”Niebezpieczne przygody w Afryce”
6 maja 2016r. odbył się konkurs czytelniczy pt.”Niebezpieczne przygody w Afryce”. Zorganizowany był on przez bibliotekę szkolną przy współudziale Filii Bibliotecznej w Lucynowie. Wzięło w nim udział 4 uczniów klas IV-VI. Zawodnicy mieli za zadanie odgadnąć tytuł ilustracji odkrywając zasłonięte pola, rozwiązać krzyżówkę oraz odpowiedzieć na pytania ukryte pod ilustracjami zwierząt. Po zaciętej rywalizacji wygrała Karolina Skołożyńska z kl. VI b, drugie miejsce zajął Igor Powierza z klasy Va, a trzecie Julia Kozmanz IVa. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy , a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez MGB-P w Wyszkowie i Księgarnię Taniej Książki w Tuliszkowie.
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
29 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Występ rozpoczęli najmłodsi uczniowie z oddziału „0”a, którzy zaśpiewali piosenkę: „Nasze polskie ABC” zwracając uwagę na piękno Ojczystej Ziemi. Następnie uczniowie z klasy VIa przybliżyli wydarzenia z końca XVIII wieku, treści zawarte w Konstytucji i jej znaczenie dla upadającego państwa polskiego. Zaprezentowali tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej z 3 maja 1791 r. i wyjaśnili, dlaczego rocznica uchwalenia Konstytucji, to nadal tak ważny dla Polski dzień. Uroczystość dopełniła prezentacja multimedialna.
Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała o Święcie Flagi i obowiązku okazywania szacunku dla symboli narodowych.
Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Z. Turek, K. Kurek. B. Szczerba
„Kocham tańczyć”
Nasza szkoła zorganizowała 29.04.2016 r. konkurs pt: „Kocham tańczyć”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy I-III i klasy IV-VI. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów, którzy występowali solo w duetach i zespołowo.
Ocenie podlegało:
- jakość i precyzja wykonania,
- wykorzystanie przestrzeni i częstotliwość zmian ustawień,
- ogólne wrażenie artystyczne.
Komisja w składzie:
- Jolanta Wiśniewska - przewodnicząca
- Natalia Orłowska - członek
- Danuta Napiórkowska - członek
przyznała:
1 wyróżnienie w kategorii klas I-III Przemysławowi Pielakowi
2 wyróżnienia w kategorii klas IV-VI (1 Julii Kozman, Weronice Urbanowskiej, Gabrieli Kaput, Patrycji Bulik, Klaudii Deluga i Natalii Lipka – Bartosik) (2 Oliwii Kaczmarskiej, Paulinie Wysockiej, Julii Pyźlak i Oldze Filipiak).
Wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy z wyróżnieniem, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział i małe upominki wręczone przez Panią Dyrektor Urszulę Gałecką i przewodniczącą komisji Jolantę Wiśniewską.
Katarzyna Napiórkowska
Owoce i warzywa w naszej szkole
28 kwietnia 2016 roku klasy I – III uczestniczyły w apelu „Owoce i warzywa w szkole”. Uczniowie pod opieką p. J. Dyl, p. K. Napiórkowskiej, p. D. Sakowicz oraz p. A. Zaremby przedstawili krótki program artystyczny, w którym przypomnieli jak ważne w diecie człowieka są owoce i warzywa. Celem apelu było przybliżenie uczniom tematyki związanej z właściwym odżywianiem. Na zakończenie apelu wszyscy zgromadzeni zaśpiewali piosenkę „Witaminki, witaminki – dla chłopczyka i dziewczynki…”. Mamy nadzieję, że wiadomości i wskazówki nt. właściwego odżywiania zostaną zastosowane przez naszych uczniów w życiu codziennym!
A. Zaremba
Czwórbój lekkoatletyczny w Wyszkowie
Dnia 26.04.216 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach „czwórbój lekkoatletyczny” na Stadionie Miejskim w Wyszkowie.
Jako grupa: dziewczęta zajęły V miejsce, chłopcy II miejsce.
Dzięki chłopcom nasza szkoła awansowała do zawodów powiatowych!
W zawodach brali udział:
- Julia Kozman
- Karolina Powierza
- Patrycja Dąbrowska
- Julia Powierża
- Aneta Zaręba
- Klaudia Deluga
- Paulina Wysocka
- Alan Balcer
- Igor Powierza
- Mateusz Deluga
- Maksym Onisk
- Eliza Kopka
- Bartosz Zając
- Bartosz Ciach
- Maciej Ciach
- Paweł Wiśniewski
„KAŻDY JEST WYJĄTKOWY ”
25 kwietnia klasa IIa miała okazję poznać japoński teatrzyk Kamishibai w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie. Teatrzyk Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Udział w spektaklu daje wrażenie uczestnictwa w prawdziwym teatrze. Jest też doskonałą metodą umożliwiającą animację tekstów literackich. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach czytelniczych nt.: „Każdy jest wyjątkowy”. W trakcie zajęć trwających ok. 45 min., dzieci miały okazję przypomnieć sobie jedno z opowiadań (nawiązującego do tematu spotkania) z książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek” oraz uczestniczyć w zabawach powiązanych z tematem spotkania, m.in. zabawach literackich, ruchowych i muzycznych.
.
Dziękujemy p. Sylwii Jabłońskiej
za ciekawe zajęcia.
M.Augustynik
"Papierowe obrazy"
Dnia 25.04.2016 r. klasa II b była w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie na „Baśniowych spotkaniach z teatrzykiem kamishibai”. Uczniowie poznali opowiadanie pt. „ Każdy jest wyjątkowy” z serii Lekcje ze Stumilowego Lasu.
Tygrysek bawił i uczył dzieci, jak być tolerancyjnym wobec innych.
Monika Skołożyńska
Światowy Dzień Ziemi
W piątek 22 kwietnia w naszej szkole rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym dniu uczniowie z klasy IVa, Va, VIa i VIb pod opieką pań: B. Młynarskiej i H. Zdunek udali się do pobliskiej okolicy, aby posprzątać. Uczniowie zbierali śmieci na ul.Szkolnej i ul.Dolnej. Zebrali aż 18 worków.
Z kolei w poniedziałek tj. 25 kwietnia odbył się ekologiczny apel. Uczniowie z klasy IIIa, IVa, Va i VIa przygotowali montaż słowno - muzyczny pt.''Moja Ziemia - Mój Dom'', w którym zaapelowali do całej społeczności szkolnej, żeby nie niszczyć środowiska naturalnego. Uświadomili wszystkim obecnym, że każdy kto podejmuje działania przeciwko środowisku, to tak na prawdę działa przeciwko samemu sobie. Następnie uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce ekologicznej.
