Serdecznie dziękujemy Mikołajowi za odwiedzenie naszej szkoły i Radzie Rodziców za wręczenie upominków, w jego imieniu, wszystkim uczniom naszej szkoły. Dyrektor szkoły U. Gałecka
Mikołajki
Gminny Konkurs Biblijny „ Ewangelia wg św. Łukasza’’ dla klas V – VII
W dniu 27 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie odbył się Gminny Konkurs Biblijny „ Ewangelia wg św. Łukasza’’ dla klas V – VII.
Z naszej szkoły wzięły udział dwie uczennice:
1.Alicja Kalata kl. VII
2.Julia Kozman kl.VI
Julia Kozman zajęła I miejsce wśród uczestników konkursu.
Opiekun: Krystyna, Elżbieta Kurek
Tydzień Życzliwości
21 listopada w szkole rozpoczął się Tydzień Życzliwości, bowiem tego dnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości. W Tygodniu Życzliwości zwracaliśmy więc uwagę na uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka dobrych słów, niewymuszoną grzeczność. Uprzejmość i szacunek są nierozerwalnie związane z TOLERANCJĄ dla drugiej osoby bez względu na poglądy, religię, wygląd czy pochodzenie. My połączyliśmy jeszcze życzliwość z bezinteresowną pomocą, czyli wolontariatem. Od 21.11. do 28. 11.2018 dziewczęta z klasy VII zajmowały się pocztą życzliwości, czyli przekazywały miłe liściki uczniom z poszczególnych oddziałów, we wszystkich klasach pod opieką wychowawców trwały wybory króla i królowej życzliwości, a każdy dzień pamiętania o życzliwości zaznaczony był innym kolorem stroju uczniów i nauczycieli. Cała społeczność szkolna dobrze się bawiąc, była zaangażowana w utrwalanie życzliwych zachowań. Tydzień Życzliwości został zakończony apelem przygotowanym przez II a i III a
E. Kopko, M. Kwiecińska, U. Powierza
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada to Święto Pluszowego Misia. W naszej szkole uczciliśmy ten dzień krótkim spotkaniem. Kl. O – III poznały historię pluszowego misia oraz dowiedziały się kilku ciekawostek o sławnych misiach z książek i bajek. Następnie została przybliżona im informacja o życiu i zwyczajach niedźwiedzia brunatnego, która zakończyła się quizem. Na koniec spotkania odbył się plebiscyt na najmniejszego i największego misia przyniesionego przez naszych uczniów.
K. Napiórkowska
Narodowe Święto Niepodległości
13 listopada obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 99 raz świętowaliśmy radość z odzyskanej wolności. 11 listopada 1918 roku nasi pradziadowie wywalczyli niepodległość po 123 latach niewoli. Uczniowie klasy piątej podczas akademii przypomnieli o symbolach narodowych, miłości do ojczyzny, walce o wolność. Opowiedzieli o smutnych losach Polaków, dzięki którym przetrwał polski naród i jego kultura, o tym że naszym pradziadom bardzo zależało, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.
Urszula Kalata, Anna Zaremba
Galeria zdjęć
My pierwszaki ślubujemy
26 października 2017r. zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Grupa 32 uczniów przed całą społecznością szkolną złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Na uroczystość ślubowania klas pierwszych przybyli zaproszeni goście: zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie mł. insp. Zbigniew Zięcina, sierż. Sztab. Marta Gierlicka, proboszcz parafii Św. Antoniego w Lucynowie ksiądz Dariusz Niewęgłowski, Przedstawiciel Ubezpieczeniowy AXA pani Danuta Rzempołuch, radna pani Kazimiera Białek, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców pani Edyta Urbanowska, dyrektor szkoły pani Urszula Gałecka, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli pokazać co potrafią. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Pokazali wszystkim gościom, rodzicom i całej społeczności szkolnej, że wiele potrafią. Następnie wygłosili tekst uroczystego ślubowania. Pani dyrektor Urszula Gałecka kolorowym ołówkiem dokonał aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im Jana Brzechwy w Lucynowie. Potem były życzenia, dyplomy, upominki i pamiątkowe zdjęcia.
Gminny Konkurs Fotograficzny "Jesień zatrzymana w kadrze"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Fotograficznym "Jesień zatrzymana w kadrze" zorganizowanym przez szkołę w Rybnie. W eliminacjach szkolnych wyłoniono pięć najlepszych prac, które reprezentowały naszą placówkę. Były to zdjęcia autorstwa: Filipa Kołakowskiego, Gabrieli Niegowskiej, Blanki Kucharczyk, Łukasza Michalika i Przemysława Pielaka. Jury Gminnego Konkursu przyznało drugie miejsce zdjęciu Filipa Kołakowskiego. Gratulujemy!!!
Gminny Konkurs Recytatorski "Jesień słowem malowana"
W czwartek 19 października 2017r. w szkole w Rybnie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Jesień słowem malowana". Naszą szkołe reprezentowali uczniowie: Weronika Urbanowska (kl. 6), Agnieszka Vu (kl. 5) i Natalia Łukasiak (kl. 3 A). Weronika Urbanowska zajęła I miejsce. Gratulujemy. Ewa Kopko
KONKURS PLASTYCZNY
Konkurs plastyczny organizowany przez Fundację Nasza Ziemia na interpretację hasła tegoracznej Akcji Sprzątanie Świata - Polska: "Nie ma śmieci - są surowce".
Do konkursu w kategorii klasa I-III wpłynęło 497 prac. Przyznano 3 pierwsze miejca i 13 dodatkowych wyróżnień. Wśród wyróżnionych uczniów na 3 miejscu jest Oliwia Kapsa z IIIb, a na 11 miejscu Bartosz Wróblewski z IIIb. Uczniowie wykonywali prace plastyczne pod kierunkiem wychowawcy - Joanny Zawiszy. Gratulujemy.
Akcja CodeWeek EU 2017- Europejski tydzień programowania
W dniach 9-11.10.2017 uczniowie z klas: IVa, IVb, Va, VIa, VIIa uczestniczyli w akcji Tydzień Kodowania. Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczniowie na lekcjach informatyki mieli okazję programować z wykorzystaniem Ozobotów. Dzięki robotom mogli doświadczyć, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia.
Dzieci w praktyczny sposób doświadczały powiązania pomiędzy teorią a praktyką: używając kodu programowali urządzenie, które działa w rzeczywistości.
Lekcje wzbudziły ogromne zainteresowanie, rozbudziły ciekawość.
DOJAZD DO SZKOŁY ROWEREM
Uprzejmie przypominam, że, zgodnie z przepisami, dzieci do lat 10 nie mogą samodzielnie przyjeżdżać do szkoły rowerem.
"Kodeks drogowy dla rowerzystów Art. 96.
1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania przez osobę, która nie ukończyła 18 lat:
1) rowerem i wózkiem rowerowym - jest karta rowerowa, motorowerowa lub prawo jazdy;
3) pojazdem zaprzęgowym - jest prawo jazdy, karta motorowerowa lub rowerowa, jeżeli osoba uprawniona ukończyła 15 lat.
2. Kartę rowerową lub motorowerowa może uzyskać osoba, która wykazała się niezbędnymi kwalifikacjami i osiągnęła wymagany wiek: 10 lat w przypadku karty rowerowej i 13 lat w przypadku karty motorowerowej.
3. Kierować wózkiem rowerowym lub rowerem wieloosobowym oraz przewozić wózkiem rowerowym lub na rowerze inną osobę może osoba, która ukończyła 17 lat, a kierować po jezdni wózkiem inwalidzkim poruszanym siłą mięśni kierującego - osoba, która ukończyła 13 lat."
Dyrektor szkoły U. Gałecka
WYCIECZKA DO WOK „HUTNIK”
Dnia 5 października 2017 r. uczniowie klasy I a, II a, III b oraz IV b obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku”. To opowieść o biednym chłopcu, który wędrując po świecie często spotyka potrzebujących i nigdy nie pozostaje wobec nich obojętny. Pomaga mrówkom usypać mrowisko, pszczołom naprawia zniszczoną barć, a z kaczkami dzieli się chlebem. Pewnego dnia przybywa do krainy, w której trwa rywalizacja o rękę księżniczki uwięzionej w wieży przez złą czarownicę. Wielu śmiałków straciło już życie przez te ryzykowne konkury, ale dzielny Szewczyk postanawia stawić czoło wyzwaniu. Dratewce z pomocą przychodzą ci, którym on wcześniej okazał dobre serce. Wartka akcja i zaskakujące zakończenie spektaklu sprawiły, że nie tylko młodzi widzowie, ale i ci trochę starsi dali się porwać magii teatralnego świata. Wychowawcy: Monika Skołożyńska Ewa Kopko Joanna Zawisza Małgorzata Nasiadka
"Rodzice czytają dzieciom"
Rok szkolny 2017/2018 w klasie 2 to kontynuacja akcji "Rodzice czytają dzieciom". We wrześniu uczniów odwiedziła pani Mariola Kaput, która przeczytała zebranym legendę z cyklu "Legendy polskie".
WSPÓLNE CZYTANIE
29.09.2017r. o godzinie 11.00 na boisku szkolnym odbyło się wspólne, głośne czytanie. Spotkanie to miało na celu promowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie książką. W akcji wzięli udział: pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie, którzy
czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki. Wszystkim bardzo podobało się wspólne czytanie.
K. Napiórkowska
Zerówki na "Zielonej wyspie pirata Pifpafa"
27 września dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b obejrzały w Domu Kultury "Hutnik" w Wyszkowie przedstawienie pt.: "Zielona wyspa pirata Pifpafa".
Tematyką spektaklu były zagadnienia związane z segregowaniem odpadów, zanieczyszczeniem wody oraz degradacją środowiska naturalnego, a zwłaszcza problemem niszczenia lasów i siedlisk dzikich zwierząt.
Bohaterowie spektaklu, czyli tchórzliwy pirat Pifpaf i jego dzielna towarzyszka - Anka, trafili na bardzo zaśmieconą wyspę otoczoną brudną i równie zaśmieconą wodą. Wyspą tą rządziła syrena Milena. Syrena była bardzo smutna, ponieważ ludzie zniszczyli jej piękny dom i samotna, ponieważ wszystkie zwierzęta zamieszkujące wyspę - odeszły. Milena poprosiła Pifpafa i Ankę o pomoc w posprzątaniu wyspy. Pifpaf i Anka zgodzili się, chociaż nie bardzo wiedzieli, jak zabrać się za sprzątanie. Poprosili więc o pomoc dzieci siedzące na widowni.
Aktorzy przypomnieli dzieciom, jak segregować odpady: co powinno znaleźć się w pojemniku koloru żółtego, co w pojemniku koloru niebieskiego, a co w pojemniku koloru zielonego. (Na wszelki wypadek też przypominamy: w żółtym plastik i metal, w niebieskim - papier, a w zielonym - szkło). Wyjaśnili też, co to takiego opakowanie wielomateriałowe (opakowanie wykonane co najmniej z dwóch różnych materiałów, tak że nie można ich rozdzielić w sposób ręczny lub przy zastosowaniu prostych metod mechanicznych, czyli inaczej mówiąc taki np. karton na mleko) i gdzie się je wyrzuca (do pojemnika żółtego). Po tej lekcji dzieci szybciutko posprzątały wyspę i "posadziły" piękne kwiaty.
Mamy nadzieję, że zdobyta tego dnia wiedza, pozostanie długo w pamięci dzieci.
Monika Dryja
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, oraz chętnych rodziców, dziadków, znajomych do wspólnego czytania, które odbędzie się 29.09.2017roku o godzinie 11.00 (czas czytania 10 minut) na boisku szkolnym. Każdy przynosi ze sobą ulubioną książkę.
Dyrektor szkoły U. Gałecka
Opiekun biblioteki szkolnej K. Napiórkowska
IV Festiwal Latawcowy
W dniu 16 września 2017 r. PSS „Społem” i Burmistrz Wyszkowa zorganizował w Wyszkowie IV Festiwal Latawcowy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. Ia, kl. Ib, kl. IIIa, kl. IVa oraz kl. Va. Wykonane przez nich latawce płaskie były starannie wykonane i wymagały dużo pracy oraz wysiłku. Uczniom i ich rodzicom za ich trud, poświęcenie czasu i obecność na konkursie kierujemy serdeczne podziękowania. Z uczestników możemy być dumni, gdyż uczeń Karol Dąbkowski zdobył I miejsce, zaś reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce na IV Festiwalu Latawcowym.
Gratulujemy
A. Zaremba
Akcja Sprzątanie Świata 2017
W dniu 15.09.2017 o godzinie 8.00 wszyscy uczniowie i nauczyciele rozpoczęli swoje zajęcia od apelu poświęconego celom akcji Sprzątanie Świata 2017.Hasło przewodnie tegorocznej akcji ,,NIE MA ŚMIECI –SĄ SUROWCE WTÓRNE” mobilizuje do selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Uczniowie klas 0-III przystąpili do konkursu plastycznego na interpretację hasła kampanii, natomiast klasy IV-VI zajęły się sprzątaniem terenu Lucynowa położonego w pobliżu szkoły. Miejscem najczęściej w tym dniu uczęszczanym była Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza , na której uczniowie mogli utrwalić i podsumować swoje wiadomości na temat selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Bardzo dużą pomysłowością wykazali się uczniowie klasy III b, którzy z pomocą członków rodziny wyprodukowali z surowców wtórnych: piękne BMW, świnkę, kwiat, czołg. Całość kolekcji uzupełniły dwa roboty z I B.
Przypominamy, że w szkole nadal prowadzona jest zbiórka zużytych baterii i korków plastikowych.
Koordynator akcji:E.Królikowska
Nasz pierwszy sukces!
Drużyna naszej szkoły zdobyła III miejsce w piłce nożnej chłopców w gminnych zawodach sportowych. Skład drużyny: Balcer Alan., Kaszuba Jakub., Pietrzak Jakub, Pietrzak Kacper,Piórkowski Patryk, Powierza Konrad, Sczepański Dawid, Zajac Bartłomiej, opiekun Jagielska A. Gratulujemy!
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
4 września 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 polączone z gminnym rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Gościliśmy I Zastępcę Burmistrza Wyszkowa p. Anetę Kowalwską, radnych: p. Jana Hryniewicza, p. Kazimierę Białek i p. Grzegorza Wyszyńskiego , proboszcza parafii św. Antoniego w Lucynowie Dużym księdza Dariusza Niewęgłowskiego, naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie p. Sławomira Cieślaka, Prezesa Oddziału Powiatowego ZNP w Wyszkowie p. Macieja Wójcika, obecnych i byłych dyrektorów szkół podstawowych z terenu gminy Wyszków wraz ich zastępców oraz wszystkie poczty sztandarowe szkół. Byli również z nami nauczyciele, którzy uzyskali ostatnio stopien nauczyciela mianowanego. Życzymy wszystkim w nowym roku szkolnym siły, wytrwałości, sukcesów i zadowolenia!!!
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego
22 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl.
Najpierw odbyło się spotkanie ze społecznością szkolną klas I -VI na małej sali gimnastycznej. Edukator prowadzący spotkanie przedstawił założenia Projektu Cyfrowobezpieczni.pl. – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, w którym szkoła bierze udział oraz poinformował o Konkursie pt. "Jesteśmy Cyfrowobezpieczni".
