Urząd Gminy Wyszków zaprasza do udziału w konkursie na reportaż o historii wyszkowskiego przemysłu. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Wyszków. Termin składania prac do 20 grudnia 2021r. Zapraszamy!
Powiatowe Biegi Przełajowe
29 września na stadionie leśnym i okolicznym lesie w Długosiodle odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. 35 uczniów z klas IV-VIII reprezentowało naszą szkołę pokonując swoje słabości na dwóch wymagających trasach 800m i 1100m. Wszyscy uczniowie ukończyli swoje biegi, a do etapu międzypowiatowego zakwalifikowali się Milena Pakuła i Michał Pankowski. Gratulujemy!
26
Spacer ulicami Wyszkowa
W dniu 27 września klasa VIIIa wybrała się na spacer historyczny po Wyszkowie. Uczniowie odwiedzali miejsca pamięci, związane z dziejami ich małej ojczyzny. Spacerując po mieście mogli przypomnieć sobie znane oraz poznać mniej znane fakty z historii Wyszkowa. Wiedzę ową będą też mieli okazję zgłębić, opracowując własny opis wybranego miejsca do klasowej gazetki. Wycieczka obowiązkowo zakończyła się wspólną integracją w cukierni.
M. Depta, M. Łysikowska
5
Dzień Chłopaka
30 września to szczególny dzień dla męskiej części społeczności szkolnej. Pani Dyrektor Urszula Gałecka wraz z Panią Wicedyrektor Małgorzatą Kwiecińską oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Katarzyną Mikiewicz przygotowały miłe niespodzianki z okazji Dnia Chłopaka oraz złożyły życzenia naszym panom:
Najserdeczniejsze życzenia naszym mężczyznom,
i tym małym, i tym dużym
pogody ducha, jak najwięcej sukcesów w życiu
i spełnienia wszystkich marzeń.
Z okazji tego dnia niezwykłego, życzymy Wam chłopcy
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO22
Dzień Głośnego Czytania
Dnia 29 września odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. W naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Joanna Pankowska z kl. VIII a i Oskar Perzyna z kl. VIII b czytali w tym dniu bajki i wiersze dzieciom oddziałów przedszkolnych oraz uczniom klas I-III.
Podczas środowego spotkania, poproszono słuchaczy o wykonanie pracy plastycznej dotyczącej tematyki czytania książek.
Moc głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, bliskość, wspólny uśmiech i wzruszenie, niepowtarzalny nastrój chwili. Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają! Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych, poświećmy trochę czasu naszym pociechom i książce.Bibliotekarz
9
„Ciekawi Świata"
W dniu 28 września klasy Ia, Ib, IIa oraz III udały się na wycieczkę w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Ciekawi Świata”. Uczniowie wybrali się do stolicy, gdzie najpierw korzystając z pięknej, sprzyjającej jesiennej pogody spacerowali, którego głównym punktem było dotarcie do pomnika Syrenki Warszawskiej. Uczniowie uprzednio zapoznani z legendą dotyczącą Syrenki byli niezwykle ciekawi tej postaci i ochoczo maszerowali do celu. Po drodze, uważnie słuchając swoich wychowawców poznali wiele ciekawych historii dotyczących cennych zabytków Warszawy. Nie zabrakło również „spotkania” z jednym z najistotniejszych władców w dziejach Warszawskiej historii oraz zrobienia sobie z nim pamiątkowego zdjęcia.
Po spacerze wycieczkowicze dotarli autokarem na spektakl w teatrze Guliwer pt. „Księżniczka Logorea i niedźwiedź”. Inscenizacje poprzedziła lekcja teatralna wprowadzająca dzieci w świat teatru i jednocześnie rozpoczynająca cykl comiesięcznych zajęć teatralnych, w których uczestniczyć beda nasi uczniowie w ramach wcześniej wspomnianej Innowacji Pedagogicznej. Sztuka nawiązuje w swej konwencji do tradycyjnej bajki, lecz napisana jest bardzo współczesnym i dowcipnym językiem. Opowiada historię dziewczynki, która uczy się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek czy lęk. Gdy nauczy się wreszcie szczerze mówić o swoich uczuciach, znajdzie w sobie siłę niezbędną do zrozumienia i naprawienia swych błędów. Spektakl w piękny, magiczny sposób nawiązuje w swej konwencji do bajki, lecz napisany jest bardzo współczesnym i dowcipnym językiem. Opowiada historię dziewczynki, która uczy się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek czy lęk. Gdy nauczy się wreszcie szczerze mówić o swoich uczuciach, znajdzie w sobie siłę niezbędną do zrozumienia i naprawienia swych błędów. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem sztuki i z wielka niecierpliwością czekają na następny spektakl, już za miesiąc!Opiekunowie: p. Monika Dryja, p. Ewa Kopko, p. Urszula Powierza, p. Joanna Zawisza oraz p. Milena Godleś
40
Jesienią na Podlasiu
28 września 2021 r. klasa 4, 5b i siedmioro uczniów z klasy 7b wybrała się na wycieczkę na Podlasie.
W drodze zajechaliśmy do Zuzeli-miejsca urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podlasie przywitało nas piękną jesienną pogodą.
Pierwszym punktem programu był Rezerwat Pokazowy Żubrów. Razem z przewodnikiem p. Zenonem mieliśmy okazję zobaczyć dzikie zwierzęta, min.: rysia, żbika, wilki, konie polskie, jelenie, sarny, żubronia i oczywiście króla białowieskiej puszczy – żubra oraz poznać ciekawostki na ich temat. Po tym spacerze dzieci zakupiły pamiątki.
Następnie przejechaliśmy na Szlak Dębów Królewskich. Spacer na tym szlaku okazał się niezwykłą lekcją historii i przyrody. Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich to ścieżka edukacyjna o długości około 500 m. Szlak wiedzie wśród kilkudziesięciu pięknych, wiekowych dębów. Każdy dąb został nazwany imieniem królów polskich i książąt litewskich.
Kolejnym punktem programu był Sobór Św. Trójcy w Hajnówce. Zostaliśmy oprowadzeni po cerkwi przez miejscowego księdza. Uczniowie zadawali wiele pytań, a na koniec spotkania ksiądz odśpiewał fragment nabożeństwa w języku cerkiewnosłowiańskim.
Park Miniatur Zabytków Podlasia był ostatnim punktem naszej wycieczki. Zlokalizowany jest w Hajnówce, nieopodal serca Puszczy Białowieskiej (20 km od Białowieży). Powstał z myślą ukazania piękna zabytkowej architektury województwa podlaskiego. W Parku podziwialiśmy charakterystyczną dla tego regionu kolorową architekturę drewnianą, obiekty sakralne, pałace, itp.
Wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1: 25, standardowej skali dla większości parków miniatur w Europie, przez co łatwo można porównać różnice w wielkości poszczególnych zabytków. Dzięki informacjom umieszczonym przy miniaturkach, zapoznaliśmy się z historią danej budowli.
Wycieczka była wspaniałą okazją do integracji uczniów, zapoznania się z wycinkiem historii Polski i przyrodą Puszczy Białowieskiej.Opiekunowie: p. dyrektor Urszula Gałecka, p. Anna Suchta, p. Ewa Kosikowska, p. Dorota Kołakowska, p. Beata Szczerba
40
Zwody Powiatowe w Unihokeju
26 września 2021 roku w Hali Sportowej im. Mariana Dzięcioła w Łochowie odbyły się Zawody Powiatowe w Unihokeja. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny:
Drużyna chłopców klas IV-VI w składzie:
- Stanisław Oleksiak,
- Wojciech Kowalewski,
- Jakub Powierza,
- Antoni Maciejczuk,
- Krystian Sowiński,
- Filip Turek,
- Filip Kędzierski,
- Mateusz Powierza,
- Maksymilian Biernacki.
Drużyna dziewcząt klas VII-VIII w składzie:
- Blanka Kucharczyk,
- Oliwia Gudyn,
- Joanna Pankowska,
- Katarzyna Sudoł,
- Milena Pakuła,
- Maja Oleksiak,
- Nikola Sobotka,
- Oliwia Kapsa.
Drużyna chłopców klas VII-VIII w składzie:
- Jakub Powierza,
- Łukasz Michalik,
- Michał Pankowski,
- Igor Kur,
- Przemysław Pielak,
- Paweł Zdziarski,
- Kacper Dzięcioł,
- Kacper Gąsior.
Wszystkie drużyny zajęły III miejsce!
Do turnieju drużynę przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Andrusiuk.
5
Jesienny spacer z historią
W dniu 23 września 2021 r. klasa: V a, VII b i VIII b, aby poszerzyć historię Polski wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem był Cmentarz na Powązkach Wojskowych, gdzie uczniowie zobaczyli kwatery żołnierzy, którzy walczyli w polskich powstaniach, a także I i II Wojnie Światowej. Jest to najbardziej patriotyczna nekropolia w stolicy, sama nazwa cmentarza upamiętnia, tych którzy zginęli walcząc za ojczyznę. Pochowani zostali tutaj żołnierze walczący podczas powstania listopadowego, styczniowego, wielkopolskiego, powstań śląskich, podczas wojny polskobolszewickiej, przewrotu majowego, jak również kampanii wrześniowej.
Następnym przystankiem było Muzeum Wojska Polskiego powszechnie znana placówka muzealna, która gromadzi, opracowuje naukowo i eksponuje muzealia wojskowo-historyczne. Muzeum powstało 22 kwietnia 1920 roku, dekretem Naczelnego Wodza, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Tam uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie wojska polskiego m.in relikwiarz gotycki, zbroje i hełmy, szable, szable i mundury.
Ostanim progrmem wycieczki była Jump Arena, gdzie nasza młodzież miała lekcję wf z instruktorem na dużej liczbie trampolin, basenów z gąbkami.
Wycieczka do stolicy okazała się niezwykłym doświadczeniem! Z pewnością wielu z nas wróci tam jeszcze nie raz.Krystyna Kurek, Anna Zaremba, Hanna Zdunek
7
Konkurs ,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie ogłasza konkurs „CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa”. Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa mazowieckiego.
W konkursie przewidziane są dwie kategorie: film oraz praca plastyczna. Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap konkursu odbywa się na szczeblu powiatowym. Komisja wyłoni finalistów w obu kategoriach (odpowiednio po jednym zwycięzcy: Szkoła Podstawowa, Szkoła Ponadpodstawowa, Dom Pomocy Społecznej). Następnie prace finałowe zostaną przesłane do KW PSP w Warszawie gdzie komisja konkursowa wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach odpowiednio po jednym zwycięzcy: Szkoła Podstawowa, Szkoła Ponadpodstawowa, Dom Pomocy Społecznej). Prace konkursowe wraz z załącznikami prosimy przesyłać do dnia 15 listopada 2021 r. na adres Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie ul. Strażacka 6, 07-200 Wyszków.
Prace należy zgłosić:
Pani Dorocie Kołakowskiej (prace plastyczne)
Pani Annie Zaremba (filmy)Do pobrania
Regulamin konkursu ,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"
Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego
Społeczność uczniowska wybrała swoich przedstawicieli
17 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia uczniowie wybrali Opiekunów i Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.
Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego:
Przewodniczący : Oskar Perzyna
Zastępca przewodniczącego: Joanna Pankowska
Członkowie: Natalia Kulesza, Aleksander Adamski, Nikola RosińskaOpiekunowie: Jacek Andrusiuk, Anna Suchta
Szkolny Rzecznik Praw Ucznia: Anna Suchta3
Akcja ,,Sprzątanie Świata"
W dniu dzisiejszym 17 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli sprzątać teren szkoły i okolic. Akcja przebiegła bardzo sprawnie! Sprzątanie było nie tylko pracą fizyczną, ale także dobrą zabawą na świeżym powietrzu. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są pożytecznym narzędziem w procesie edukacji ekologicznej młodego pokolenia.
23
Zrób tylko znak i zobacz gdzie On będzie...- Peter Reynolds, Kropka
15 września uczniowie klasy I b świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia małej Vashti jest była świetna okazja do rozbudzenia w dzieciach kreatywności i odwagi do twórczych działań. Pierwszoklasiści przygotowali na ten dzień stroje pełne symbolicznych kropeczek oraz wykonali wykropkowane prace plastyczne.
Milena Godleś
Spotkanie uczniów z Policją
W dniu 16 września 2021 r. odwiedziła naszą szkołę policjantka Pani Ilona Puścian, starszy sierżant z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Najpierw spotkała się z oddziałem przedszkolnym oraz uczniami klas I-III, którym opowiadała o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, w autokarze oraz w czasie wolnym od zajęć w szkole. Następnie spotkała się z uczniami klas IV-VIII, z którymi poruszyła problem cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej młodzieży za zachowania agresywne, rozbój, demoralizację i przemoc z wykorzystaniem Internetu. Dzieci zadawały różne pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie to przyczyni się z pewnością do poprawy bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w czasie wolnym.
8
Wycieczka klasy VII a
Dnia 8 września 2021r. klasa VII a wyruszyła na wycieczkę do Warszawy. Wiemy co to dobra zabawa, dlatego wybraliśmy się do Parku Trampolin „Airo”, gdzie szaleństwo nie ma końca oraz do kina na film „Czarny Młyn”. Pełną emocji i niezapomnianą przygodę w Airo zakończyliśmy wspólnym posiłkiem, następnie przejechaliśmy do kina. Cel był prosty: zachęcanie uczniów do aktywności fizycznej, kształtowanie wrażliwości, poprzez odpowiedni dobór sztuki filmowej i przede wszystkim integracja grupy.
Dzieci świetnie się bawiły i wiele nauczyły.K. Napiórkowska
19
Małe ząbki - duże znaczenie
Dnia 9 września 2021 r. odwiedził nas pracownik stomatologiczny. Uświadomił uczniów, że zdrowe zęby są niezbędne dla zachowania zdrowia jamy ustnej oraz zdrowia całego organizmu. Obecność zdrowych zębów umożliwia swobodne spożywanie pokarmów oraz prawidłową wymowę. Dzieci, które mają zdrowe zęby, chętniej się uśmiechają i czują się pewniej w kontaktach z rówieśnikami. Dbanie o zdrowie zębów chroni dzieci przed dolegliwościami bólowymi, szerzeniem się stanu zapalnego w organizmie, a także przed utratą zębów. Umiejętność dbania o zdrowie zębów powinna być rozwijana już od najmłodszych lat w domu.
1
Nakręć się na pomaganie
Wzorem poprzedniego roku szkolnego 2020/2021 kontynuujemy w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, itp.).
Zebrane nakrętki sprzedawane są firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe nakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają na leczenie, rehabilitację dla chorych i potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim uczniom ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w ww. akcję w zeszłym roku szkolnym. Zebrane w ubiegłym roku nakrętki zostały przekazane na pomoc i rehabilitację Igi z Popowa Kościelnego, która choruje na nowotwór złośliwy gałki ocznej.
Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły. Nakrętki wrzucamy do specjalnie oznaczonych plastikowych pojemników ustawionych na górnym oraz dolnym korytarzu naszej szkoły.
Szkolne koło wolontariatu
,,Umiem pływać"
W ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania "Umiem pływać", współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ze środków Funduszu Zajęć Sportowych z bezpłatnej nauki pływania skorzystają uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wróbla „Jaskółki” w Wyszkowie, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie. Łącznie 135 uczniów. Zajęcia odbywać się będą w 9 grupach, 2 razy w tygodniu. Każdy uczeń będzie mógł skorzystać z 20 wejść na basen.
Zajęcia odbywać się będą w terminie: 13 września 2021 r. – 8 grudnia 2021 r.
Główne cele projektu:
• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
• nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
• profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
• zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, w tym alkoholizmowi, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów,
• efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
• wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
• edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.Do pobrania:
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
W dniu 1 września 2021 r. na boisku szkolnym odbyło się uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego 2021/2022. Pani Dyrektor Urszula Gałecka powitała wszystkich zebranych, a w szczególności naszych pierwszoklasistów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodziców.
Wszystkim uczniom życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
Z radością i optymizmem witamy nowy rok szkolny!
11
Dowozy i odwozy uczniów
Uprzejmie informuję, że dowozy i odwozy uczniów
w I półroczu roku szkolnego 2021/2022 odbywają się wg następującego harmonogramu kliknij tu.
Dowóz na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie informuję, że w dniu 01.09.2021r. dowóz i odwóz uczniów odbędzie się następująco:
Wyjazd spod szkoły : 8.20
Dowóz : Lucynów Duży – Fidest – Tumanek – Deskurów – Ślubów – Lucynów
Odwóz uczniów około godz. 9.30Dyr U. Gałecka
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się dnia 1 września 2021r.
o godz. 9.00 na boisku szkolnym, w razie deszczu - w szkole na dużej sali gimnastycznej.Do szkoły może wejść tylko jeden rodzic/ opiekun dziecka z oddziału przedszkolnego
i ucznia klasy I. Obowiązuje go osłona ust i nosa – maseczka oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły.Pozostali rodzice czekają na dzieci na zewnątrz szkoły z zachowaniem dystansu społecznego.
Podczas spotkania ogólnego na sali gimnastycznej wszystkie dzieci i uczniowie muszą mieć osłonę ust i nosa – maseczki, które zapewniają rodzice.
