• Historia

    •  

       

       

       

               

      Historia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie
       

      Szkoła na tym terenie, według relacji p. Stanisława Skwary ur. w 1897 r.,  istnieje od 1910 r.  i mieściła się w Lucynowie Dużym u p. Mościckiego, gdzie uczył prywatny nauczyciel. Nauka odbywała  się tylko zimą i chodzili do niej sami chłopcy.

      Po I wojnie światowej w Lucynowie Małym szkoła mieściła się w prywatnych domach m.in.  u p. Konarskiego. W komitecie szkolnym był ksiądz, który decydował, u kogo może być szkoła. Uczyła  jedna nauczycielka.

      Według relacji starszych, jeszcze żyjących mieszkańców wsi, szkoła w Lucynowie Dużym istniała  od 1921 r. do 1939 r. i po II wojnie światowej od 1946 r. do 1948 r. W tych latach mieściła się  w domach prywatnych w Lucynowie Dużym, u państwa Oleksiaków i rodziny Wydryszek. W miejscu,  gdzie obecnie mieszka pan Jan Popławski, przy drodze za remizą strażacką w Lucynowie Dużym, na  niewielkim wzniesieniu stał duży drewniany dom i w tym budynku odbywały się lekcje. Była to szkoła  czteroklasowa. Funkcję kierownika szkoły pełnił wówczas  p. Stanisław Porębski.

      KALENDARIUM WYDARZEŃ

       1948 r. – szkoła zostaje przeniesiona do baraku w Wólce Ślubowskiej. W 1956 r. Wólka Ślubowska  została włączona do wsi Lucynów Mały i odtąd szkoła istnieje w Lucynowie Małym.

      Materiały, a dokładnie gotowe elementy drewniane na budowę nowej szkoły, przywieziono  wozami konnymi z Zabrodzia. Według przekazu ustnego mieszkańców, próbowano dowieźć je do  Lucynowa Dużego do państwa Oleksiaków, jednak piaszczysta droga uniemożliwiła dalszą jazdę. Z  uwagi na te trudności podjęto decyzję o zmianie lokalizacji budynku szkolnego. Szkoła została złożona  przez społeczność lucynowską z gotowych drewnianych elementów bliżej trasy głównej w Wólce  Ślubowskiej - obecnie Lucynowie (teraz ulica Wąska). Później drewniany budynek obłożono cegłą. W  szkole uczyły się dzieci z Lucynowa Małego, Lucynowa Dużego, Tumanku i Fidestu. Uczęszczało do niej  około 190 uczniów. W szkole funkcjonowały ławki z otworami na kałamarze z atramentem, uczniowie  pisali stalówkami. Warunki były złe, izby lekcyjne ogrzewane piecami kaflowymi, każda oddzielnie,  brak  bieżącej wody, a toalety mieściły się na zewnątrz.

      Do czasu pożaru budynku, w którym mieściła się szkoła w Lucynowie Dużym, tj. do 1950 roku,  funkcjonowała jeszcze trzyklasowa szkoła u państwa Wydryszków.

      Kierownicy szkoły, która mieściła się w drewnianym baraku:

         1950 - 1954 – Tadeusz Groniecki

         1954 - 1958 – Stanisław Zagórski

         1958 - 1959 – Julian Banaszek

         1959 - 1961 – Teresa Gąsior i potem Henryk Oleksiak

         1961 – Aleksander Fidura

      Grono nauczycielskie w roku szkolnym 1957/58

      Od lewej: Krystyna Zaradkiewicz, Wincenty Domański, Halina Wardaszko,
      kier. szkoły – Stanisław Zagórski, Janina Gałązka.

      Klasa VII i grono nauczycielskie w roku szkolnym 1957/58.

         1958 r. wprowadzenie zakazu nauczania religii w szkole.

      Grono nauczycielskie w roku szkolnym 1959/60

      Od lewej: Julian Banaszek, Hanna Wyrąbek, kier. szkoły – Teresa Gąsior,
      Janina Gałązka, Wincenty Domański.

      Uczniowie klasy IV z gronem nauczycielskim w roku szk. 1959/60.