Po spotkaniu odbyły się zajęcia z uczniami klas IV-VI. W tym dniu również wychowawcy mieli szkolenie z Edukatorem, na którym została przybliżona problematyka związana z realizacją projektu oraz jak przygotować się do zebrań z rodzicami.
Podczas spotkania został przedstawiony materiał w postaci prezentacji oraz wyświetlony fragment filmu, który ma wspomóc działania nauczycieli i wzbogacić wiedzę rodziców na temat wspólnego kreowania społeczeństwa cyberbezpiecznego.
Pani Dyrektor zostały przekazane wszystkie materiały przygotowane przez Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa w postaci plakatów, broszur dla nauczycieli i rodziców oraz filmami do odtwarzania w ramach spotkań z uczniami i rodzicami.
M. Augustynik, A. Wilczyński
Dzień Patrona
W dniu 19 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole „Dzień Patrona”.
Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor Urszuli Gałeckiej oraz wspólnym odśpiewaniem Pieśni Szkoły. Uczniowie przypomnieli krótko życiorys Jana Brzechwy, po czym każda klasa recytowała jego utwory.
Następnie dzieci wspólnie odśpiewywały piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Później wszyscy uczniowie pod kierunkiem swojego wychowawcy przygotowali portret „Kaczki-dziwaczki” dowolną techniką.
Na koniec odbyła się prezentacja prac wykonanych przez uczniów oraz wyróżnienie za najciekawsze przebranie za bohatera utworu Jana Brzechwy.
Koordynatorzy:
- Małgorzata Nasiadka
- Monika Skołożyńska
- Anna Zaremba
Wizyta podkuwacza koni w grupie 0a i 0b
We wtorek (13 czerwca) dzieci z obu „zerówek” oraz przedszkola „Słoneczko” odwiedzili: tata Jasia – pan Marcin Gonerka, pan Jarosław Powierza i Kamil Powierza. Panowie przyprowadzili ze sobą pięknego konia o imieniu Zefir.
Pan Gonerka wykonuje rzadki już w Polsce zawód – zajmuje się podkuwaniem koni. Tata Jasia pokazał nam jak pielęgnuje się kopyta koni, jak się je czyści i obcina. Pokazał nam też narzędzia do tego służące. Pan Powierza natomiast pokazał dzieciom jak siodła się konia. Przyniósł też ze sobą szablę. Chętne dzieci mogły potrzymać szablę i sprawdzić, czy jest ciężka.
Dzieci przyniosły dla Zefira przysmaki w postaci jabłek i marchewek. Kto się nie bał – mógł sam nakarmić i pogłaskać Zefira.
Na pamiątkę spotkania pan Gonerka podarował nam podkowę na szczęście i obiecał, że w przyszłym roku przyprowadzi do nas kucyka i chętne dzieci będą mogły na nim pojeździć. Trzymamy tatę Jasia za słowo.
Na Wyszkowskich Dniach Nauki...
Dnia 13 czerwca 2017r. Gmina Wyszków, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica Filia w Wyszkowie oraz Gimnazjum nr 2 (tegoroczny organizator) zaprosili nas do udziału w siódmej edycji Wyszkowskiego Dnia Nauki.
Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało w tym roku: "Ekologicznie znaczy logicznie".W ramach imprezy wręczano nagrody w konkursie plastycznym "Okaż kulturę, dbaj o naturę".
Uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej w Lucynowie zdobyli trzecie miejsce.
Nagrodą okazał się karnet na basen dla całej klasy.
Ewa Kopko
Festyn rodzinny w Lucynowie
11 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie odbył się Festyn Rodzinny. Imprezę rozpoczęły występy uczniów, którzy prezentowali wiersze i piosenki dla mam i tatusiów. Później można było posłuchać orkiestry DARMANISTA
z Brańszczyka, obejrzeć występ drużyny Rhinos z Wyszkowa, wziąć udział w rodzinnych konkursach sportowych, skorzystać z placu zabaw dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy uczestnicy chętnie odwiedzali bufet obficie zaopatrzony i obsługiwany przez rodziców.
Nie zabrakło też wspólnych tańców pod kierunkiem DJ-a. Tak udana imprez była możliwa dzięki ludziom, którzy rozumieją i wspierają szkołę. Serdecznie dziękujemy:
Burmistrzowi Wyszkowa P. Grzegorzowi Nowosielskiemu, radnej P. Kazimierze Białek, Radzie Rodziców, OSP w Lucynowie Dużym, P. Markowi Janoskiemu, Zakładowi Mięsnemu „Somianka”, orkiestrze Darmanista z Brańszczyka, drużynie Rhinos Wyszków, firmie OVER EUROPE - Elżbieta i Zenon Szlendak z Klembowa oraz wszystkim rodzicom i sympatykom szkoły.
Grupa 0a "wkręciła się w pomaganie"
Grupa 0a wzięła udział w akcji charytatywnej „Wkręć się w pomaganie”.
Dzieci zbierały nakrętki, dzięki którym możliwe będzie sfinansowanie kosztownej rehabilitacja Jasia Muzyczaka, chłopca chorującego na bardzo rzadką chorobę ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie wrodzone i padaczkę.
Dzieci bardzo zaangażowały się w akcję, dzięki czemu udało nam się zebrać całkiem pokaźną ilość nakrętek.
Mamy nadzieję, że nasz skromny wkład pozwoli Jasiowi skutecznie walczyć z przeciwnościami losu.
Wycieczka nad morze
W dniach 7-9.06. 2017 r. 45 uczniów z klas III-VI pod opieką pań : M. Kwiecińskiej, U. Powierza i H. Zdunek wybrało się na wycieczkę.
Pierwszą odwiedzaną miejscowością był Szymbark, gdzie dzieci zobaczyły najdłuższą deską świata, bunkier Gryfa Pomorskiego i dom do góry nogami. Następnego dnia uczniowie wyruszyli do Trójmiasta. Podziwiali tu okręt „Błyskawica”, Oceanarium, Bazylikę Mariacką, Bramę Wyżynną, Katownię, Złotą Bramę, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Zieloną Bramę, Żurawia.
Nie zabrakło przywitania się z morzem (zamoczenie stóp) i spaceru po sopockim molo. Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili zamek w Malborku.
Ta wycieczka z pewnością zostanie na długo w pamięci dzieci.
M. Kwiecińska
Dzień otwarty w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
Dnia 9 czerwca 2017r. uczniowie klasy Ia, IIa i IIb odwiedzili Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Zaraz po przyjedzie zostaliśmy powitani przez grupę policjantów. Pod ich opieką poruszaliśmy się po ogromnym terenie, na którym czekało mnóstwo atrakcji.
Uczniowie zobaczyli m. in. występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, pokaz sekcji judo. Szczególnie podobała im się akcja gaszenia pożaru przez dziecięcą drużynę pożarniczą oraz zabawy z pianą.
Zobaczyliśmy pokaz sprawności bojowej z elementami ratownictwa drogowego. Podziwialiśmy też tresurę psów służbowych oraz sprawność koni policyjnych.
Dzieci miały okazję bliżej poznać pracę policjanta, zobaczyć jaka jest ciekawa, ale też niebezpieczna i odpowiedzialna.
E. Kopko, J. Zawisza
Akcja "Rodzice czytają dzieciom" w klasie 1.
W drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017 trwała w klasie 1 akcja "Rodzice czytają dzieciom".Systematycznie do klasy przychodziły chętne mamy i czytały uczniom wybrane pozycje z literatury dziecięcej. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniach.Uczniowie klasy 1 wraz z wychowawcą dziękują paniom: Beacie Osytek, Monice Dryja, Marcie Zbrzeźniak, Magdalenie Biernackiej i Edycie Rozgoza za poświęcony czas.Ewa Kopko
Klasy IA, IIA, IIB w Warszawie
Dnia 06.06.2017r. klasy IA, IIA, IIB pod opieką p. Anny Kalinowskiej, Ewy Kopko, Urszuli Powierza i Joanny Zawisza uczestniczyły w wycieczce do Warszawy.
Na początku dzieci mogły podziwiać panoramę Warszawy z dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Bardzo podobały im się kwitnące tam o tej porze roku drzewa i kwiaty.
Pierwszym punktem programu był seans w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy byli pod wrażeniem rozgwieżdżonego nieba. Wielką atrakcją okazało się zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczniowie mogli posiedzieć na trybunach, zobaczyć szatnie piłkarskie, miejsce relaksu przed rozgrywkami oraz salę do rozgrzewki, gdzie odbył się turniej strzelania goli. Każdy mógł się poczuć jak Robert Lewandowski.
Na koniec dzieci wysłuchały i obejrzały, jak robi się lizaki i cukierki w Manufakturze Cukier-Lukier. Każdy samodzielnie mógł dla siebie wykonać lizaka. Tak słodko zakończyła się wycieczka, z której dzieci wracały zmęczone, ale szczęśliwe.
Urszula Powierza
Klasa 3a w Łomży
Dnia 5 czerwca uczniowie klasy IIIa pod opieką pań: M. Augustynik, K. Kurek i M. Łysikowskiej wybrali się na dwudniową wycieczkę do Łomży. Pierwszego dnia zwiedzali Łomżę z przewodnikiem i odwiedzili Muzeum Przyrody w Drozdowie, a drugiego Teatr Lalki i Aktora.Noc spędzili w Pensjonacie „Biesiadny Bór” w Czerwonym Borze. Muzeum Przyrody w Drozdowie mieści się w dawnym dworze Stanisława Lutosławskiego. Jego zbiory przedstawiają bogactwo przyrody Kotliny Biebrzańskiej. Eksponaty pogrupowane są w kilka odrębnych wystawach. Uczniowie zostali zapoznani z wystawą poświęconą szacie roślinnej Kotliny Biebrzańskiej, wystawą ptaków występujących w dolinach Biebrzy i środkowej Narwi (oddzielna ekspozycja to bataliony będące ptasim symbolem Kotliny Biebrzańskiej). Kolejne wystawy przedstawiały ssaki. Oddzielna wystawa dotyczyła łosia - króla bagien. Ściany Muzeum zdobiły trofea myśliwskie. Ze względu na przeszłość budynku mieli możliwość obejrzenia wystawy artystyczno-historycznej. Wśród eksponatów tego działu mogli zobaczyć: meble z przełomu XIX i XX w., portrety, zdjęcia i pamiątki po Lutosławskich oraz po Romanie Dmowskim, który spędził w Drozdowie ostatnie miesiące swego życia. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali pana przewodnika. Podczas lekcji edukacyjnej pt. „Noc w lesie” uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną. Punktem kulminacyjnym naszego zwiedzania była wędrówka po podwodnym świecie, gdzie uczniowie podziwiali zbiorniki z rybami europejskimi. Na zakończenie obejrzeli wystawę ziół, gdzie pan zapoznawała z właściwościami wybranych ziół leczniczych. Uczniowie dokonali też zakupu pamiątek i publikacji związanych z muzeum oraz przyrodą i historią regionu w sklepiku znajdującym się w muzeum.
Zwiedzanie Łomży, pod opieka przewodnika, rozpoczęli od Starego Rynku, Amfiteatru nad nadnarwiańskiej skarpie i Wieży ciśnień. Następnie podziwiali kamienne schody, Pałac Biskupów, kamienice przy ul. Długiej. Potem udali się Deptakiem w stronę Katedry. W drodze powrotnej nie omieszkali odwiedzić P. Hankę Bielicką. Na pamiątkę zrobili sobie kilka fotek przy ławeczce sławnej Łomżanki. Pierwszy dzień pobyt w Łomży zakończyli wizytą w lodziarni i sklepie z pamiątkami.
Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności dzieci, w związku z tym wyruszyli odkrywać świat Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Tak rozpoczęli drugi dzień wycieczki. Najpierw obejrzeli zgromadzone w kawiarni teatralnej rekwizyty, afisze teatralne i stare lalki, marionetki, hawajki, pacynki. Następnie zajęli miejsca na widowni. Wszystko było interesujące: scena, kurtyna, niesamowite oświetlenie, widownia. A potem uczestniczyli w zajęciach . Dzieciaki dały się wciągnąć do wspólnej zabawy. Za sprawą wspaniałej aktorki stały się prawdziwymi współuczestnikami przedstawienia o chłopcu zwanym „ Brudaskiem”. Na zakończenie pobytu w teatrze obejrzeli spektakl pt. „ Paluchy i szuflady”, pracownię plastyczną oraz eksponaty na wieży widokowej.
Zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach i pełni wrażeń wracali do domu. W szkole czekali już na nich stęsknieni rodzice.
M.Augustynik
Szkolny Konkurs Fotograficzny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”
Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w Konkursie Fotograficznym.
Regulamin:
Konkurs plastyczny „Czysta woda zdrowia doda”
Dnia 2 czerwca 2017 r. w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik" odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pod hasłem "Czysta woda zdrowia doda" zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie.
Rolą konkursu było pobudzenie wrażliwości artystycznej i ekologicznej u dzieci, kształtowanie poczucia więzi ze środowiskiem i przyrodą, dostrzeganie znaczenia wody dla człowieka i środowiska. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wykonali prace, których tematyką było znaczenie wody dla człowieka i jego środowiska.
Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:
- Aleksandra Powierza (kl. Ia),
- Filip Kołakowski (kl. IIIb),
- Przemyslaw Pielak (kl. IIIb),
- Wojciech Kucharczyk (kl. IIIb),
- Laura Zając (kl. IIIb).
Za udział w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zestawy do rysowania.
Monika Skołożyńska
Dzień Dziecka 2017 w klasie 3b
Dnia 1 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III b wybrali się na wycieczkę do Twórczego Domku w Radzyminie.
Przygoda z surwiwalem, czyli aktywne warsztaty na świeżym powietrzu prowadzone były zgodnie z zasadą: minimum teorii- maksimum praktyki.
Odbył się także „artystyczny atak”, podczas którego dzieci rozwijały wyobraźnię, ćwiczyły zdolności manualne, uczyły się precyzji i cierpliwości, a przede wszystkim świetnie się bawiły.
Monika Skołożyńska
Dzień Dziecka w klasie 3a
Obchody ” Dnia Dziecka” rozpoczęliśmy już 31 maja. Tego dnia było wiele atrakcji.
Wybraliśmy się na wycieczkę do Wyszkowa. Uczniowie odwiedzili Państwową Straż Pożarną, plac zabaw, lodziarnię „Marysieńka” oraz WDK „Hutnik”. Celem wycieczki było m.in. spotkanie z pracownikami straży, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy.
Podczas rozmowy o bezpieczeństwie z pracownikami straży, policji utrwaliły sobie numer ratunkowy straży pożarnej, zobaczyły, jak wygląda wóz strażacki wewnątrz i pomierzyły kaski ochronne. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.
Dużo emocji wzbudził plac zabaw na świeżym powietrzu. W „Hutniku” trzecioklasiści obejrzeli film pt. „ Dudi, cała naprzód” – to pełna humoru i szalonych przygód podwodna odyseja małej ośmiorniczki i jej opływowych przyjaciół.
Dodatkowo na zakończenie wycieczki cała grupa udała się na pyszne lody gałkowe i kręcone, co było miłym akcentem jej zakończenia.