H. Zdunek
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
22 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestniczyli przedstawiciele z 9 szkół podstawowych i 5 gimnazjów. Nasza reprezentacja wyłoniona z etapu szkolnego tj. Oliwia Kaczmarska kl. VI a, Aneta Zaręba kl. Va, Igor Powierza kl. Va, Dominik Kucharczyk kl. Va zajęła V miejsce. Gratulujemy!
Biegi przełajowe
Dnia 21.04.2016r. uczniowie z naszej szkoły wyjechali na zawody - biegi przełajowe do Leszczydołu Pustki w okolicy „Lisiej Nory”. Możemy się pochwalić wygranymi, ponieważ: Alan Balcer zajął I miejsce, Patrycja Dąbrowska i Bartosz Ciach zajęli II miejsce, a Paulina Wysocka - III miejsce.
Międzynarodowy Konkurs Programistyczny "Baltie 2016"
15 kwietnia 2016 r. uczniowie: Franciszek Kucharczyk kl. IIIa, Dominik Kucharczyk kl. Va, Mateusz Deluga kl. Va pod opieką M. Zaremba uczestniczyli w etapie wojewódzkim Międzynarodowego Konkursu Programistycznego "Baltie 2016" w Akademii Prymusa w Sochaczewie. Przez 120 minut uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami. Ostatecznie Mateusz Deluga zdobył 12 miejsce, Franciszek Kucharczyk 14, a Dominik Kucharczyk 18. Gratulujemy!
"Blask świętości"
W dniu 15 kwietnia 2016 roku, w naszej szkole, odbył się apel z okazji rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, pt. ,,Blask Świętości”. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili postać Jana Pawła II, poprzez recytację wierszy oraz śpiew piosenek. Cały przebieg uroczystości uświetnił chórek szkolny. W ten sposób oddaliśmy cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu. Uczył, żeby poświęcać więcej czasu kontemplacji Chrystusa, kochał dzieci i młodzież. Wiedział doskonale, czym biją nasze serca.
K. Kurek
XIV Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny dla klas II
14 kwietnia w Zespole Szkół Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie odbył się XIV Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny dla klas II. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było „ Magiczny świat wierszy Jana Brzechwy”. Konkursowi jak co roku patronuje Burmistrz Wyszkowa pan Grzegorz Nowosielski.
Szkoła mogła zgłosić 3 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali : Maja Oleksiak, Mateusz Sikora (op. M. Augustynik), Przemysław Pielak ( op. M. Skołożyńska). Tradycyjnie konkurs składał się z dwóch części: literackiej i plastycznej, a każda z nich była oceniona i nagrodzona oddzielnie. W części literackiej uczniowie - Mateusz i Przemek uzupełniali test dotyczący życia i twórczości poety, natomiast w części plastycznej - Maja rysowała głównego bohatera wiersza „ Szelmostwa lisa Witalisa”. W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy oglądali bajkę, w trakcie której mogli posilić się pączkiem, napojem.
Nagrody zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu wręczyli p. S.Cieślak ( w zastępstwie Burmistrza Wyszkowa) oraz dyrektor Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej nr 5 p. Zbigniew Szczerba. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nasi uczniowie również wykazali się ogromną wiedzą i talentem plastycznym.
M.Augustynik
III Gminny konkurs muzyczno- wokalny
13.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 Zespołu Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie odbył się III Gminny konkurs muzyczno- wokalny Wiosenny Festiwal Piosenki Dziecięcej pt. „Nasi rodzice, gdy byli mali też śpiewali”
Naszą szkołę miały zaszczyt reprezentować dziewczynki z klasy I a Marysia Młynarska i Oliwia Kapsa oraz zawsze uśmiechnięta i rozśpiewana Blanka Kucharczyk z klasy II a. Dziewczynki otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w festiwalu.
Konkurs matematyczno-informatyczny im. J. Różyckiego
12 kwietnia 2016 r. uczniowie pod opieką M. Zaremba uczestniczyli w I Konkursie matematyczno-informatycznym im. Jerzego Różyckiego zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. K. C. Norwida w Wyszkowie. Naszą szkołę w kategorii klasy II reprezentowli: Gabriela Niegowska z kl. II a i Jakub Grześkiewicz z kl. II b, w kategorii klas III-IV - Franciszek Kucharczyk, a w kategorii klas V-VI - Oliwia Kaczmarska kl. VIa i Bartosz Ciach kl. VIa. Uczniowie w ciągu 60 minut zmierzyli się z niestandardowymi zadaniami matematycznymi. Następnie mogli poznać sztukę origami i inne zabawy logiczne.
21 kwietnia zostały podane wyniki konkursu. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca będą nagrodzeni 22 kwietnia na głównej uroczystości. Wśród laureatów nie znalazły się osoby z naszej szkoły. Najwyższy wynik tj. 5 miejsce zajęła Gabriela Niegowska, a tuż za nią Jakub Grześkiewicz. Gratulujemy!
M. Zaremba
Biegi sztafetowe - zawody powiatowe
Dnia 06.04.2016r. przedstawiciele naszej szkoły pojechali do Knurowca na zawody powiatowe w biegach sztafetowych. Nasi uczniowie to:
Klaudia Deluga
Alan Balcer
Julia Kozman
Mateusz Deluga
Igor Powierża
Maciej Kowalewski
Bartosz Zając
Maks Onisk
Julia Powierża
Aneta Zaręba
Paulina Wysocka
Eliza Kopka
Maciej Ciach
Bartosz Ciach
Sebastian Zagumny
Paweł Wiśniewski
Karolina Powierza
Julita Kowalewska
Patrycja Dąbrowska
Paula Powierza
Jakub Sosnowski
Sebastian Kołodziejczyk
Marsz stowarzyszenia "Bądźcie w kontakcie"
W dniu 08.04.2016r. ulicami Wyszkowa przeszli uczestnicy Marszu Stowarzyszenia rodzin dzieci z zaburzeniami rozwoju „Bądźmy w kontakcie”, w którym uczestniczyli nasi uczniowie z klasy V i VI. Wyruszyli z ulicy Sowińskiego, a miejscem docelowym było Sanktuarium św. Idziego.
„Nasi rodzice, gdy byli mali też śpiewali”
Gminny konkurs muzyczno-wokalny
Wiosenny Festiwal Piosenki Dziecięcej
„Nasi rodzice, gdy byli mali też śpiewali”
Eliminacje szkolne
Dnia 04.04.2016 r. odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego konkursu muzyczno- wokalnego Wiosenny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Nasi rodzice, gdy byli mali też śpiewali”, którego organizatorem jest Zespół Szkół „Rybienko Leśne”.