Po spotkaniu ogólnym dzieci i uczniowie spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Dyr. U. Gałecka
Szczepienia Uczniów
Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informuję, że we wrześniu br. będzie możliwość dobrowolnego zaszczepienia dzieci od 12. roku życia przeciwko COVID-19.Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki:
- w I tygodniu września (1.09-5.09) – w szkole będzie przeprowadzony tydzień informacyjny, tj. lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- w II tygodniu września (6.09-12.09) – w szkole prowadzone będą przygotowania do szczepienia, tj. w ramach ustalonej z punktem szczepień procedury przekazanie deklaracji/zgód rodziców na szczepienia dzieci,
- w III tygodniu września (13.09-19.09) – realizacja zaplanowanych szczepień dla dzieci od 12. roku życia.W związku z powyższym bardzo proszę o udział w zebraniach z wychowawcami
w pierwszym tygodniu września br., o terminie których poinformują Państwa wychowawcy.Załączniki:
Łączę wyrazy szacunku
Dyr. U. Gałecka
Zajęcia wspomagające dla uczniów klas IV- VIII
Uprzejmie informuję, że od 2 września do 22 grudnia br. prowadzone będą w szkole zajęcia wspomagające dla uczniów klas IV -VIII z jęz. polskiego, jęz. angielskiego i matematyki - 15 godz. dla każdego ucznia, 1 godz. tygodniowo. Prosimy rodziców o jak najszybsze zapisywanie dzieci na w/w zajęcia w sekretariacie szkoły.
Deklaracja znajduje się tu.
Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w w/w zajęciach.
dyr U. Gałecka
Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych
Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2020/2021Oddział 0 a
- Dąbkowska Alicja
- Dzięcioł Mateusz
- Gąsior Antoni
- Getka Laura Joanna
- Gerwatowska Natalia
- Kamiński Aleksander
- Łach Jowita
- Nowak Oliwier
- Nowak Halina Zuzanna
- Paź Krystian
- Perzanowski Aleksander
- Rucińska Julia
- Ruszczak Jan Tadeusz
- Sadlik Fabian
- Sadlik Iga
- Skarżyński Szymon
- Wójcik Sandra
- Zawadzka Alicja Teresa
- Zaremba Lena
Oddział 0 b
- Balcer Kuba
- Balcer Oliwier
- Balcer Żaneta
- Chrzanowski Mikołaj
- Cybulski Kacper
- Denis Leopold
- Kalinowska Aleksandra
- Kołakowski Leon
- Łukasiak Blanka
- Mackiewicz Julia
- Niedźwiecki Mikołaj
- Opara Lena
- Perzyna Sara
- Powierża Eliza
- Skwara Aleksander
- Tryc Zofia
- Wójcik Michał
- Zając Nikodem
Profilaktyka stomatologiczna
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że we wrześniu br. będziemy kontynuować w szkole profilaktykę stomatologiczną, w tym wykonanie okresowych przeglądów stomatologicznych uczniom.
Zachęcamy do wzięcia udziału w przeglądach każde dziecko, usługa jest zupełnie bezpłatna i realizowana na podstawie porozumień z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przegląd profilaktyczny może odbyć się tylko za zgodą rodziców – oświadczenie można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony szkoły.
Prosimy pamiętać, iż przegląd stomatologiczny w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia przysługuje uczniowi raz na 6 miesięcy. Uczniów, którzy mieli wykonany przegląd stomatologiczny pod koniec ubiegłego roku szkolnego 2020/2021 (maj-czerwiec) będą mogli być ponownie przebadani w miesiącach listopad-grudzień br.
(również wymagane oświadczenie rodzica).Załączniki:
Oświadczenie
Bezpłatna Stomatologia DziecięcaSzczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
dyr. U. Gałecka
Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
Dzień dobry,
Informuję, że od 6 września 2021 r. rozpoczynamy realizację zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.
Czas realizacji zajęć w szkole: od 6.09.2021 r. do 08.12.2021 r.
Do zrealizowania – 26 godz. (60 min. jedne zajęcia)– zajęcia odbywać się będą regularnie 2 razy w tygodniu na terenie szkoły.
Będą miały charakter powszechny, ogólnodostępny, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z wadami postawy.
Przy naborze decyduje kolejność zgłoszeń i wada postawy.
W związku z powyższym bardzo proszę o zgłaszanie dzieci z wadami postawy na gimnastykę korekcyjno – kompensacyjną do sekretariatu szkoły i podpisanie zgody na w/w zajęcia.dyr U. Gałecka
Stypendia szkolne
W terminie do 15 września 2021r. w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie (pokój 8A na parterze) przyjmowane będą wnioski o stypendium szkolne.
Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 528,00 zł netto.
Więcej informacji w załączniku.
dyr. U. Gałecka
Ubezpieczenie
Szanowni Rodzice,
Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 ze względu na obostrzenia sanitarne w placówkach oświatowych oraz bezpieczeństwo wszystkich uczniów, pracowników i Rodziców, nasza szkoła nie organizuje grupowego ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży, tzw. NNW szkolnego.Więcej informacji kliknij tu.
Program ,,Dobry Start" - ZUS
Szanowni Państwo,
Od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje rządowy program „Dobry Start” 300+, który jest wsparciem dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.
Wszystkie informacje nt. programu oraz materiały do pobrania i instrukcje jak złożyć wniosek - dla rodzica, opiekuna czy dorosłego ucznia znajdują się poniżej lub na stronie internetowej www.zus.pl pod adresem Program Dobry Start - ZUSInstrukcje:
Instrukcja dla rodzica
Instrukcja dla opiekuna
Instrukcja dla osoby uczącej się - usamodzielnianejFilmy instruktażowe:
Do zobaczenia po wakacjach! Żegnajcie Absolwenci!
25 czerwca zakończyliśmy niezwykle trudny rok szkolny 2020/2021. Tego dnia uczniowie spotakali się w klasach ze swoimi wychowawcami, odebrali świadectwa i nagrody. Jedynie klasa ósma zakończyła edukację w szkole podstawowej uroczystą akademią. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i przedstawiciele klas siódmych. Przygotowana przez uczniów akademia była pełena ciepłych słów kierowanych do nauczycieli i rodziców.
Życzymy wszystkim uczniom zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a absolwentom dostania się do wymarzonych szkół.124
Osiągnięcia naszych Uczniów w roku szkolnym 2020/2021
Konkursy ogólnopolskie
1. XI Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy" ( 25.05.2021 r.) - Tymon Kołakowski z klasy IV a - wyróżnienie (opiekun - E. Kopko)
2. Ogólnopolski konkurs plastyczny Fundacji Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych Instytut Nenckiego „Mój mózg- jestem, myślę, czuję” ( 10.06.2021 r.) - Tymon Kołakowski z klasy IV a - wyróżnienie (opiekun - E. Kopko)
3. Ogólnopolski konkurs plastyczny Fundacji Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych Instytut Nenckiego „Mój mózg- jestem, myślę, czuję” ( 10.06.2021 r.) - Filip Kołakowski z klasy VII b - wyróżnienie (opiekun - E. Kopko)
4. Konkurs literacko-artystyczny „Białe kwiaty” (02.06.2021 r.) - Anna Pankowska z klasy VIII - I miejsce (opiekun - E. Kopko)
5. Konkurs literacko- plastyczny ,,Jestem z Mazowsza – to powód do dumy” (08.03.2021 r.) - Jana Jastrząb z klasy III a - wyróżnienie (opiekun - M. Dryja)
Konkursy powiatowe
1. Konkurs malarski „Magia świąt Bożego Narodzenia” (11.12.2020 r.) - Maja Duraj z oddziału przedszkolnego Oa - I miejsce (opiekun - A. Wachowska)
2. Konkurs malarski „Magia świąt Bożego Narodzenia” (11.12.2020 r.) - Miłosz Kędzierski z oddziału przedszkolnego Ob - wyróżnienie (opiekun - H. Budzińska)
3. Konkurs malarski „Magia świąt Bożego Narodzenia” (11.12.2020 r.) - Oliwia Turek z klasy I b - wyróżnienie w konkursie malarskim „Magia świąt Bożego Narodzenia” (opiekun - Monika Skołożyńska)
4. Konkurs plastyczny „Tu żył i tworzył” (29.05.2021 r.) - Tymon Kołakowski z klasy IV a - III miejsce (opiekun - E. Kopko)
Konkursy gminne
1. Konkurs fotograficzny „Jesień zatrzymana w kadrze-dary jesieni” (02.11.2020 r.) - Oliwia Kowalik z klasy VIII - III miejsce (opiekun - U. Kalata)
2. Konkurs fotograficzny „Strażnik historii” (01.12.2020 r.) - Filip Kołakowski z klasy VII b - III miejsce (opiekun - E. Kopko)
3. Konkurs „Check your English” ( 07.06.2021 r.) - Filip Kołakowski z klasy VII b - III miejsce (opiekun - M. Nasiadka)
4. Festiwal Piosenki Dziecięcej „Wiosno, wiosno, ach to ty…” (marzec 2021 r.) - Lena Skiba, Marika Kucharczyk, Aleksandra Kaszuba z klasy I a - I miejsce (opiekun - J. Zawisza)
5. Festiwal Piosenki Dziecięcej „Wiosno, wiosno, ach to ty…” (marzec 2021 r.) - Jagoda Łukasiak, Maja Łukasiak, Amelia Skiba - wyróżnienie (opiekun - U. Powierza)
Konkursy międzyszkolne
1. Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowany przez Fundację Wielka Polska i PIS Wyszków (01.12.2020 r.) - Jana Jastrząb z klasy III a - wyróżnienie (opiekun - M. Dryja)
2. Przegląd kolęd i pastorałek (Hutnik) ( styczeń 2021 r.) - Kalina Jastrząb z klasy IV b - I miejsce (opiekun - A. Grześkiewicz)
3. Konkurs plastyczny „Pierwsza Pomoc na co dzień” (01.03.2021 r.) - Filip Kołakowski z klasy VII b - I miejsce (opiekun - E. Kopko)
4. Konkurs fotograficzny „Sleeveface-ubierz sięw książkę” ( maj 2021 r.) - Filip Kołakowski z klasy VII b - II miejsce (opiekun - E. Kopko)
Spotkanie z Policją
23 czerwca 2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadance przeprowadzonej przez panią Policjantkę. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, kształtowania prawidłowego zachowania oraz postaw wśród naszych uczniów podczas wakacji. Przypomniano uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię. Przestrzeżono również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach oraz o ograniczonym zaufaniu wobec osób obcych. Na koniec spotkania przedstawiciele Policji życzyli niezapomnianych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
4
Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice!
Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany czas wakacji. Dziękujemy Wszystkim za wsparcie, współpracę i zrozumienie w tym innym niż zwykle roku szkolnym. Gratulujemy wszystkim Uczniom promocji do następnych klas oraz wysokich wyników w nauce:
Nagroda Burmistrza Wyszkowa
1. Kryszkiewicz Karol - VIII
2. Kucharczyk Franciszek - VIII
3. Osytek Daniel - VIII
4. Pankowska Anna - VIIIPrymus
1. Kryszkiewicz Karol - VIII
2. Kucharczyka Franciszek - VIII
3. Osytek Daniel - VIIIUczeń Roku
1. Kołakowski Filip – VII b
Czytelnik Roku
1. Kucharczyk Marika – I a
2. Kalinowski Kacper – IV bWzorowy Uczeń
1. Dąbkowski Karol - IV a
2. Gębicki Dominik – IV a
3. Kac Franciszek - IV a
4. Kołakowski Tymon – IV a
5. Lipiński Kuba – IV a
6. Osytek Hubert – IV a
7. Piotrowski Aleks – IV a
8. Tryc Damian – IV a
9. Urbanowska Gabriela – IV a
10. Wawrzyniak Gabriela – IV a
11. Załęski Wiktor - IV a
12. Grześkiewicz Igor – IV b
13. Jastrząb Kalina - IV b
14. Piotrowska Sandra - IV b
15. Rosiński Szymon – IV b
16. Zdunek Oskar – IV b
17. Powierza Aleksandra – V
18. Oleksiak Stanisław - VI a
19. Turek Filip – VI a
20. Kapsa Oliwia – VI b
21. Kaput Konrad – VI b
22. Skwara Kinga – VI b
23. Sobotka Nikola – VI b
24. Gudyn Oliwia – VII a
25. Kucharczyk Blanka – VII a
26. Kukwa Alicja – VII a
27. Sudoł Katarzyna – VII a
28. Grześkiewicz Jakub – VII b
29. Kołakowski Filip – VII b
30. Kryszkiewicz Karol – VIII
31. Kucharczyk Franciszek – VIII
32. Osytek Daniel – VIII
33. Pietrzak Kacper – VIII
34. Kucharczyk Franciszek – VIII
35. Osytek Daniel -- VIII
36. Pietrzak Jakub – VIII
37. Skwara Aleksandra – VIIIStypendia za wysokie wyniki w nauce
1. Dąbkowski Karol - IV a
2. Gębicki Dominik – IV a
3. Kac Franciszek – IV a
4. Kołakowski Tymon – V a
5. Lipiński Kuba – IV a
6. Osytek Hubert – IV a
7. Załęski Wiktor – IV a
8. Grześkiewicz Igor – IV b
9. Kalina Jastrząb – IV b
10. Piórkowska Sandra – IV b
11. Rosiński Szymon – IV b
12. Zdunek Oskar – IV b
13. Powierza Aleksandra – V
14. Skwara Kinga – VI b
15. Sobotka Nikola – VI b
16. Kukwa Alicja – VII a
17. Kołakowski Filip – VII b
18. Kryszkiewicz Karol – VIII
19. Osytek Daniel – VIII100 % frekwencja
1. Dąbkowski Karol – IV a
2. Kac Franciszek – IV a
3. Zdunek Oskar – IV b
4. Oleksiak Stanisław – VI aŻyczymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły by nadchodzące wakacje były przede wszystkim bezpieczne, pełne niezapomnianych wrażeń, radości z każdego słonecznego dnia i z każdej wspaniałej przygody. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi i wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia!
Dyrekcja Szkoły:
Urszula Gałecka
Małgorzata Kwiecińska
,,Jestem z Mazowsza - to powód do dumy"
W czerwcu został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs plastyczno-literacki „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy” organizowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Uczennica klasy III a Jana Jastrząb została wyróżniona w kategorii klas I-III. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Praca plastyczna „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy” w wykonaniu Jany Jastrząb uczennicy kl. III a.
Zalesie Górne
Czyż może być przyjemniejsza końcówka roku szkolnego niż wyjazd na wycieczkę? I to gdzie? 23 czerwca klasa II a, III a i III b odwiedziła Dzielnicę Filmową w Zalesiu Górnym. Jest to połączenie muzeum z placem zabaw dla dzieci w którym zebrane są głownie pojazdy i roboty związane z filmami. Eksponatów jest ponad 300 a samych pojazdów filmowych ponad 100. Podobno jest to największa kolekcja w Europie. Wielkim plusem tego miejsca jest to że dzieciaki mogą praktycznie do każdego auta wsiąść i go dotknąć.
Na początku dzieci oglądały najciekawsze eksponaty z przewodnikiem, który zorganizował konkurs na odgadnięcie jak najwięcej tytułów filmów, z których one pochodzą. Po wszystkich atrakcjach filmowych czekał na dzieci plac zabaw z piaskownicą, parkiem trampolin, mini golfem, basenami z kulkami, zjeżdżalnią na pontonach, plenerowe instrumenty muzyczne a dla bardziej odważnych karuzele.
Każdy mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego i nikt się nie nudził. Polecamy innym to cudowne miejsce.80
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
21 czerwca 2021 r. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych mogli wykazać się swoją pomysłowością, kreatywnością oraz talentem malarskim i wokalnym. Na dobry początek, już od progu, witała wszystkich piosenka do słów utworu Jana Brzechwy: „Witajcie w naszej bajce”, a potem...