       

      W roku szkolnym 1966/67 Radę Pedagogiczną stanowili:
       

      Anna Gąszewska, kier. szkoły - Aleksander Fidura, Janina Lipka, Janina Fidura.
      od lewej: Tomasz Osik, Janina Frąckiewicz, Janina Gałązka, Jadwiga Karpińska, Maria Krajewska,

       

       1966 r. – w oświacie w Polsce zostaje przeprowadzona reforma. Zachodzą zmiany w szkole  podstawowej i od 1966 roku nauka zostaje wydłużona o jeden rok. Szkoła podstawowa i obowiązek  uczęszczania jest ośmioletni.

         W 1969 r. rozpoczęto starania o budowę nowego budynku szkolnego. W tym celu powołano Komitet  Budowy Szkoły w skład, którego weszli: Wiktor Krajewski, Henryk Frąckiewicz, Stanisław  Gałązka i Teren pod plac szkolny otrzymano w wyniku dobrowolnego przekazania  ziemi sołeckiej przez sołtysów Lucynowa Dużego i Małego na rzecz właściciela gruntu (później  szkolnego i placu przy sklepie GS-u). Jan Gawryś.

         1969 – 1971 – trwa budowa nowego budynku.

      Szkoła w budowie. Zdjęcie z prywatnych zbiorów p. Marzeny Krajewskiej (Powierża).

        01. 09. 1971 r. – oficjalne rozpoczęcie nauki w nowym budynku szkolnym (tj. obecnym). Funkcję  dyrektora szkoły nadal pełni Aleksander Fidura.

       W latach 1973 – 1975 ze szkoły w Deskurowie następuje przeniesienie uczniów wraz z kadrą  pedagogiczną do szkoły w Lucynowie Małym. Najpierw przechodzą klasy V-VIII, później pozostałe,  co doprowadza do likwidacji szkoły w Deskurowie.

       W 1974 r. zmieniono nazwę szkoły na: Zbiorcza Szkoła Gminna w Wyszkowie Szkoła  Podstawowa w Lucynowie. Pod koniec lat 80 przywrócono nazwę na Szkoła Podstawowa  w Lucynowie.

      Grono nauczycielskie w roku szkolnym 1977/78: u góry od lewej, Janina Frąckiewicz, Stanisława Grześkiewicz, Grażyna Malicka, Zofia Ciuraj, Janina Gałązka, u dołu Jan Kacperski, Celina Frąckiewicz, dyrektor – Aleksander Fidura, Maria Krajewska, Jan Ogrodziński, Eugenia Baranowska.

        W roku szk. 1978/79 na funkcję dyrektora zostaje powołany Ryszard Wargocki i pełni ją  przez   lat, aż do czasu odejścia na emeryturę.14

        W roku szkolnym 1979/80 pracę rozpoczęli: Ryszard Wargocki – dyrektor szkoły i nauczyciele:  Eugenia Baranowska, Zofia Ciuraj, Aniela Falba, Celina Frąckiewicz, Janina Frąckiewicz, Janina  Gałązka, Danuta Gawryś, Stanisława Grześkiewicz, Rozalia Marcinkiewicz, Jadwiga Mejer, Jan  Ogrodziński, Barbara Pieńczuk, Teresa Skwara.

      Od 22.09.1980 r. odeszła ze szkoły Jadwiga Mejer.

          Od 1.09.1981 r.nauka w szkole odbywa się przez 5 dni w tygodniu. Dotychczas lekcje odbywała  się przez 6 dni, również w soboty, a jedynym dniem wolnym od zajęć była niedziela.–
      Do grona z poprzedniego roku dołączyli nauczyciele: Lidia Karp, Danuta Napiórkowska, Wacława  Szymanik, Małgorzata Świderska.

         W okresie od 14 grudnia 1981 r. do 4 stycznia 1982 r. nastąpiła przerwa w zajęciach ze względu  na wprowadzenie stanu wojennego. W tym okresie nauczyciele w szkole pełnili dyżury.

       

         0 1.09.1982 r. pracę w szkole rozpoczęli:

      Ryszard Wargocki – dyrektor,

      Stanisława Grześkiewicz – zastępca dyrektora.