Komisja wyłoniła następujących reprezentantów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie:
- w kategorii klas 0-I: Oliwia Kapsa i Maria Młynarska (utwór pt. „Laleczka z saskiej porcelany”).
- w kategorii klas II-III: Blanka Kucharczyk (utwór pt. „Bursztynek”).
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie, który odbędzie się 13.04.2016 r.
Koordynatorzy szkolni: Małgorzata Augustynik, Monika Skołożyńska
Lekcje w Warszawie
Pierwszego kwietnia 2016r. dzieci z klas 3-6 pod opieką pani Ewy Kopko, pani Urszuli Powierza, pani Katarzyny Napiórkowskiej wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie spędzili tam cztery godziny w trakcie których zwiedzali stałe wystawy. Tworzą je setki interaktywnych eksponatów, które pozwalają zintegrować wiedzę z wielu dziedzin. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obsługiwały eksponaty, doświadczały wielu zjawisk z zakresu przyrody, fizyki, medycyny.
Drugim punktem wycieczki było Muzeum Narodowe. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy w których odbyły się lekcje muzealne. Słownik sztuki dla początkujących - to pierwszy temat lekcji, w trakcie której przed obrazami z różnych epok przybliżono uczniom zagadnienia dotyczące formy dzieł i ułatwiono posługiwanie się terminami plastycznymi.Tematem drugiej lekcji były muzelne przeboje. Przewodnik zaprosił do poznania wybranych galerii i najciekawszych zabytków Muzeum. Na zakończenie każda grupa obejrzała obraz Jana Matejki pt.: "Bitwa po Grunwaldem".
Ewa Kopko
Zmiana planu
Moduł Dla uczniów został zmodyfikowany
Zmiana planu lekcji od 30.03.2016 r.
Życzenia świąteczne
Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają
lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie
ocala nam życie.
Najserdeczniejsze życzenia
na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy
składają, uczniowie, pracownicy i dyrektor
Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie
Wielkanoc 2016
Wielkanoc w szkole
23 marca 2016 roku odbył się apel poświęcony Wielkanocy. Pod opieką p. M. Augustynik i p. K. Kurek uczniowie z klas IIa, IVa i Va przybliżyli wszystkim obecnym święto Zmartwychwstania Pana Jezusa oraz Jego Mękę, Ukrzyżowanie i Śmierć na krzyżu. W czas zadumy wprowadzili uczniowie śpiewając pieśni z udziałem chóru oraz czytając fragmenty pisma świętego. Uwieńczeniem apelu było złożenie życzeń przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Dawida Nowaka z kl. VIa oraz p. dyr. U. Gałecką, a także symboliczne podzielenie się jajkiem z rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły i przedstawicielami poszczególnych klas.
Opiekun SU p. U. Kalata i p. dyr. U. Gałecka wręczyły dyplomy i nagrody laureatom konkursów zorganizowanych przez SU: konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną i na ekologiczny koszyk wielkanocny.
VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
„ Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje !” - pod takim tytułem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała szósty konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów ze szkół podstawowych na terenach wiejskich. Do konkursu przystąpiła liczna grupa uczniów z klas 0- VI z naszej szkoły. Ocenie podlegały nie tylko walory artystyczne pracy, ale też sposób zobrazowania idei konkursu. W dniu 23.03.16r. do Oddział Regionalnego KRUS w Wyszkowie przekazano 26 z 28 prac.
Koordynatorzy konkursu
- M.Augustynik i M. Skołożyńska
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca witaliśmy w naszej szkole wiosnę. Zgodnie z tradycją od paru lat witamy ją ze sławnymi Polakami. Tak więc świętowaliśmy ten dzień z Julianem Tuwimem, Oskarem Kolbergiem, Janem Pawłem II, a obecnie z Henrykiem Sienkiewiczem, bowiem Sejm ogłosił rok 2016 rokiem tego właśnie pisarza. Uczniowie z klasy I a i I b przygotowali wiosenne piosenki, a dzieci z klasy III oprócz piosenek recytowały wiersze obrazujące piękno tej pory roku. Następnie starsi uczniowie z klasy IV i V zaprezentowali scenę z powieści „ Krzyżacy” oraz piosenki, które powstały do filmów kręconych na podstawie dzieł H. Sienkiewicza. Nie zabrakło też prezentacji przybliżającej życie i twórczość pisarza oraz konkursu wiedzy na ten temat. Na zakończenie wszyscy wspólnie śpiewali piosenki z filmów „Potop” i „ W pustyni i w puszczy”. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialne były 4 panie: E. Kopko, M. Kwiecińska, U. Powierza z nauczycielem wspomagającym p. K. Napiórkowską oraz J. Zawisza.
M. Kwiecińska
"Lepszy Internet zależy od Ciebie"
Pod takim hasłem odbył się 17 marca 2016 r. apel z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowany przez uczestników kółka informatycznego pod opieką M. Zaremba. Uczniowie poprzez scenki teatralne, piosenkę i film przypomnieli całej społeczności uczniowskiej z klas I-VI jak bezpiecznie surfować po Sieci, bo Internet coraz bardziej staje się powszechny w różnych dziedzinach życia człowieka jak pokazano na filmie "Jak wyglądałby dzień pewnej rodziny w 2020 roku".
Pod koniec p. dyr. U. Gałecka pogratulowała ucz. kl. III a Franciszkowi Kucharczykowi osiągnięcia w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr" jakim było otrzymanie wyróżnienia podczas gali laureatów na UMK w Toruniu, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
ZDROWO JEDZ, ZDROWO ŻYJ – SPOTKANIE Z DIETETYCZKĄ
16 marca 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów ( kl.0 -VI) naszej szkoły z dietetyczką z Centrum Dietetycznego Naturhause w Wyszkowie p. Aleksandrą Bąk i jej asystentką p. Emilią Sokołowicz. Gości powitała p. dyr. Urszula Gałecka. Pani A. Bąk wygłosiła prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania. Na podstawie piramidy zdrowia dietetyczka opowiedziała o wartości spożywanych przez nas produktów spożywczych. Zwróciła uwagę na podstawowe składniki pokarmowe, czyli białko, tłuszcz i węglowodany. Podała informacje, jakie funkcje one spełniają w prawidłowym życiu człowieka. Poinformowała, jakie wartości kaloryczne prezentują poszczególne produkty.