Młodsi uczniowie malowali obrazki kolorową kredą na chodniku przed szkołą oraz brali udział w lekcji kleksografii. Starsi uczniowie malowali farbami na tkaninach, a właściwie na prześcieradłach, rozwieszonych na ogrodzeniu szkoły, wykonywali plakaty lub portrety Jana Brzechwy, a także dla swoich młodszych kolegów z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych – krzyżówki i rebusy. Wszystkie prace były oczywiście związane z utworami naszego patrona. Odbył się także konkurs wokalny, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Ich zadaniem było zaśpiewanie piosenki do słów wybranego utworu Jana Brzechwy. Wysłuchaliśmy więc następujących utworów: „Kaczka dziwaczka”, „Na wyspach Bergamutach”, „Pomidor”, „Kokoszka smakoszka”, „Skarżypyta”, „Dzik”, „Zapałka”, „Ryby, żaby i raki”, „Witajcie w naszej bajce”. Wszyscy uczniowie włożyli w przygotowanie się do konkursu całe swoje serce, dlatego jury, złożone z wychowawców, zdecydowało się przyznać pierwsze miejsce każdej klasie. Zwycięzcy otrzymali medal oraz nagrodę – niespodziankę w postaci warzywa z wiersza „Pomidor” lub „Na straganie”. Na koniec, po konkursie wokalnym, ogłoszone zostały wyniki Konkursu wiedzy o utworach Jana Brzechwy (dla klas I-III) oraz Konkursu wiedzy o Janie Brzechwie (dla klas IV-VIII). Konkursy te zostały wcześniej przeprowadzone online. Zwycięzcą konkursu w kategorii klas młodszych został Szymon Gajc z klasy I b, który jako jedyny odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania, a zwycięzcą w kategorii klas starszych został Karol Dąbkowski z klasy IV a, który nie tylko udzielił poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, ale także zrobił to najszybciej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Organizatorzy: Monika Dryja, Katarzyna Napiórkowsa, Justyna Dyl
64
,,Nie nowotworom u dzieci "
Plakat Badania ,,Nie nowotworom u dzieci"
DZIEŃ PUSTEJ KLASY - III a
18 czerwca uczniowie klasy III a obchodzili Dzień Pustej Klasy. Z tej okazji zorganizowany został piknik na placu szkolnym. Dzieci przyniosły namiot i koce oraz najważniejszy element każdego pikniku – smaczne jedzenie w postaci owoców, chrupek, chipsów i żelków. Czas upłynął uczniom na rozmowach i zabawach. Można było pobawić się na placu zabaw, pograć w karty, w piłkę, w badmintona, w gry planszowe, poskakać w gumę i porzuć do tarczy. Na koniec zorganizowane zostały minipodchody. Dzieci, podzielone na dwa zespoły, ukryły na terenie szkoły karteczki z literami do hasła i wskazówkami, gdzie szukać kolejnych ukrytych wiadomości. Każdej drużynie udało się odnaleźć wszystkie wiadomości i odczytać hasło. Dzień Pustej Klasy był miło spędzonym dniem i tylko szkoda, że czas biegł tak szybko.
Monika Dryja, Justyna Dyl, Barbara Pędowska
„Dzień bez klasy” - klasa VI a
18 czerwca 2021r. w naszej szkole był „Dzień bez klasy” klasa VI a wybrała się na spacer do pobliskiej miejscowości Deskurów na plac wiejski.
Po dotarciu na miejsce najpierw był odpoczynek, następnie posiłek i wspólne zabawy integracyjne. Bliski kontakt z naturą i świeżym powietrzem bardzo dobrze wpłynął na samopoczucie uczniów. Jednak wszyscy wróciliśmy zmęczeni po pokonaniu ponad 8 kilometrów w upalny dzień.K. Napiórkowska
2
,,Dzień Pustej Klasy" klas siódmych
18.06.2021 r. w ramach obchodów Dnia Pustej Klasy uczniowie klasy VII a i VII b wraz z opiekunami: p. M. Łysikowską, p. M. Nasiadką, p. B. Szczerbą oraz p. Z. Turek odwiedzili Wołomin.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Placu 3 Maja. Udaliśmy się tam pod Pomnik Jana Pawła II, przedstawiającego papieża na tle otwartej księgi ze słowami „Totus Tuus”, Pomnik bohaterów Ziemi Wołomińskiej, poświęcony poległym w latach 1939-1945 w walce z najeźdźcą hitlerowskim oraz Pomnik ku czci bohaterów pomordowanych przez hitlerowców w latach 1939-1944. Naszym przewodnikiem po Placu 3 Maja była pani Zenona Turek.
Po tej żywej lekcji historii wyruszyliśmy do Kina „Helios” na film „Godzilla vs. Kong”.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.M. Nasiadka
Wycieczka do Wołomina
Z okazji Dnia Pustej Klasy w dniu 18 czerwca 2021 r. klasa VI b z panią Krystyną Kurek oraz panią Anną Zaremba wybrała się na wycieczkę do Wołomina. Pierwszym przystankiem była Pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji "HURAGAN", która jest jednym z popularniejszych obiektów znajdujących się w powiecie wołomińskim, odwiedzanym przez miłośników sportu. Następnie uczniowie kl. VI b udali się do kina ,,Helios" na obejrzenie repertuaru ,,Cruella".
Wszyscy wrócili do domu zachwycone atrakcjami wycieczki i pełne wrażeń.Anna Zaremba
DRZEWKA ABSOLWENTÓW
17 czerwca uczniowie klasy VIII zasadzili na placu szkolnym cztery drzewka, które mają być pamiątką po absolwentach 2020/21. Tego dnia obchodziliśmy w szkole Dzień Dobrych Uczynków, którego celem było zrobienie czegoś dobrego dla innych lub środowiska. Działania ósmoklasistów wspaniale wpisały się w celebrację tego wyjątkowego święta. Zasadzone krzewy będą pamiątką po tegorocznych absolwentach i upiększą teren szkolny. Dziękujemy rodzicom za zakupienie roślin.
Urszula Kalata
Dzień Pustej Klasy
18.06.2021 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w obchodach Dnia Pustej Klasy. Z tej okazji wyjechali na wycieczkę do Wyszkowa, gdzie mieli bliski kontakt z przyrodą podczas spaceru po Parku Miejskim im. Karola Ferdynanda Wazy. Następnie wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida. Tam z uwagą obejrzeli przedstawienie pt. „Szukając Marudka” w teatrzyku kamishibai. Potem sami wykonali prace plastyczne przedstawiające dalsze losy bohaterów papierowego spektaklu. Na koniec dzieci pobawiły się w „Sałatkę owocową” z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Ten dzień dostarczył wszystkim dużo wrażeń.
Wychowawcy: Monika Skołożyńska, Joanna Zawisza
3
Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych
Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2020/2021Oddział 0 a
- Dąbkowska Alicja
- Dzięcioł Mateusz
- Getka Laura Joanna
- Kamiński Aleksander
- Łach Jowita
- Nowak Oliwier
- Nowak Halina Zuzanna
- Paź Krystian
- Perzanowski Aleksander
- Rucińska Julia
- Ruszczak Jan Tadeusz
- Sadlik Fabian
- Sadlik Iga
- Skarżyński Szymon
- Wójcik Sandra
- Zawadzka Alicja Teresa
- Zaremba Lena
Oddział 0 b
- Balcer Kuba
- Balcer Oliwier
- Balcer Żaneta
- Chrzanowski Mikołaj
- Cybulski Kacper
- Denis Leopold
- Kalinowska Aleksandra
- Kołakowski Leon
- Łukasiak Blanka
- Mackiewicz Julia
- Niedźwiecki Mikołaj
- Opara Lena
- Perzyna Sara
- Powierża Eliza
- Skwara Aleksander
- Wójcik Michał
- Zając Nikodem
Nieprzyjętych brak
Teatr Guliwer w Warszawie
Po bardzo długiej nieobecności klasa 3 b i 2 a zawitała do Teatru Guliwer na sztukę pt. „Różowy gość. Jest to „groteskowa i humorystyczna historia tajemniczego przybysza, który niespodziewanie robi zamieszanie w życiu codziennym pewnej rodziny. Kiedy nagle pojawia się w ich mieszkaniu, wzbudza nie tylko entuzjazm dzieci, ale też niepokój rodziców. Jego obecność i związane z tym zabawne perypetie uświadamiają wszystkim wiele prawd o sobie”.
Po duchowej strawie był czas na harce na placu zabaw w Ogrodzie Krasińskich. Park ten jest ulubionym miejscem wypoczynku warszawiaków. Obecnie jest wpisany do rejestru zabytków.
Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.Wycieczka do Teatru Guliwer w Warszawie
Check your English 2021
Z radością informujemy, że Filip Kołakowski, uczeń kl. 7b, zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Gramatyczno- Leksykalnym z Języka Angielskiego „ Check your English” 2021, który odbył się dnia 7 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII, których zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego ich wiedzę z zakresu gramatyki i leksyki.
Celem konkursu było m.in.: rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, motywowanie uczniów do nauki języka oraz wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach języka angielskiego. All the best!
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.
Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiNZałączniki:
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – komunikat MEiN
Projekt ,,Misja: programowanie"
W roku szkolnym 2020/2021 nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie „Misja: programowanie” zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Projekt był realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”), a jego celem była popularyzacja wczesnej nauki programowania.
Dzięki udziałowi w projekcie młodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość:
- nauczyć się logicznego, analitycznego myślenia oraz precyzji,
- rozwinąć kreatywność,
- odkrywać i rozwijać uzdolnienia i pasje,
- rozwijać kluczowe kompetencje XXI wieku takie jak: innowacyjność, interdyscyplinarność, umiejętność pracy metodą projektową oraz pracy w zespołach.Na zajęciach prowadzonych stacjonarnie oraz online dzieci dowiedziały się m.in. czym jest programowanie, algorytm, sekwencja, kod czy pętla, poznały grę do nauki programowania „Scottie Go!”, pisały programy, a następnie je testowały, poznały aplikacje takie jak „Scratch” oraz „Scratch Junior”, programowały robota Photon.
W ramach realizacji projektu szkoła otrzymała zestawy do nauki programowania, w skład których wchodziły m.in.: roboty Photon, tablety, maty edukacyjne, gry planszowe „Scottie Go!” oraz makiety rakiety kosmicznej.
Udział w projekcie „Misja: programowanie” był dobrą inwestycją w przyszłość, a przy tym okazją do naprawdę świetnej zabawy.
Prace uczniów klasy III a w projekcie edukacyjnym pt. "Misja: Programowanie".
6Klasa I b w projekcie edukacyjnym pt. "Misja: Programowanie".
Zajęcia biblioteczne online "Podróż dookoła świata z Photonem i kodowaniem" w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Wyszkowie.
ZAPROSZENIE
Zapraszamy rodziców dzieci zapisanych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022 na spotkanie z przyszłymi wychowawcami i dyrektorem szkoły, które odbędzie się w szkole na sali gimnastycznej w dniu 16 czerwca br. o godz. 17.30.
dyr. U. Gałecka
Konkurs Literacko-Artystyczny „Białe kwiaty (II)”
2 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogólno polskiego literacko- artystycznego ''Białe kwiaty(II)". W konkursie „Białe kwiaty (II)” były trzy kategorie konkursowe: konkurs literacki, konkurs plastyczny i konkurs fotograficzny. "W tej powszedniości o, jakże tu wiele /Mistycznych rzeczy i nieodgadnionych,...;".To właśnie temat prac wykonanych przez młodzież szkolną. Nasza szkoła uzyskała dwa I miejsca w dwóch kategoriach: w konkursie fotograficznym I miejsce zdobyła Anna Pankowska, zaś w konkursie plastycznym I miejsce zdobył Filip Kołakowski. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień literackich, malarskich i fotograficznych, kształtowanie wrażliwości na przeżycia estetyczne związane z kontaktem ze słowem poetyckim, popularyzacja twórczości Cypriana Kamila Norwida oraz wartości etycznych w nich zawarte. Oprócz powyższych wymagań oceniono także: oryginalność ujęcia tematu, bogactwo języka i językowa kreatywność, poprawność stylistyczna, gramatyczna, ortograficzna i interpunkcyjna, estetyka pracy: marginesy, akapity, właściwy zapis dialogu. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych.
Beata Szczerba
Laureaci konkursu Białe Kwiaty II
Mamy kota na punkcie mleka
„Mam bzika na punkcie mleka” to program, w którym uczestniczyli nasi uczniowie z klas pierwszych naszej szkoły. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Wiek szkolny dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza pod względem zdrowego żywienia. To właśnie w tym okresie kształtowane są nawyki żywieniowe i upodobania kulinarne dziecka, które będą rzutować na jego przyszły styl życia. Dlatego też niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania różnego rodzaju pożywienia. Jakie produkty należy uwzględnić w diecie dziecka? Odpowiedź znajdziemy w piramidzie zdrowego żywienia, która ukazuje jakie artykuły spożywcze powinniśmy wybierać. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów zbożowych, owoców i warzyw, mleka i produktów mlecznych, mięsa, ryb, jaj, orzechów, nasion strączkowych, a także tłuszczów roślinnych. Dzieci zdobyły wiedzę o unikalnej wartości odżywczej mleka oraz o roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia. Trzeba promować zdrowy styl życia od najmłodszych lat.
Beata Szczerba
Szkolny konkurs piosenki angielskiej ,,I can sing"
Dnia 28.05.2021 r. w naszej szkole odbył się Konkurs piosenki angielskiej ,,I can sing" dla uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III, zaś 31.05.2021 r. komisja konkursowa oceniła nadesłane nagrania filmowe utworów wykonanych przez uczniów klas IV-VII.
Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów nauki języka angielskiego, prezentacja ich umiejętności wokalnych i językowych oraz przygotowanie do publicznych wystąpień.
Uczestnicy konkursu wspaniale się zaprezentowali, a ich poziom przygotowania był bardzo wysoki. Komisja konkursowa dokonała oceny, biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawność językowa, walory głosowe, dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.Wyniki konkursu:
Kategoria kl. 0 - I
I miejsce: Marika Kucharczyk, Lena Skiba
II miejsce: Szymon Dąbkowski
III miejsce: Maja Duraj, Nadia JurasKategoria kl. II - III
I miejsce: Jana Jastrząb
II miejsce: Anna Falba, Oliwier Mikłowski
III miejsce ex aequo:
- Zofia Sikora
- Antoni KowalewskiKategoria kl. IV - VII
I miejsce: Karolina Garbacz
II miejsce ex aequo:
- Oliwia Kapsa
- Alicja Kukwa
III miejsce ex aequo:
- Kalina Jastrząb -
Natalia ŁukasiakUczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Dnia 31.05.2021 r. uczniowie klasy I b wzięli udział w obchodach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Uczestniczyli w spotkaniu online z pisarzem Wojciechem Widłakiem, autorem książki „Pan Kuleczka”. Wysłuchali jej fragmentu czytanego przez aktora Artura Barcisia. Zobaczyli jak ilustratorka Elżbieta Wasiuczyńska rysuje kaczkę Katastrofę. Poznali również Złotą Dwudziestkę książek wybranych w plebiscycie na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Dzięki wysłuchanej lekturze tego dnia mogliśmy przenieść się do lepszego świata, w którym nikt się nie śpieszy i nie krytykuje, a wszyscy są dla siebie życzliwi.Złota dwudziestka książek w plebiscycie na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Wychowawca
Monika Skołożyńska
,,Dzieci - Dzieciom"
W dniu 1.06.2021 r. mieliśmy niewątpliwą przyjemność podzielenia się swoim doświadczeniem z uczniami koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie. Na scenie WOK HUTNIK w Wyszkowie zaprosiliśmy ich do ćwiczeń improwizacyjnych, mające na celu m.in. łamanie schematów, wzmacnianie kreatywności i otworzenie się na drugiego człowieka.
Były to działania pod hasłem "Dzieci - Dzieciom", które miały zbalansować przykre skutki długotrwałego lockdownu.
Cieszyło nas goszczenie grupy uczniów z SP w Lucynowie, tak więc podzieliliśmy się tym co dla nas najcenniejsze: wsparcie, zaufanie, wzajemne zachęcanie się do wychodzenia ze strefy komfortu.Zapraszamy na kolejne spotkanie - już za tydzień 08.06.2021 w godz. 15:00-20:00
Farsiaki :)
(Członkowie Młodzieżowego Teatru Profilaktycznego Farsa )
Zajęcia odbyły się pod okiem Pani Renaty Zmaczyńskiej-Zadrożnej10
Dzień Dziecka
Dnia 1 czerwca klasy I a i I b wybrały się na spacer po okolicy. Po drodze dzieci podziwiały piękno otaczającej przyrody. Zobaczyły m. in. rzadko spotykane storczyki łąkowe, gniazdo z bocianem oraz olbrzymi dąb, będący pomnikiem przyrody. Po powrocie do szkoły dzieci czekała słodka niespodzianka – pyszne lody od rodziców. Wszyscy aktywnie i miło spędzili ten dzień.
Ponieważ większość uczniów z klasy II a i III b nigdy nie jechała pociągiem to pomysłem na spędzenie Dnia Dziecka była podróż pociągiem do Mostówki a następnie powrót pieszo przez wrzosowiska do Lucynowa. Pogoda dopisała, humory także. Po drodze czekało mnóstwo zadań do wykonania, które wcześniej przygotowała i poukrywała druhna Asia Dąbrowska. Zabawy i śmiechu było co nie miara. W połowie wędrówki był dłuższy odpoczynek połączony z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem przy akompaniamencie gitary. Mimo zmęczenia wszyscy ze śpiewem na ustach wracaliśmy do szkoły.
Klasa III a pod opieką pani Moniki Dryi, Justyny Dyl i Barbary Pędowskiej pojechała do parku Karola Ferdynanda Wazy w Wyszkowie. Na miejscu uczniowie obejrzeli zabytkową kordegardę, która kiedyś pełniła rolę stróżówki przy dawnej bramie wjazdowej oraz pomniki znajdujące się na terenie parku. Dzieci dowiedziały się kim był Karol Ferdynand Waza, Cyprian Kamil Norwid oraz Jerzy Różycki. Dowiedziały się także czym zajmuje się kryptolog i gdzie znaleźć 250-letni dąb – pomnik przyrody. Nie zabrakło również czasu na plac zabaw i obserwację wiewiórek. Na koniec były lody i gofry oraz przypadkowe spotkanie ze stokrotką. Na pewno miło będziemy wspominać ten dzień.