M.Augustynik, M.Łysikowska
Wycieczka naszych "zerówek"
29 maja grupy przedszkolne 0a i 0b wybrały się, wraz z opiekunami, do Wioski Indiańskiej „Fort Hantajo” w Borzychach.
Na miejscu czekało na nas trzy i pół godziny atrakcji.
Najpierw przewodnik - „pani Indianka” opowiedziała nam o życiu codziennym Indian Ameryki Północnej. Każdy mógł obejrzeć indiańskie stroje, narzędzia i broń, zobaczyć z czego Indianie pili, z czego robili łyżki czy noże, zobaczyć, jak i w czym Indianki nosiły swoje dzieci i czym młodsze i starsze dzieci się bawiły. Dowiedzieliśmy się czym różni się tipi od wigwamu, poznaliśmy nowe słowa, np. tomahawk i legginy. Śpiewaliśmy także indiańską pieśń.
Następnie przyszedł czas na na udział w indiańskich grach i zabawach zręcznościowych. Każdy mógł sprawdzić się na torze przeszkód, strzelić z łuku do tarczy, rzucić dzidą w „bizona’ czyli snopek słomy, zarzucić kółko na bawole rogi, złapać dwoma patyczkami groźnego, drewnianego grzechotnika i „złowić” pięć drewnianych ryb. Wszystkie dzieci wspaniale poradziły sobie z tymi trudnymi zadaniami i w pełni zasłużyły na nagrodę – pomalowanie twarzy.
Na koniec wszystkie dzieci samodzielnie wykonały naszyjniki z koralików i indiańską zawieszką oraz ozdobiły obrazek na drewnie przedstawiający tropy wilka. Chętne osoby skorzystały także z oferty sklepiku z pamiątkami. Największym powodzeniem cieszyły się, głównie wśród chłopców, ręcznie wykonane łuki, a wśród dziewczynek – naszyjniki i bransoletki.
Wycieczka udała się znakomicie, mimo dość kapryśnej pogody. Padało akurat tylko wtedy, gdy siedzieliśmy pod daszkiem i zajmowaliśmy się albo jedzeniem, albo rękodziełem. Na pewno miło będziemy wspominać pobyt w indiańskiej wiosce i może jeszcze kiedyś tam wrócimy.
Monika Dryja
Warsztaty z wzornictwa przemysłowego
Dnia 22 maja 2017 r. uczniowie klasy III b wzięli udział w warsztatach pod tytułem "Design, czyli wzornictwo przemysłowe", prowadzonych przez Panią Magdalenę Mielczarczyk z Pracowni Zabawy i Rozwoju MADU.
Podczas zajęć dzieci ozdabiały przy pomocy specjalnych farb i stempli bawełniane torby. Powstałe w ten sposób ekologiczne torby wielokrotnego użytku staną się prezentami na Dzień Matki.
Monika Skołożyńska
Lokomotywą w świat utworów Juliana Tuwima
22 maja uczniowie klasy III a wzięli udział w podróży po niezapomnianych wierszach J.Tuwima. Przedstawienie pt.”Lokomotywa Pana Tuwima” przygotowali aktorzy Wrocławskiego Teatru Edukacji. Zaprezentowali oni m.in. wiersze: „Zosia Samosia”, „ Rzepka”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Słoń Trąbalski”, „ O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” , „ Lokomotywa” , „Abecadło” , „Okulary”. Przewodnikiem był konduktor, który razem ze spóźnionymi pasażerami odkrył przed dziećmi cenne wartości : dobry humor, żart, naukę.
M. Augustynik
XIII edycja akcji "Polska biega"
19 maja uczniowie klas III a, III b i IV a wzięli udział w biegu, który odbył się na stadionie miejskim w Wyszkowie. Patronat nad akcją objął Burmistrz Wyszkowa i Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pogoda doopisała.
Celem imprezy była popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz integracja różnych grup wiekowych i społecznych.
Wszyscy biegacze otrzymali medale, soki i słodki poczęstunek. Karol z klasy IVa wylosował bidon.
M.Augustynik, U.Kalata, M.Skołożyńska
Gminny konkurs czytelniczy dla klas III
Dnia 17 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pod patronatem Burmistrza Wyszkowa.
Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania czytelnictwem, wzbogacanie przeżyć literackich oraz integrowanie środowiska międzyszkolnego. Naszą szkołę reprezentowali wyłonieni po eliminacjach wewnętrznych: Gabriela Niegowska (kl. III a) oraz Filip Kołakowski (kl. III b).
Zadaniem dzieci było indywidualne rozwiązanie obszernego testu obejmującego zadania różnego typu. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością przeczytanych lektur, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.
Monika Skołożyńska
Uczennice klasy IV a na Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Wyszkowskim Ośrodku Kultury " Hutnik"
17 maja 200 uczestników w kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjum wzięło udział w ósmym festiwalu organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną.Wśród nich zaprezentowała się siedmioosobowa grupa dziewczynek z klasy IV a, a ich występ można zaliczyć do bardzo udanych. Impreza była zorganizowana bardzo profesjonalnie. Artyści zaprezentowali piosenki m.in. o wodzie, warzywach i owocach, myciu zębów, aktywnym wypoczynku. Zadanie było poważne, ponieważ udział w konkursie polegał także na napisaniu własnych tekstów piosenek.
Czas i zdrowie to skarby, których nie doceniamy, póki się nie wyczerpią. Zapraszam młodych wykonawców do wspaniałej zabawy – uczestników powitała dyrektor wyszkowskiego sanepidu Beata Kiliańczyk-Szawłowska.Występy oceniało jury w składzie: przewodniczący kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Józef Bieganowski, przedstawiciele wojewódzkiego inspektoratu Małgorzata Zielnik i wyszkowskiego Grażyna Borkowska oraz supertalent Wyszkowa Monika Turek.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyje nagrody.
U. Kalata
Gminny Konkurs Mitologiczny w Lucynowie
W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie 17 maja 2017 r. odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny, w którym wzięło udział 15 uczniów z 7 szkół podstawowych z miasta i gminy Wyszków. Szkolnymi opiekunkami konkursu były P. Małgorzata Kwiecińska i P. Zenona Turek. Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Wyszkowa, był on również fundatorem nagród i drobnych upominków.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, pogłębianie wiedzy o kulturze i historii starożytnej Grecji, zachęcenie dzieci do czytania oraz zdrowej rywalizacji. Uczestnicy zaprezentowali wysoki i bardzo wyrównany poziom. Komisja powołana z nauczycieli- opiekunów poszczególnych uczniów przyznała nagrody i wyróżnienia. Zwycięzcą została Jagoda Kurpiewska z Zespołu Szkół- Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie, drugie miejsce zajęły siostry Julia i Jagoda Siemieniak również z SP nr 5. Trzecie miejsce zajęła Kornelia Gołębiewska ze Szkoły Podstawowej nr2 im. Wł. Broniewskiego w Wyszkowie. Wyróżnienia przyznano: Wiktorii Przybysz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza oraz Michałowi Dawidczykowi z SP nr 2. Nagrodzeni uczniowie otrzymali książki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Opiekunki konkursu: M. Kwiecińska, Z. Turek
Gminne biegi przełajowe
Uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych biegach przełajowych.
Jako szkoła zajęliśmy II miejsce, natomiast indywidualnie uczniowie zajęli czołowe miejsca:
- Magdalena Wysocka I MIEJSCE
- Alan Balcer I MIEJSCE
- Klaudia Deluga II MIEJSCE
- Anna Pankowska III MIEJSCE
- Dawid Szczepański III MIEJSCE
- Natalia Lipka – Bartosik III MIEJSCE
- Bartłomiej Zając III MIEJSCE
- Aneta Zaręba III MIEJSCE
Żywa lekcja historii z Arkoną
Dnia 9 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii pt.: Szlachta i husaria w XVII wieku” prezentowanej przez Agencję Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia.
W trakcie lekcji przybliżono najważniejsze wydarzenia i daty z dziejów Polski za panowania królów elekcyjnych, począwszy od Henryka Walezego, aż do Jana III Sobieskiego. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak ubierali się chłopi, jakie stroje nosiła szlachta oraz poszczególne elementy uzbrojenia husarza z okresu Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Zaproszeni goście w ciekawy, a zarazem żartobliwym skrócie opowiedzieli dzieje husarii, omawiając jej najważniejsze bitwy. Opowieści były często przeplatane anegdotami, połączonymi z faktami z historii naszego kraju. Chętni uczniowie brali udział w scenkach historycznych. Mogli przymierzać stroje i repliki uzbrojenia z okresu XVII wieku. Byli świadkami pojedynku na szable „króla z powstańcem kozackim”.
Na koniec przeprowadzono podsumowanie. Aktorzy wybierali ochotników, którzy odpowiadali na pytania z prezentowanych treści historycznych. Nagrodą za poprawną odpowiedź był wybijany na miejscu dukat gdański. Uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do odpowiedzi.
Ostatnim elementem przedstawienia był wystrzał z pistoletu, czyli rodzaju broni, którą posługiwała się husaria na polach bitew.
Taka żywa lekcja historii wszystkim bardzo się podobała. Dziękujemy Agencji Widowisk Historycznych ARKONIE.
Z. Turek
2 maja Dzień Flagi
Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej.
Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 32 stronicowa bogato ilustrowana, bezpłatna książeczka jest dostępna w inku poniżej:
Poradnik__Bialo-Czerwona__czyli_jak_czcic_barwy.pdf
Treść publikacji pt. „Biało-Czerwona” to ogromna szansa, by dzieci i młodzież poznały zasady traktowania barw narodowych z szacunkiem.
Międzynarodowy Dzień Tańca
29.04.2017r. przypadał Międzynarodowy Dzień Tańca. W naszej szkole z tej okazji odbył się II szkolny konkurs pt. „KOCHAM TAŃCZYĆ”. Zgłosiło się 10 uczniów, którzy występowali solo i w duetach.
Konkurs podzielony był na dwa etapy.
I etap kl. I-III, w którym wzięli udział:
- Aleksandra Powierza
- Milena Pakuła
- Maja Oleksiak
- Blanka Kucharczyk
- Gabriela Niegowska
- Katarzyna Kulesza i Oskar Perzyna
- Barbara Budzińska
II etap kl. IV-VI, w którym wzięły udział:
- Dominika Zdybska
- Alicja Kalata i Aneta Zaręba
W I etapie wyróżnienie oraz nagrodę otrzymała Blanka Kucharczyk.
W II etapie wyróżnienia i nagrody otrzymały Alicja Kalata i Aneta Zaręba.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i witaminki.
K.Napiórkowska
Wycieczka do Warszawy
25 kwietnia 2017 uczniowie z klas IV –VI udali się na wycieczkę do Warszawy.
Kierownikiem wycieczki była P. Ula Powierza, a opiekunkami P.M. Kwiecińska, E. Kopko, H. Zdunek.
Pierwszym etapem wycieczki był wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury, skąd dzieci podziwiały panoramę Warszawy.
Później uczniowie wzięli udział w lekcji plastyki w Muzeum Narodowym, podczas której oglądali dzieła sztuki oraz wykonywali przygotowane dla nich zadania.
Następnie udali się do parku trampolin. Tutaj pod okiem instruktorów doskonale się bawili.
W drodze powrotnej opowiadali o wrażeniach z całego dnia. Z pewnością tę wyprawę zapamiętają na długo.
Udział w akcji „Pola Nadziei”
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w niedzielę 23.04.2017r. brali udział w akcji „Pola Nadziei”.
Przed kościołem parafialnym w Lucynowie po każdej mszy rozdawane były żonkile, a zebrane datki przeznaczone były na działalność domowego hospicjum funkcjonującego przy parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
Apel z okazji Dnia Ziemi
W dniu 21.04. 2017 r. w szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie z klasy V a pod opieką pań Natalii Orłowskiej i Hanny Zdunek przybliżyli ideę obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce ekologicznej oraz piosenkę pt. „ Dziękuję Ziemi”. Na koniec apelu pani dyrektor Urszula Gałecka nagrodziła zwycięzców Szkolnego Konkursu Przyrodniczego dla kl. IV-VI oraz konkursu na Eko-zabawkę dla uczniów kl. 0- III.
Laureaci Szkolnego Konkursu Przyrodniczego:
I miejsce
- Daniel Osytek IV a
- Maciej Kowalewski VI a
II miejsce
- Aleksandra Skwara IV a
- Aneta Zaręba VI a
III miejsce
- Bartosz Balcer
- Julia Kozman V a
Wyróżnienie : Julia Powierża VI a
Laureaci konkursu „ Eko-zabawka”
I miejsce
- Mateusz Sikora III a
- Aleks Piotrowski 0 a
II miejsce
- Wojciech Kowalewski II a
- Karol Dąbkowski 0 a
III miejsce
- Oliwia Gudyn III a
- Julia Małachowska 0 b
Koordynatorami konkursów były panie Monika Dryja, Natalia Orłowska i Hanna Zdunek.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ratujemy i uczymy ratować”
Uczniowie klasy: Ob, IIIa, IIIb wzięli udział w ogłoszonym przez WOŚP w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Ratujemy i uczymy ratować”.
Zgodnie z regulaminem był to plakat. Spośród 25 przedstawionych prac szkolne jury wybrało 2 prace: Blanki Kucharczyk i Oliwii Gudyn z kl.IIIa oraz Kacpra Karpia z kl.IIIb.
Prace przesłano do warszawskiego konkursowego biura WOŚP. Gratulujemy zwycięzcom szkolnego etapu.
Koordynatorzy
H.Budziński, M.Augustynik
Wizyta w Domu Opieki „Leśna Góra”
7 kwietnia uczniowie klasy 2a odwiedziły Dom Opieki „Leśna Góra” w Kamieńczyku. Korzystając z faktu, że był to czas wielkanocny, wszystkim pracownikom wręczono własnoręcznie wykonane palmy, a pensjonariuszom wspólnie ozdabiane pisanki. Mieszkańcy Domu Opieki entuzjastycznie reagowali na występy, nagradzając dzieci gromkimi brawami. W podziękowaniu uczniowie otrzymali słodkie upominki.
Wizyta była dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku dla osób starszych chorych.
Stacja Drogi Krzyżowej
6 kwietnia 2017 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ ”. Tematem konkursu była jedna, dowolnie wybrana Stacja Drogi Krzyżowej. Był on skierowany do uczniów klas I-VI. Komisja wyłoniła i nagrodziła następujące osoby: Weronikę Urbanowską ( kl.V a ) – I miejsce, Filipa Kołakowskiego ( kl. III b ) - II miejsce, Oliwię Gudyn ( kl.III a ) i Kacpra Pietrzaka klasa ( IV a ) – III miejsce. Gratulujemy.
Organizatorzy
K.Kurek, M.Augustynik
Uroczystość wielkanocna „MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ”
W dn. 06.04.17r. uczniowie klasy II b i III a wraz z p. A. Kalinowską, p. M. Łysikowską i p. M. Augustynik obejrzeli przedstawienie pt. „Pasja” przygotowane przez podopiecznych, wychowawców, innych pracowników Domu Pomocy Społecznej w Niegowie.
Inscenizacja ostatnich dni z życia Chrystusa zrobiła duże wrażenie. Było to dla wszystkich oglądających wzruszające przeżycie, które wprowadziło nas do rozpoczynającego się niebawem Triduum Paschalnego, a po nim Świąt Wielkanocnych.