Dowiedzieliśmy się też, co jest najważniejsze w prawidłowej diecie w tym wieku. Przekazano wiele wiadomości nie tylko na temat tego co powinniśmy jeść, ale też co jest zakazane w normalnej diecie. Spotkanie przebiegało w bardzo dynamiczny sposób. Po spotkaniu uczniowie klas IV -VI mieli okazję do konsultacji indywidualnych.
Pani Dietetyk spotka się także z Rodzicami naszych uczniów - w maju.
M.Augustynik
Uroczyste wręczenie dyplomu
11 marca 2016 r. uczeń kl. 3 a Franciszek Kucharczyk wraz z rodzicami uczestniczył w uroczystym zakończeniu X edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr", które odbyło się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Franek otrzymał dyplom-wyróżnienie z rąk prof. dr hab. Macieja Sysło. Wyróżnienie to ogromne osiągnięcie zwłaszcza, że w konkursie z całej Polski brało udział w kategorii "Skrzat" 1909 uczniów. Gratulacje!
Wyróżnienie w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
11 marca 2016 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Wyszkowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Oliwia Kaczmarska z klasy 6a otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!
Lekcja "Gady"
07.03.2016r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody „Gady”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, a co najważniejsze dotknąć węża, co na pewno na długo zostanie w ich pamięci. Dzieci były bardzo zainteresowane, a co niektórzy nawet przerażeni .
Dla uczniów
Moduł Dla uczniów został zmodyfikowany
Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z informacjami odnośnie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz do wypełnienia ankiety.
Dla rodziców
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej koncepcji szkoły.
Pasowanie na czytelnika
4.03.2016r. najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była Pani Dyrektor Urszula Gałecka, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótkie przedstawienie zorganizowane przez uczniów klasy VI b, wprowadzające małych czytelników w świat książek. Poruszało ono również temat zasad poszanowania książek. W inscenizację wplecione były też zagadki o bohaterach książek. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystej przysiędze. Pasowania piórem „gęsim” każdego ucznia na czytelnika dokonała Pani Dyrektor Urszula Gałecka. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładki do książek oraz jeden numer "Świerszczyka”. Następnie młodzi czytelnicy klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców odbyli krótkie zajęcia wprowadzające w bibliotece szkolnej przeprowadzone przez bibliotekarza szkolnego. Zapoznali się z zasadami wypożyczania, regulaminem oraz otrzymali karty biblioteczne i wypożyczyli swoją pierwszą lekturę. Ciekawym akcentem tych zajęć były zagadki i rebusy, które dzieci bardzo chętnie rozwiązywały.
Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Bożena Młynarska
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W LUCYNOWIE
„ Jan Brzechwa- uczy i bawi” to hasło Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 1 marca 2016 roku w naszej szkole. Szkolnymi opiekunkami konkursu były: P. M. Augustynik, E. Kopko, M. Skołożyńska, a koordynatorem P. M. Kwiecińska. Najpierw swoje umiejętności prezentowało 15 uczniów z klas II i III z 7 szkół podstawowych. Dzieci wykazały się z doskonałym przygotowaniem. Znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy interpretowały w taki sposób, że wszyscy słuchacze przenosili się z szarej rzeczywistości do kolorowej i wesołej krainy wyobraźni. Komisja powołana z nauczycieli- opiekunów miała trudne zadanie. Po długiej naradzie nagrodzono następujących uczniów:
I miejsce-Szymon Ambroziak ze Szkoły Podstawowej im. Kard. St. Wyszyńskiego w Leszczydole Starym i Wiktoria Zieja ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie,
II miejsce-Karolina Szymańska ze SP nr 1 w Wyszkowie i Kinga Skoczylas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Wyszkowie
III miejsce- Aleksander Buźniak ze SP w Leszczydole Starym.
Przyznano również wyróżnienia dla Mileny Kozon ze SP w Łosinnie I Łukasza Milczarczyka z Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rybnie. Specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lucynowie za szczególne wrażenia artystyczne otrzymali : Szymon Ambroziak, Milena Kozon i Kinga Skoczylas.
Następnie rywalizowali ze sobą uczniowie z klas IV i V.W tej kategorii wystąpiło 10 uczestników z 5 szkół podstawowych. Tak jak ich młodsi koledzy, recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem treści utworów J. Brzechwy oraz ich ciekawą interpretacją, co sprawiło, że konkurs był atrakcyjną imprezą zarówno dla występujących, jak i nauczycieli, rodziców oraz gości. Komisja po długich obradach przyznała następujące nagrody:
I miejsce- Maksymilian Martyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie,
II miejsce-Zuzanna Deluga również z SP nr 1 w Wyszkowie i Daria Mróz ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie,
III miejsce- Julia Maliszewska ze SP w Leszczydole Starymi Weronika Urbanowska ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie,
Nagrodę Dyrektora Szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymali : Maksymilian Martyna i Daria Mróz.
Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki, nagrodzeni uczniowie otrzymali książki i upominki.
Koordynator konkursu M. Kwiecińska
Baśń o Królowej Śniegu
Dnia 24.02.2016 r. uczniowie z klasy II a i II b obejrzeli spektakl pt. "Baśń o Królowej Śniegu" przygotowany przez zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dzieci wybrały się w niezwykłą podróż wraz z Kajem i Gerdą do krainy Królowej Śniegu. Jak to w baśniach bywa, miłość, mądrość i odwaga zwyciężyły nad złem. Wszystko szczęśliwie się skończyło.
Małgorzata Augustynik i Monika Skołożyńska
Dla uczniów i rodziców
Od 29.02.2016 r. nastąpiły niewielkie zmiany w planie lekcji. Proszę sprawdzić.
Zwycięstwo w Gminnym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Dnia 15 lutego 2016 r. troje uczniów naszej szkoły ( Oliwia Kaczmarska, Karolina Skołożyńska i Igor Powierza) brało udział w XXXIX edycji Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorem konkursu był Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Oliwia Kaczmarska - kl. VI a zajęła II miejsce, zaś Igor Powierza -kl. V a otrzymał wyróżnienie.Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Oliwia Kaczmarska. Gratulujemy!!!dyr. U. Gałecka
Ferie w szkole
01.02.2016 oraz 02.02.2016
Pierwszy i drugi dzień ferii uczniowie spędzili bardzo aktywnie, ponieważ zorganizowano
im zajęcia ruchowe oraz gry i zabawy z balonami i skakankami.03.02.2016
Trzeciego dnia wyjechaliśmy do „Hutnika” w Wyszkowie na film pod tytułem „Fistaszki”
04.02.2016
Czwartego dnia ferii odbyły się zajęcia artystyczne (farby i kolaż)
05.02.2016
Piątego – zajęcia taneczno – ruchowo.