Uczniowie klas: IV a i IV b pod opieką pani katechetki Grażyny Sroczyńskiej, wychowawców: pani Hanny Zdunek i pani Ewy Kosikowskiej oraz mam: pani Katarzyny Dąbkowskiej i pani Anny Rosińskiej pojechały na wycieczkę do Loretto. Pobyt w Loretto dzieci zaczęły od uroczystej Mszy świętej. Następnie zapoznały się z historią powstania Sanktuarium i zobaczyły najciekawsze miejsca obiektu. Po czym miały zorganizowane ognisko i pieczenie kiełbasek oraz słodkości ufundowane przez rodziców z okazji Dnia Dziecka. Kolejnym punktem programu był Quiz o Loretto. Po zakupieniu pamiątek w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.
Klasa VIa pojechała do Warszawy do Escape Room, czyli „pokój zagadek”. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i „zamknięci” na 60 min. w pomieszczeniach pełnych zagadek. Cel był prosty: wszyscy musieli ze sobą współpracować, aby pokonać przeszkody i wydostać się z pokoju. Escape room to świetna zabawa dla każdego, która sprawdza umiejętność współpracy. Każda z grup została wprowadzona do innego, tajemniczego pomieszczenia o nazwach: Indiana, Łódź podwodna i Piwnica. Po godzinie rozwiązywania zagadek matematycznych, logicznych, szukaniu kodów do kłódek i sejfów zakończyliśmy przygodę z ESCAPE ROOM.
Dzieci świetnie się bawiły i wiele nauczyły, przede wszystkim… współpracy, logicznego myślenia i koncentracji. Niezapomnianą i pełną emocji wycieczkę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem.Pomysłem klasy VI b na ciekawe spędzenie Dnia Dziecka była wycieczka rowerowa po okolicach Lucynowa. Uczniowie wraz z wychowawcą oraz Panią Elą Powierża mieli rower i dobry humor. Głównym przystankiem było bezpieczne miejsce w Lucynowie Dużym. Uczestnicy wycieczki sprawdzali swoje umiejętności podczas gier i zabaw integracyjnych, relaksowali się przy ognisku i spacerowali podziwiając przyrodę. Zadowoleni, zmęczeni wróciliśmy do domów. Na pewno wszyscy będziemy wspominali wspólnie miło spędzony dzień.
Klasa VII b wraz z opiekunami p. M. Nasiadką oraz p. B. Szczerbą udała się pieszo na Fidest. Odwiedziliśmy tam pana Leona Gruzdę – nauczyciela, cenionego polskiego artystę rzeźbiarza, członka Związku Polskich Artystów Plastyków, który od lat tworzy na Fideście. Do wykonania swoich prac używa różnych materiałów m.in.: brązu, marmuru, drewna.
Pan Leon przybliżył uczniom tajniki rzeźbiarstwa; opowiedział, jak wygląda praca rzeźbiarza oraz jakich narzędzi potrzebuje w swoim warsztacie.
Artysta zaprezentował uczniom swoje rzeźby i bardzo interesująco opowiadał o swojej twórczości.
To spotkanie z pewnością pozwoliło jego uczestnikom inaczej spojrzeć na świat sztuki i na długo pozostanie w ich pamięci.Wychowawcy
Dzień Dziecka kl. I a
4Dzień Dziecka kl. I b
45Dzień Dziecka kl. II a i III b
3Dzień Dziecka kl. III a
Dzień Dziecka kl. IV a i b
5Dzień Dziecka kl. VI a
1Dzień Dziecka kl. VI b
Dzień Dziecka kl. VII b
Program profilaktyczny ,,Magiczne kryształy’’
31 maja w naszej szkole odbyły się po raz ostatni zajęcia profilaktyczne pt. ,,Magiczne kryształy’’. W programie brały udział dzieci z klasy Ib. Program miał na celu rozwój twórczego spędzenia czasu z rodziną i rówieśnikami. Dzięki poznanym treściom uczniowie uczestniczący w ,,Magicznych kryształach’’ mają możliwość dokonania bardziej świadomych decyzji i wyborów dotyczących korzystania z TV i gier komputerowych. Ostatnie spotkanie było dla dzieci bardzo ważne. Uczniowie dowiedzieli się, że do zabawy nie jest potrzebny komputer. Mam nadzieję, że spotkania okażą się inspiracją dla każdego młodego człowieka.
Beata Szczerba
Uczniowie klasy Ib otrzymali dyplomy za udział w zajęciach profilaktycznych ,,Magicznych kryształów’’
Konkurs fotograficzny Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie
Dnia 15 maja 2021 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „SLEEVEFACE – ubierz się w książkę”. Konkurs adresowany był do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego.
Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa i książek wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wyobraźni i kreatywności dzieci, upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki, promocja Biblioteki Pedagogicznej w środowisku lokalnym.
Komisja konkursowa oceniała prace, a główne kryteria oceny stanowiły – kreatywność, oryginalność i pomysłowość. Finalistą konkursu został FIlip Kołakowski uczeń klasy 7b. Gratulujemy!
„Mój Mózg Jestem Myślę Czuję”
W tym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój Mózg Jestem Myślę Czuję” ogłoszony przez Fundację Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych i Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Konkurs był organizowany w ramach projektu „Tydzień Mózgu przez Cały Rok”, którego całość współfinansują MNiSW i Instytut Nenckiego. Na konkurs nadesłano 458 prac. Nagrodzone prace można zobaczyć tu.
Uczniowie naszej szkoły Tymon i Filip Kołakowscy zostali wyróżnieni w konkursie.
Gratulujemy!
„Akademia Bezpiecznego Puchatka”
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Dzieci uczyły się bezpiecznego zachowania na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Poznały również zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie przystąpiły do „Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa”, który zweryfikował zdobytą wiedzę. Po zrealizowaniu wszystkich elementów programu szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz dyplomy dla uczniów.
Poznane zasady bezpieczeństwa pozwolą uczniom właściwie zachować się w trudnych sytuacjach. Edukacja i bezpieczeństwo to bardzo ważna inwestycja w ich przyszłość.
Koordynator
Monika Skołożyńska
Wielkie czytanie Andersena
„Ja dziękuję panu
panie Janie Chrystianie
za to bardzo dziecinne bajanie.”Joanna Kulmowa
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci uczniowie klasy I b wzięli udział w akcji „Wielkie czytanie Andersena”, która została zorganizowana przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Wyszkowie. Podczas zajęć online Panie bibliotekarki z Działu dla Dzieci i Młodzieży przypomniały życiorys Hansa Christiana Andersena, przeprowadziły quiz na platformie Kahoot dotyczący najpopularniejszych utworów baśniopisarza, a następnie przeczytały i omówiły baśń pt. „Świniopas”. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni tą porywającą i wzruszającą opowieścią przekazującą ponadczasowe prawdy o ludziach i świecie.
Wychowawca
Monika Skołożyńska
„SLEEVEFACE – Ubierz się w książkę”
Maj jest miesiącem Książki, Bibliotek, Czytelnika. Z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs biblioteczny ,,Sleeveface, czyli ubierz się w książkę". Celem konkursu jest popularyzacja książki i czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań i możliwości twórczych. Konkurs był skierowany dla uczniów I-VIII.
„Sleeveface” czyli zdjęcie z okładką książki lub ubierz się w książkę, to zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana!
Komisja w składzie: Wioletta Bajorek, Beata Szczerba oraz Anna Zaremba oceniały interesujące prace uczniów. Gratulujemy !
Oto wyniki konkursu:
Klasy I-III:
I miejsce – Piotr i Paulina Oleksiak kl. I b
II miejsce – Lena Gryncewicz kl. I b
III miejsce – Eliza Piotrowska kl. I bKlasy IV-VIII:
I miejsce – Julia Małachowska kl. IV b
II miejsce – Anna Pankowska kl. VIII
III miejsce – Oskar Zdunek kl. IV bOrganizator
Anna Zaremba3
,,Tu żył i tworzył"
W maju 2021 r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zabrodziu ogłosił konkurs plastyczny "Tu żył i tworzył" - pejzaż mazowiecki inspirowany życiem i twórczością Cypriana Kamila Norwida. Laureatem Powiatowego Konkursu Plastycznego zoatał uczeń klasy IVa Tymon Kołakowski.
Gratulujemy!
Pejzaż wsi mazowieckiej w wykonaniu Tymona Kołakowskiego ucznia kl. IV a
Tymon Kołakowski na rozdaniu nagród w powiatowym konkursie plastycznym
"Tu żył i tworzył"
DOWOZY OD 17.05.2021 r.
Uprzejmie informuję, że od 17 maja 2021 r. zmieniają się godziny dowozów uczniów w II półroczu do szkoły. Więcej informacji kliknij tu.
Harmonogram pracy szkoły od 17 maja 2021 r.
Harmonogram pracy szkoły od 17 maja br.dla klas 4-8
17.05 – 20.05 – wracają do szkoły klasy 7 i 8 (pozostałe klasy 4, 5, 6 objęte będą zdalnym nauczaniem)
21.05, 24.05, 28.05 – do szkoły przychodzą klasy 4, 5, 6 (klasy 7 i 8 – nauczanie zdalne).
W dniach 25, 26, 27 maja br. do szkoły przychodzi tylko klasa 8 na egzamin ósmoklasisty - pozostałe klasy w tych dniach nie mają lekcji.
Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.
dyr. U. Gałecka
Zasady bezpiecznego pobutu w szkole znajdują się tu.
List do Uczniów i Rodziców
Kochani Uczniowie,
czekamy z radością na Wasz powrót do szkolnych ławek. Chcielibyśmy, abyście wracali do szkoły jak na spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem. Bez obaw, z zainteresowaniem i radością. Długo się nie widzieliśmy i tyle mamy sobie do opowiedzenia… To był trudny czas dla nas wszystkich, musimy teraz być dla siebie serdeczni, wyrozumiali i życzliwi. Szkoła czeka nas Was nie z klasówkami i sprawdzaniem ćwiczeniówek, szkoła czeka na Was z uśmiechem, wsparciem i pomysłem na wspólną, twórczą naukę. Będzie dobrze, wspólnie damy radę.Drodzy Rodzice, czas, który pozostał do zakończenia roku szkolnego, a który uczniowie spędzą już stacjonarnie, w szkolnych ławkach, chcemy poświęcić przede wszystkim na budowanie relacji, integrację, realizację zdań wychowawczych. Będziemy uczyć, nie sprawdzać wiedzę, będziemy robić powtórzenia ale nie oceniać postępy. To będzie dla nas wszystkich czas przygotowania do nowego roku szkolnego, który mamy nadzieję, będzie już przebiegać normalnie. Nie martwcie się, zaopiekujemy się Waszymi dziećmi troskliwiej niż kiedykolwiek, zrobimy wszystko, by budować ich poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim radość życia i szczęśliwe dzieciństwo,
Do zobaczenia w szkole, Kochani!
dyr. U. Gałecka
Święto Narodowe Trzeciego Maja
ZBLIŻA SIĘ 230 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Dzień ten, będziemy świętować razem, ale jednak osobno. Ze względu na pandemię koronawirusa, w tym roku apel okolicznościowy w naszej szkole nie odbędzie się.
Podkreślając wagę tego jednoczącego Polaków święta, zachęcamy do wysłuchania fragmentów wierszy, które recytują uczniowie z klas siódmych naszej szkoły.Zenona Turek, Marlena Łysikowska, Beata Szczerba, Anna Zaremba
Józef Relidzyński ,,Witaj majowa jutrzenko"Ignacy Krasicki ,,Hymn do miłości Ojczyzny"
Maria Konopnicka ,,A jak ciebie..."
Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły
i placówki.
Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają do nauki stacjonarnej
w szkole.
Uwaga! Klasy IV – VIII do 16 maja br.- bez zmian (kształcenie na odległość).
Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
Oddziały przedszkolne – bez zmian, zajęcia odbywają się stacjonarnie.
O sposobie organizacji nauczania hybrydowego powiadomię Państwa w najbliższych dniach.dyr. U. Gałecka
„Nakręceni” dla Igi
Zbieramy plastikowe nakrętki po napojach, sokach, kawie, chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty, pasty do zębów ...) środków przemysłowych itp. Zebrane nakrętki pomogą w leczeniu Igi z Popowa Kościelnego, która choruje na nowotwór złośliwy gałki ocznej. Zbiórka prowadzona jest w szkole, są wystawione pojemniki przy drzwiach wejściowych.
Wioletta Bajorek
Komunikat - Nauka hybrydowa w klasach I-III
Szanowni Rodzice,
informuję, że, na podstawie rozporządzenia i wytycznych MEiN, od 26 kwietnia 2021r. klasy I-III będą miały zajęcia w systemie tzw. hybrydowym, a uczniowie klas IV -VIII nadal będą się uczyć zdalnie.
Od 26 kwietnia do 30 kwietnia 2021r. stacjonarnie (w szkole) uczyć będą się uczniowie klas I b, III a i III b, zdalnie - klasy I a i II.Oddziały przedszkolne bez zmian - w szkole.
Z wyrazami szacunku
dyr U. Gałecka
Komunikat
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie uprzejmie informuje, że od 19 kwietnia br. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.
dyr. U. Gałecka
Wydarzenie Historyczne Roku 2020
Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl, po raz czternasty ogłasza Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 kwietnia do 31 maja 2021 r. przez stronę www.whr.muzhp.pl.
W pierwszym etapie osoby prywatne, instytucje, organizacje, ośrodki kultury zgłaszają projekty w trzech kategoriach: WYDARZENIE – tj. festiwal, impreza plenerowa, konferencje i sympozja, komplet wydarzeń (książka, wystawa, strona www, tablice), rekonstrukcje historyczne, wykopaliska archeologiczne, spektakle, akcje społeczne etc., WYSTAWA – tj. nowa wystawa stała lub czasowa, e-wystawa, otwarcie muzeum etc. oraz EDUKACJA – tj. projekty edukacyjne (takie, jak warsztaty, lekcje, gry edukacyjne), publikacje, komiks, e-wydarzenia/multimedia (film, audiobook), strona www, aplikacje mobilne i inne. W tegorocznej edycji plebiscytu we wszystkich kategoriach dopuszczane jest zgłaszanie projektów realizowanych online.
Aby zgłosić wydarzenie należy wejść na stronę Plebiscytu www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z Regulaminem i wejść w zakładkę „Zgłoś projekt”. Każdy Zgłaszający ma prawo zgłosić maksymalnie po jednym projekcie w każdej z kategorii. Następnie spośród wszystkich zgłoszeń jurorzy wybierają finałową piętnastkę.
W drugim etapie (1 lipca – 31 sierpnia 2021) lista piętnastu laureatów (po 5 z każdej kategorii) zostanie umieszczona na stronie internetowej Plebiscytu i poprzez nią internauci wskazują swoje typy. To pierwszy taki plebiscyt w kraju, którego laureatów wyłaniają jurorzy oraz internauci.
Jak co roku Plebiscyt zakończy uroczysta Gala, podczas której nastąpi ogłoszenie wyników. W trakcie gali prezentowane są krótkie filmy o każdym finałowym projekcie, a następnie ujawnione rezultaty głosowania i zwycięzcy we wspomnianych wcześniej kategoriach, a przedstawiciele organizatorów wręczają im efektowne rzeźby-statuetki projektu krakowskiego artysty Macieja Zychowicza. Pozostała dwunastka otrzymuje dyplomy i nagrody książkowe.
Plebiscyt cieszy się prestiżem i zainteresowaniem mediów. W poprzednich latach było coraz więcej zgłoszeń z zagranicznych ośrodków polonijnych, m.in. z Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Irlandii, Kanady, Litwy, Łotwy, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii. Plebiscyt angażuje wiele środowisk lokalnych, które chcą wypromować organizowane przez siebie przedsięwzięcia. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów, które rywalizują o miano tego najważniejszego. Od początku istnienia Plebiscytu zgłoszono ponad 1000 przedsięwzięć, a w internetowym głosowaniu wzięło udział łącznie blisko 50 tys. internautów.
Na kanale YouTube Muzeum Historii Polski dostępne są:
spot zachęcający do zgłaszania projektów link: kliknij tu.
prezentacja laureatów z poprzedniej edycji link: kliknij tu.
Harmonogram:
I ETAP
- Zgłaszanie projektów: 1 kwietnia – 31 maja 2021
- Wybór jury – 15 czerwca 2021
II ETAP
- Głosowanie internautów: 1 lipca – 31 sierpnia 2021
- Ogłoszenie wyników – wrzesień 2021
Laureaci poprzednich edycji:
2019 – Wydarzenie „Obchody 100 - lecia I Powstania Śląskiego”, wystawa „Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz”, a także edukacyjna strona internetowa „Powstańcy Śląscy”.
2018 – wystawa „Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” (kategoria „Wystawa”), „Festiwal Dziedzictwa Kresów” (kategoria „Wydarzenie”) oraz „Rodzinna publikacja edukacyjna „Książka otwarta na świat” (kategoria „Edukacja i multimedia”).