M. Augustynik
Apel z okazji 12. rocznicy śmierci Jana Pawła II
Dnia 2 kwietnia 2017 roku była XII rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie, a dokładniej klasy VI przygotowali uroczysty apel poświęcony pamięci naszego wielkiego Rodaka.
Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie apelu; został on urozmaicony pięknymi wierszami oraz piosenką ,,Kochamy Cię” co było wyrazem wdzięczności i miłości do Ojca Świętego.
II edycja Międzyszkolnego Konkursu „Budzimy uśpione talenty”
29 marca w Polsko – Angielskiej Szkole Podstawowej w Wyszkowie odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu „Budzimy uśpione talenty”. Zmagania uczniów klas 0 - III przebiegały w 4 kategoriach: kabaret, piosenka, taniec, recytacja.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIb: Maria Młynarska, Oliwia Kapsa, IIIa: Blanka Kucharczyk, Joanna Pankowska, Katarzyna Sudoł, Igor Kur, Michał Pankowski.
W każdej kategorii przyznano złote, srebrne i brązowe sowy – symbole konkursu. Nasi uczniowie odnieśli duży sukces. Zdobyli I i II miejsca. Przyznane nagrody trafiły do następujących uczniów: I miejsce - J. Pankowska, M. Pankowski, I. Kur w kategorii kabaret, I miejsce – K. Sudoł w kategorii recytacja, II miejsce - M. Młynarska, O. Kapsa w kategorii piosenka, II miejsce - B. Kucharczyk w kategorii taniec. Organizatorzy również podziękowali opiekunom p. J. Zawisza, p. M. Augustynik za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.
Szkolnym koordynatorem konkursu była p .E. Kopko.
M.Augustynik
„Światowy Dzień Poezji”
21 marca 2017r. obchodzony był „Światowy Dzień Poezji”. Z tej okazji uczniowie
klas I – III odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie przypomnieli sobie poetów piszących poezję dla dzieci, tytuły książek, wierszy, opowiadań. Ciekawym wyzwaniem dla uczniów okazała się próba napisania własnej poezji. Wyróżnione zostały dwie prace naszych uczniów:
- Blanka Kucharczyk IIIa
- Kacper Wilczyński IIIa
K.Napiórkowska
Święto Konstytucji 3 Maja
28 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Uczniowie z klasy VI zaprezentowali tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej z 3 maja 1791 r. i wyjaśnili, dlaczego rocznica uchwalenia Konstytucji, to nadal tak ważny dla Polski dzień.
Była to lekcja historii, która przybliżyła wydarzenia z końca XVIII wieku, treści zawarte w Konstytucji i jej znaczenie dla upadającego państwa polskiego. Uczniowie przypomnieli też o Święcie Flagi i obowiązku okazywania szacunku dla symboli narodowych.
Z. Turek, K. Kurek, B. Szczerba
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca cała społeczność szkolna powitała wiosnę. Zgodnie z tradycją szkoły ten dzień świętujemy ze sławnymi Polakami. . Obchodziliśmy go już z Julianem Tuwimem, Oskarem Kolbergiem, Janem Pawłem II, H. Sienkiewiczem. W bieżącym roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił 2017 rokiem rzeki Wisły, Josepha Conrada –Korzeniowskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, Honorata Koźmińskiego oraz Tadeusza Kościuszki.
Apel przygotowany przez uczniów klas I, II a i b oraz VI przebiegał pod hasłem „Wiosna z biegiem Wisły”. Uczniowie recytowali wiersze o Wiśle i wiośnie. Śpiewali radosne piosenki. Wszyscy obejrzeli film o królowej polskich rzek, a reprezentanci klas wzięli udział w konkursie wiedzy o niej.
Na zakończenie zebrani zaśpiewali piosenkę „ Płynie Wisła, płynie..”. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwały panie: E. Kopko, M. Kwiecińska, U. Powierza, J. Zawisza.
M. Kwiecińska
Konkurs czytelniczy w Filii Bibliotecznej w Lucynowie
Dnia 17 marca 2017 r. w Filii Bibliotecznej w Lucynowie odbył się konkurs czytelniczy pt. "Czy znasz książkę Astrid Lindgren - Dzieci z Bullerbyn" dla uczniów klas trzecich.
Brali w nim udział wszyscy chętni, którzy dobrze znają treść książki. Zwycięzcami konkursu zostali:
- I miejsce - Gabriela Niegowska
- II miejsce - Joanna Pankowska
- III miejsce - Przemysław Pielak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody-niespodzianki ufundowane przez organizatorkę konkursu - Panią Bożenę Młynarską. Serdecznie gratuluję laureatom i życzę dalszych sukcesów w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Monika Skołożyńska
Gminny konkurs ortograficzny
Dnia 15 marca 2017r. w Zespole Szkół Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III. Naszą szkołę reprezentowali : Blanka Kucharczyk z klasy IIIA i Jakub Grześkiewicz z klasy IIIb.
Konkurs sprawdzał umiejętność poprawnego pisania oraz znajomość zasad ortografii polskiej. Zadania konkursowe miały formę uzupełnienia tekstu z lukami, rozwiązania rebusów ortograficznych i wyjaśnienia pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi.
Podczas sprawdzania prac przez komisję konkursową, uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. W oczekiwaniu na wyniki dzieci oglądały bajkę.
Nagrody zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu wręczył dyrektor Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej nr 5 p. Zbigniew Szczerba. Nasi uczniowie również wykazali dużą wiedzą.
M. Augustynik
Gminny konkurs recytatorski „Jan Brzechwa i jego wiersze”
„Jan Brzechwa i jego wiersze” to hasło Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 10 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie. Szkolnymi opiekunkami konkursu były : P.M. Augustynik i J. Zawisza, a koordynatorem P. M. Kwiecińska. Najpierw swoje umiejętności prezentowało 20 uczniów z klas II i III z 10 szkół podstawowych. Dzieci wykazały się z doskonałym przygotowaniem. Znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy interpretowały w taki sposób, że wszyscy słuchacze przenosili się z szarej rzeczywistości do kolorowej i wesołej krainy wyobraźni. Komisja powołana z nauczycieli- opiekunów miała trudne zadanie. Po długiej naradzie nagrodzono następujących uczniów:
- I miejsce-Lena Buźniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie oraz Inga Prażuch z I Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie,
- II miejsce-Nikodem Biernacki ze SP nr 1 w Wyszkowie i Zofia Wołyniec ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Wyszkowie,
- III miejsce- Jakub Biernacki ze Szkoły Podstawowej nr1, Oliwier Tybura ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Katarzyna Sudoł ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie.
Przyznano również wyróżnienia dla Bartosza wyszyńskiego oraz nagrodę. Specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lucynowie za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Zofia Wołyniec.
Po przerwie rywalizowali ze sobą uczniowie z klas IV i V.W tej kategorii wystąpiło 18 uczestników z 9 szkół podstawowych. Tak jak ich młodsi koledzy, recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem treści utworów J. Brzechwy oraz ich ciekawą interpretacją , co sprawiło, że konkurs był atrakcyjną imprezą zarówno dla występujących, jak i nauczycieli, rodziców oraz gości. Komisja po długich obradach przyznała następujące nagrody:
- I miejsce- Szymon Ambroziak z Zespołu Szkół- Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rybnie,
- II miejsce- Natalia Garbacz z SP nr 1 w Wyszkowie i Natalia Rojek z Zespołu Szkół- Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie,
- III miejsce- Aleksander Buźniak ze SP im. Kardynała Wyszyńskiego w Leszczydole Starym.
Wyróżnienia otrzymały: Daria Mróz i Weronika Skoczeń.
Nagrodę Dyrektora Szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Natalia Rojek ze Szkoły Podstawowej w Rybnie.
Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki, nagrodzeni uczniowie otrzymali książki i upominki.
Koordynator konkursu M. Kwiecińska
„Noc w szkole” klasy IIIa
W poniedziałek 13 lutego uczniowie klasy IIIa z p. M. Augustynik i p. M. Łysikowską rozpoczęli o godz. 16.00 biwak klasowy.
Dzieci zjawiły się ze śpiworami, dobrym humorem i całymi plecakami niespożytej energii. Najpierw przygotowały swoją noclegownię - rozłożyły materace, karimaty i śpiwory w sali lekcyjnej. Potem rozpoczęły wspólne gry i zabawy sportowe.
Po kolacji trzecioklasiści rozegrali mecz piłki nożnej i zagrali w ringo. Nie zabrakło tez rywalizacji sportowej. Wszyscy świetnie się bawili. Następnie biwakowicze udali się sali, gdzie czekała ich noc pełna wrażeń: zabawy, gry planszowe, seans filmowy. Świetna zabawa trwała do późnych godzin nocnych (2.00). Jedno jest pewne, ta noc i wrażenia długo pozostaną w ich pamięci.
Dla niektórych była to pierwsza noc bez rodziców. Trzeba przyznać, że byli bardzo dzielni. O 7.00 wszyscy wstali i chętnie pomagali w sprzątaniu szkoły i przy przygotowywaniu wspólnego śniadania. Kiedy rodzice odbierali swoje pociechy, słychać było rozmowy – szkoda, że to tak krótko trwało.
W doskonałych humorach rozjechaliśmy się do domu. Była to kolejna okazja do integracji uczniów i nauczycieli.
M.Augustynik, M.Łysikowska
Uroczystość powierzenia opieki nad tablicą pamiątkową w Deskurowie
08.02.17 r. w Deskurowie odbyła się uroczystość powierzenia opieki nad tablicą pamiątkową mjra Deskura uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym, przedstawiciele władz powiatowych, Związku Piłsudczyków, młodzież z klas o profilu wojskowym i mieszkańcy Deskurowa.
Akt powierzenia opieki nad tablicą został podpisany przez: Igora Powierzę - przewodniczącego SU, Panią dyrektor - Urszulę Gałecką, Prezesa Związku Piłsudczyków Okręg Nadburzański w Wyszkowie - Pana Konrada Wróbla, mjr Jana Piórkowskiego i kpt Wiesława Pankowskiego.
Urszula Kalata
Odwiedziny przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie
Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.
W bardzo ciekawy sposób przybliżyli młodszym i starszym uczniom problem bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych.
Omawiano nie tylko właściwe sposoby postępowania w czasie zabaw na świeżym powietrzu, ale również w domu.
Mamy nadzieję, że wszystkie porady przyczynią się do bezpiecznego odpoczynku naszych dzieci.
M. Kwiecińska
Konkurs czytelniczy
W naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy z lektury „Opowieści z Narnii – Lew, Czarownica i stara szafa”.
Wzięło w nim udział 22 uczniów klasy IV, którzy byli podzieleni na cztery drużyny. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą przeczytanej lektury.
Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci książek oraz dyplomy, wręczone przez Panią Dyrektor Urszulę Gałecką.
Zwyciężyła drużyna w składzie:
1. Oliwia Żmuda
2. Nikola Powierża
3. Wiktoria Woźniak
4. Zuzanna Kamińska
5. Konrad Powierza
Katarzyna Napiórkowska
Świerszczyk” – nasze ulubione czasopismo
„ Świerszczyk” - to czasopismo dla dzieci, po które sięgali nas dziadkowie i rodzice. Polubiło je też wielu uczniów.
W dn. 27.01.2017r. klasa IIIa wzięła udział w lekcji bibliotecznej nt. „Świerszczyk”– nasze ulubione czasopismo.
Przygotowała je dla nas p .B. Młynarska z Filii Bibliotecznej w Lucynowie. Uczniowie podczas wizyty poznali 8 powodów dla których warto po nie sięgnąć i je czytać.
Zajęcia miały na celu rozbudzenie pasji czytelniczej, chyba się udało.
M.Augustynik
Ferie zimowe na hali sportowej i na pływalni
Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież pozostającą w okresie ferii zimowych w Wyszkowie do czynnego uczestnictwa w zajęciach sportowych.
Zajęcia przygotowane są przez wyszkowskie kluby sportowe z udziałem ich trenerów i zawodników.
Ferie w bibliotece miejskiej - zajęcia dla dzieci
Ferie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej
w Wyszkowie 2017 r.„BIBLIOTECZNY WEHIKUŁ CZASU” zabierze Was w podróż po najciekawszych momentach historii.
Odwiedzimy krainę dinozaurów, przeniesiemy się w czasie do starożytnych cywilizacji. Staniemy się odkrywcami wiedzy i poszukiwaczami przygód.
W programie:
* W ŚWIECIE DINOZAURÓW
* PIERWSI LUDZIE NA ZIEMII
* PODRÓŻ W CZASIE ( starożytne cywilizacje i ich dorobek )
* TAJEMNICZA PLANETA ( zajęcia literackie z książką „Lustro pana Grymsa”, który za pomocą magicznego lustra przeniesie nas do innego świata, w którym brak pewnego koloru)
* ODKRYWCY WIEDZY ( spotkanie z p. Jarosławem Górskim – dowiemy się m. in co oznaczają nasze imiona i jakie imiona nadawano dawniej)* GŁÓWKA PRACUJE ( zajęcia z Pracownią MADU)
* MALOWANA PRZYSZŁOŚĆ ( zajęcia malarskie)
* KRAINA PRZYGÓD
Zapisy indywidualne w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat. Ilość miejsc ograniczona.
Zajęcia dobywają się w dniach 13- 24 luty 2017, od poniedziałku do piątku,
w godz. 10.00 -13.00.Zajęcia w filiach bibliotecznych:
Rybienko Leśne – poniedziałek – piątek – 13.00-15.00
Leszczydół Nowiny– poniedziałek – piątek–12.00-14.00
Leszczydół Stary– poniedziałek – czwartek–12.00-14.00
Rybno– poniedziałek , środa, piątek–12.00-14.00
Lucynów– poniedziałek , środa, piątek–12.00-14.00
III miejsce na powiatowych zawodach w unihokeja
29 stycznia 2017roku w Szkole Podstawowej w Somiance odbyły się zawody Powiatowe w Unihokeja.
Nasza drużyna w składzie:
- Bartosz Kaczmarski,
- Mateusz Deluga,
- Maksym Onisk,
- Igor Powierza,
- Konrad Kopka,
- Maciej Kowalewski,
- Bartłomiej Zając,
- Kewin Mikiewicz,
zajęła III miejsce.
Do turnieju drużynę przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Łukasz Sienkiewicz.
Twój miś może zostać ratownikiem
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie postanowiła czynnie włączyć się w kampanię „Twój miś może zostać ratownikiem”.
Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.
Nawiązując do tej sytuacji powstał pomysł kampanii, polegającej na zbieraniu używanych (lub nowych) maskotek w miejscach publicznych, takich jak szkoły, sklepy, urzędy, które po odświeżeniu trafią do Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych na terenie województwa mazowieckiego.
To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.
Zbiórka maskotek na terenie komend powiatowych i miejskich PSP oraz w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie trwa od 16 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.
KW PSP Warszawa
Dzień Babci i Dziadka
20 stycznia, na zaproszenie pani Dyrektor, Rady Pedagogicznej i oczywiście przede wszystkim uczniów, do naszej szkoły przybyli Dziadkowie i Babcie, aby wspólnie z wnukami obchodzić swoje święto.