Dla rodziców - odwozy ze szkoły
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany
Zostały dodane odwozy uczniów po lekcjach.
Dla uczniów - Harmonogram zajęć na basenie
Moduł Dla uczniów został zmodyfikowany
Można zobaczyć harmonogram zajęć na basenie dla klas I.
Dla uczniów - zmiana planu
Zmiana planu od 15.02.2016 r.
Moduł Dla uczniów został zmodyfikowany
Bezpieczne ferie
Szanowni Rodzice i Uczniowie!
Proszę zapoznać się z apelem Powiatowej Komendy Policji w Wyszkowie. Należy kliknąć tu ....
Dla rodziców - zmiana przyjazdu szkolnego autokaru do szkoły
Szanowni Rodzice od 15.02.2016 r. nastąpi zmiana przyjazdu autokaru szkolnego. Można zapoznać się klikając w poniższy link.
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany
Dla rodziców i uczniów - Ferie zimowe
Szanowni Rodzice!
W naszej szkole są organizowane zajęcia podczas ferii zimowych. Z harmonogramem zajęć można zapoznać się klikając w poniższy link.
Moduł Dla uczniów został zmodyfikowany
Ważna informacja dla rodziców przedszkolaków
Szanowni Rodzice bardzo proszę o zapoznanie się z prośbą Pani Anety Kowalewskiej - Zastępcy Burmistrza Wyszkowa.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!
Wraz z nowym rokiem szkolnym następują istotne zmiany w systemie edukacji, które bezpośrednio dotyczą Was i Waszych dzieci, szczególnie tych sześcioletnich. W związku z tym, że dotyczą one także samorządów, a wzbudzają wiele pytań i emocji, chcielibyśmy spotkać się z Państwem i o tychże czekających nas zmianach porozmawiać.
Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie w środę, 27 stycznia o godz. 18.00 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Zapraszam w szczególności rodziców przedszkolaków, którzy stoją przed decyzją o posłaniu swoich dzieci do szkoły lub pozostawieniu w zerówce, a także rodziców uczniów klas pierwszych - przed nimi dylemat, czy pozostawić dziecko jeszcze na rok w pierwszej klasie, czy posłać do drugiej.
Spotkają się z Państwem także dyrektorzy wyszkowskich szkół i przedszkoli, nauczyciele, wychowawcy, psychologowie. Mamy nadzieję, że będzie to okazja do wyjaśnienia wątpliwości, podzielenia się doświadczeniami, które mogą się okazać przydatne w podjęciu przez Państwa decyzji.
Zapraszam i mam nadzieję na Państwa obecność
Aneta Kowalewska
Zastępca Burmistrza Wyszkowa
Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia 2016 r. już od około godz. 10.30 do naszej szkoły przybywali wspaniali Goście, a byli to oczywiście Dziadkowie i Babcie naszych najmłodszych dzieci z klas 0-3. W wejściu szkolnego budynku Gości witali najstarsi uczniowie i zapraszali ich na dużą salę gimnastyczną. Widownia szybko cała zapełniła się. Wszystkich Przybyłych bardzo ciepło przywitała p. dyr. U. Gałecka, a jeszcze gorętsze były wiersze, tańce i pląsy przygotowane przez poszczególne klasy z 0-III. Wszyscy występujący starali się z głębi serca oddać serdeczny charakter dzisiejszego święta. Część artystyczna została zakończona odśpiewaniem "Sto lat" dla wszystkich Babć i Dziadków na stojąco przez całą społeczność uczniowską. Zapieczętowaniem wielkiej wdzięczności płynącej z serc wnucząt było wręczenie upominków i miły uścisk swoich Dziadków. Do życzeń dołączyła się również p. dyrektor i zaprosiła Gości na wspólne biesiadowanie przygotowane przez starszych uczniów z klas 4-6.
Zabawa choinkowa w szkole
16 stycznia 2016 r. na dużej sali gimnastycznej cała społeczność uczniowska w godz. 14.00 - 19.00 tańczyła w strojach bajkowych i karnawałowych. Wśród najmłodszych dzieci oczywiście najwięcej było księżniczek i rycerzy. Starsi uczniowie natomiast byli przebrani w stroje wykonane dzięki własnej inwencji twórczej. Dla wszystkich uczestników w przebraniu został zorganizowany konkurs na najładniejszy i wymyślny strój. Niezwykłe wrażenie na większości obecnych i oczywiście jurorach konkursu zrobił Przemek Pielak z kl. 2 b, którego nikt na balu nie mógł rozpoznać. Ponadto miał miejsce konkurs na najładniej tańczącą parę. Zwycięscy z obu konkursów otrzymali z rąk p. dyr. U. Gałeckiej i jury nagrody, zaś wszyscy przebrani uczniowie otrzymali słodki upominek w postaci mandarynek. Zabawa była wspaniała. Tańczyły nie tylko dzieci ale i rodzice oraz nauczyciele. Nie obyło się bez poczęstunku i prezentów mikołajowych w niektórych klasach. Atrakcją były balony rurki. które w różne kształty zręcznie zamieniała pani Agnieszka Decewicz ze Stowarzynienia Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju "Bądźmy w kontakcie" oraz malowanie buzi.
Choinka w szkole
16.01.2016 r. w godz. 14.00 - 19.00 odbędzie się szkolna zabawa choinkowa. Harmonogram szczegółowy odjazdów szkolnego autobusu znajduje się tu ...
Zapraszamy całą społeczność uczniowską i rodziców na tę imprezę.
Życzenia świąteczne
Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć wszystkim Rodzicom życzenia: przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie dla Państwa czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.dyr. U Gałecka
nauczyciele i pracownicy administracji
Wigilia w szkole
Dnia 22 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie, odbyły się jasełka, pt. ,,Betlejemska Noc w Oczach Aniołów”. Aktorami poszczególnych ról, byli uczniowie klasy IV, V oraz VI. Uroczystość uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów z klasy II. To radosne spotkanie wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój. Po jasełkach odbyło się spotkanie wigilijne poszczególnych klas, podczas którego wychowawcy, młodzież, a także rodzice mogli złożyć sobie nawzajem życzenia bożonarodzeniowe i podzielić się opłatkiem.
Nasze uczennice laureatami Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek
21 grudnia 2015 r. w Domu Kultury "Hutnik" w Wyszkowie na XVII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek uczennice z klasy 2 a: Oliwia Gudyn i Blanka Kucharczyk wyśpiewały kolędą "Teraz śpij Dziecino mała" pierwsze miejsce i będą reprezentowały Gminę Wyszków na powiatowym przeglądzie. Życzymy uczennicom dalszych sukcesów.