2017 – Wystawa „Pogromcy Enigmy” (kategoria „Wystawa”), BohaterON – włącz historię! (kategoria „Wydarzenie”), Akcja edukacyjna „Światełko dla Czerwca'56” (kategoria „Edukacja i multimedia”)
2016 – wystawa czasowa „Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach” (kategoria „Wystawa”), obchody 40. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76 (kategoria „Wydarzenie”), Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich (kategoria „Edukacja i multimedia”)
2015 – wystawa stała Muzeum Katyńskiego (kategoria „Wystawa”), rekonstrukcja historyczna „Obława Augustowska. Lipiec 1945” (kategoria „Wydarzenie”), społeczna akcja „Chwalimy się Powstaniem” (kategoria „Edukacja i multimedia”)
2014 – wystawa czasowa „Krakowscy Wyklęci” (kategoria „Wystawa”), otwarcie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach (kategoria „Wydarzenie”), „Projekt: Pilecki” (kategoria „Edukacja i multimedia”)
2013 – projekt edukacyjny dla dzieci i dorosłych „Magia ogrodów”
2012 – projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak”
2011 – uroczystość pochówku kpt. Władysława Raginisa i por. Stanisława Brykalskiego
2010 – otwarcie podziemi Rynku Głównego w Krakowie
2009 – V rekonstrukcja bitwy warszawskiej w Ossowie
2008 – uroczystość ekshumacji zwłok gen. Władysława Sikorskiego
2007 – uruchomienie TVP Historia
Plebiscyt został objęty Honorowym Patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.
Organizator: Muzeum Historii Polski w Warszawie (www.whr.muzhp.pl)
Partner: historia.org.pl
Patroni medialni: Polskie Radio, Polska Agencja Prasowa, TVP, dzieje.pl, Polska Press Grupa, Sieci, wSieci Historii, Gość Niedzielny.
Autorem tegorocznego plakatu jest Ryszard Kajzer Zerkaj Studio.
Kontakt:
Marek Stremecki
Rzecznik Prasowy
Muzeum Historii Polski
tel. 22 211 90 11, 601 177 901
marek.stremecki@muzhp.plElżbieta Lichocka
Koordynator Plebiscytu WHR
Muzeum Historii Polski
tel. 22 211 90 13, kom. 600 525 429
elzbieta.lichocka@muzhp.plLub poprzez formularz na stronie www.whr.muzhp.pl.
Akcja Zbieramto w szkole
Ideę Zbieramto w szkole najlepiej opisuje zawołanie: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody.
Zachęcamy uczniów szkoły i ich rodziny, aby włączyły się w cały system różnego rodzaju zbiórek, które nazywamy pomocą bez pieniędzy. Razem z nami można zbierać: telefony komórkowe, baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, dobre monety.
Zbiórka prowadzona jest w szkole, są wystawione pojemniki przy drzwiach wejściowych.
Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych.
Więcej informcji kliknij tu.
Wioletta Bajorek
KOMUNIKAT
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie uprzejmie informuje, że do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.
Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.
Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Ograniczona jest również praktyczna nauka zawodu, w tym zajęcia praktyczne dla młodocianych pracowników.
dyr. U. Gałecka.
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie
Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie zaprasza ośmioklasistów na rok szkolny 2021/2022.
Lista kandydatów przyjętych do klas I
LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO KLAS I
NA ROK SZKOLNY 2021/2022
I a
- Balcer Kacper
- Balcer Wiktor
- Burczewicz Filip
- Gąsior Malwina
- Gerwatowski Filip
- Juras Nadia
- Kac Antoni
- Kalinowski Alan
- Kałowska Agata
- Konarzewski Igor
- Pieńczuk Antonina
- Ratkowski Aleksander
- Skarżyńska Gabriela
- Załęska Nela
- Zdziarski Filip
I b
- Balcer Oskar
- Duraj Maja
- Kędzierski Miłosz
- Krzyżewski Jan
- Małachowska Liliana
- Niemierka Alan
- Osytek Błażej
- Osytek Patryk
- Pawłowska Olga
- Perzyna Miłosz
- Pietrzak Kalina
- Pietrzak Sebastian
- Powierza Mikołaj
- Sobotka Bartosz
Brak kandydatów nieprzyjętych
dyr. Urszula Gałecka
Światowy Dzień Zdrowia
7 kwietnia począwszy od 1950 r., w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. Dzięki różnym kampaniom informacyjnym Światowa Organizacja Zdrowia promuje właściwe zachowania prozdrowotne i jej priorytetem jest pomoc ludziom w zwalczaniu chorób i osiągnięciu jak najwyższego poziomu zdrowia.
Co roku Światowy Dzień Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, związanej z konkretnymi problemami zdrowia publicznego na świecie.
W tym roku Światowy Dzień Zdrowia przebiega pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich” i wiąże się z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz działaniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.
Dzień Zdrowia to okazja zwrócenia uwagi na własne zdrowie.
NIE ZAPOMINAJMY O TROSCE O WŁASNE ZDROWIE I SWOICH BLISKICH.
Oto kilka ważnych zasad związanych ze zdrowym stylem życia:
- Spożywaj regularnie 4-5 posiłków dziennie.
- Pamiętaj o śniadaniu.
- Wypijaj ok. 2 litrów wody dziennie.
- Spożywaj produkty zbożowe z pełnego ziarna, nasiona roślin strączkowych, ryby, produkty mleczne.
- Jedz dużo warzyw i owoców.
- Ogranicz spożycie cukrów prostych,soli.
- Wysypiaj się; staraj się spać co najmniej 7 godzin.
- Dbaj o higienę osobistą.
- Bądź aktywny fizycznie.
- Spędzaj czas na świeżym powietrzu.
Światowy Dzień Zdrowia w klasie I b
M. Nasiadka, M. Skołożyńska, J. Zawisza
Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych
LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022
- Balcer Kuba
- Balcer Oliwier
- Balcer Żaneta
- Chrzanowski Mikołaj
- Cybulski Kacper
- Dąbkowska Alicja
- Denis Leopold
- Dzięcioł Mateusz
- Getka Laura Joanna
- Kalinowska Aleksandra
- Kamiński Aleksander
- Kołakowski Leon
- Łach Jowita
- Łukasiak Blanka
- Mackiewicz Julia
- Niedżwiecki Mikołaj
- Nowak Oliwier
- Nowak Zuzanna Halina
- Opara Lena
- Paź Krystian
- Perzanowski Aleksander
- Perzyna Sara
- Powierża Eliza
- Rucińska Julia
- Sadlik Fabian
- Sadlik Iga
- Skarżyński Szymon
- Skwara Aleksander
- Wójcik Michał
- Wójcik Sandra
- Zajac Nikodem
- Zaremba Lena
- Zawadzka Alicja Teresa
Uwaga!
Szanowni Państwo,
ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, od 29 marca br. do 9 kwietnia br. zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej) oraz osób zatrudnionych w jednostkach systemu oświaty i realizujących zadania na terenie tych jednostek.Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych uczą się zdalnie.
dyr. U. Gałecka
Wielkanocny konkurs Świąteczny
Wielkanocny Konkurs świąteczny rozstrzygnięty.
We środę 23 marca zakończył się szkolny Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.
W konkursie wzięło udział 36 uczniów naszej szkoły, 8 w kategorii IV-VIII i 29 w kategorii 0-III. Prace oceniane były zgodnie z następującymi kryteriami:
– oryginalność,
– pomysłowość,
– estetyka wykonania,
– zastosowanie elementów ekologicznych.Wszystkie prace były piękne, niepowtarzalne. Dzieci włożyły w swoje ozdoby dużo pracy i kreatywności.
Komisja Konkursowa po długiej naradzie przyznała nagrody.
w kategorii klas 0-III:
I miejsce- Borys Brzeziński kl. Ia
II miejsce- Liliana Małachowska kl. 0a
III miejsce- Natalia i Alicja Kaput kl. Ib
wyróżnienie- Piotr Oleksiak kl. Ib
wyróżnienie- Gabriela Bączek kl.Iaw kategorii klas IV-VIII:
I miejsce- Nikola Sobotka kl.VIb
II miejsce- Mateusz Powierza kl. VIa
III miejsce- Aleks Piotrowski kl. IVaWszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY.
Ze względu na pandemię Dyplomy oraz nagrody zostaną przekazane na ręce wychowawców klas, do odbioru w po powrocie do szkoły.
Część wspaniałych prac naszych uczniów, za zgodą rodziców została przeznaczona na cel charytatywny dla uczennicy naszej szkoły Klaudii Getka.
Zachęcamy do licytacji.
Link do zbiórki: https//pomagam.pl/dajmyszanseklaudii
Pozostałe prace do odbioru w szkole.
Organizatorzy konkursu
Marta Frąckiewicz, Ewa Kosikowska
5
OGŁOSZENIE!
Szanowni Państwo,
ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, od 29 marca br. do 9 kwietnia br. zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych uczą się zdalnie.
dyr. U. Gałecka
Mamy Zwycięzców!!!
Znakomite występy zanotowały nasze dwa zespoły muzyczne w Gminnym Konkursie piosenki „Wiosno, wiosno… ach to Ty 2021”. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym.
Festiwal, przebiegał w dwóch kategoriach – klasy 0-I oraz klasy II-III, w formie – zdalnej.
W kategorii klas 0-I zwyciężyły:
Lena Skiba, Marika Kucharczyk, Aleksandra Kaszuba
W kategorii klas II- III wyróżnienie otrzymały:
Jagoda Łukasiak, Maja Łukasiak, Amelia Skiba.
Ogromne GRATULACJE dla naszych uczennic.
Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Pań: Urszuli Powierzy oraz Joanny Zawiszy za doskonałe przygotowanie dzieci.
Marta Frąckiewicz, Beata Sczerba
Pierwszy Dzień Wiosny
W tym roku w naszej szkole dość nietypowo obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie, którzy mieli lekcje w szkole ubrali się w kolory wiosny oraz wykonali marzanny. W klasie recytowali i śpiewali piosenki o wiośnie.
Razem z dziećmi uczącymi się zdalnie solidaryzowały się z osobami z zespołem Downa zakładając kolorowe skarpetki.
Tradycyjnie co roku obchodzono w naszej szkole "Wiosnę z Patronem". W związku z tym przedstawiamy krótką prezentację.
Prezentacja ,,Wiosna z Patronem"
E. Kopko, U. Powierza, J. Zawisza
3
KOMUNIKAT
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,
z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia br., naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.W tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, organizujemy opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
dyr. U. Gałecka
OGŁOSZENIE
Szanowni Rodzice,
uprzejmie informuję, że w związku z wprowadzonym nauczaniem zdalnym w kl. I - VIII, od 22 marca br. do odwołania zmienia się plan zajęć oddziałów przedszkolnych,
a mianowicie:
-poniedziałek: 8.00 -13.00
-wtorek: 8.00- 13.30
-środa: 8.00- 13.00
-czwartek: 8.00- 13.30
-piątek: 8.00- 13.00
Dzieci dojeżdżające autobusem szkolnym będą odwożone do domu bezpośrednio po zajęciach:
-poniedziałek - 13.10
-wtorek - 13.40
-środa - 13.10
-czwartek - 13.40
-piątek - 13.10dyr U. Gałecka
Ogłoszenie! Nauka hybrydowa w klasach I-III
Szanowni Rodzice,
informuję, że, na podstawie wytycznych MEiN, od 15 marca 2021r. klasy I-III będą miały zajęcia w systemie tzw. hybrydowym, a uczniowie klas IV -VIII nadal będą się uczyć zdalnie.
Od 15 do 19 marca 2021r. stacjonarnie (w szkole) uczyć będą się uczniowie klas I a i II, zdalnie - klasy I b, III a,III b.
W następnym tygodniu tj. od 22 do 26 marca 2021r. nastąpi zmiana: stacjonarnie (w szkole) uczyć będą się uczniowie klas I b, III a,III b, zdalnie - klasy I a i II.
Oddziały przedszkolne bez zmian - w szkole.Z wyrazami szacunku
dyr U. Gałecka
Projekt „Laboratorium wiedzy”
Od września w naszej szkole realizowany jest projekt „Laboratorium wiedzy”, w ramach którego uczniowie biorą udział w zajęciach z matematyki, informatyki, przyrody, języka angielskiego, rozwijając kompetencje kluczowe i umiejętności potrzebne na rynku pracy. W ubiegłą sobotę rozpoczęły się też zajęcia z robotyki, w których z zainteresowaniem uczestniczą młodsi i starsi uczniowie. Dla nauczycieli przygotowano szkolenia, z których trzy odbyły się w lutym.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury”
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.
Nasza szkoła przyłączyła się do programu już po raz kolejny. Uczniowie z klas I- III wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii, dowiedzieli dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu. Mamy pewność, że w przyszłości zaowocuje to wzrostem ich wrażliwości na otaczającą przyrodę, świadomym korzystaniem z dóbr naturalnych Ziemi i proekologiczną postawą.
Po zrealizowaniu zajęć nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT „KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY”- potwierdzający udział w ogólnopolskim programie.
Zachęcamy do odwiedzenia strony: https://przyjacielenatury.pl/ można tam znaleźć super gry i zabawy rozwijające logiczne myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnię, refleks, pamięć i utrwalające rzecz oczywista elementarne podstawy ekologii.koordynator programu
Marta FrąckiewiczCertyfikat ,,Kubusiowi przyjaciele natury"
Zbiórka na rzecz Wyszkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
Akcja pod nazwą POMOC NA 4ŁAPY miała na celu uwrażliwienie dzieci na los i cierpienie bezdomnych zwierząt.
Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz kadry nauczycielskiej udało nam się zebrać:
smycze, koce, smakołyki, suchą karmę oraz karmę mokrą dla psów i kotów.
Daliśmy świadectwo, że nie jest nam obojętny los pokrzywdzonych, zagubionych i porzuconych czworonogów.
Wierzymy, że akcje tego typu na stałe wpiszą się na listę cyklicznych wydarzeń szkolnych.Za okazaną pomoc dziękują pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Wyszkowie na rzecz którego przekazaliśmy zebrane produkty.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serceSzkolne Koło wolontariatu
Oferta na wypoczynek dla uczniów w czasie wakacji
Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole zaprasza na atrakcyjny i pożyteczny wypoczynek nad pięknym Bałtykiem w okresie wakacji 2021 r. Więcej informcji znajdziesz tu.
,,PIERWSZA POMOC NA CO DZIEŃ”
01 marca 2021 r. rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs plastyczny ,,PIERWSZA POMOC NA CO DZIEŃ” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Wyszkowie. Uczeń klasy 7b Filip Kołakowski zdobył I miejsce w kategorii klas IV-VIII.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
„Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”
W ramach działań wolontariackich uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez fundację „Dwa Skrzydła Anioła” z Lublina.
Celem konkursu ujętym w regulaminie jest uczenie młodzieży ze szkół podstawowych bezinteresownej pomocy potrzebującym we współpracy z rodzicami i czerpanie z tego satysfakcji.
Aby wziąć udział w konkursie, należało założyć specjalny zeszyt, w którym przy wsparciu rodziców i opiekunów uczestnicy opisywali swoje działania o charakterze wolontariackim. Akcja trwała przez pół roku, po czym szkolna komisja miała za zadanie ocenić wartość prowadzonych przez uczniów zeszytów, ich poziom merytoryczny, oryginalność, podsumować liczbę zdobytych punktów i najlepszy zeszyt „dobrych uczynków” wysłać organizatorowi.
W naszej szkole w akcji wzięło udział 10 osób z klas III- IV. Komisja wytypowała zeszyt uczennicy IIIB, Szpakowskiej Nicoli do oceny przez organizatora ogólnopolskiego konkursu, ponieważ regulamin przewidywał wybranie tylko jednego zeszytu. Zeszyt został wysłany do oceny przez komisję w Lublinie. Z niecierpliwością oczekujemy na ostateczne wyniki. Pozostali uczniowie również stanęli na wysokości zadania i przedstawili nam pięknie prowadzone zeszyty opisujące ich różnorodne dobre uczynki wobec członków rodziny oraz osób obcych, ozdobione rysunkami. W nagrodę za udział uczniowie otrzymali Podziękowania w formie dyplomu oraz słodki prezent.
Pokazuje to jak niewiele trzeba, aby wywołać uśmiech na czyjejś twarzy a tym samym samemu lepiej się poczuć. Mamy nadzieję, że wasze życzliwości będą się mnożyć, abyście mogli je dzielić z innymi.
Szkolne koło wolontariatu
„Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
KRUS zaprasza dzieci do udziału w 11 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.
Uczestnik konkursu wykonuje pracę plastyczną w formacie A3 (dwuwymiarową), w dowolnej technice, obrazującą sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.
Termin nadsyłania prac konkursowych do OR KRUS za pośrednictwem szkoły upływa z dniem 31 marca 2021 r.
Na stronie internetowej www.krus.gov.pl w zakładce „Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym” znaleźć można źródło wiedzy, z której dzieci dowiedzą się co można zrobić, żeby wspomóc rodziców w dbaniu o własne bezpieczeństwo. Tu znajdują się min.: film pt.: „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, który zabierze dzieci na wirtualny spacer po gospodarstwie oraz szkolenie e-learningowe: „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, w którym wraz z trojgiem sympatycznych dzieci poznać można najczęściej występujące w gospodarstwach sytuacje niebezpieczne.
Wszystkie prace przynosimy do szkoły, do dnia 24 marca:
klasy 0-III, do swoich wychowawców i klasy IV-VIII, do sekretariatu szkoły.
Szczegółowy Regulamin można znaleźć klikając tu lub na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl.
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.Koordynatorzy:
Marta Frąckiewicz i Urszula Powierza
Wielkanocny Konkurs Świąteczny
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, do wzięcia udziału w konkursie na ozdobę wielkanocną. Szczegóły dotyczące konkursu zamieszczone są w regulaminie.