Dzieci z grupy 0a i 0b oraz uczniowie z klas I – III przygotowali wyjątkowy program artystyczny na tę uroczystość.
Po ciepłym powitaniu przybyłych gości przez panią Dyrektor Urszulę Gałecką, młodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym, w którym nie zabrakło wierszy o tym, jak cudowne, wspaniałe i niezastąpione są nasze babcie oraz nasi dziadkowie.
Przybyli goście usłyszeli też wiele piosenek przygotowanych specjalnie na tę uroczystość oraz wierszy z podziękowaniami i najlepszymi życzeniami. Chłopcy z klasy Ia urozmaicili występ swoich kolegów i koleżanek spontanicznym tańcem. Dla Babci i Dziadka zatańczyła też para uczniów z klasy IIIa.
Na zakończenie, uczniowie z klasy IIIb zagrali na gitarach i keyboardzie tradycyjne „Sto lat”, a pozostali uczniowie zaśpiewali do wtóru. Po występach pani Dyrektor zaprosiła przybyłych gości na słodki poczęstunek – pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.Dziadkowie i Babcie byli bardzo wzruszeni i, mamy nadzieję, długo będą pamiętać ten szczególny dzień.
Monika Dryja
Szkolny konkurs plastyczno-językowy "Christmas"
Ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastyczno- językowego ‘Christmas’. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klas III oraz klas IV-VI i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Polegał na wykonaniu pracy plastyczno-językowej w formie słowniczka obrazkowego w języku angielskim związanego ze Świętami Bożego Narodzenia.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych uczniów oraz pogłębianie zasobu słownictwa z języka angielskiego związanego z tematyką świąteczną.
Komisja w składzie: p. M. Nasiadka oraz p. M. Skołożyńska oceniała pomysłowość, oryginalność oraz technikę i estetykę wykonania prac, a także poprawność językową i czytelny, bezbłędny zapis.
Po wnikliwym obejrzeniu prac komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić autorów najciekawszych z nich:
Kategoria: klasy III
I miejsce – Blanka Kucharczyk
II miejsce – Zuzanna Zaborna
III miejsce ex aequo - Oliwia Gudyn
Joanna Pankowska
Kategoria: klasy IV-VI
I miejsce – Aneta Zaręba
II miejsce – Agnieszka Vu
III miejsce ex aequo - Maksym Onisk
Julia Powierża.
Małgorzata Nasiadka
Sukces sportowy - będziemy grać w zawodach powiatowych...
W Szkole Podstawowej Nr 1 w Wyszkowie odbyły się eliminacje do zawodów powiatowych w Unihokeja.
Nasza drużyna w składzie:
- Bartosz Kaczmarski,
- Dominik Kucharczyk,
- Mateusz Deluga,
- Igor Powierza,
- Konrad Kopka,
- Maciej Kowalewski,
- Bartłomiej Zając,
zajęła II miejsce i uzyskała awans.
Do turnieju drużynę przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Łukasz Sienkiewicz.
WARSZTATY EDUKACYJNE W KLASIE III B "MYDŁO - DLACZEGO DZIAŁA NA BRUD"
W klasie III b odbyły się ciekawe zajęcia, które poprowadziła Pani M. Mielczarczyk z Pracowni Zabawy i Rozwoju MADU.
Podczas zabawy dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje mydło i jak usuwa zabrudzenia. Każdy uczestnik warsztatów wykonał dwa ozdobne mydełka, które będą ciekawym prezentem dla najbliższych z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Eksperymenty pobudziły ciekawość naukową trzecioklasistów i zachęciły do dalszych poszukiwań.Monika Skołożyńska
Jasełka w wykonaniu naszych wspaniałych nauczycieli
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, nauczyciele naszej szkoły wyjątkowo sami wzięli udział w Jasełkach Bożonarodzeniowych. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.
Jasełka w wykonaniu naszych wspaniałych nauczycieli wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a aktorzy swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, uczniów i zaproszonych gości.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Urszula Gałecka, która podziękowała za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Proboszcz naszej parafii ks. Dariusz Niewęgłowski, życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Wśród zaproszonych gości była również przewodnicząca Rady Rodziców p. Edyta Urbanowska.
Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"
Wigilia w grupie 0a
W grupie 0a odbyła się klasowa wigilia.
Najpierw wszyscy przypomnieli sobie zwyczaje związane z tą uroczystą wieczerzą: wkładanie siana pod obrus, czekanie na pojawienie się pierwszej gwiazdki, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, przygotowanie tradycyjnych potraw, chowanie łusek karpia do portfela, śpiewanie kolęd, udział w pasterce, obdarowywanie się prezentami.
Dzieci przypomniały sobie także jak prawidłowo nakryć do stołu. Następnie przy dźwiękach kolędy, dzieląc się opłatkiem, wszyscy składali sobie jak najlepsze życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok.
Przy świątecznie nakrytym stole, dzieci raczyły się łakociami przygotowanymi przez rodziców. Wszystkim smakowały pierniki, które wraz z mamą upiekł Łukasz oraz babeczki od mamy Huberta i Karola. Pani Beatka przygotowała pyszny sok pomarańczowy.
Nikt nie zauważył, jak i skąd, pod choinką znalazły się upominki. Radości nie było końca. Ale to nie były jeszcze wszystkie niespodzianki, które czekały na dzieci. Po wspólnym śpiewaniu kolęd dzieci zostały zaproszone na Jasełka w wykonaniu nauczycieli.
Galeria:
(kliknij zdjęcie)
Życzymy wszystkim wesołych świąt.
Monika Dryja
Prezent dla bezdomnych zwierzat
W grudniu klasa2a wraz z wychowawcą zaangażowała się w zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.
Od 7 grudnia w szkole wisiały własnoręcznie wykonane przez dzieci plakaty zachęcające całą społeczność szkolną do udziału w akcji.
Udało nam się uzbierać sporą ilość karmy, którą 20 grudnia przekazano Towarzystwu Opieki Nad Zwierzętami w Wyszkowie.
Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.
Rodzice czytają dzieciom w grupie 0a
Rodzice dzieci z grupy 0a przychodzą do naszej szkoły nie tylko po to, aby przyprowadzić i odebrać swoje pociechy. Przychodzą także po to, aby poczytać im bajki i wiersze.
We wrześniu odwiedziła nas mama Nikoli i przeczytała wiersze, lubianego przez dzieci poety - Juliana Tuwima. W październiku gościliśmy mamę Tymona, która przeczytała dwie książki o niedźwiadkach: jedną o misiu, który uczył się korzystać z nocniczka, a drugą o wojowniczej i nieustraszonej pandzie – Kung Fu Pandzie.
Tuż przed przerwą świąteczną, 20 grudnia, gościliśmy mamę Karola, która przeczytała dzieciom trzy opowieści wigilijne. Pierwsza opowiadała historię Marii i Józefa, którzy wyruszyli do Betlejem na spis ludności. Druga była bardzo wesoła i opowiadała o Wigilii w wiosce Smurfów. Trzecia w niezwykle wzruszający sposób pokazała dzieciom, że nie zawsze prezenty są najważniejsze. Czasami wystarczy po prostu odwiedzić kogoś, kto bardzo na nas czeka, tęskni i pragnie z nami spędzić czas. Pamiętajmy o tym zawsze – nie tylko od święta.
Galeria:
(kliknij zdjęcie)
Dzieci dziękowały rodzicom za mile spędzony czas tańcem i piosenką.
Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania z rodzicami i książkami w nowym 2017 roku.
Monika Dryja
„Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa” i „Wizerunek Anioła”
W naszej szkole w grudniu został ogłoszony konkurs: „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa” oraz „Wizerunek Anioła”. Do konkursu zostali zaproszeni wszyscy chętni uczniowie z klas od 0 do VI. Szopki i postacie Aniołków i Aniołów zostały wykonane w różnych technikach plastycznych. Dzieci i uczniowie prześcigały się w pomysłowości w wykorzystaniu do prac różnorodnych materiałów. Swoją aktywność i twórczość artystyczną uczniowie prezentowali w kategoriach wiekowych: klasy 0-III, IV- VI.
16.12.16r. komisja w składzie: p.Urszula Gałecka – przewodnicząca, p.Ewa Kopko, p. Anna Zaremba oceniła prace uczniów.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
„Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”
Klasy I – III
- Nikola Piórkowska, II b - I miejsce
- Jakub Powierza , III a - II miejsce
- Gabriela Niegowska , III a, III miejsce
- Igor Kur, III a – III miejsce
- Oskar Reniewicz , II b - III miejsce
Klasy IV-VI
- Julia Powierza, VI a – I miejsce
- Bartosz Konarzewski, VI a – II miejsce
- Aneta Zaremba, VI a – III miejsce
- Sebastian Gudyn, VI a – wyróżnienie
„Wizerunek Anioła”
Klasy 0- III
- Katarzyna Kulesza , III b – I miejsce
- Przemysław Pielak , III b - I miejsce
- Oliwia Gudyn , IIIa – II miejsce
- Laura Zajęć, III b – II miejsce
- Kacper Karp , III b – III miejsce
- Gabriela Urbanowska , 0 a – wyróżnienie
- Wojciech Kucharczyk, III b – wyróżnienie
- Oskar Perzyna, III b – wyróżnienie
- Franciszek Kac, 0a - wyróżnienie
Klasy VI – VI
- Weronika Urbanowska , VI a - wyróżnienie
- Bartosz Konarzewski,VI a – wyróżnienie
K. Kurek, M. Augustynik
Spotkanie z dietetykiem
Dnia 16 grudnia 2016r. w związku z udziałem naszej szkoły w programach „MLEKO W SZKOLE” oraz „OWOCE I WARZYWA W SZKOLE odbyło się spotkanie z panią dietetyk.
Zajęcia dla kl. I-III zorganizowała firma „ADAM-POL”, która jest dostawcą mleka, owoców i warzyw do szkoły.
Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w interaktywnej lekcji. Sami tworzyli piramidę żywieniową i ustalali zasady zdrowego żywienia. Przypomnieli sobie jak ważna w życiu każdego człowieka jest aktywność fizyczna.
Galeria
(kliknij w zdjęcie)
Joanna Zawisza
Podsumowanie projektu czytelniczego
W naszej szkole uczniowie klas I - VI zaprezentowali fragmenty przeczytanych książek, które zostały przedstawione w wersji mówionej, śpiewanej i pantomimicznej.
Występy te dostarczyły wszystkim wiele ciekawych wrażeń i przeżyć. Projekt miał na celu zachęcić wszystkie dzieci do czytania książek.
Katarzyna Napiórkowska
Lekcja wolontariatu
Klasa 2a odwiedziła pensjonariuszy Domu Opieki „Leśna Góra” w Kamieńczyku.
Wspólnie z nimi wykonała ozdoby choinkowe oraz ubrała choinkę. Pracę umilało wspólne śpiewanie kolęd. Dzieci przedstawiły muzyczny fragment „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy, chcąc w ten sposób zaprezentować swoją szkołę.
Pracownicy Domu odwdzięczyli się za wizytę przepysznym poczęstunkiem. Na koniec uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami.
Wzruszeni podopieczni dopytywali o kolejny termin wizyty dzieci.
Projekt czytelniczy
W naszej szkole uczniowie klas I - VI zaprezentowali fragmenty przeczytanych książek, które zostały przedstawione w wersji mówionej, śpiewanej i pantomimicznej.
Występy te dostarczyły wszystkim wiele ciekawych wrażeń
i przeżyć. Projekt miał na celu zachęcić wszystkie dzieci do czytania książek.Galeria
(kliknij w zdjęcie)
K. Napiórkowska
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
W naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych z Świętami Bożego Narodzenia oraz ujawnianie uzdolnień naszych kolegów i koleżanek.
Udział wzięli uczniowie wszystkich klas. Na scenie zaprezentowało się 30 artystów (zespoły jak i soliści). Wykonali znane i mniej znane utwory. Zaczarowane świąteczne melodie sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Z 15 zaprezentowanych kolęd i pastorałek jury w składzie: przewodnicząca – p. Urszula Gałecka, p. Edyta Urbanowska, p. Anna Zaremba, p. Justyna Dyl wyłoniło 2 zwycięzców: w kategorii kl.0 –III – Oliwię Gudyn i Blankę Kucharczyk z kl.III a, w kategorii kl.IV-VI - Macieja Kowalewskiego z kl.VIa, którzy reprezentować będą naszą szkołę 15.12.16r. na XVIII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.
K. Kurek, M. Augustynik
Mikołajki w szkolnej bibliotece
W dniu „Mikołajek” uczniowie naszej szkoły odwiedzili bibliotekę, w której usłyszeli jedną
z legend o „Świętym Mikołaju”.Odbyło się również wspólne śpiewanie kolęd, kolorowanie świątecznych ilustracji oraz odgadywanie zagadek związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Galeria
(kliknij w zdjęcie)
Katarzyna Napiórkowska
Mikołajki w grupie 0a
6 grudnia był dla dzieci z grupy 0a dniem, który dostarczył wiele wrażeń i pozytywnych emocji.
Rano odwiedziły nas dwie panie Mikołajowe: pani Dyrektor i pani Edyta Urbanowska - przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły. Dzieci otrzymały lizaki i śliczne babeczki z wizerunkiem św. Mikołaja, które zjadły z wielkim apetytem.
Nie był to oczywiście koniec niespodzianek. Największe emocje czekały na dzieci po śniadaniu, kiedy to odwiedził nas prawdziwy św. Mikołaj z ogromną torbą prezentów. Podczas wręczania upominków - rodzice robili dzieciom pamiątkowe fotografie. Dzieci pięknie podziękowały Mikołajowi za podarunki i zaśpiewały piosenkę.
Trzecią atrakcją tego dnia była wizyta w bibliotece szkolnej, w której pani Kasia Napiórkowska przygotowała zajęcia "Jesteśmy sobie Mikołajki". Dzieci z grupy 0a musiały być w tym roku naprawdę grzeczne skoro zostały tak obdarowane.
Album zdjęć:
Monika Dryja
Warzywa i owoce na wesoło
Dnia 30 listopada 2016r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego propagującego zdrowe odżywianie pt. „OWOCE I WARZYWA NA WESOŁO”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas 0-III.
Prace oceniane były w dwóch grupach wiekowych:
- I grupa –kl. 0-I,
- II grupa – kl. II-III.
Nagrody otrzymali:
Klasy 0-I:
Wiktoria Balcer, kl. 0A – I miejsce
Alicja Dryja, kl. IA – II miejsce
Sandra Piórkowska, kl. 0B – III miejsce
Łukasz Rogulski, kl. 0A – wyróżnienie
Wiktor Chrzanowski, kl. 0B – wyróżnienie
Klasy II-III:
Miłosz Rojek, kl. IIA – I miejsce
Alicja Kukwa, kl. IIIA – I miejsce
Antoni Maciejczuk, kl. IIA – II miejsce
Oskar Perzyna, kl. IIIB – II miejsce
Anna Bałabuch, kl. IIB – III miejsce
Kacper Karp, kl. IIIB – III miejsce
Maja Konarzewska, kl. IIA – wyróżnienie
Filip Kołakowski, kl. IIIB – wyróżnienie
Galeria zdjęć:
Joanna Zawisza
Wieczór wróżb i dyskoteka
W czwartek (24 listopada) uczniowie naszej szkoły bawili się na andrzejkowej dyskotece.
Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował wieczór wróżb i zabawy przy muzyce. Impreza nawiązywała do ludowej tradycji wróżenia w wigilię św. Katarzyny i św. Andrzeja i była wspaniałą okazją do zintegrowania społeczności szkolnej.
Dziękujemy uczniom klas IV –VI za przygotowanie wróżb, a uczniom klasy VI a za prowadzenie dyskoteki i sprzątanie po imprezie.
Galeria zdjęć:
U. Kalata
Wycieczka do banku i Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie
Klasy IIb i IIIa pod opieką Pań: Krystyny Kurek, Anna Kalinowskiej Marleny Łysikowskiej, Karoliny Kopania i Małgorzaty Augustynik udały się do Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie na lekcję biblioteczną pt. „Dzielny Niedźwiadek”.
Spotkanie poprowadziła pani Paulina Biernacka. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wojnie, losach polskich żołnierzy, ale przede wszystkim poznaliśmy Niedźwiadka Wojtka, którego żołnierskie losy wzruszają, bawią i zapadają w pamięć. Pani Paulina pokazywała nam zdjęcia Niedźwiedzia i książkę o Wojtku, a na zakończenie zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Zajęcia bardzo nam się podobały, z niecierpliwością czekamy na kolejne.
Następnie, korzystając z zaproszenia pracowników banku wybrali się na wycieczkę do Banku PKO BP przy ul. Pułtuskiej 28 B. Właśnie tu prowadzony jest rachunek SKO naszej szkoły. Bardzo miło i serdecznie przywitała nas Pani Dyrektor Marzena Karp oraz Pani Bogumiła Chojnacka i Iwona Zielińska. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w PKO.
Pani B. Chojnacka, I. Zielińska oprowadziły nas po banku i opowiedziały o pracy w nim. Zwiedziliśmy niektóre pomieszczenia, w tym gabinet Pani Dyrektor, poznaliśmy podstawowe zasady funkcjonowania tej instytucji. Dowiedzieliśmy się jak działa bankomat i jakie są formy płatności. Podkreślono znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie.
Galeria
(kliknij zdjęcie)
Na zakończenie uczniowie i opiekunowie wycieczki otrzymali drobne pamiątki.
M.Augustynik
Apel: Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku.
Uczniowie klasy 0a i klasy IVa podczas apelu przypomnieli, że życzliwość odgrywa doniosą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.
Tego dnia ogłoszono również wyniki konkursu na najżyczliwsze osoby w naszej szkole: pracownika i uczniów. Wyróżnieni zostali: Pani Anna Zaremba, Damian Sowiński, Oliwia Kowalczyk, Alicja Dryja, Wojtek Kowalewski, Julia Kielak, Blanka Kucharczyk, Kasia Kulesza, Ola Skwara, Julia Kozman, Kewin Mikiewicz.
U. Kalata, B. Szczerba
„Jak powstaje książka”
Niektórzy uczniowie klasy IIIa są stałymi czytelnikami Filii Bibliotecznej w Lucynowie. 18 listopada klasa uczestniczyła w lekcji bibliotecznej „Budowa książki”.
Głównym celem spotkania było: poznanie podstawowych elementów budowy książki i ich funkcji oraz rozbudzenie kultury czytelniczej przez przybliżanie uczniom różnych rodzajów książek dla dzieci. Uczniowie prześledzili drogę od autora po gotowy produkt - książkę. Obejrzeli różne formy książek dostępnych w bibliotece.
Małgorzata Augustynik
Wycieczka do Kazimierza Dolnego
Uczniowie klas IV – VI zwiedzali Kazimierz Dolny.
Pierwszym punktem programu była wycieczka meleksami do wąwozu Korzeniowy Dół, który jest jednym z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów. Podczas podróży uczniowie podziwialiśmy zabytki miasta i wysłuchaliśmy legendy o czarnym kogucie. Wycieczka zakończyła się na rynku, gdzie spotkaliśmy się ze wspaniałą przewodniczką – panią Łucją Wasilewską.
Zwiedzanie Kazimierza rozpoczęliśmy od niezaplanowanej atrakcji, którą była wystawa sztuki złotniczej.Efekty pracy jubilerów i artystów zajmujących się obróbką metali szlachetnych mogliśmy nieodpłatnie podziwiać dzięki uprzejmości pracowników Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, za co serdecznie dziękujemy. Kolejnymi miejscami, które odwiedziliśmy były: Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej z piękną panoramą miasta, rynek, zamek Kazimierza Wielkiego i baszta.
Głodni i nieco przemarznięci udaliśmy się na obiad. Po posiłku wybraliśmy się jeszcze na wystawę „Z fizyką za pan brat”, gdzie wszyscy wspaniale bawili się wykonując eksperymenty fizyczne.
Choć pogoda nas nie rozpieszczała, to zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu. Z pewnością jeszcze kiedyś wrócimy do Kazimierza, bo jeszcze nie wszystko zwiedziliśmy.
U.Kalata
Dzień Niepodległości
Uczniowie naszej szkoły w dniu 11.11.2016r. wzięli udział w V Wyszkowskim Biegu Niepodległości, który odbył się w Rybienku Leśnym.
Mimo niesprzyjającej pogody nasi biegacze dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Aneta Zaręba, uczennica klasy VI zdobyła III miejsce.
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale, pamiątkowe koszulki a najlepsi także puchary, które wręczała wiceburmistrz Aneta Kowalewska.
Opiekunem podczas biegu była: Katarzyna Napiórkowska
Uroczysty apel - 98. rocznica odzyskania niepodległości
11 listopada obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Z tej okazji klasa VI przygotowała uroczysty apel. Uczniowie recytowali patriotyczne wiersze, śpiewali znane piosenki („Pierwsza brygada” i „Szara piechota”).
Uczennice klasy VI: Ala Kalata i Julia Sadlik przygotowały prezentację multimedialną, która uświetniła całą uroczystość.
M. Kwiecińska
Wycieczka do ESSILOR OPTICAL LABORATORY POLSKA w Warszawie
Uczniowie klasy III b zwiedzili najnowocześniejszą fabrykę soczewek okularowych w Europie. Dowiedzieli się, jak produkowane są soczewki okularowe i okulary. Wzięli udział w zorganizowanych zabawach i animacjach na temat wzroku oraz ochrony widzenia.
Żeby skutecznie zapobiegać rozwojowi wad wzroku, dzieci zostały poddane badaniom przesiewowym wzroku, które były całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Na koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał drobne niespodzianki od firmy. Wycieczka nie wiązała się z żadnymi kosztami dla uczniów.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu Dyrektorowi Laboratorium Witoldowi Sielickiemu za zaproszenie naszej klasy do udziału w akcji "Widzę z Klasą", a szczególnie - za ogromne zaangażowanie całego zespołu w organizację wycieczki.
Monika Skołożyńska
Wycieczka do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie
Klasa II b i III a pod opieką Pań: Joanny Zawisza, Anny Kalinowskiej, Anny Zaremba, Małgorzaty Augustynik, Marleny Łysikowskiej wybrały się do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie.
Uczniowie oglądali wystrój wnętrza starej chałupy kurpiowskiej oraz wiele zgromadzonych tam eksponatów. Uwagę dzieci przykuł „pająk” zawieszony tradycyjnie pod sufitem, który stanowił dekorację każdej kurpiowskiej chałupy.
Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych. Najciekawszym punktem wycieczki były zajęcia kulinarne (przygotowanie i pieczenie ciasteczek) i zajęcia z rękodzieła (wykonanie łańcucha z bibuły i słomy).
W trakcie zajęć smakowaliśmy pierniczków przygotowanych przez naszych uczniów i opiekunów oraz ciasta drożdżowe, chlebek ze smalczykiem, cebulą i ogórkiem przepisu Pani Haliny Witkowskiej.
M. Augustynik, J. Zawisza
Konkurs Kuratoryjny z matematyki
W dniu 09.11.2016 r. ośmioro uczniów z klas V a i VI a przystąpiło do Konkursu Kuratoryjnego z matematyki. Uczniowie w czasie 90 min musieli uporać się z 12 zadaniami. Aby zakwalifikować się do II etapu, który odbędzie się w styczniu w Ostrołęce powinni wykonać 80 % pracy. Udało się to uczennicy z klasy VI a -Anecie Zaręba, której już dziś życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.
Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie to:
Balcer Alan kl. V a
Bulik Patrycja kl. V a
Kozman Julia kl. V a
Urbanowska Weronika kl. V a
Kucharczyk Dominik kl. VI a
Onisk Maksym kl. VIa
Powierza Igor kl. VI a
Hanna Zdunek, Natalia Orłowska
Dla rodziców
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany
Śniadanie daje moc
Podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, 8 listopada 2016 r. klasy 0-III wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc!”. W tym roku, ze względów organizacyjnych przeprowadziliśmy tę akcję w ciągu kilku dni. Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.
- Dzieci przypomniały sobie wiadomości zawarte w „Piramidzie zdrowia”.
- Wykonały prace propagujące zdrowe odżywianie, przygotowały wystawę tych prac.
- Przygotowały wystawę książek kulinarnych.
- Zebrały przepisy na ulubione surówki i pasty warzywne.
- Przygotowały surówki, kanapki i soki i wspólnie zjadły śniadanie.
W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe i wiele gatunków pieczywa. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków oraz samodzielnie upieczonego chleba razowego na zakwasie.
Klasy częstowały się nawzajem i dzieliły swoimi wiktuałami. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.
Szkolny koordynator: Ewa Kopko
Wyszkowski Dzień Pierwszaka
W Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik" spotkali się uczniowie naszej szkoły i wszyscy uczniowie klas pierwszych z gminy Wyszków. Okazja to uroczyste powitanie pierwszaka w samorządowej wyszkowskiej rodzinie.
Takie spotkania z pierwszakami to już tradycja. 4 listopada ze świeżo upieczonymi uczniami spotkały się wiceburmistrz Aneta Kowalewska, przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska oraz radni: Lucyna Sosnowska, Jan Abramczyk, Jan Hryniewicz. Dzieci posłuchały o symbolach gminy Wyszków – herbie, sztandarze, łańcuchach. Zostały przez przedstawicielki władz gorąco powitane w samorządowej wyszkowskiej rodzinie.
Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały szkolne legitymacje i maskotki.
Obejrzały występy, w których aktywnie brały udział. Wróciły zadowolone i pełne wrażeń.
Konkurs plastyczny
W Urzędzie Miasta i Gminy w Wyszkowie rozdano nagrody w Konkursie Plastycznym pt. „Powódź !!! – nie tracę głowy…” w ramach przedsięwzięcia „Utworzenia kompleksowego systemu wczesnego ostrzegania powodziowego w Gminie Wyszków – etap I”.
W tym konkursie II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Powierza (klasa Ia).
Pokaz historyczny dla uczniów naszej szkoły
Uczniowie z klas 0-VI mieli okazję obejrzeć pokaz historyczny pt. „STAROPOLSKI SARMATYZM I EPOKA SZLACHECKA” przedstawiony przez grupę artystyczną REKONSTRUKTO.
W programie była m. in. prezentacja obyczajów i kultury epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, pojedynki, prawo dawne- narzędzia tortur oraz gry i zabawy plebejskie.
Joanna Zawisza
Gość na zajęciach technicznych w klasie IVa
Na zajęcia techniczne w klasie IVa przybył gość ratownik przedmedyczny, a zarazem wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucynowie Dużym pan Paweł Zaremba. Zapoznał uczniów z czynnościami pomocy przedmedycznej oraz resuscytacji poprzez ćwiczenia na fantomie. Uczniowie uświadomili sobie jak ważna jest konieczność szybkiego przystąpienia do udzielania pomocy przedlekarskiej w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego. Klasa uczestniczyła w ćwiczeniach praktycznych w sytuacji złamań lub zwichnięć, poznała zawartość i zastosowanie torby medycznej.
Dzięki tym zajęciom uczniowie będą umieli odpowiednio się zachować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w rzeczywistym wypadku.
Dziękujemy za ciekawe zajęcia p. Pawłowi Zaremba.
„Baśnie Pana Andersena” w WOK Hutnik
Uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ”Baśnie Pana Andersena” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
Spektakl był sceniczną adaptacją kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści („Nowe szaty cesarza”, „Świniopas”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Brzydkie kaczątko”). Wielki pisarz Hans Christian Andersen jako główny bohater prowadził nas w niezwykłą podróż do świata wrażeń i osobistych przeżyć, opisywanych w charakterystycznym dla niego i wyjątkowym języku pełnym liryzmu, ciepła, sentymentalnego humoru i subtelnego odcienia ironii.
Kierowniczki grup wycieczkowych:
M. Skołożyńska, J. Zawisza
„OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA…” - Kącik Regionalny
W naszej szkole, w ubiegłym roku szkolnym (2015/2016) został utworzony kącik regionalny. Zorganizowały go panie : D. Sakowicz i M. Augustynik. Znajdują się w nim niepowtarzalne zbiory przedmiotów używanych przez nasze babcie, dziadków. Żelazko, lampy naftowe, butelki, garnki, koszyki, serwetki, tara, len, solniczki, chodniki, dwojaki, to tylko niektóre eksponaty jakie można zobaczyć. Liczba eksponatów będzie się stopniowo zwiększała. Opiekę nad kącikiem sprawuje sprawuje pani M. Augustynik.
M.Augustynik
Ślubowanie Klasy I
„Witaj, pierwsza klaso!” – usłyszeliśmy 20 października 2016 r., kiedy to jedenaścioro pierwszoklasistów miało swoje święto. Był to bardzo ważny dzień w ich szkolnym życiu, ponieważ zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na uczniaNa początku jednak wystąpiły w programie artystycznym, który przygotowywały od początku roku szkolnego. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, pięknie wygłaszały swoje role, czasami tak długie, że umiejętności recytatorskich i pamięci mógłby pozazdrościć niejeden starszy od nich.
Nad przygotowaniami czuwała ich wychowawczyni P. Ewa Kopko. Momentem, na który wszyscy czekali, była wyjątkowa chwila, w której pierwszoklasiści wygłosili tekst uroczystego ślubowania, następnie pani dyrektor Urszula Gałecka wielkim ołówkiem pasowała każdego na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
Niespodziankę pierwszoklasistom sprawili rodzice, którzy na pamiątkę pasowania na ucznia ufundowali dla każdego ” Słowniczki ortograficzne”.
Ciepłe słowa skierowali do pierwszoklasistów zaproszeni goście Dyrektor Banku PKO Bank Polski w Wyszkowie pani Marzena Karp, Przedstawiciel Firmy Ubezpieczeniowej AXA Direct Pani Danuta Rzempołuch , sołtys wsi Tumanek pani Elżbieta Powierża, Przedstawiciel Rady Rodziców pani Edyta Urbanowska. Każdy z zaproszonych gości wręczył im także drobne upominki.
Dzień ten był też doskonałą okazją do wręczenia niespodzianek przez panią Dyrektor. Nie mogło również zabraknąć pamiątkowych zdjęć z wychowawczynią i rodzicami oraz słodkiego poczęstunku.