W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 6a: Oliwia Kaczmarska i Eliza Kopko.
Można obejrzeć występ laureatek kliknij tu ...
Udział uczniów w Godzinie Kodowania
Uczniowie z klas 4-6 wzięli udział od 7 grudnia 2015 r. w imprezie światowej programistycznej o nazwie "Godzina Kodowania". Dzieci poprzez zabawę tworząc różne gry poznali podstawowe zasady w tworzeniu języka programowego. Do tej akcji można się przyłączyć bezterminowo.
Uczniowie, którzy zakończyli kursy otrzymali 21.12.2015 r. certyfikaty.
Podziękowanie
Szkoła serdecznie dziękuje Firmie St.Majewski za miły świąteczny prezent. Z okazji zbliżających się świąt pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę oraz proszę przyjąć życzenia. Niech to, co kryją w sobie Święta Bożego Narodzenia -spokój, nadzieja i ciepło ludzkich serc, towarzyszy Państwu również przez cały Nowy Rok.
dyr. U. Gałecka
Bezpieczne zakupy świąteczne urządzeń elektronicznych
Drogi Rodzicu,
Czas przedświątecznych zakupów w pełni. Wielu rodziców zastanawia się, jaki prezent będzie odpowiedni dla dziecka. Czy spełnić jego marzenie o posiadaniu nowego smartfona czy może kupić konsolę do gier?
Przed zakupem nowych technologii pod choinkę warto wiedzieć, że źle dobrany lub nieodpowiednio zabezpieczony sprzęt może być zagrożeniem dla dziecka. Dużo wartościowych informacji znajdziecie Państwo w przygotowanym przez nas, w ramach kampanii „Pomyśl, zanim kupisz”, poradniku.
W tej publikacji zapoznacie się Państwo m.in. z radami dotyczącymi niezbędnych aktualizacji, dowiecie się, że konsola jest coraz częściej zintegrowana z serwisami online i za jej pośrednictwem mogą zostać udostępniane dane osobowe, a dzieci mogą być narażone na kontakt z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.
Zapraszamy do odwiedzenia strony kampanii www.zanimkupisz.saferinternet.pl, gdzie można znaleźć poradnik oraz do śledzenia naszych działań na Facebooku www.facebook.pl/bezpiecznyinternet
Materiały zostały przygotowane przez ekspertów z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, Fundacji Dzieci Niczyje oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Partnerem głównym kampanii jest Fundacja Orange. Akcja odbywa się pod patronatem Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
Wesołych Świąt,
Polskie Centrum Programu Safer Internet
Świątecznie i ciekawie
W dniu 15 grudnia uczniowie klasy 2a i 2b odwiedzili MGBP w Wyszkowie. Pani Paulina Biernacka przygotowała dla nich lekcję biblioteczną pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA”. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat Świętego Mikołaja. Następnie dzieci wysłuchały bożonarodzeniowej opowieści, która pozwoliła im jeszcze głębiej poczuć atmosferę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Potem wzięły udział w zabawie „Sanie renifera”. Na tym nie koniec jednak było świątecznych atrakcji. Mali czytelnicy zostali podzieleni na 4 grupy. Każda z nich miała wykonać swoją kartę świąteczną. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, świetnie się przy tym bawili.
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
życzą wszystkim uczniowie klas II i wychowawcy.
Udział naszej szkoły w projekcie "Ekologiczni Wyszkowianie"
Uczniowie z klasy IV uczestniczyli w konkursach organizowanych przez Burmistrza Wyszkowa w ramach projektu "Ekologiczni Wyszkowianie - kampania edukacyjna dla mieszkańców Gminy Wyszków - etap II", który był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Chociaż nasi czwartoklasiści musieli się zadowolić nagrodami pocieszenia wręczonymi podczas podsumowania projektu 8 grudnia 2015 r. w WOK "Hutnik" w Wyszkowie, to sam udział w trzech konkursach tych samych uczniów był już ogromnym wyzwaniem, a byli to:Bulik Patrycja, Kozman Julia, Urbanowska, Weronika w konkursie wiedzowym pod opieką p. H. Zdunek, Weronika Urbanowska Julia Kozman w konkursie piosenki ekologicznej pod opieką p. K. Kurek, Kaput Gabriela, Bulik Patrycja, Urbanowska Weronika w konkursie filmowym pod opieką p. M. Zaremba. Wyniki konkursów są tu ...
Jeśli chcecie zobaczyć filmik przygotowany przez naszą szkołę proszę kliknąć tu ...
Mikołajki w szkole
Z okazji Mikołajek 7 grudnia 2015 r. w naszej szkole uczniów odwiedziły dwie "Śnieżynki Mikołaja". Rozdały wszystkim dzieciom drobne prezenty. W role niespodziewanych gości wcieliła się p. dyrektor U. Gałecka i przewodnicząca Rady Rodziców p. E. Urbanowska.
Godzina kodowania
W dniach 7-13 grudnia 2015 roku ma miejsce na całym świecie akcja informatyczna o nazwie "Godzina kodowania". Zachęcamy wszystkich od uczniów w wieku sześciu lat po osoby dorosłe, aby zapoznać się z programowaniem poprzez zabawę. Należy skorzystać ze strony kliknij tu ... i wybrać przynajmniej jedną grę.
Konkurs "Kawałek błękitnego nieba"
Działania naszej szkoły z okazji obchodów "Dnia Czystego Powietrza" wzięły udział w konkursie Fundacji Arka pt. "Kawałek błękitnego nieba". Dla szkół z największą ilością polubień są przeznaczone nagrody w postaci statuetek. Aby zagłosować na nasze działania klas I-VI należy kliknąć "lubię" przy zdjęciu o danym linku ... na facebooku. Konkurs trwa do 20 grudnia 2015 r.
Dziękuję M. Zaremba
Mikołajki w klasie 2a
Piątek, 4 grudnia był dla naszej klasy dniem pełnym radości. Już od samego rana panował wesoły i świąteczny nastrój. Koledzy z klas młodszych bardzo ucieszyli się widząc nas ubranych w mikołajkowe czapki. Już rano w klasie czekała na nas miła niespodzianka. Każdy z nas nie mógł się doczekać co otrzymał od Świętego Mikołaja. Wśród uczniów zapanowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Czekamy już z niecierpliwością do następnego roku, na ponowne przybycie Mikołaja do naszej klasy.
M.Augustynik
WYCIECZKA DO WILANOWA - 30 LISTOPADA 2015r.