      Nauczyciele:Anna Baranowska, Eugenia Baranowska, Zofia Ciuraj, Aniela Falba, Janina  Frąckiewicz, Janina Gałązka, Tadeusz Godardt, Lidia Karp, Danuta Kuropacińska, Grażyna  Marcinkiewicz, Rozalia Marcinkiewicz, Danuta Napiórkowska, Jan Ogrodziński, Barbara Pieńczuk,  Teresa Skwara, Łucja Stosio, Małgorzata Świderska, Wacława Warchoł (Szymanik).

        1990 r. po 32 latach powraca do szkół religia. Nie jest przedmiotem obowiązkowym. Na lekcje  religii uczęszczają tylko ci uczniowie, których rodzice deklarują udział swoich dzieci w lekcjach.  Rozszerzono też skalę ocen od 1 do 6 (wcześniej 2-5). W latach 1950-1990 od klasy piątej  powszechnie nauczanym językiem był język rosyjski. Po 40 latach język rosyjski przestaje być  przedmiotem obowiązkowym.

       W 1992 r. dyrektorem szkoły zostaje, choć na krótko (3 lata) mgr Zygmunt  Łaszczyk,  dotychczas nauczyciel matematyki.

       1995/96 mgr Joanna Zawisza., a funkcję  wicedyrektora pełni (przez rok)Królikowska Elżbieta mgr dyrektorem szkoły w drodze konkursu zostaje

      Radę Pedagogiczną tworzą: Lech Abramczyk, Małgorzata Augustynik, Barbara Bielska, Anna  Dzięgielewska, Aniela Falba, Stanisława Grześkiewic z, Krzysztof Kapla, Jadwiga Kisielewska, Ewa  Kopko, Danuta Kuropacińska, Alina Oleksiak, Jadwiga Pędzich, Barbara Pieńczuk, Zbigniew Porada,  Danuta Napiórkowska, Jolanta Skoczeń, Teresa Skwara, Monika Sosnowska, Łucja Stosio, Agnieszka  Twardo, Mirosława Zaremba, Hanna Zdunek.

       1 września 1996 r. funkcję wicedyrektora obejmuje mgr Alina Oleksiak i pełni ją do 31.08.2000 r.

       1  września 1997 r. pracę w szkole rozpoczęli: dyrektor mgr Elżbieta  Królikowska, wicedyrektor, nauczyciele: Małgorzata Augustynik, Lidia  Banasiak, Anna Dzięgielewska, Stanisława Grześkiewicz, Krzysztof Kapla, Jadwiga Kisielewska,  Marzena Kłębek, Ewa Kopko, Zygmunt Kuligowski, Danuta Kuropacińska, Małgorzata Kwiecińska,  Zdzisław Michalak, Bożena Młynarska, Danuta Napiórkowska, Jolanta Nowak, Jadwiga Pędzich,  Barbara Pieńczuk, Urszula Powierza, Anna Suchta, Jolanta Skoczeń, Teresa Skwara, Monika  Sosnowska, Dorota Świerczewska, Janusz Wierzbicki, Mirosława Zaremba, Joanna Zawisza, Hanna  Zdunek. mgr Alina Oleksiak

       W 1999 r. – w wyniku reformy oświaty do życia powołane zostają trzyletnie gimnazja, a szkoły  podstawowe stają się szkołami sześcioklasowymi. Uczniowie kończący klasy szóste z rejonu  Lucynowa i okolicznych miejscowości Lucynów Duży, Tumanek, Fidest, Deskurów, Ślubów są  dowożeni do Rybienka Leśnego i kontynuują edukację w Gimnazjum nr 3, jako pierwsi gimnazjaliści.

        Trwają prace  przygotowawcze dokumentacji rozbudowy. Łucja Stosio, Anna Rosińska, Andrzej  Gruszczyński, Tadeusz Młynarski, Bogdan Zdybski, Hanna Kiela. W jego skład weszli: Eugeniusz Zaremba. W roku 1999 podjęto starania o rozbudowę budynku szkolnego. Założycielem Komitetu Rozbudowy  Szkoły zostaje:

       1 września 2000 r. mgr Małgorzata Augustynik – obejmuje funkcję wicedyrektora szkoły  i pełni  ją do 2008 r.