Ewa Kopko
„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”
Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i właśnie dlatego z tą tematyką należy oswajać od najmłodszych lat. Chodzi o to, by dzieci wiedziały co zrobić, gdy ktoś bliski zasłabnie, straci przytomność. W naszej placówce lekcje ratownictwa są prowadzone od 3 lat.
W naszej szkole została przeprowadzona akcja pn. „DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ”, która zbiegła się z „Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”.
Do akcji dołączyli : Pan Marcin Borkowski – Ratownik Medyczny z ponad 20 letnim stażem z Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, Mistrz Europy w Ratownictwie Medycznym, Wykładowca i instruktor w szkole, Zuzanna Kukwa, Karolina Lewartowska, Franciszek Tchórzewski – harcerze z Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Wyszkowie – ratownicy przekazali cenne wskazówki jak dzieci mogą uratować życie, Pani Mariola Dumała - pielęgniarka szkolna, która uczyła opatrywania ran, otarć, skaleczeń, złamań. Zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Urszula Gałecka. Następnie uczniowie ćwiczyli na sobie jak ocenić stan osoby poszkodowanej, układanie w pozycji bocznej ustalonej, przywracanie czynności życiowych. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich etapach szkolenia, a w szczególności w półgodzinnej akcji resuscytacyjnej na fantomach. Bicie rekordu to inicjatywa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej celem jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia. Kluczowe są pierwsze cztery minuty. Od nich może zależeć życie drugiego człowieka.
Koordynatorki
- H.Budzińska, M.Augustynik
Szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień słowem malowana”
W naszej szkole odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień słowem malowana”. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Dzieci wykazały się znakomitym przygotowaniem, ciekawie interpretowały przygotowane utwory, wprowadzając słuchaczy w jesienny nastrój. Komisja pod przewodnictwem Pani dyrektor Urszuli Gałeckiej miała trudne zadanie. Po naradzie ogłoszono wyniki.
Do etapu gminnego zakwalifikowały się cztery uczennice: Karolina Garbacz z kl. II a, Blanka Kucharczyk z klasy III a, Weronika Urbanowska z klasy V oraz Alicja Kalata z klasy VI.
M. Kwiecińska
„Dzień Chłopaka” w klasie IIIa
Dzień 30 września był dniem szczególnym dla męskiej części naszej klasowej społeczności. Świętowaliśmy, zgodnie ze zwyczajem „Dzień Chłopaka”. Dziewczęta dżentelmenom złożyły życzenia i wręczyły upominki ufundowane przez rodziców. Chłopcy byli zadowoleni z otrzymanych prezentów.
Dziękuję rodzicom za pomoc - M.Augustynik
Ratownik medyczny w naszej szkole
Gościem w naszej szkole był Ratownik Medyczny – Pan Robert Macioch. W spotkaniu udział wzięły klasy: III, V, VI.
Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie naszych uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku Pan Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie wychowankowie mieli okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć, złamań, zadławienia się, utraty przytomności, spożycia substancji trujących.
W trakcie prowadzonych zajęć uczniowie obserwowali w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny, jak wyglądają oddechy ratownicze oraz zapoznali się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Pod okiem instruktora ćwiczyły jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, wykonać sztuczne oddychanie i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwalili sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że nasi uczniowie poczuli się "małymi ratownikami".
Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej formie zajęć nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Panu Robertowi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszej placówki.
Małgorzata Augustynik
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole
W związku z - Rokiem Henryka Sienkiewicza - w naszej szkolnej bibliotece Pani Dyrektor Urszula Gałecka i Pani Katarzyna Napiórkowska czytały dzieciom fragment książki „W pustyni i w puszczy”.
Chętne dzieci wykonały ilustracje do wysłuchanego tekstu.
Wyróżnienia otrzymały:
- Balcer Roksana – kl. IIb
- Kielak Julia – kl. IIb
- Kucharczyk Blanka – kl. IIIa
- Kukwa Alicja – kl. IIIa
Dzień Głośnego Czytania w filii bibliotecznej w Lucynowie
Dnia 28 września uczniowie klas I–III odwiedzili Filię Biblioteczną w Lucynowie. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Pani bibliotekarka Bożena Młynarska przeczytała dzieciom jedną z przygód małego żółwika Franklina i jego przyjaciół. Uczniowie zwiedzali pomieszczenia biblioteki, żeby poznać wielki, tajemniczy świat wyobraźni umieszczony w książkach.
Koordynatorki:
M. Skołożyńska i J. Zawisza
Sprzątanie świata
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie z klas 0- III pod opieką wychowawców zadbali o porządek na terenie szkoły, placu zabaw oraz boisku szkolnym. Klasa 4 pod opieka p. Hani Zdunek oraz p. Arkadiusza Wilczyńskiego i p. Łukasza Sienkiewicza zajęła się porządkowaniem terenu przy ul. Szkolnej i ul. Dolnej. Klasa V pod opieką p. Hani Zdunek zadbała o porządek przy ul. Szkolnej w kierunku cmentarza. Najstarsi uczniowie szkoły wraz z wychowawcą p. Małgosią Kwiecińską oraz p. Krysią Kurek porządkowali teren przy pomniku mieszczącym się w Fideście.
Wybraliśmy nowy samorząd szkolny
19 września 2016 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia wybrali również swoich Opiekunów i Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.
Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego:
Igor Powierza – przewodniczący
Amelia Białek – zastępca przewodniczącego
Członkowie:
Julia Kozman
Franciszek Kucharczyk
Patrycja Bulik
Daniel Osytek
OPIEKUNOWIE: Urszula Kalata, Ewa Kopko
SZKOLNY RZECZNIK PRAW UCZNIA: Urszula Kalata
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.
U.Kalata, K.Kurek
III Festiwal Latawcowy
17 września 2016 r. w Wyszkowie odbył się III Festiwal Latawcowy, którego sponsorem jest PSS „Społem” i Burmistrz Wyszkowa. Uczniowie z kl.0a, kl.IVa oraz kl.Va reprezentowali naszą szkołę. Za wielki wysiłek włożony w wykonaniu latawca płaskiego, obecność i wytrwałość należy im się pochwała. Pierwszym krokiem było: zarejestrowanie się, potem oczekiwanie do lotu swojego latawca. Sprawienie, aby uniósł się w górę okazało się nie takie proste jak się wydaje. Wyniki konkursu ogłoszono o godz.13.40. Wyróżnienie z naszej szkoły dostała rodzina państwa Katarzyny i Daniela Dąbkowskich. Gratulujemy !
Również podziękowania kierujemy do rodziców dzieci uczestniczących w festiwalu za umożliwienie uczniom udziału w konkursie.
A. Zaremba
Spotkanie z Policją
12 września 2016 odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Policji w Wyszkowie. Najpierw spotkała się z uczniami klas I- III, którym opowiadała o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, w autokarze oraz w czasie wolnym od zajęć w szkole. Następnie spotkała się z uczniami klas IV- VI, z którymi już dość obszernie poruszyła problem bezpieczeństwa na drodze, podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy desce . Dzieci zadawały różne pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie to przyczyni się z pewnością do poprawy bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w czasie wolnym.
M. Kwiecińska
Powiatowe zawody w piłkę nożną chłopców
Dnia 11 września 2016r. uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowych zawodach w piłkę nożną chłopców na Stadionie Miejskim w Wyszkowie.
Chłopcy zajęli 5 miejsce.Reprezentowali Nas:
- Dominik Kucharczyk - Bramkarz
- Kewin Mikiewicz
- Mateusz Deluga
- Maksymilian Sidorczuk
- Bartłomiej Zając
- Maciej Kowalewski
- Igor Powierza
- Maksym Onisk
Opiekunem podczas zawodów była Pani Katarzyna Napiórkowska.
Uroczystość Upamiętnienia Grupy Operacyjnej „Wyszków”
Dnia 7 września 2016r. w Sanktuarium św. Idziego
w Wyszkowie odbyła się Uroczystość Upamiętnienia Grupy Operacyjnej „Wyszków” z kampanii wrześniowej 1939r.Naszą Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie:
- Aneta Zaręba
- Alicja Kalata
- Igor Powierza
- Julia Powierża
- Maja Onisk
- Dominik Kucharczyk
Opiekunowie podczas uroczystości
Elżbieta Krystyna Kurek
Katarzyna Napiórkowska
Dla uczniów - zmiana planu
Zmiana planu od 12.09.2016 r.
Moduł Dla uczniów został zmodyfikowany
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
W dniu 1 września 2016 roku o godzinie 8.00 Mszą świętą w kościele św. Antoniego w Lucynowie Dużym zainaugurowano uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2016/2017 z udziałem pocztu sztandarowego szkoły. Następnie uroczystość miała miejsce na dużej sali gimnastycznej w szkole. Wszystkich zebranych przywitała p. Dyrektor Urszula Gałecka. Po przedstawieniu kadry pedagogicznej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawczyniami w salach lekcyjnych.
Pod opieką p. Małgorzaty Nasiadka oraz p. Małgorzaty Augustynik poczet sztandarowy brał udział w gminnych uroczystościach inaugurujących rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach.
Komunikat odnośnie odjazdów szkolnego autokaru w I półroczu roku szkolnego 2016/2017
ODWOZY UCZNIÓW ZE SZKOŁY W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Dzień tygodnia
I odwóz
II odwóz
Poniedziałek
13.10
14.35
Wtorek
13.40
14.35
Środa
13.10
14.35
Czwartek
13.40
14.35
Piątek
13.10
14.35
Informacja dla rodziców - zarządzenie Burmistrza Wyszkowa w sprawie dowozu dzieci
Szanowni Rodzice, bardzo proszę zapoznać się z zarządzeniem Burmistrza Wyszkowa i regulaminem w sprawie dowozu dzieci do szkoły, klikając tu...
Informacje dla rodziców - rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 01.09.2016r. o godz. 9.00
Msza Święta w kościele o godz. 8.00
Dowóz uczniów w dniu 01.09.2016
Wyjazd godz. 7.10
- ŚLUBÓW 7.15 ROSIŃSKI
- ŚLUBÓW 7.20 TRYC
- ŚLUBÓW 7.23 KOZMAN
- DESKURÓW 7.27 WILCZYŃSKI
- DESKURÓW 7.29 PANKOWSKI
- DESKLURÓW 7.31 GAJC
- TUMANEK 7.33 SIKORA
- TUMANEK 7.36 SKLEP
- TUMANEK 7.37 ROJEK
- TUMANEK 7.38 POWIERZA
- FIDEST 7.42 KARP
- FDEST 7.45 POWIERZA
- LUCYNÓW DUŻY 7.48 ZARĘBA
Odwóz uczniów około godz. 10.00
UWAGA! DRUKI ZAPISU DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ DO ODBIORU
W SEKRETARIACIE SZKOŁY
Dla rodziców - odwozy dzieci w I półroczu w roku szkolnym 2016/2017
Szanowni Rodzice!
Harmonogram dowozów dzieci do szkoły znajduje się tu...
Dla rodziców - wykaz podręczników z religii
Podręczniki z religii obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017 zostały zamięszczone w podstronie dla rodziców/komunikaty.
Informacja dla rodziców - wykaz podręczników
Sznowni Rodzice, aby zapoznać się z wykazem podręczników na rok szkolny 2016/2017 należy kliknąć tu...
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
24 czerwca o godz. 8.00 Mszą Św. rozpocząło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, a dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Pani Dyr. U. Gałecka przywitała wszystkich obecnych, lecz przede wszystkim Gości: ks. Darka i Naczelnika Wydziału Eukacji i Spraw Społecznych w Wyszkowie p. Sławomira Cieślaka oraz złożyła życzenia przyszłym absolwentom, którzy z rąk p. Dyrektor i wychowawczyń otrzymali świadectwa ukończenia szkoły wraz z zaświaczeniami o wynikach egzaminu szóstoklasistów. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, uczniowie klas 6 -srebrne tarcze oraz uczniowie z kl. 3a - dyplomy ucznia na medal. Rodzice otzrymali podziękowania za duży wkład pracy w życie szkoły, a rodzice prymusów - listy gratulacyjne. Na koniec przed otzrymaniem świadectw w klasach przez uczniów klas 0-5 była krótka część artystyczna w wykonaiu kl.1-3 pod opieką p. M. Augustynik.
Poczet sztandarowy pod opieką p. M. Kwiecińskiej uczestniczył w gminnym zakończeniu roku szzkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie.
Pożegnanie szkoły
23 czerwca w naszej szkole uczniowie klasy 6a i 6b pod opieką wychowawczyń p. B. Młynarskiej i p. M. Nasiadka przygotowali akademię z okazji ukończenia szkoły. Przyszli tegoroczni absolwenci przedstawili montaż poetycko-wokalny, podziękowali swoim rodzicom i nauczycielom za trud wychowawczy wręczając kwiaty. Podczas akademii miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru. O rok młodsi uczniowie pożegnali szóstoklasistów podarowując im podkowy na szczęście. Pani Dyr. Urszula Gałecka podziękowała uczniom klas szóstych za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 oraz rodzicom najlepiej uczących się uczniów wręczając im listy gratulacyjne oraz złożyła podziękowania rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły.
Po akademii był słodki poczęstunek i dykoteka dla klas: 5a, 6a, 6b.
Wyjazd klasy VI a do „Nadliwia”
Dnia 21.06.2016 r. uczniowie klasy VI a wraz z opiekunami: p. M. Nasiadka, p. H. Zdunek, p. A. Zaborną i p. K. Zdziarską wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowo- Rekreacyjnego „Nadliwie” w miejscowości Strachów. Na miejscu na szóstoklasistów czekało wiele atrakcji, a słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Uczniowie grali w siatkówkę, piłkę nożną, korzystali z atrakcji na placu zabaw, oglądali zwierzęta w „Mini Zoo”. Po wytężonym wysiłku przyszedł czas na chwilę odpoczynku i posiłek. Na uczestników wyjazdu czekał pyszny poczęstunek.
Uczniowie trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wyjeżdżali z „Nadliwia”.
M. Nasiadka
Wycieczka do skansenu w Brańszczyku
21 czerwca 2016 roku uczniowie kl. 3a pod opieką p. E. Kopko i p. J. Dyl oraz kl. 5a pod opieką p. M. Kwiecińskiej byli w nowootwartym skansenie w Brańszczyku. Dzieci zwiedzały chaty, stodołę wraz z wyposażeniem z XX i XIX wieku, kuźnię oraz studnię i obejrzały ponad 500 eksponatów. Atrakcją dla wszystkich było ognisko.
Ostatni poranek muzyczny
21 czerwca 2016 roku w naszej szkole miał miejsce poranek muzyczny, podczas ktorego podsumowano wszystkie poznane informacje mużyczne w roku szkolnym 2015/2016.
Najlepszym uczniom wręczono dyplomy.
Bezpieczne wakacje
Już wkrótce wakacje.
Drodzy Rodzice i Uczniowie pamiętajcie o bezpiecznym zachowaniu się w wodzie!
Ważne informacje dotyczące bezpiecznych wakacji nad wodą znajdują się pod wskazanymi linkami na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki, wystarczy kliknąć tu... oraz tu...
Zaproszenie Rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Serdecznie zapraszam Rodziców uczniów naszej szkoły na uroczyste zakończenie szkoły, które odbędzie się na dużej sali gimnastycznej 24.06.2016 r. o godz. 9.00. Msza Św. będzie o godz. 8.00.