30 listopada uczniowie z klas III-VI wraz z opiekunami U. Powierza, A. Zaremba i E. Kopko wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Obejrzeli dziedziniec i przedpole Pałacu Królewskiego w Wilanowie. Poznali historię budowy pałacu i losy kolejnych, wybitnych jego mieszkańców. Zobaczyli ich portrety oraz przedmioty wyposażenia z kolejnych epok. Byli zachwyceni rzeźbami naturalnych wielkości. Największe wrażenie zrobił pomnik króla Jana III Sobieskiego na koniu. Dowiedzieli się o wielkich, militarnych jego sukcesach. Odwiedzili Manufakturę Cukierków, gdzie obejrzeli pokaz ich wytwarzania XVII w. metodą. Dowiedzieli się o ręcznym sposobie ich produkcji i używaniu naturalnych barwników. Mieli możliwość degustacji i zakupu słodyczy. Następnie przeprowadzono quiz w którym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące technologii ich produkcji. Nagrodą był słodki lizak. Na zakończenie otrzymali słodkie niespodzianki. Następnym punktem programu było obejrzenie filmu w kinie IMAX, zjedzenie posiłku w MAC Donaldzie.
Ewa Kopko
11 Dzień Czystego Powietrza
26 listopada w naszej szkole uczniowie z klasy IVa i Va zaprezentowali całej społeczności szkolnej przedstawienie pt. "Kawałek błękitnego nieba" podczas apelu zorganizowanego z okazji 11 Dnia Czystego Powietrza. W humorystyczny sposób dzieci przekazały informacje dotyczące skutków spalania odpadów w domowych piecach oraz podały sposoby ochrony powietrza. Ponadto zaprezentowane zostałe krótkie filmy o tematyce niskiej emisji. Podsumowania ochrony środowiska dokonała p. Dyrektor U. Gałecka i poinformowała wszystkich zebranych o udziale uczniów z naszej szkoły w konkursach organizowanych przez Burmistrza Wyszkowa w ramach projektu "Ekologiczni Wyszkowianie".
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
,,Być uprzejmym i życzliwym,
to znaczy posiadać umiejętność
przyjaznego współżycia z innymi ludźmi.
Dziecko nauczone tych wartości
w swym najbliższym środowisku rodzinnym
będzie równie uprzejme i życzliwe w społeczeństwie."
Brigitte Beil
W dniu 23 listopada odbyła się w naszej uroczystość z okazji Światowego Dnia Życzliwości.Tego dnia uczniowie klasy IIa przygotowali dla całej społeczności szkolnej część artystyczną. Na scenie recytowane były wiersze, śpiewane piosenki oraz odegrane scenki o grzeczności, przyjaźni, życzliwości.
Światowy Dzień Życzliwości to szczególny dzień, w którym warto zastanowić się czy jesteśmy dla siebie życzliwi. Goniąc za codziennymi sprawami zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną siłą.
Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy IIa zadedykowali wszystkim piosenkę pt. „ Zostań moją przyjaciółką”.M.Augustynik
Informacja dla rodziców i uczniów
Szanowni Rodzice!
Drodzy Uczniowie!
Wszyscy, którzy nie obejrzeli emisji reportażu o projekcie Misja Przyroda-Zielone Szkoły w Parkach Narodowych, będą mieli okazję go zobaczyć 23 listopada br. o godzinie 17:10 na antenie TVP REGIONALNA.
Bardzo serdecznie zachęcamy do obejrzenia.
Działania z okazji 11 Dnia Czystego Powietrza
W tym roku szkolnym na lekcjach przyrody uczniowie klas IV-VI pod opieką p. Hanny Zdunek podejmowali działania z okazji 11 Dnia Czystego Powietrza. Zapoznali sie z problematyką zanieczyszczenia powietrza i zastanawiali się "Jak dzieci i dorośli mogą chronić powietrze przed zanieczyszczeniami". Swoje propozycje uczniowie zapisali na ulotkach i plakatach. Na koniec zajęć zbudowali eko-ludzika przyjaznego powietrzu. Uczniowie z klasy Ia również przyłączyli się do obchodów Dnia Czystego Powietrza. Wykonali pod opieką wychowawczyni p. U. Powierza piękne plakaty z hasłem "Nie trujcie!"
Więcej zdjęć w galerii
Zaproszenie uczniów do udziału w konkursach ekologicznych
Burmistrz Wyszkowa ogłosił konkursy w ramach projektu: „Ekologiczni Wyszkowianie – kampania edukacyjna dla mieszkańców Gminy Wyszków – etap II”. Konkurs dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie www.wfosigw.pl.
1) Dla uczniów klas IV szkół podstawowych w trzech kategoriach pn.„Niska emisja”,„Piosenka ekologiczna”,„Konkurs wiedzy”;2) Dla przedszkolaków na zaprojektowanie wzoru pojemnika na odpady/ odchody zwierzęce.Regulaminy konkursów znajdują się tu ...Zapraszamy uczniów do udziału w tych konkursach. Zgłoszenia prac laureatów etapu szkolnego do 30.11.2015r.Zakres testu wiedzy obejmuje podstawę programową dla klas I-III oraz wybrane zagadnienia z podstawy pogramowej IV-VI.Uczeń:- prowadzi obserwacje i proste doświadczenia wykazujące zanieczyszczenia najbliższego otoczenia (powietrza, wody, gleby);
- wyjaśnia wpływ codziennych zachowań w domu, w szkole, w miejscu zabawy na stan środowiska;
- proponuje działania sprzyjające środowisku przyrodniczemu;
- podaje przykłady pozytywnego i negatywnego wpływu środowiska na zdrowie człowieka;
- wyjaśnia znaczenie symboli umieszczanych np. na opakowaniach środków czystości i korzysta z produktów zgodnie z ich przeznaczeniem;
- wymienia zasady zdrowego stylu życia i uzasadnia konieczność ich stosowania.
Zaproszenie dla Rodziców
Serdecznie zapraszamy rodziców na pokaz przedpremierowy spektaklu "Sekret", który odbędzie się 18.11.2015 r. o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik". Spektakl przygotowała młodzież z Wyszkowa w ramach działań w programie "Profilaktyka a Ty".
Pinokio
16 listopada uczniowie klasy IIa i IIb wybrali się do DK w Wyszkowie, gdzie zawitał Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa z przedstawieniem pt. „Pinokio”. Historia drewnianego pajacyka, który przeżył wiele niezwykłych często dramatycznych przygód bardzo dzieci zaciekawiła. Oprócz tytułowego Pinokia pojawiło się również kilku innych bohaterów m. in. Mądra Wróżka, Gadający Chrząszcz oraz Przebiegły Kot i Chytry Lis. Pełne muzyki, piosenek, humoru i dowcipu przedstawienie niosło ze sobą ważne przesłanie, Pinokio przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca a miłość czyni cuda. Dla dzieci było to kolejne ciekawe spotkanie z prawdziwym aktorem i żywym słowem. Przed spektaklem dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych.