       2002 r. – pierwsi szóstoklasiści kończą edukację obowiązkowym sprawdzianem. Nieprzystąpienie  do sprawdzianu wiąże się z koniecznością powtórzenia klasy szóstej.

      – po wdrożeniu reformy oświaty, w roku 1999, szkoła z tradycyjnej „ośmiolatki” stała się  „sześciolatką”, zmienił się wiek uczniów. Był to dobry moment na wybór patrona szkoły. W drodze  demokratycznego głosowania wśród uczniów, Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej, po  wcześniejszym zgłoszeniu kandydatów na patrona przez poszczególne klasy, wybór całej  społeczności szkolnej padł na Jana Brzechwę – poetę radości. Jego wiersze znają wszyscy, od  dziecka do ludzi dorosłych. Zaczęły się przygotowania do nadania szkole imienia. 2004 r.   

       02.06.2005 r. – na dwa tygodnie przed nadanim szkole imienia młodzież spotkała się z krew ną Jana  Brzechwy Aleksandrą Lasotą. Kopia artykułu pt. „Głos” przywiózł krewną patrona.

       17.06.2005 r.uroczyste nadanie szkole imienia Jana Brzechwy i otrzymanie sztandaru z rąk  burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego.

      Akt przekazania i ucałowanie sztandru przez dyrektor mgr Elżbietę Królikowską.
       

      Uroczystość nadania imienia szkole rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez ks. prałata  Witolda Świebodę w pobliskim kościele pw. św. Antoniego, w czasie której został poświęcony sztandar.  Pierwszy poczet sztandarowy stanowili rodzice: Agnieszka Szczepańska, Dariusz Zawisza i Beata  Powierza.

      Po mszy zaproszeni goście, uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice uroczyście przeszli do szkoły  za pocztem sztandarowym, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

      Pierwszy uczniowski poczet sztandarowy tworzyli: chorąży - Mateusz Puławski, asysta - Inga  Szydłowska i Karolina Ziółkowska. Ślubowanie na sztandar w imieniu społeczności szkolnej złożyli  najlepsi uczniowie klas III-VI: Karolina Nowak, Olga Powierża, Damian Pergoł, Anna Siedlarczyk,  Dominik Dąbrowski. Tekst ślubowania odczytał Michał Kłobukowski.

          Od 2005 r. dzień 17 czerwca jest Świętem Szkoły - Dniem Patrona Szkoły.

       

       25.11.2006 r. – uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej.

       24.01.2007 r.– uroczyste otwarcie sali gimnastycznej.

        

        

      Dyrektor szkoły mgr Elżbieta Królikowska przecina wstęgę
      podczas uroczystego otwarcia sali gimnastycznej.

       

       2009 r. – kolejna zmiana w systemie oświaty wprowadza obowiązkowy język obcy już od pierwszej  klasy szkoły podstawowej.

       29.10.2013 r. – uroczyste otwarcie dwóch boisk sportowych. Przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz  Grzegorz Nowosielski, radny Eugeniusz Zaremba, Edyta Urbanowska reprezentująca Radę Rodziców,  uczeń Piotr Nowak. Następnie ksiądz proboszcz Dariusz Niewęgłowski poświęcił boiska.

      Wymiary boisk:

      -    boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej - 28,1 x 50,0 m,

      -    boisko wielofunkcyjne - 15,10 x 28,10 m.

      Od prawej: Eugeniusz Zaremba, Grzegorz Nowosielski, Edyta Urbanowska, Piotr Nowak.
       

       W dniach 24-26 października 2014 r. szkoła była siedzibą XXXVII Ogólnopolskiego Rajdu na  Orientację Podkurek 2014 zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-  Krajoznawcze. Organizatorzy przed imprezą przeprowadzili rekonesans terenu i byli zauroczeni  okolicami Lucynowa i jego walorami przyrodniczymi, Wydmami Lucynowsko-Mostowieckimi i zielenią  Rybienka Leśnego. Była to wyjątkowa impreza i wyjątkowi ludzie z całej Polski. Uczniowie SP im. J.  Brzechwy również wzięli w niej udział. Fotorelacja_1, Fotorelacja_2.

