się o historii ziemniaka, przygotować smaczne frytki, zrobić samodzielnie figurki z kartofli , wziąć udział w różnych zabawach organizowanych przez panią animatorkę. Były również przejażdżki kolejką, skakanie na zjeżdżalniach i trampolinach oraz ozdabianie buziek sympatycznym kartofelkiem. Gospodarze przygotowali dla dzieci również pyszną kiełbaskę z grilla a na zakończenie wycieczki słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej. Dzieci wróciły do szkoły pełne pozytywnych wrażeń.
Pierwsza pomoc
O życie należy dbać, a w sytuacjach zagrożenia trzeba umieć je ratować, dlatego 4 października 2024 r. zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów klas czwartych z ratownikiem OSP z Lucynowa Dużego. Uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Zajęcia kulinarne - „Sałatka Owocowa”
Oddział przedszkolny Oc na zajęciach z pomocą pań przygotowały pyszną, kolorową i witaminową sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Wszystko razem wymieszały i sałatka była gotowa. Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna.
Gminne sztafetowe biegi przełajowe
W środę 2 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych sztafetowych biegach przełajowych. Rywalizacja była zacięta. W kategorii chłopców klas IV -VI nasi uczniowie piękny sposób wywalczyli brązowy medal.
Skład brązowych medalistów :
Szymon Dąbkowski kl. V a
Karol Wasiak kl. V a
Karol Wiąckiewicz kl. VI
Ignacy Wawrzyniak kl. V a
Miłosz Perzyna kl. IV b
Adam Oleksiak kl. VI
Marzenia
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału trzech ogólnopolskich konkursach! Konkursy skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat. Każdy uczestnik (dziecko/młodzież) wykonuje tylko jedną pracę w ramach wybranego konkursu.
Wykonuje na oddzielnych kartkach A4 trzy prace plastyczne o tematyce: PAŁACU, LIZAKA i RYBKI w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych, komputerowych, przestrzennych, z artykułów spożywczych).
Zbiórka karmy dla zwierząt pod hasłem „Podaj łapę”
W związku ze zbliżającym się 4 października Światowym Dniem Zwierząt oraz Dniem Kundelka obchodzonym 25 października, serdecznie zapraszamy wszystkich do dołączenia, do zbiórki najbardziej potrzebnych rzeczy i artykułów dla Wyszkowskiego Towarzystawa Opieki nad Zwierzętami. Zbieramy: karmę mokrą i suchą dla psów i kotów, gryzaki, zabawki drapaki, koce, legowiska obroże, smycze, żwirki i podkłady
Obchody Dnia Chłopaka
30 września w naszej szkole obchodziliśmy święto Dnia Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Szkolny przygotował dla chłopców z naszej szkoły zabawę. Od samego rana na gazetce samorządu zawieszona została informacja - zagadka :) W całej szkole ukrywane były bony niespodzianki:
BON NA NIEPYTANIE, BON NA BRAK ZADANIA ORAZ BON NA DODATKOWE NIEPRZYGOTOWANIE.
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Relacja z wycieczki klasowej do Dębowej Doliny – Dzień Pieczonego Ziemniaka 30 września, z okazji Dnia Chłopaka, klasy IV a i IV b wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Dębowej Doliny. Był to dzień pełen przygód, radości i wspólnej zabawy, a wszystko to w ramach obchodów Dnia Pieczonego Ziemniaka. Program był niezwykle urozmaicony, a uczniowie mieli okazję nie tylko doskonale się bawić, ale również nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Na początku wycieczki poznaliśmy historię pochodzenia ziemniaków – dowiedzieliśmy się, skąd przybyły do Europy i jakie miały znaczenie dla różnych kultur. Następnie przyszedł czas na kreatywność! Uczniowie tworzyli „ludki ziemniaczane”, używając ziemniaków, zapałek i różnych ozdób, co dostarczyło wszystkim mnóstwo śmiechu i radości. Prawdziwą atrakcją było także robienie własnych frytek – każdy mógł przygotować swój ulubiony przysmak i cieszyć się jego sma
Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego i częstego czytania oraz obcowania z książką.
W obchodach tego święta w naszej szkole uczestniczyły klasy I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Uczniowie klas piątych przynieśli ulubione książki i głośno czytali dzieciom, a potem zadawali pytania sprawdzające aktywność słuchania. Dzieci wysłuchały między innymi bajki H.CH. Andersena oraz Bracia Grimm. Nie zabrakło też klasyki, tj. wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Kubuś Puchatek
26 września oddziały przeszkolne Oa,Ob,Oc pojechały na wycieczkę do Hutnika na przedstawienie teatralne pt." Kubuś Puchatek". Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci poprzez kontakt z aktorem oraz nauczenie się bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Wizyta w teatrze sprawiła dzieciom radość i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.
Powiatowe indywidualne biegi przełajowe
We wtorek 24 września odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe dla klas IV-VIII. Do kolejnego - etapu przeszło 5 uczniów naszej szkoły.
Nasza uczennica Julia Szczerba z klasy VIII b pięknie wywalczyła srebrny medal !
Serdeczne gratulacje dla wszystkich startujących i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
Uniwersytet Dziecięcy
Drodzy Państwo,
Przed nami kolejny rok akademicki. Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie rozpoczyna zajęcia 19.10.2024 i jest przeznaczony dla dzieci z klas 0-3. Studia na Uniwersytecie Dziecięcym przełamują bariery świata dorosłych i pozwalają dzieciom wchodzić w role ekspertów i naukowców. Od kilku lat tworzymy przestrzeń, w której dzieci mogą eksperymentować, popełniać błędy i samodzielnie wyciągać wnioski pod okiem profesjonalistów. Dzięki temu uczą się krytycznego myślenia i zdobywają wiedzę, która pozostanie z nimi na lata.