REGULAMIN KONKURSU NA PALMĘ lub OZDOBĘ WIELKANOCNĄ
(z możliwością wykorzystania jej w koszyczku, na oknie, na stole, drzwiach itp.)1. ORGANIZATOR KONKURSU:
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Lucynowie.
2. WARUNKI UCZESTNICTWA:
Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń klas 0-VIII naszej szkoły.
– Każdy uczestnik może przedstawić jeden projekt.
– Projekt nie może być kartką świąteczną.
– Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa.Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
I grupa- 0-III klasa
II grupa- IV-VIII klasa3. CELE KONKURSU:
- rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej;
- stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
- powrót do tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych;
- umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych.
4. ZADANIE KONKURSOWE:
Ozdoby wielkanocne wykonujemy dowolną techniką.
5. TERMIN I WARUNKI DOSTARCZENIA PRAC:
Prace należy dostarczyć do 23 MARCA 2021r., do wyznaczonego miejsca w szkole (wystawione kartony na stoliku przy małej sali gimnastycznej).
6. OCENA PRAC I ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:
1) O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.
2) Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
– oryginalność,
– pomysłowość,
– estetyka wykonania.
– zastosowanie elementów ekologicznych.3) Organizator przewiduje wyróżnienia, dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców z danej kategorii.
4) Zwycięzcy zostaną ogłoszeni oraz poinformowani o terminie wręczenia dyplomów oraz nagród po rozstrzygnięciu konkursu poprzez dziennik elektroniczny oraz stronę szkoły.
5) Autorzy ozdób wyrażają zgodę na publikowanie i wykorzystywanie materiałów fotograficznych dotyczących wykonanych ozdób na stronie internetowej szkoły w celach reklamujących konkurs.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
Marta Frąckiewicz, Ewa Kosikowska
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
W dniu 2 marca 2021 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością.
Na wstępie dzieci poznały budowę i zawartość książki. Następnie wprowadzono małych czytelników w świat wierszy Jan Brzechwy. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i szanować książki. Każdy uczeń został pasowany na czytelnika, otrzymał dyplom oraz zakładkę.
Ważnym momentem było wypożyczenie pierwszej książki. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.Bibliotekarz
Akcja Nakręć się na pomaganie
Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno- ekologicznych. Dlatego rozpoczynamy ją również w naszej szkole.
Każdy z Was może przyłączyć się do akcji, dzięki której wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły, poprzez wspólne zbieranie nakrętek będą nieść pomoc tym, którzy takiej potrzebują.
Plastikowe, czyste nakrętki np. po opakowaniach z napojów, jogurtów, wodzie, kawie, chemii gospodarczej (z płynów do prania, dezodorantów, szamponów itp.) wrzucamy do oznaczonych pojemników ustawionych w naszej szkole w wejściu głównym oraz na górnym korytarzu.Zachęcamy Wszystkich do udziału w Akcji
"NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE"
Szkolne koło wolontariatu
Eliminacje szkolne do konkursu „Wiosna, wiosna… ach to ty”
25.02.2021r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Muzyczno-Wokalnego.” Wiosno, wiosno… ach to Ty”. Podczas eliminacji wyłonione zostały dwa zespoły z klas 0-I i klas II-III. Pierwszy zespół to dziewczynki z klasy Ia: Aleksandra Kaszuba, Lena Skiba i Monika Kucharczyk. Lauraci z klasy IIIb to: Maja Łukasik, Jagoda Łukasik i Amelia Skiba. Wszystkie dzieci, które się zaprezentowały śpiewały piosenki na dość dużym poziomie wokalnym, jednak jury w składzie: Elżbieta Kurek i Małgorzata Kwiecińska, mogły wyłonić po jednym zespole lub wokaliście. Każde dziecko, które wzięło udział w eliminacjach otrzymało dyplom.
Beata Szczerba
Marta Frąckiewicz6
Dzień Kota w naszej szkole!
Mamy przyjemność poinformować, że Wydawnictwo Żwakowskie, wyłączny wydawca książek Waldemara Cichonia, organizuje konkurs dla szkół podstawowych „Dzień Kota w naszej szkole”, w którym można będzie wygrać książki dla biblioteki szkolnej – w tym, najnowszą, 10. część przygód kota Cukierka! – „Trzymaj się, Cukierku!”, której premiera odbędzie się w marcu br., a także książki dla autorów nagrodzonych prac.
WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Konkurs przeznaczony jest dla klas I-V szkół podstawowych.
2. Dzieci chcące wziąć udział w konkursie przygotowują, w formie dowolnej, pracę – plastyczną, wiersz, przebranie, plakat, wystrój szkoły, wydarzenie, przedsięwzięcie charytatywne, konkurs etc. – forma i zakres dowolne.
3. Zdjęcie przygotowanej pracy szkoła umieszcza bibliotekarz na fesjbukowym profilu kota Cukierka. Liczba zgłoszeń jest nieograniczona.
4. Zwyciężają posty (prace) z największą liczbą polubień.
5. Termin zgłaszania prac do 27 lutego 2021 r.NAGRODY:
Dzieci – Autorzy 10 prac z największą liczbą polubień
– otrzymają najnowszą książkę autorstwa Waldemara Cichonia „Trzymaj się, Cukierku!” z imienną dedykacją autora Przewidziane są dodatkowe nagrody (pocieszenia) w postaci smyczy z Cukierkiem i kubków!Koordynator: Anna Zaremba
Tłusty czwartek
Tłusty czwartek był dla klas: 1a, 2a oraz 3b nie tylko słodki, ale też wyjątkowo wesoły. W klasach odbyły się mini bale. Dzieci przebrały się w karnawałowe kostiumy, tańczyły i śpiewały. Tradycyjnie były też pączki, przygotowane dla każdej klasy przez Radę Rodziców, za które serdecznie dziękujemy!
Wychowawcy
73
„Wyzwanie Konkursowe"
Zapraszamy uczniów klas ósmych, a także gościnnie uczniów klas szóstych i siódmych. Zapraszamy opiekunów merytorycznych - wspaniałych nauczycieli języka polskiego, pedagogów, wychowawców. Zapraszamy rodziców do wspierania swoich dzieci.
Po prostu - Spotkajmy się na portalu www.wybieramwiedze.pl
Zarejestruj się na portalu www.wybieramwiedze.pl jako uczeń lub jako opiekun edukacyjny (nauczyciel lub rodzic). Uczeń może mieć jednego opiekuna. Opiekun edukacyjny (nauczyciel, rodzic) może mieć wielu podopiecznych: uczniów z jednej lub z wielu szkół.
Pierwszy etap konkursowy to pisanie na portalu www.wybieramwiedze.pl pracy (opowiadania lub rozprawki) pod czujnym okiem opiekuna edukacyjnego. Drugi etap to działanie w ramach wolontariatu: sprawdzanie 3 losowo przydzielonych prac innych uczestników, również pod okiem opiekuna edukacyjnego. Pomimo, że jesteś uczniem, sprawdzisz udostępnione anonimowo prace innych kolegów i koleżanek według schematu określonego przez CKE. Dokładnie tak samo, jak twoją pracę napisaną na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego będzie sprawdzać CKE. Po zakończeniu obu etapów – każdy uczestnik zaangażowany w drugi etap – wolontariat – czyli aktywność na rzecz swoich rówieśników, uzyska „Certyfikat Wolontariatu" potwierdzający 10 godzin działania na rzecz swoich rówieśników.
Wystarczy, że weźmiesz udział w 3 konkursach, a zdobędziesz 30 godzin wolontariatu, który uprawnia do uzyskania dodatkowych 3 punktów podczas rekrutacji do szkół średnich.
Zwycięskie prace z poprzednich edycji publikujemy na tej stronie.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec. Zapraszamy na niezwykłą konferencję online, serię kilkunastu darmowych webinarów oraz do zgłaszania lokalnych inicjatyw.
Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.W ramach akcji Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, jako Krajowy Punkt Kontaktowy dla Funduszy Norweskich i EOG zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastyczno-cyfrowym.
Ideą konkursu "O tym się wie" jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski. To także szansa dla dzieci i młodzieży na zdobywanie i podnoszenie kompetencji cyfrowych. Konkurs wystartował 20 stycznia, a prace można zgłaszać do 31 marca 2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju, wówczas poznamy 100 drużyn, które wygrały dla swoich szkół pracownię multimedialną.
Regulamin konkursu ,,O tym się wie"
Również z tej okazji zapraszamy do rozwiązania quizu Eduelo dla uczniów z klas IV-VIII.
Życzymy powodzenia! :)
Koordynator: Anna Zaremba
Osiągnięcia naszych uczniów w I półroczu
Konkursy gminne
1. Oliwia Kowalik z kl VIII zajeła III miejsce w konkursie fotograficznym „Jesień zatrzymana w kadrze-dary jesieni” dn. 2.11.2020r. pod opieką U. Kalaty
2. Filip Kołakowski z kl. VII b zajął III miejsce w konkursie fotograficznym „Strażnik historii” dn. 1.12.2020 r. pod opieką E. Kopko
Konkursy międzyszkolne
1. Jana Jastrząb z kl.III a oraz Kalina Jastrząb z kl. IV b zdobyły wyróżnienie w konkursie Piosenki I Pieśni Patriotycznej organizowany przez Fundację Wielka Polska i PIS Wyszków dn. 1.12.2020r. pod opieką M. Dryji oraz E. Chołyst
2. Maja Duraj z oddziału przedszkolnego Oa zajeła I miejsce w konkursie malarskim „Magia świąt Bożego Narodzenia” dn. 11.12.2020r. pod opieką Agaty Wachowskiej
3. Miłosz Kędzierski z oddziału przedszkolnego Ob zdobył wyróżnienie w konkursie malarskim „Magia świąt Bożego Narodzenia” dn. 11.12.2020r. pod opieką Hanny Budzieńskiej
4. Oliwia Turek z kl. I b zdobyła wyróżnienie w konkursie malarskim „Magia świąt Bożego Narodzenia” dn. 11.12.2020r. pod opieką Moniki Skołożyńskiej
UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
TYTUŁ WZOROWEGO UCZNIA
Klasy I - VIII
I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
KL. I a
- Szymon Dąbkowski
- Borys Brzeziński
- Marika Kucharczyk
- Zofia Łukasiak
- Kornelia Sadlik
- Wiktoria Salamończyk
- Lena Skiba
- Karol Wasiak
Kl. I b
- Szymon Gajc
- Paulina Oleksiak
- Piotr Oleksiak
Kl. II
- Aleksandra Dąbrowska
- Barbara Grzybowska
- Piotr Kryszkiewicz
- Adam Oleksiak
- Adam Kuropaciński
- Zofia Sikora
Kl. III a
- Jana Jastrząb
- Łukasz Rogulski
- Lena Szymborska
- Tobiasz Zając
Kl. III b
- Michał Osytek
- Anna Falba
- Patrycja Balcer
- Szymon Kalinowski
- Jagoda Łukasiak
- Maja Łukasiak
- Franciszek Ciach
- Nikola Szpakowska
Kl. IV a
- Karol Dąbkowski
- Dominik Gębicki
- Franciszek Kac
- Tymon Kołakowski
- Kuba Lipiński
- Hubert Osytek
- Gabriela Urbanowska
- Wiktor Załęski
Kl. IV b
- Igor Grześkiewicz
- Kalina Jastrząb
- Sandra Piórkowska
- Szymon Rosiński
- Oskar Zdunek
Kl. V
- Aleksandra Powierza
Kl. VI a
- Stanisław Oleksiak
- Filip Turek
KL. VI b
- Oliwia Kapsa
- Kinga Skwara
- Nikola Sobotka
Kl. VII a
- Alicja Kukwa
KL.VII b
- Filip Kołakowski
KL. VIII
- Karol Kryszkiewicz
- Daniel Osytek
UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ
Klasa I a
- Szymon Dąbkowski
- Mikołaj Modzelewski
Klasa 2 a
- Aleksandra Dąbrowska
- Antoni Kowalewski
- Dominik Kukwa
- Ksawery Paź
Klasa 4a
- Karol Dąbkowski
- Franciszek Kac
- Aleks Piotrowski
- Wiktor Załęski
- Oskar Zdunek
Klasa VI a
- Stanisław Oleksiak
Klasa VI b
- Oskar Reniewicz
ZMIANA PLANU ZAJĘĆ LEKCYJNYCH I POZALEKCYJNYCH
Uprzejmie informuję, że od 1 lutego 2021r. następuje zmiana planu zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Nowy plan jest dostępny w e-dzienniku.
dyr U. Gałecka
Ogłoszenie!
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,
od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych
w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie
Łączę wyrazy szacunku
dyr. U. Gałecka
Konsultacje psychologiczne dla młodzieży i rodziców
Szanowni Państwo,
w imieniu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie przekazuję informacje dotyczące dostępności pomocy psychologicznej dla mieszkańców powiatu wyszkowskiego, a mianowicie:
Zmienił się skład osób pracujących w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie zgodnie z załącznikiem - harmonogramem pracy specjalistów.Ponadto od stycznia 2021 roku w Punkcie zatrudniony został psycholog - Marcin Miller.
Pan Marcin zajmuję się:
– diagnostyką oraz terapią zaburzeń nastroju u nastolatków i osób dorosłych (w tym także oceną potencjalnego ryzyka samobójczego),
– terapią nastolatków i młodych dorosłych zmagających się z problemem samouszkodzeń lub będących w kryzysie psychicznym,
– terapią oraz wsparciem nastolatków i dorosłych zmagających się z problem przemocy lub uzależnień w rodzinie,
– udzielaniem pomocy psychologicznej rodzinom zmagającym się z problemami e-uzależnień: gry wideo, fonoholizm, itp.
– wsparciem dzieci, nastolatków oraz rodziców zmagających się z sytuacją około rozwodową,
- terapią zaburzeń zachowania u dzieci i nastolatków,
- udzielaniem porad wychowawczych.Konsultacje dla młodzieży udzielane są również przez Panią Magdalenę Dmochowską - pedagoga, certyfikowanego specjalistę terapii uzależnień.
W Punkcie konsultacje psychologiczne dla uczestników są bezpłatne (w całości finansowane przez Gminę Wyszków).
Na chwilę obecną konsultacje odbywają się telefonicznie. Zachęcamy do korzystania z usług. kliknij tu.
Z wyrazami szacunku,
Aneta Sawicka
podinspektor ds. profilaktyki uzależnień
koordynator programu WiP i MRM
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.
Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN oraz tutaj.
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych kliknij tu.dyr. U. Gałecka
Rekrutacja uczniów do klas I i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że rusza rekrutacja uczniów do klas I i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022 zgodnie z załączonym Zarządzeniem Burmistrza Wyszkowa. Wnioski rekrutacyjne będą dostępne w sekretariacie szkoły i na stronie szkoły. kliknij tu.Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I z obwodu
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I spoza obwodu
dyr U. Gałecka
DOWOZY OD 01.02.2021 r.
Uprzejmie informuję, że od 1 lutego 2021 r. zmieniają się godziny dowozów uczniów w II półroczu do szkoły.
Trasa: Lucynów-Ślubów- Deskurów-Tumanek- Fidest-Lucynów Duży
Godziny wyjazdu spod szkoły 7.10
Ślubów – 7.20
Deskurów – 7.25
Tumanek – 7.30
Fidest – 7.35
Lucynów Duży – 7.40więcej informacji kliknij tu.
Czuwaj!
Drodzy Państwo, Przedstawiciele szkół, przedszkoli i innych jednostek oświatowych.
Hufiec ZHP Wyszków, w ramach 29 Finału WOŚP organizuje grę miejską dla rodzin. Gra odbędzie się 31 stycznia, w dniu finału. Na patrole maksymalnie 5 osobowe (patrol może składać się z osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym, musi mieć przynajmniej jedną osobę pełnoletnią w składzie). Zadaniem każdego patrolu będzie zdobycie 20 punktów rozmieszczonych po terenie Wyszkowa oraz wykonanie krótkich zadań.
Wszelkie informację przedstawiamy w załączniku. Bardzo prosimy o udostępnienie regulaminu wśród społeczności Waszych szkół i przedszkoli oraz udostępnienie go na fanpage.
Serdecznie zapraszamy na grę wszystkie rodziny, uczniów a także pracowników Państwa jednostek :)
Z góry dziękuję,Pozdrawiam,
phm. Joanna Dąbrowska
Komendant Hufca
Procedura bezpieczeństwa epidemicznego
Szanowni Państwo!
Proszę o zapoznanie się z procedurą bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującą w szkole od 18 stycznia 2021 r. kliknij tu.dyr. U. Gałecka
PRACA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH OD 18.01.2021 r.
Szanowni Rodzice!
W związku z powrotem stacjonarnego nauczania uczniów klas I-III i koniecznością zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa praca oddziałów przedszkolnych będzie przebiegała wg. następującego planu:- poniedziałek: 7.30 -12.30
- wtorek: 7.30 -13.00
- środa: 7.30 -12.30
- czwartek: 7.30 -13.00
- piątek: 7.30 -12.30Dyr. U. Gałecka
DOWOZY OD 18.01.2021 r.
Uprzejmie informuję, że od 18 stycznia 2021 r. zmieniają się godziny dowozów i odwozów uczniów ze szkoły kliknij tu.