       14.06.2015 r.„10 lat z Mistrzem Janem” – pod takim hasłem społeczność szkolna  świętowała 10- lecie nadania szkole imienia Jana Brzechwy. Fotorelacja.

       31.08.2015 r. – po 20 lat kierowania szkołą, rezygnuje z pełnienia funkcji dyrektora mgr Elżbieta  Królikowska. Zdecydowała nie przystępować do konkursu, nadal jednak pozostaje nauczycielem  w szkole w Lucynowie.

      Za wieloletnią współpracę podziękowali Jej dyrektorzy gminnych szkół podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

         01.09. 2015 r. – wyłoniona w drodze konkursu dyrektorem zostaje mgr Urszula Gałecka i pełni tę  funkcję obecnie. Funkcję wicedyrektora pełni mgr Małgorzata Kwiecińska.

      Na zdjęciu dyrektor mgr Urszula Gałecka podczas inauguracji r.szk. 2015/16.

         04.09. 2017 r. Gminna Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2017/2018. W wyniku reformy systemu  oświaty gimnazja zostają zlikwidowane. Szkoła ponownie zostaje szkołą ośmioklasową. Kasa VI pozostaje w szkole  i od 4 września 2017 r. kontynuuje naukę w swojej macierzystej szkole, jako klasa VII.

      Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, którą wykonano na placu obok budynku szkoły.

          W okresie od 8 kwietnia do 27 kwietnia 2019 r. nauczyciele przystępują do ogólnopolskiego  strajku nauczycieli. Przychodzą do szkoły, lecz nie prowadzą zajęć lekcyjnych.

        19 czerwca 2019 r. – kończy szkołę (po reformie oświaty, po 20 latach) pierwsza klasa VIII.

        12 marca 2020 r. – następuje zawieszenie zajęć z powodu pandemii spowodowanej wirusem SARS  CoV-2. Uczniowie pozostają w domach do końca roku szkolnego tj. do 26 czerwca 2020 r., a lekcje  odbywają się zdalnie przez Internet.

       17 kwietnia 2020 r. – po raz pierwszy w historii szkoły posiedzenie Rady Pedagogicznej odbyło  się  online.

      Z uwagi na obowiązujące  ograniczenia spowodowane epidemią, tego dnia 26 czerwca 2020 r. nie odbyła się uroczysta akademia. W dniu  zakończenia roku szkolnego uczniowie poszczególnych klas spotkali się w grupach 12 osobowych, z  zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, w maseczkach i rękawiczkach, o różnych godzinach  przed wyznaczonym wejściem do szkoły i w taki nietypowy sposób odebrali swoje szkolne  świadectwa zakończenie roku szkolnego 2019/2020. 

       

      Budynek szkolny składa się z dwóch kondygnacji. Na parterze w starej części szkoły znajduje się  gabinet dyrektora, sekretariat, a na piętrze pokój nauczycielski i gabinet wicedyrektora. W szkole  znajduje się 14 sal lekcyjnych, sala przyrodnicza, fizyczno-chemiczna, pracownia komputerowa  i biblioteka. Każda sala lekcyjna posiada dostęp do internetu oraz interaktywną tablicę. Część sportową  stanowi duża sala gimnastyczna i mniejsza salka, boisko wielofunkcyjne i boisko do piłki nożnej  o nawierzchni z trawy syntetycznej. Brak dzienników papierowych,  funkcjonuje dziennik elektroniczny.

       

      W latach 2015-2020 wykonano szereg prac remontowych, utworzono nowe sale lekcyjne,  a także doposażono inne sale:

      ·         wykonano instalację oświetlenia awaryjnego wewnątrz budynku,

      ·         utwardzono część boiska szkolnego,

      ·         wyremontowano dach na starej i nowej części szkoły, sali gimnastycznej oraz na części mieszkalnej,

      ·         zaadaptowano pomieszczenia po bibliotece miejskiej na potrzeby szkoły,

      ·         wykonano remont sali gimnastycznej oraz korytarza i klatki schodowej w nowej części szkoły,

      ·         remont klatki schodowej w części mieszkalnej,

      ·         remont chodnika przed szkołą,

      ·         remont części ogrodzenia przed szkołą,

      ·         utworzono ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą,

      ·         wyposażono salę komputerową w nowe komputery,

      ·         w każdej sali lekcyjnej działa Internet, są komputery i laptopy oraz tablice interaktywne,

      utworzono salę przyrodniczą i fizyczno-chemiczną.   