Dziękujemy rodzicom
za pomoc i opiekę nad dziećmi
- M.Augustynik, M, Skołożyńska
Dzień Czystego Powietrza
Zachęcamy nie tylko uczniów, rodziców ale wszystkich ludzi, którym bliska jest ochrona środowiska do przyłączenia się do obchodów Dnia Czystego Powietrza od dziś. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w poniższym module.
Ważne informacje dla uczniów został zmodyfikowany
11 Listopada - Święto Niepodległości
10 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Tego dnia społeczność szkolna obejrzała program artystyczny poświęcony 97 rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowany przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem p. Z. Turek i p. K. Kurek, na który składały się wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie nasi uczniowie przybliżyli życie Polaków z okresu123 lat niewoli, sposoby walki o wolność naszego kraju oraz znaczenie daty 11 listopada 1918r.
Zenona Turek
OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO ŚNIADANIA W KLASIE II A
Ogólnopolski program edukacyjny, do którego włączyło się nasza szkoła był skierowana do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. 6 listopada w DNIU ŚNIADANIE DAJE MOC uczniowie z klasy IIa sami robili kanapki. Wcześniej rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki . W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania. Kolorowe kanapki powstały w mgnieniu oka. Na kromki trafiło masło, papryka, jajko i sałata, rzodkiewka, wędlina, ser żółty, kiełki pszenicy. Poza zjedzonym smacznym i zdrowym posiłkiem, dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu.
Warto organizować tego typu akcje, ponieważ one utrwalają zdrowe nawyki u dzieci. To była fajna zabawa. Ponadto wychowawca przypomniał uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, które specjalnie na potrzeby programu zostały opracowane przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka. Poza tym uczniowie kilka razy w tygodniu dostają świeże mleko, warzywa i owoce w ramach ogólnopolskich akcji "Owoce w szkole" i "Szklanka mleka”.
Małgorzata Augustynik
Ważne informacje dla rodziców i uczniów
Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie!
Zapraszam do zapoznania się z koncepcją szkoły na rok 2015-2020 oraz z regulaminem uzyskania karty rowerowej.
Proszę kliknąć tu ...
dyr. Urszula Gałecka
"6 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc"
Dnia 6 listopada uczniowie z klasy II b przystąpili do V edycji programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc". Akcja polegała na wykonaniu plakatów z 12 zasadami zdrowego odżywiania oraz na przygotowaniu śniadania. Dzieci pracowały w kilku sekcjach. Bardzo się starały, żeby kanapki były różnorodne, zdrowe i atrakcyjne. Wszystkim niezwykle smakował własnoręcznie przygotowany posiłek.
Monika Skołożyńska
Zdrowe śniadanie w klasach pierwszych
W tym roku wyjątkowo 5 listopada klasy pierwsze zorganizowały Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci miały szansę wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Było mnóstwo frajdy nie tylko z dzielenia się z innymi, a także spróbowania nowych smaków. Uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego właśnie śniadanie jest takie ważne.
Ślubowanie klas pierwszych
Zgodnie z wieloletnią tradycją, 29 października 2015r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na początku pani dyrektor Urszula Gałecka powitała przybyłych gości: przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji
w Wyszkowie Starszego Sierżanta Iwonę Krajewską, p. Małgorzatę Morka z PZU S.A. Inspektorat w Wyszkowie, Dyrektora PKO Banku Polskiego p. Marzenę Karp i p. Bogusławę Chmielewską, liczne grono rodziców oraz oczywiście wszystkie dzieci.
Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania Pieśni Szkoły. Następnie uczennica klasy piątej Alicja Kalata w imieniu społeczności uczniowskiej przywitała dzieci pierwszych klas. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Pierwszaki z dumą prezentowały to, czego zdążały się nauczyć. Pięknie deklamowały wiersze i wspólnie śpiewały piosenki. Swój pierwszy „egzamin” dzieci zdały znakomicie. Po ślubowaniu na sztandar szkoły odbyło się pasowanie na uczniów dokonane przez Panią Dyrektor Urszulę Gałecką. Ukoronowaniem tego aktu było wręczenie legitymacji szkolnych oraz pamiątkowych dyplomów. Od przybyłych gości dzieci otrzymały mnóstwo upominków a od rodziców słowniki ortograficzne. Miłym uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Ekologiczni Wyszkowianie to też My
27.10. 2015 r. uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą p.H.Zdunek pojechali na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych realizowanych w ramach projektu "Ekologiczni Wyszkowianie". W drodze powrotnej uczniowie zajechali do Wilanowa, gdzie również zwiedzali ogród i park. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni pięknem ogrodu jesienią.
Ponadto w ramach powyższego projektu w klasie przeprowadzono zajęcia na temat "Zanieczyszczenia środowiska".Na zajęciach uczniowie dyskutowali na temat coraz większego problem zanieczyszczenia środowiska, wskazywali na zagrożenia i skutki, szukali rowiązań oraz wykonali plakatyzachęcające do dbania o naszą planetę.
Hanna Zdunek
Lekcja z zajęć technicznych inaczej
22.10.2015 r. lekcja z zjęć technicznych w klasie 4a przebiegała inaczej niż zwykle.
Na zajęcia przybył gość Paweł Zaremba wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucynowie Dużym i jednocześnie ratownik przedmedyczny. Uczniowie dowiedzieli się o wykonywaniu kolejnych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Zapoznali się z resuscytacją rannych oraz sami ćwiczyli wykonywanie sztucznego oddychania na fantomie. Ćwiczenia na fantomie umożliwiają wytrenowanie poszczególnych czynności w taki sposób, aby w sytuacji gdy człowiek jest świadkiem wypadku mógł działać automatycznie. Bez zastanawiania się i bez wątpliwości. Dzięki tym ćwiczeniom dzieci nabiorą wprawy i będą wykonywały je w sposób rutynowy w przyszłości, bo dla 10-latków jest to trudna sztuka. Klasa poznała też zawartość i zastosowanie poszczególnych akcesoriów wchodzących w skład torby medycznej. Ponadto uczniowie wykonywali też ćwiczenia praktyczne w przypadku złamań lub zwichnięć. Lekcja pt. "Pomoc poszkodowanym w wypadkach" przebiegła tak szybko, że nikt nie chciał opuścić sali.Dziekuję za ciekawą lekcję p. Pawłowi Zaremba
- nauczyciel zajęć technicznych