Czas na czyste powietrze
W imieniu komisji Ochrony Środowiska Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, proszę uczniów klas VII i VIII o wypełnienie anonimowych ankiet dotyczących jakości powietrza w naszych województwie.
Jest to inicjatywa komisji, która na celu ma zbadanie świadomości młodzieży o stanie powietrza oraz przygotowanie rekomendacji dla Urzędu Marszałkowskiego.
Wyniki anonimowych ankiet będą także dodatkowym elementem stanowiska jakie Młodzieżowy Sejmik wyda na potrzeby Kongresu czystego powietrza na przełomie lutego
i marca 2021.Ankieta znajduję się pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsnkqkulZ24vRJ0Vg6IepVmSg-0ggP1pO2_IAWqe02gfn4hw/viewform
Pozdrawiam serdeczniedyr U. Gałecka
OGŁOSZENIE
Uprzejmie informuję, że zgodnie z wytycznymi MEiN, uczniowie klas I-III po feriach zimowych tj. od 18 stycznia br. wracają do szkoły. Powrót uczniów klas I-III jest możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. 14.01.2021r. zostaną umieszczone na stronie szkoły i w e-dzienniku procedury szkolne opracowane na podstawie wytycznych GIS
i MZ.
W czwartek zostanie również podany harmonogram dowozów i odwozów uczniów ze szkoły. Zmiana tras nastąpi po zakończeniu I półrocza tj. od 1 lutego br.
dyr U. Gałecka
„Graj i pokochaj Wyszków”
Organizatorem gry ,,Graj i pokochaj Wyszków" jest Gmina Wyszków, która potrwa od 12 do 25 stycznia na terenie miasta. Wymagane jest posiadanie smartfona z dostępem do internetu oraz prowadzona jest przy użyciu aplikacji ClueKeeper, którą uczestnicy muszą pobrać na swoje smartfony. Wykonywanie zadań w trakcie gry wymaga posiadania konta na Instagramie lub Facebooku. Uczestnicy zobowiązani są do umieszczania publicznych postów związanych z zadaniami wykonywanymi w trakcie gry.
Regulamin gry ,,Graj i pokochaj Wyszków”
Zasady gry ,,Graj i pokochaj Wyszków”
Wirtualna Gra Miejska
„Świąteczny prezent dla Profesora Einsteina”
W grudniu 2020 r. Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi ogłosił konkurs plastyczny „Świąteczny prezent dla Profesora Einsteina”. Skierowany był do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV-VIII wyróżnienie zdobył uczeń klasy IVa Tymon Kołakowski.
Gratulujemy!
Praca Tymona Kołakowskiego ucznia kl. IVa.
Jasełka
Na stałe w tradycję naszej szkoły wpisało się przedstawienie Jasełek. W roku bieżącym w Jasełkach zatytułowanych „Cud Betlejemskiej nocy” wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b, Wiktoria Balcer z kl. IVa, Julia Małachowska i Szymon Rosiński z kl. IVb.
Aktorzy przybliżyli nam prawdę, że Jezus narodził się na ziemi z miłości do nas i bardzo pragnie byśmy się tą miłością nawzajem obdarzali.
Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego Oa.
Razem na święta
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”Jan Paweł II
Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chorym, samotnym czy niepełnosprawnym. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie, jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi
i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych” oraz uczy empatii i życzliwości.W tym szczególnym roku szkolnym nauczyciele i uczniowieSzkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy
w Lucynowie, przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.W ramach Akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które następnie zostały doręczone do naszych nauczycieli emerytów, osób niepełnosprawnych, starszych
i samotnych, kombatantów i powstańców. Wierzymy, że te piękne, magiczne kartki świąteczne wywołały wiele uśmiechów na twarzy obdarowanych życzeniami.Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.
M. Frąckiewicz, E. Kosikowska, W. Bajorek
Fot. Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne przez uczniów naszej szkoły.
W ramach działalności wolontaryjnej uczniowie klasy 8, zebrali i przekazali cukierki do zaprzyjaźnionych uczniów z filii Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. M. Konopnickiej z Wyszkowa, do DPS Fiszor.
Konkurs fotograficzno-plastyczny „Strażnik historii”
W dniu 1 grudnia 2020 r. uczeń klasy VII b – Filip Kołakowski zdobył trzecie miejsce w konkursie fotograficzno-plastycznym „Strażnik historii”. Organizatorem konkursu była Gmina Wyszków. Zadaniem uczestników konkursu było: wykonanie zdjęć na obszarze gminy Wyszków związane z 102. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, obrony polskiego bytu państwowego w 1920 roku, a także miejsc, osób
i wydarzeń upamiętniających wspomniane wyżej wydarzenia.Filip wykonał zdjęcie przedstawiające pomnik w Rybienku Leśnym.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
Tydzień Życzliwości
W dniach od 16-20.11.2020 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie obchodziliśmy Tydzień Życzliwości. Pomimo, że sytuacja była naprawdę trudna, okres pandemii i nauczanie zdalne, uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję.
Tydzień ten miał uzmysłowić dzieciom, nauczycielom, rodzicom, że wzajemna tolerancja
i życzliwość, to początek oraz podstawa w budowaniu zaufania, a także pozytywnych relacji międzyludzkich.Ewa Kosikowska
Akcja świąteczna
Szanowni Państwo,
Zbliża się grudzień, a wraz z nim pewien magiczny czas, który każdy chciałby spędzić
w gronie najbliższych, w domu, wśród pachnącej lasem choinki oraz niezliczonej ilości prezentów. Niestety dla wielu dzieci onkologicznie chorych to obraz, który może pozostać tylko marzeniem i to w dodatku tak nieosiągalnym, że prawie niemożliwym do spełnienia.Chciałabym z wielką przyjemnością zaprosić Państwa do akcji, w której zbieramy zabawki, gadżety, przybory szkolne, książeczki, gry oraz inne ciekawe przedmioty dla dzieci
z oddziału hematologii i onkologii dziecięcej szpitala pediatrycznego przy Żwirki i Wigury
w Warszawie.Rzeczy, które uda nam się zgromadzić będą przekazywane dzieciom w postaci paczek od Świętego Mikołaja na kilka dni przed Bożym Narodzeniem tak aby i one mogły poczuć przez moment radość i magię płynącą że Świąt Bożego Narodzenia.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji zapraszam do kontaktu:
1 – wydarzenie na facebook’u. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1Wp6jo6gE
2 – bądź telefonicznie, nr: 510 477 011
Zainteresowanym dziękujemy! A wszystkim Państwu życzymy zdrowia :)
Pozdrawiam,
Joanna Dąbrowska
Akcja „Szkoła do hymnu” 2020
Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w akcji "Szkoła do hymnu". Przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy na lekcjach online „Mazurka Dąbrowskiego” . Do udziału w akcji włączyły się też dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ten sposób włączyliśmy się do wspólnego świętowania 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawcy Pani Agaty Wachowskiej, podczas wykonywania hymnu Polski.
Utwór ,,Co to jest niepodległość" w wykonaniu Jany Jastrząb z kl. IIIa
Utwór ,,Białe róże" w wykonaniu Kaliny Jastrząb z kl. IV b.
Narodowe Święto Niepodległości
Zbliża się 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień ten będziemy świętować razem, ale jednak osobno. Ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie apelu i wyjazdu ze sztandarem szkoły na miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Podkreślając wagę tego jednoczącego Polaków święta, zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przypomni walkę Polaków o wolność podczas zaborów oraz okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę.
Prezentację przygotowały nauczycielki: Zenona Turek, Urszula Kalata, Marlena Łysikowska
Narodowe Święto Niepodległości - prezentacja
Tradycyjne uczniowie naszej szkoły zapalają znicze pod pomnikiem Deskura.
„Szkoła pamięta”
„Szkoła pamięta” to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie,
w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
DOWÓZ I ODWÓZ UCZNIÓW
Uprzejmie informuję, że od 26 października 2020r. zmienia się trasa i godziny przywozów uczniów do szkoły kliknij tu.
Dyr U. Gałecka
OGŁOSZENIE
Uprzejmie informuję, że zgodnie z wytycznymi MEN, od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Do 29 listopada br. uczniowie będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym. Obowiązkiem każdego ucznia jest udziałw lekcjach online. Każda lekcja prowadzona zdalnie trwa ok.30 minut. Lekcje będą prowadzone zgodnie z planem zajęć lekcyjnych. Nie będą prowadzone zajęcia dodatkowe - zajęcia projektowe i koła zainteresowań. Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały bez zmian.
Zmieniamy jedynie godziny pracy oddziałów przedszkolnych, a mianowicie:
poniedziałek: 8.00 – 13.00
wtorek: 8.00 – 13.30
środa: 8.00 – 13.00
czwartek: 8.00 – 13.30
piątek: 8.00 – 13.00Zapewniamy dowóz do szkoły, który nie ulega zmianom, odwóz – bezpośrednio po zajęciach.
dyr. U. Gałecka
ZDALNE NAUCZANIE!!!
Szanowni Państwo! Drodzy uczniowie! Od poniedziałku uczniowie klas IV - VIII, zgodnie z wytycznymi, przechodzą na tryb zdalnego nauczania, oddziały przedszkolne i klasy I-III przychodzą do szkoły. W klasach IV- VIII będziemy wykorzystywać e - dziennik i MS Office 365 - aplikacja Teams. Zajęcia zdalne zaczynamy już w poniedziałek. Bardzo prosimy o bieżące śledzenie informacji w e dzienniku.
Dyrekcja szkoły
KOMUNIKAT
Szanowni Państwo! W ostatnich dniach gwałtownie wzrasta ilość zachorowań na COVID 19. Rośnie również liczba zachorowań w naszym powiecie. Wobec powyższego ponownie proszę o nie przysyłanie do szkoły dzieci chorych lub przeziębionych. Musimy wspólnie dbać o swoje bezpieczeństwo.
dyr U. Gałecka
ŚLUBOWANIE
20 października 2020 r. był dniem wyjątkowym dla naszych pierwszaków. Dzieci z klasy I A i klasy I B wzięły udział w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na uczniów. W obecności pani dyrektor Urszuli Gałeckiej i pani wicedyrektor Małgorzaty Kwiecińskiej zaprezentowały w części artystycznej swoje umiejętności. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Złożyły uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Pani dyrektor Urszula Gałecka pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Lucynowie. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymację szkolną – pierwszy ważny dokument ucznia. Pamiątką od rodziców dla dzieci były książki, słowniki i słodycze. Od tej pory pierwszaki są już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
Wychowawcy: Monika Skołożyńska, Joanna Zawisza
12
Zmiana procedur bezpieczeństwa na czas pandemii
Zmiana procedur bezpieczeństwa na czas pandemii od dnia 12.10.2020r.
1. Uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły w przestrzeniach wspólnych (korytarze, wejście do szkoły, toalety) powinni nosić maseczki ochronne lub przyłbice.
2. Wszyscy uczniowie podczas przerw przebywają w klasach.
3 Jeżeli zachodzi konieczność zmiany sali lekcyjnej, uczniowie danej klasy wychodzą pod opieką nauczyciela w maseczkach/ przyłbicach na korytarz szkolny i czekają na zajęcia pod salą lekcyjną.
4. Wizyty rodziców w szkole ograniczamy do minimum. Rodziców obowiązuje bezwzględny nakaz dezynfekowania rąk przy wejściu i używania na terenie szkoły masek ochronnych lub przyłbic.
5. Do szkoły mogą wchodzić rodzice załatwiający sprawy, których nie można załatwić w inny sposób. Proponowane formy kontaktu: telefonicznie, mailowo, przez e- dziennik.
6. Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie bardzo trudno jest zachować dystans społeczny i następuje mieszanie się dzieci z poszczególnych oddziałów. Dlatego proszę o przysyłanie dzieci tylko wtedy, gdy rodzice pracują, nie ma ich w domu, nie ma osoby z rodziny, która mogłaby przejąć opiekę nad dzieckiem.
Magia słów – czytajmy razem
29 wrzesień jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Z tej okazji w październiku 2020 r. odbył się konkurs biblioteczny ,,Magia słów – czytajmy razem”. Uczniowie podzielili się swoją inspiracją na promocję czytelnictwo, bo jak wiadomo, gdy czytamy wszystko jest możliwe. Uczniowie z klas I-III mieli za zadanie wykonać prace plastyczne, zaś z klas IV-VIII napisać wiersz promujący czytanie. Komisja Konkursowa w składzie: Pani Urszula Kalata, Pani Małgorzata Kwiecińska, Pani Beata Szczerba i Pani Anna Zaremba wyłoniła laureatów, zwracając uwagę na za wrażenia artystyczne. Na konkurs wpłynęło mnóstwo prac, a laureatami zostali:
W kategorii klas I-III:
Oliwier Gudyn z kl. II – I miejsce
Zofia Sikora z kl. II – II miejsce
Kornelia Sadlik z kl. Ia – III miejsce
W kategorii klas IV-VIII
Gabriela Krzyżewska z kl. IVa – I miejsce
Karol Dąbkowski z kl.IVa – II miejsce
Franciszek Kac z kl. IV a – III miejsce
Anna Zaremba
1Gabriela Krzyżewska ,,Weź się za czytanie"
Czytanie to super sprawa, nauka i świetna zabawa,
do czytania powodów jest wiele i zaraz się z wami podzielę.
Gdy autobus się spóźnia i wydłuża się czekanie - weź się za czytanie.
Gdy na świetlicy znudzi się już rysowanie - weź się za czytanie.
Gdy na najlepszą przyjaciółką opóźnia się spotkanie - weź się za czytanie.
Gdy pracę domową jest nowej lektury poznanie - weź się za czytanie.
Gdy się przeziębisz i czeka cię w łóżku chorowanie - weź się za czytanie.
Gdy jesteś ciekawy jak się skończy kolejne opowiadanie - weź się za czytanie.
Gdy skończysz wieczorne zębów szczotkowanie - weź się za czytanie.
Gdy leżysz już w łóżku i coś nie idzie spanie - weź się za czytanie.
Gdy skończysz jeść niedzielne śniadanie - weź się za czytanie.
Gdy znudziło ci się tik toka nagrywanie - weź się za czytanie.
Gdy na mesendżerze skończysz z kimś pisanie - weź się za czytanie.
Gdy nic ciekawego nie leci na telewizora ekranie - weź się za czytanie.
Gdy nie chcesz iść z babcią na grzybobranie - weź się za czytanie.
Gdy już skończysz swojego kota lub pieska głaskanie - weź się za czytanie.
Gdy na coś się wkurzysz i nie masz ochoty na gadanie - weź się za czytanie.
Jak widać, wszystkie znaki na ziemi i niebie pokazują, że czytanie jest włanie dla Ciebie.
Karol Dąbkowski ,,Czytaj książki"
Czytaj dużo uczniu drogi, od tego nie będą bolały Cię nogi.
Gdy książki czytać będziecie, same piątki w szkole dostawać będziecie.
Czytaj, czytaj - czytaj wiele, będziesz miał o czym porozmawiać z przyjacielem.
Książka to dobry przyjaciel, który Cię nie zdradzi,
gdy Ci ciężko i smutno coś podpowie i poradzi.
Czytanie życia umilam z nim beztroska jest każda chwila.
Do książek czasu nie szczędzę, na każdej przerwie do biblioteki pędzę.
Książki znam różnogatunkowe: historyczne oraz przygodowe.
Często nas rozśmieszają, a czasem do łez doprowadzają.
Książka rozwija wyobraźnię, z nią będzie Ci zawsze raźniej.
Przenosi Cię w inny świat, gdzie każdy człowiek to Twój brat.
W książkach mądrość i wiedzę znajdziecie,
dla każdego przyjdzie czas i wówczas zrozumiecie,
że czytanie nie jest karą za złe zachowanie,
lecz otwiera oczy na świat poznawanie.
Zostaw telefon, zostaw facebooka, lepiej dziś książką przygód poszukaj.
Moja każda w domu książka, warta jest każdego wydanego ze skarbonki pieniążka.
Chciałby mieć ich aż milion i stracić fortunę, byleby zgładzić ciemnoty komunę.
Do Was wszystkich dziś apeluję: Sięgajcie często po literaturę!
Czytajcie książki z ochotą, bo są cenniejsze niż złoto!
Franciszek Kac ,,Czytelnik"
Jestem Franek 10 lat mam.
Powiem wam coś w sekrecie,
uwielbiam czytać to, co w gazecie.
Czekajcie to nie koniec!
Coś ważnego teraz powiem.
Książka ważna sprawa,
z nią jest zawsze świetna zabawa.
Zaczynamy podróż z bohaterem,
nie ma czasu na leżenie.
Trzeba tekst przeczytać,
by dowiedzieć się co tam słychać.
Może dziś odważna dziewczynka,
która w lesie spotyka wilka?
O kim mowa, na pewno wiecie
Czerwony kapturek, który koszyk niesie.
Może jutro wiersze Brzechwy,
aby dzień był pogodniejszy.
Wybierzemy się na stragan,
gdzie warzywa zrobiły huragan.
Burak nos zatyka,
od cebuli szybko zmyka.
Julian Tuwim - znany poeta,
lokomotywą gdzieś ucieka.