      W roku szkolnym 2022/2023 funkcję wicedyrektora szkoły zaczyna pełnić mgr Anna Suchta. 

      Rok ten jest początkiem programu Laboratoria Przyszłości. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W jego ramach szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych uczniów. Zakupiono nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

      Decyzją MEN rusza również przedsięwzięcie pod nazwą „Poznaj Polskę”. Środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi związanymi z kulturą i historią naszego kraju.

      Nauczyciele rozwijają uzdolnienia i zainteresowania uczniów, prowadząc wiele zajęć  pozalekcyjnych oraz innowacji pedagogicznych. Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach  wyrównawczych, rewalidacyjnych, logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, zatrudniony jest  pedagog specjalny, pedagog i psycholog szkolny. Zapewniamy uczniom opiekę pielęgniarki. W szkole działa aktywnie  Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu.

      Dyrektorzy (kierownicy) szkoły:

      ·        1921 - Stanisław Porębski

      ·        1946 - 1950 - Józefa Szklarska

      ·        1950 - 1954 - Tadeusz Groniecki

      ·        1954 - 1958 - Stanisław Zagórski

      ·        1958 - 1959 - Julian Banaszek

      ·        1959 - 1961 - Teresa Gąsior i potem Henryk Oleksiak

      ·        1961 - 1978 - Aleksander Fidura (17 lat)

      ·        1978 - 1992 - Ryszard Wargocki (14 lat)

      ·        1992 - 1995 - Zygmunt Łaszczyk (3 lata)

      ·        1995 - 2015 - Elżbieta Królikowska (20 lat)

      ·        Urszula Gałecka od 2015 - obecnie - 

       

      Indeks nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie

      w latach 1921-2023

        A
      Lech Abramczyk, Małgorzata Augustynki (Świderska), Małgorzata Augustynik, Jacek Andrusiuk,

      B

      Anna Baranowska, Eugenia Baranowska, Barbara Bielska, Dorota Bednarska, Lidia Błaszczak,  Maria Borucka, Bożena Borucka, Hanna Budzińska, Julian Banaszek, Franciszek Bajger, Wioletta  Bajorek, p. Bala, Lidia Banasiak, Dominika Buźniak,

      C

      Małgorzata Chibowska, Ewa Cholewińska, Ewa Chołyst, Izabela Chreścionko, Renata Ciok, Iwona  Ciunajko, Zofia Ciuraj,

      D

      Łukasz Damętko, Małgorzata Dąbkowska, Paweł Deluga, Michał Depta, Wincenty Domański, Monika Dryja,  Elżbieta Dygan, Justyna Dyl, Anna Dzięgielewska,

      F
      Aniela Falba, Aleksander Fidura, Janina Fidura, Celina Frąckiewicz, Janina Frąckiewicz, Marta  Frąckiewicz,

      G
      Janina Gałązka, Urszula Gałecka, Teresa Gąsior, Anna Gąszewska, Jadwiga Gerek, Tadeusz  Godardt, Tadeusz Groniecki, Dorota Groszkiewicz, Anna Grześkiewicz, Stanisława Grześkiewicz,

      J
      Anna Jagielska, Agnieszka Jezierska,

      K
      Jan Kacperski, Ewa Kac, Agnieszka Kaczmarczyk, Urszula Kalata (Stańczak), Anna Kalinowska, Stanisława  Kalkowska, Agnieszka Kamińska, Marzenia Kania, Joanna Kapsa, Barbara Karpińska, Jadwiga Karpińska, Krzysztof Kapla,  Marzena Karkowska, Zuzanna Kępka, Lidia Królikowska (Karp), Barbara Karpińska, Jadwiga Kisielewska, Marzena  Kłębek, Maria Krajewska, Alina Krupińska, Małgorzata Kołakowska, Dorota Kołakowska, Milena Kołodziejczyk (Godleś), Ewa  Kopko, Ewa Kosikowska, Mirosław Kowalski, Elżbieta Królikowska, Agata Krupa-Berbeć, Danuta  Kubiak, Zygmunt Kuligowski, Krystyna Kurek, Danuta Kuropacińska (Gawryś), Małgorzata  Kwiecińska,

      L
      Ewa Landoch, Janina Lipka, Ewa Lekso, Izabela Lewartowska,

      Ł
      Anna Łaszczyk, Zygmunt Łaszczyk, Janina Łączyńska, Stefan Łączyński, Marlena Łysikowska,

      M
      Grażyna Malicka, Grażyna Marcinkiewicz, Rozalia Marcinkiewicz, Magdalena Marsicka, Bożena Matey, Dorota Mech,  Jadwiga Mejer, Zdzisław Michalak, Bożena Młynarska (Gałązka),

      N
      Katarzyna Napiórkowska, Danuta Napiórkowska, Małgorzata Nasiadka, Małgorzata Nowak, Jolanta  Nowak, Elżbieta Nowakowska, Mirosław Niemczyk,

      O
      Barbara Ochmańska, Jan Ogrodziński, Danuta Oleksa, Alina Oleksiak, Genowefa Oleksiak, Henryk  Oleksiak, Igor Oleksiak, Tomasz Osik, Natalia Orłowska,

      P
      Apolonia Pakieła, Zbigniew Pakuła, Agnieszka Pałka, Jadwiga Pędzich, Ewa Pęk, Barbara Pieńczuk,  Marzena Pikora, Urszula Pobudkiewicz, Anna Ponichtera, Zbigniew Porada, Stanisław Porębski, Urszula Powierza,  Katarzyna Prosińska,

      R
      Martyna Racka, Jolanta Rutkowska,

      S
      Danuta Sakowicz, Łukasz Sienkiewicz, Agnieszka Sitek, Jolanta Skoczeń, Monika Skołożyńska  (Sosnowska), Teresa Skwara, Anna Sobiech, Grażyna Sroczyńska, Łucja Stosio, Anna Suchta,  Krystyna Syl, Beata Szczerba, Józefa Szklarska, Anna Szymańska-Grodzka, Izabela Śliwka,  Teresa  Świercz, Dorota Świerczewska, Małgorzata Świętoń,

      T
      Iwona Trol, Zenona Turek, Agnieszka Twardo, Danuta Twardowska,

      U
      Katarzyna Urbaniak,

      W
      Agata Wachowska, Wacława Warchoł (Szymanik), Halina Wardaszko, Ryszard Wargocki, Janusz  Wierzbicki, Arkadiusz Wilczyński, Maria Wiśniewska, Danuta Włodarczyk, Emilia Wojtkowska,  Maciej Wójcik, Agnieszka Wydryszek, Hanna Wyrąbek, Ewelina Wyszyńska,

      Z

      Anna Zaremba, Mirosława Zaremba, Ewa Zawisza, Joanna Zawisza (Królik), Hanna Zdunek, Anna  Zimny, Anna Zimoń, Renata Zmaczyńska-Zadrożna, Stefan Żochowski, Krystyna Zaradkiewicz, Iwona  Zalewska, Stanisław Zagórski, Marianna  Zyśk

       

      Na podstawie dokumentacji szkolnej, kronik, rozmów z mieszkańcami, pracownikami szkoły  i absolwentami opracowała Ewa Zawisza.

      Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się w mniejszym lub większym stopniu do powstania  historii szkoły. Zainteresowanych historią Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie, którzy  posiadają jakiekolwiek informacje uzupełniające lub prostujące, proszę o kontakt.

      Aktualizacja dn. 04.09.2023 r. 

          

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Kontakty

      • MGR URSZULA GAŁECKA
      • 29 742-45-14
      • Lucynów, ul. Szkolna 12, 07-201 Wyszków Poland
      • czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 Sekretarz: Monika Augustynik
      • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lucynowie
  • Galeria zdjęć

      brak danych