Kolejne Miejsce Pamięci w naszej okolicy
Wśród malowniczych lasów Fidestu stoi ogromny głaz, a na nim znajduje się zdjęcie kobiety z dzieckiem. Jest to fotografia 5 – letniego Stefana Wyszyńskiego z matką. Pod nim znajdujemy napis:
“Blisko stąd (ok. 100 m na zachód od tego głazu) w miejscowości Fidest urodziła się 27 IX 1877 matka Prymasa Polski Stefana Kard. Wyszyńskiego Julianna Wyszyńska z domu Karp. Zmarła 31 X 1910
w Andrzejewie.”W sobotnie popołudnie (3 października) uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor uczestniczyli
w uroczystości odsłonięcia kamienia, na którą przybyło wielu gości i mieszkańców Fidestu. Głaz został poświęcony przez Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej Romualda Kamińskiego.Jesteśmy zaszczyceni, że opiekę nad tym miejscem powierzono naszej szkole.
Urszula Kalata
Uczniowie kl. VIII przy pamiątkowym głazie Julianny Wyszyńskiej matki prymasa Stefana Kard. Wyszyńskiego.
Fidest dn. 03.10.2020 r.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
29 września 2020 r. pod opieką p. Beaty Szczerby i p. Renaty Zmaczyńskiej-Zadrożnej odbyły się Wybory Samorządu Uczniowskiego. Zdecydowaną ilością głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy VIII a Anna Pankowska a jej zastępcami: Klaudiusz Pieczywek kl VII b i Natalia Kulesza
kl VI a.Na opiekunów Samorządu Uczniowskiego młodzież wybrała:
przewodniczący - p. Jacek Andrusiuk,
zastępca - p. Ewa Kosikowska.
Rzecznikiem Praw Ucznia została p. Urszula Kalata.
Serdecznie gratulujemy
Beata Szczerba, Renata Zmaczyńska-Zadrożna
Uczeń oddający głos w wyborach do Samorządu Ucznioskiego. Lucynów, dn. 29.09.2020 r.
Sprzątanie Świata
Dnia 18 września w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Akcja Sprzątanie Świata.
Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Nasi uczniowie, pod opieką nauczycieli, sprzątali teren szkoły oraz okoliczne tereny. Praca oraz zaangażowanie naszych uczniów zostało udokumentowane zdjęciami. Wszystkim uczniom i ich opiekunom dziękujemy za włożony wkład pracy.
M. Frąckiewicz, I. Ciunajko
14
Przyprowadzanie i odbieranie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III
Szanowni Rodzice!
Obserwacja organizacji pracy szkoły w dniu dzisiejszym zmusza nas do dokonania następujących zmian: dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III będą odbierani od rodziców przy wejściu nr 2 w podanych poniżej godzinach;7.15-7.30 oddziały przedszkolne,7.30-7.45 klasy II-III, 7.45-8.00 klasy I.Rodzice nie wchodzą do szkoły.Po zakończeniu zajęć rodzice odbierają swoje dzieci przed wejściem nr 2.
Dyrekcja szkoły
Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
W dniu 4 kwietnia 2019 r. odbył się gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Wyszkowie, gdzie sprawdzano wiedzę teoretyczną z ruchu drogowego oraz umiejętność jazdy rowerem . Naszą szkołę reprezentowali:
Grupa I: Blanka Kucharczyk, Igor Kur, Patryk Piórkowski i Sandra Tryc.
Grupa II: Alan Balcer, Igor Powierza, Aneta Zaręba.
Uczniowie grupy I zajęli II miejsce w tym etapie i zakwalifikowali się do powiatowych eliminacji.
W dniu 24 kwietnia 2019 r. zastał przeprowadzony powiatowy etap Turnieju BRD, gdzie uczniowie naszej szkoły w niezmienionym składzie: Blanka Kucharczyk, Igor Kur, Patryk Piórkowski i Sandra Tryc zdobyli IV miejsce. Gratulujemy!!!
Dziękujemy uczniom za udział i reprezentowanie naszej szkoły.
Opiekun
Anna Zaremba
Dzień Zdrowia
Dnia 05.04.2019 r. z okazji Światowego Dnia Zdrowia odbył się w naszej szkole apel promujący zdrowy styl życia. Uczniowie klasy II a, IV b oraz V b przedstawili podstawowe zasady zdrowego odżywiania oraz zachęcali i nawoływali do dbałości o własne zdrowie.
W tym dniu naszym gościem była pani Edyta Urbanowska, która udzieliła nam wielu cennych wskazówek dotyczących właściwych nawyków żywieniowych. Pani Edyta zapoznała uczniów z nową piramidą zdrowego żywienia; wyjaśniła, jakie produkty są zalecane w ich diecie, a jakie niewskazane. Zachęcała również do aktywności fizycznej.
W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole podjęto wiele działań mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie z oddziałów 0-III wykonali talerze zdrowia, zaś uczniowie z klas IV-VIII – plakaty promujące zdrowy styl życia oraz na zajęciach z wychowawcą przygotowali zdrowe posiłki. Wychowawcy klas IV-VIII przeprowadzili z uczniami zajęcia dotyczące aktywności fizycznej. Odbył się również konkurs plastyczno-językowy „Twoje zdrowie w twoich rękach” w kategorii klas II-III i IV-VIII. Uczniowie z klasy IV b czytali młodszym dzieciom wiersze propagujące zdrowy styl życia.
Małgorzata Nasiadka, Monika Skołożyńska, Anna Zaremba
W poszukiwaniu porcji zdrowej energii
Dnia 04 kwietnia uczniowie z klas 0-III uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Małgorzatę Wąsiewicz - dietetyka z poradni żywieniowej. Dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania. Uczyły się komponowania wartościowego śniadania. Dowiedziały się też ile niezdrowego cukru znajduje się w słodkich napojach. Pani dietetyk zachęcała do picia wody. Dużo emocji dostarczyło wszystkim rozwiązywanie zagadek i krzyżówek.
J. Zawisza
galeria zdjęć
Wiosna na wsi
Dnia 05 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B oraz uczniowie z klas IA, IB i IIIA byli na wycieczce w Gąsiorowie. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne oraz wykonały kolorowe pisanki. Uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Własnoręcznie zrobiły pierogi z kaszą gryczaną i serem, które później ze smakiem zjadły. Szukały też oznak wiosny w przydomowym ogródku. Przywitały się ze zwierzętami z „mini zoo”. Ponieważ pogoda dopisywała dużo czasu spędziły w „Gąsiorkowie” – nowoczesnym placu zabaw. Wszyscy wrócili uśmiechnięci
Wychowawcy klas
galeria zdjęć
GRA MIEJSKA
„Drodzy rodzice!
Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Grze Miejskiej organizowanej
17 maja 2019r. w ramach programu Wychowanie i Profilaktyka prowadzonego przez Gminę Wyszków. Całość wydarzenia rozpocznie się spektaklem pt. „Inni” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Profilaktycznego FARSA, o godzinie 9:30 w WOK Hutnik,
a zakończy ogniskiem z kiełbaskami na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Wyszkowie.
Gra ma charakter drużynowy, a jej celem jest integracja grupy, zacieśnianie więzi, nabywanie nowych umiejętności społecznych oraz kreatywne spędzenie czasu bez sięgania
po substancje psychoaktywne czy telefony. Do przejścia niezbędne będzie wykonanie różnych zadań oraz pokonanie pewnych przeszkód, o których uczestnicy dowiedzą się na miejscu. Za prawidłowe przejście „stacji” naliczane będą punkty. Na zwycięską drużynę czekają nagrody.
Prosimy o rozmowę z dzieckiem i przesłanie zgłoszeń potwierdzających udział w Grze w odpowiedzi na tę wiadomość do dnia 09.05.2019r.
*w związku z tym, że szkolna drużyna może liczyć maksymalnie 14 osób, przy zgłoszeniu się większej ilości chętnych, pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń.”
W imieniu organizatora
dyr szkoły U. Gałecka
Organizacja pracy szkoły w dniach 29 i 30 kwietnia 2019 r.
Szanowni Rodzice! Uprzejmie informuję, że strajk nauczycieli zostanie zawieszony w sobotę. W związku z tym w szkole od poniedziałku zaczynają się lekcje. Przypominam, że przychodzimy do szkoły dnia 29 i 30 kwietnia, 1 i 3 maja - dni wolne, zaś 2 maja są zajęcia opiekuńcze (dzień wolny od zajeć lekcyjnych) - w szkole działa świetlica w godz. 6.45. -16.00. Jeszcze raz dziękuję za wyrozumiałość.
Łączę wyrazy szacunku
dyr U. Gałecka
Organizacja pracy szkoły w dn. 26 kwietnia 2019 r.
Szanowni Rodzice! Uprzejmie informuję, że w naszej szkole trwa strajk nauczycieli. Jutro tj. 26.04.2019r. zajęcia lekcyjne nadal są odwołane. W godzinach pracy szkoły tj. od 6.45. do 16.00 są organizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu. Autobus szkolny kursuje zgodnie z rozkładem. O wszystkich zmianach niezwłocznie będę Państwa informować. Dziękuję za wyrozumiałość. Łączę wyrazy szacunku
dyr szkoły U. Gałecka
Organizacja pracy szkoły w dn. 25.04.2019 r
Szanowni Rodzice! Uprzejmie informuję, że w naszej szkole nadal trwa strajk nauczycieli. Jutro tj. 25.04.2019r. zajęcia lekcyjne są odwołane. W godzinach pracy szkoły tj. od 6.45. do 16.00 są organizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu. Autobus szkolny kursuje zgodnie z rozkładem. O wszystkich zmianach niezwłocznie będę Państwa informować. Dziękuję za wyrozumiałość dyrektor szkoły U. Gałecka
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY DN. 24 KWIETNIA 2019 r.
Szanowni Rodzice! Uprzejmie informuję, że w naszej szkole nadal trwa strajk nauczycieli. Jutro tj. 24.04.2019r. zajęcia lekcyjne są odwołane. Będą odbywały się zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu. Świetlica szkolna jest otwarta od 6.45. do 16.00. Autobus szkolny będzie kursował zgodnie z rozkładem. O wszystkich zmianach niezwłocznie będę Państwa informować.Dyrektor szkoły U. Gałecka
ŻYCZENIA
Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego życzy Dyrekcja szkoły wraz radą pedagogiczną.
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY W DNIACH EGZAMINU ÓSMOKLASISTY I PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ
Drodzy Rodzice! Uprzejmie przypominam, że w dniach trwania egzaminu ósmoklasisty tj. 15- 17 kwietnia 2019r. w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze i opiekuńcze. Do szkoły przychodzą ósmoklasiści, którzy piszą egzamin. Od 18 kwietnia do 23 kwietnia 2019r. trwa wiosenna przerwa świąteczna. Dyrekcja szkoly
List do rodziców w sprawie strajku nauczycieli!!!
Drodzy Rodzice,
w związku z zapowiadanym strajkiem nauczycieli, starając się zniwelować Państwa obawy
dotyczące sytuacji w tym okresie w przedszkolach i szkołach, uprzejmie informuję że
przepisy prawa oświatowego regulują zadania dyrektora związane z zapewnieniem opieki
uczniom w sytuacji kryzysowej, która może być wywołana strajkiem.
Fakt przystąpienia nauczycieli do strajku nie zwalnia dyrektora z wykonania zadania
polegającego na zapewnieniu uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na
terenie szkoły. Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej
zamknięcia. Zapewnienie opieki uczniom powinno odbywać się zgodnie z planem pracy
przedszkola oraz szkoły, zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktycznowychowawczych,
w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli
dziecko z niego korzysta.
W sytuacji przewidywanego strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek
zawiadomienia o tym fakcie rodziców. Macie Państwo prawo do informacji, w jaki sposób
przedszkole lub szkoła zapewni w tym czasie opiekę Waszym dzieciom.
Nie wszystkie szkoły/placówki wdrożyły procedury, w efekcie których nauczyciele w nich
pracujący rozpoczną strajk. Dlatego, jeżeli nie otrzymacie Państwo komunikatu od dyrektora
przedszkola lub szkoły o przystąpieniu nauczycieli do strajku, bez obaw możecie
przyprowadzić lub wysłać dziecko do szkoły i nie powinno spotkać się z sytuacją nieprzyjęcia
lub odesłania.
Jeżeli jednak, nie otrzymacie Państwo wystarczających informacji, a przedszkole/szkoła
nie zapewni opieki dziecku na czas strajku, ten fakt można zgłosić do organu prowadzącego
(odpowiednio wójta, burmistrza, prezydenta miasta) oraz kuratora oświaty.
Wierzę w Państwa wyrozumiałość, a także w sumienność i odpowiedzialność Dyrektorów
przedszkoli i szkół, które pozwolą na przezwyciężenie trudnej sytuacji z poszanowaniem
uprawnień uczniów i ich rodziców.
Z wyrazami szacunku
wz. Mazowieckiego Kuratora Oświaty
/-/
Dorota Skrzypek
Mazowiecki Wicekurator Oświaty
Ogłoszenie w sprawie strajku nauczycieli!!!
Szanowni Rodzice,
Prawdopodobnie od 8 kwietnia 2019 r. w naszej szkole rozpoczęta zostanie akcja strajkowa, która będzie trwać do odwołania. W związku z tym nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno- wychowawcze. Wiemy, że będzie się to wiązać z pewnymi trudnościami dla Państwa i Waszych dzieci, ale bardzo prosimy o wyrozumiałość i zapewnienie w tym czasie opieki swoim dzieciom w domu. O ewentualnych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny i stronę internetową szkoły.
Z poważaniem
Dyrekcja szkoły
Wycieczka do Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawie w ramach akcji "Widzę z Klasą"
Dnia 28.03.2019 r. uczniowie klasy II a zwiedzili najnowocześniejszą fabrykę soczewek okularowych w Europie. Dowiedzieli się, jak produkowane są soczewki okularowe i okulary. Wzięli udział w zorganizowanych zabawach i animacjach na temat wzroku oraz ochrony widzenia. Dzieci zostały poddane badaniom przesiewowym wzroku, które były całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Na koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał drobne niespodzianki od firmy. Wycieczka nie wiązała się z żadnymi kosztami dla uczniów.
Serdecznie dziękuję Panu Adrianowi Kołakowskiemu za możliwość wzięcia udziału w akcji "Widzę z Klasą".
Wychowawca: Monika Skołożyńska
„CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE…” Mistrzyni świata w biegu na 10 km - Pani Ewa Jagielska
"Życie z pasją" - film o Pani Ewie Jagielskiej
Ewa Jagielska (ur. 25 października 1982) – nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach długodystansowych, kobieta pełna pasji, wytrwałości, będąca wzorem dla tych, którzy chcą spełniać swoje marzenia.
Pani Ewa pierwszy seniorski medal (brązowy) zdobyła na Mistrzostwach Polski w 2016 w biegu na 5 kilometrów rozegranym w Kleszczowie. Rok później stawała trzykrotnie na podium Mistrzostw Polski (2017), zdobywając srebro w biegu na 10 kilometrów rozegranym w Łodzi oraz złoto w biegu na 5 kilometrów rozegranym w Kleszczowie i w półmaratonie rozegranym w Pile. W następnym roku wywalczyła kolejne dwa tytuły Mistrzostw Polski (2018) – wicemistrzostwo na dystansie 5 kilometrów, rozegranym w Warszawie i brąz na dystansie 10 kilometrów.
27 marca biegaczka do tej listy dołożyła mistrzostwo świata na 8. Halowych Mistrzostwach Świata Masters w Toruniu. Bieg na 10 km z jej udziałem rozegrany został na ulicach Torunia w czwartym dniu międzynarodowych zmagań. Ewa Jagielska była najszybszą z kobiet na dystansie 10 km. Dystans przebiegła z czasem 34:21.
Gratulujemy!
Sukces Alana Balcera!
Alan Balcer zajął IV miejsce w Międzypowiatowych Biegach Przełajowych w Ostrołęce. Tym samym awansował do etapu wojewódzkiego!
Gratulujemy!!!
Pierwszoklasiści w bibliotece w Wyszkowie
27 marca klasy Ia i Ib odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie.
Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po całej bibliotece.
Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia czytelni oraz wypożyczalni przeznaczonej dla dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie dowiedzieli się między innymi co można robić w czytelni oraz jakie dodatkowe zajęcia prowadzone są w tej sali (np. warsztaty plastyczne). Pani bibliotekarka zaprosiła dzieci wraz z rodzicami do udziału w „Wieczorze z grami planszowymi”, który odbędzie się 2 kwietnia. Potem powędrowaliśmy na pierwsze piętro, gdzie znajduje się Wypożyczalnia dla Dorosłych, Czytelnia Prasy Bieżącej i Kawiarenka Internetowa. Tam pani bibliotekarka krótko przedstawiła nam postać pani Janiny Jellaczyc, bibliotekarki, której imię nosi Wypożyczalnia dla Dorosłych. Mogliśmy też zobaczyć windę towarową, którą przewożone są książki między piętrami biblioteki. Kolejnym punktem zwiedzania była wystawa przygotowana na 70-lecie powstania biblioteki, Czytelnia Naukowa oraz Dział Regionalny, które mieszczą się na drugim pietrze. Na ostatnim – trzecim piętrze, weszliśmy do sali, w której odbywają się między innymi konkursy (np. Warszawska Syrenka), spotkania z pisarzami czy wernisaże. Na zakończenie pobytu, uczniowie narysowali okładkę swojej ulubionej bajeczki.
M. Dryja, U. Powierza, B. Szczerba