Dyrektor U. Gałecka
Dla rodziców - ważne informacje na rok szkolny 2016/2017
Informacje dla rodziców o pobraniu wniosków na rok szkolny 2016/2017.
Święto szkoły
17 czerwca po raz 11 obchodziliśmy dzień naszego patrona- Jana Brzechwy. Był on niezwykle uzdolnionym człowiekiem. Zajmował się prawem, pisał teksty kabaretowe oraz wiersze dla dzieci i dorosłych, toteż cała uroczystość przebiegała pod hasłem: „W krainie talentów”.
Impreza rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem pieśni szkoły oraz krótkim przemówieniem P. Dyrektor, która zachęciła całą społeczność szkolną do wesołej zabawy. Następnie utalentowani uczniowie klas 0- VI prezentowali znane i lubiane utwory Brzechwy w różnych formach. Nie zabrakło więc piosenek , wierszy, tańców i inscenizacji. Wszyscy przypomnieli sobie „ Kaczkę dziwaczkę”, „Kokoszkę smakoszkę”, „Jeża”, „Stasia Pytalskiego”, „Czaplę i żurawia” i wiele innych utworów. Później starsi i młodsi uczniowie pracowali w klasach pod kierunkiem swoich wychowawczyń nad plakatami zachęcającymi do czytania wierszy naszego patrona, które zaprezentowali na koniec imprezy. Mogli też korzystać z dmuchanych zabawek i trampolin , które umilały ten dzień. Po przerwie obejrzeli film nakręcony przez kolegów i koleżanki z klas VI pod opieką P. U . Kalata i Z. Turek z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski, który został wyróżniony w Gminnym Konkursie Filmowym. Na koniec cała społeczność szkolna zgodnym chórem zaśpiewała „Kaczkę dziwaczkę”.
Uczniowie w radosnych nastrojach rozeszli się do domów, a wykonane przez nich plakaty zdobią hol naszej szkoły.
A.Kalata, M. Kwiecińska
Wycieczka do Sandomierza
Dnia 14.06.2016 r. uczniowie klasy IIb, IVa, Va oraz VIa i VIb wraz z opiekunami p. U. Kalata, p. M. Nasiadką, p. M. Skołożyńską oraz p. H. Zdunek wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Pogoda nam dopisała. Zwiedzanie Sandomierza, pod opieką przewodnika, rozpoczęliśmy od wejścia na Bramę Opatowską. Z tej gotyckiej bramy, z platformy widokowej podziwialiśmy piękną panoramę miasta i okolicy. Następnie dotarliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej, czyli szeregu poziemnych piwnic. W nich sandomierscy kupcy składowali towary. Sandomierskie lochy najgłębiej sięgają 12 m pod ziemię, a długość trasy udostępnionej do zwiedzania wynosi 450 m. W jednej z piwnic własnoręcznie wybijaliśmy monety z wizerunkiem herbu Sandomierza. Przeszliśmy przez komnatę Haliny Krępianki, Chodnik Straceńców, Komnatę Rycerską, Komorę Flisaków. Podczas zwiedzania podziemi wysłuchaliśmy legendy o Halinie Krępiance.
Dalej podziwialiśmy Ratusz, Zamek, Dom Długosza, pozostałości klasztoru Dominikanów, Pałac Biskupi, Collegium Gastomianum – jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce oraz jeden z najstarszych obiektów ceglanych w Polsce – kościół św. Jakuba. Przeszliśmy lessowym szklakiem przez Wąwóz Królowej Jadwigi, a następnie udaliśmy się na półgodzinny rejs po Wiśle. Po obiedzie, niesamowitych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie mogliśmy przymierzyć zbroje rycerskie oraz dawne stroje.
Zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy z wycieczki.
M. Nasiadka
Spotkanie z policją
15 czerwca odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Policji w Wyszkowie. Najpierw spotkała się z uczniami klas 0- I, prezentując im króciutkie i barwne filmy, opowiadała o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Następnie spotkała się z uczniami klas II- VI, z którymi już dość obszernie poruszyła problem bezpieczeństwa nad wodą, w domu, na drodze, w górach, podczas uprawiania sportu i w Internecie. Dzieci zadawały różne pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec P. Dyrektor U. Gałecka podziękowała za spotkanie, podkreślając, że przyczyni się ono do poprawy bezpieczeństwa na zbliżających się wakacjach.
M. Kwiecińska
WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ
Klasa I A, I B i III A w dniu 09.06.2016r. wyruszyła na spotkanie
z barwną i nieodmiennie fascynującą kulturą Indian. Wioska Indiańska przycupnęła na zalanej słońcem polanie w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Borzychach koło Węgrowa.
Pełna niezapomnianych wrażeń opowieść o życiu Indian pozwoliła wszystkim przenieść się na Wielkie Równiny Ameryki Północnej. Dzieci miały okazję zobaczyć wystawę indiańskich strojów, broni i przedmiotów codziennego użytku, indiańskie tipi i wigwamy oraz totemy. Wielkie zainteresowanie wzbudziły zabawki małych Indian. Największą atrakcją okazało się strzelanie z łuku, rzuty włócznią, indiański tor przeszkód, rzut na bizonie rogi, rzutki z piórami, wyścigi węży, indiański połów ryb, nauka indiańskiego tańca i pieśni oraz malowanie twarzy. Furorę zrobił indiański sklepik z pamiątkami. Wszyscy świetnie się bawili i obiecali, że wrócą tu za rok.U. Powierza
Udział w Wyszkowskich Dniach Nauki
Dnia 8 czerwca uczniowie klasy 6a i 6b wraz z p. dyr. U. Gałecką oraz opiekunami oglądali poszczególne ekspozycje szkół w Filii w Wyszkowie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica z okazji obchodów Wyszkowskiego Dnia Nauki, którego hasło tegorocznej edycji brzmiało: ,,Informatyka w społeczeństwie i życiu człowieka”.
Uczniowie z klasy 6a pod opieką pań: p. U. Kalata i p. Z. Turek zrealizowali film na konkurs historyczny pn. PRZEGLĄD FILMÓW MŁODZIEŻY SZKOLNEJ O WYSZKOWIE, którego rozstrzygnięcie odbyło się po godz. 14.00. Przedstawicielka uczniów z klasy 6a Oliwia Kaczmarska wraz z p. Z. Turek i U. Kalata odebrały dyplomy, gdyż film z naszej szkoły otrzymał wyróżnienie.
Po wręczeniu nagród i dyplomów uzdolnionej młodzieży, odbył się wykład przeznaczony dla nauczycieli, w którym uczestniczyli nauczyciele z naszej szkoły.
Zebranie rodziców
Zapraszamy rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na zebranie dotyczące nowego roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się 14.06.16r. o godzinie 17.30 w naszej szkole na dolnym holu.
Zmiana terminu zebrania!
Dyrektor
Urszula Gałecka
Dzień Dziecka w klasie 6a na rowerach
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy VI a wraz z wychowawcą oraz rodzicami udali się na wycieczkę rowerową do miejscowości Deskurów na ognisko klasowe. Oprócz pieczenia kiełbasek i ziemniaków nie zabrakło też wspólnej zabawy. W miłej atmosferze uczestnicy śpiewali piosenki, brali udział w zabawach i konkursach drużynowych, grali w piłkę.
Wspólne ognisko klasowe dostarczyło wielu wrażeń i jeszcze bardziej zintegrowało zespół klasowy.
Dziękujemy rodzicom: p. K. Powierza, p. M. Wysockiej, p. A. Zabornej, K. Zdziarskiej za zaangażowanie i poświecony czas.
M. Nasiadka
Dzień Dziecka w klasie V
Uczniowie klasy V spędzili Dzień Dziecka na uroczej, leśnej polanie, gdzie rozgrywali zawody sportowe, grali w piłkę, kalambury oraz rozwijali swoją pamięć i wyobraźnię, biorąc udział w rozmaitych zabawach. Nad prawidłowym przebiegiem gier i zabaw czuwały oprócz wychowawczyni dwie mamy- P. Agnieszka Krzyżewska –Onisk oraz P. Iza Kucharczyk . Imprez bardzo się udała i nikomu nie chciało się wracać do codziennych obowiązków.
M. Kwiecińska
Dzień Dziecka
W naszej szkole 1 czerwca nie było zajęć lekcyjnych. O godz. 8.00 p.Dyrektor U. Gałecka na króciutkim apelu złożyła życzenia wszystkim dzieciom i poczęstowała ich słodyczami. Następnie pod opieką wychowawczyń klasy udały się na różne formy obchodów Dnia Dziecka. Były wycieczki, ogniska, oglądanie filmów, rozgrywki piłkarskie i inne atrakcje. Dzieci świetnie bawiły się pomimo niesprzyjającej aury.
Dzień Dziecka wśród gwizdków
1 czerwca uczniowie klasy 4a pod opieką pań: Hanny Zdunek i Mirosławy Zaremba pojechali na wycieczkę do Gwizdał. W Muzeum Gwizdków bardzo ciepło przywitał wszystkich wycieczkowiczów p. Roman Kuzelyak - wybitny ceramik. W humorystyczny sposób zapoznał z historią wystawy gwizdków z różnych krajów od najmniejszych po największe. Zademonstrował też jak powstają gwizdki i przeróżne przedmioty ceramiczne. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się jak w rękach mistrza na kole garnacarskim z miski powstaje kufel, a następnie wazon i inne rzeczy. Pan Roman pokazał też inne formy wykonywania przedmiotów z gliny jak np. z odlewów.
Na koniec swoje uzdolnienia plastyczne mogli zaprezentować wszyscy obecni wykonując rzeczy przez siebie wymyślone. Zdaniem p. ceramika najładniejsze prace zrobiły dziewczynki: Patrycja i Gabrysia.
DZIEŃ DZIECKA W IIA
Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 31 maja. W pobliskim Wyszkowie zwiedzaliśmy Spółdzielnię Mleczarską „ Mlekovita”. Uczniowie degustowali różne rodzaje ciastek oraz otrzymali słodki prezent. W DK „Hutnik” obejrzeliśmy film pt. „ Dzielny Kogut Maniek”. Wycieczka zakończyła się pójściem na lody.
Dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki - M. Augustynik
„Śladami Dzikiego Zachodu”
30.05.16r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b pod opieką p. Beaty Szczerba i p. Hanny Budzińskiej wraz z trzema mamami wybrały się na wycieczkę „Śladami Dzikiego Zachodu” w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pasja” w Skuszewie. Na dzieci czekało wiele interesujących przygód: zwiedzanie gospodarstwa, szukanie złota, jazda konna, zabawy na placu zabaw , wspólne grillowanie, jazda po lesie ciuchcią oraz własnoręczne wykonywanie pióropuszy.
Dziękujemy rodzicom za pomoc i opiekę nad dziećmi.
Beata Szczerba
Wycieczka kl. 3a do Wyszkowa
30 maja 2016r. klasa IIIa wraz z wychowawcą wyjechała na wycieczkę do Wyszkowa. Uczniowie pod opieką pana Mirosława Powierzy zwiedzili Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną. Obejrzeli wystawę poświęconą Jerzemu Różyckiemu pt:” Jerzy Różycki i historia kodu ENIGMY” z okazji 90 rocznicy zdania przez niego w Wyszkowie matury. Poznali elementy historii powstania miasta Wyszkowa.
Następnie obejrzeli i poznali historię:
- Pamiątkową tablicę przy budynku
Liceum Ogólnokształcącym upamiętniającą osobę Jerzego Różyckiego,
- Pomnik słynnego poety Cypriana Kamila Norwida,
- Barokowy Obelisk Wazów według projektu słynnego architekta Giovaniego Baptysty Gisleniego,
- Kordegardę w parku im. K.F. Wazy,
- Grób Nieznanego Żołnierza,
- Kościół św. Idziego z 1793roku, zabytkową klasycystyczna plebanię,
- Pomnik Żołnierzy Wyklętych,
Na zakończenie wycieczki dzieci bawiły się i ćwiczyły na placu zabaw w zabytkowym parku.
Wychowawca: Ewa Kopko
Pierwsza pomoc przedmedyczna wśród najmłodszych uczniów
W maju p. H. Budzińska przeprowadziła szkolenie dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz klas I-III o tematyce "Pierwsza pomoc przedmedyczna".
H. Budzińska
Święto Mam
25 maja 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy. W akademii wzięli udział uczniowie z klas 0a i 0b oraz z klas I-VI i przedstawili część artystyczną. Po uroczystości Mamy otrzymały od swoich dzieci własnoręcznie wykonane upominki oraz kwiatki. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim Mamom i zaprosiła na słodki poczęstunek.
H. Budzińska
ZMAGANIA MISTRZÓW ORTOGRAFII
24 maja uczennice klas VI reprezentowały naszą szkołę na Gminnym Konkursie Ortograficznym, który już od 16 lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie. Eliza Kopka i Karolina Skołożyńska znalazły się w gronie 21 mistrzów ortografii z różnych szkół. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością pisania ze słuchu oraz znajomością zasad ortografii i interpunkcji.
Gratulujemy Karolinie Skołożyńskiej z klasy VI b, która zdobyła wyróżnienie i nagrodę książkową.
SPEKTAKL TEATRALNY „ALCYBIADES”
23 maja uczniowie klas IV – VI wyjechali do Domu Kultury „Hutnik” na przedstawienie teatralne pt. „Alcybiades” przygotowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego z Wrocławia. Uczniowie mogli przenieść się w dawne czasy i stać się świadkami poszukiwania „sposobu” na nauczyciela historii.
Urszula Kalata
Pierwsza pomoc przedmedyczna
W naszej szkole podejmujemy różne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom. W kwietniu, maju zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia w klasach IV –VI przeprowadziła p .M. Augustynik. Ich głównym celem było i jest:
- kształtowanie świadomości i postaw dzieci, które sprzyjają bezpieczeństwu własnemu innych dzieci,
- przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań na wypadek zagrożenia,
- zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- kształtowanie zachowań prospołecznych oraz przygotowanie dzieci do samopomocy przez wyposażenie ich w umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Szkolenie składało się z dwóch części zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Nasi uczniowie uczyli się jak: prawidłowo wezwać pomoc, sprawdzić przytomność poszkodowanego, ułożyć go w pozycji bezpiecznej, prawidłowo wykonać masaż serca oraz utrwalali alarmowe numery telefonów.
M. Augustynik
Wycieczka do Celestynowa
19.05. uczniowie IIa i IIb pod opieką nauczycielek: p. K. Kurek, p. D. Sakowicz, p.M Augustynik, oraz rodziców: p. A. Kukwa, p. A. Zaborna i p. P. Puławskiej odwiedzili Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Dzieci spotkały się z p. Martą Żmiejko, Pawłem Sosińskim, Grzegorza Skotarczakiem i wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych w terenie przez „Goździkowe Bagno”, „Ścieżkę dla zdrowia” oraz w budynku Centrum, gdzie udostępnione są 3 sale: ekspozycja, sala z makietą i sala dydaktyczna z mikroskopami. Zajęcia były wspaniałą okazją do bezpośredniej obserwacji i kontaktu z przyrodą. Drugoklasiści mieli okazję poznać przyrodę patrząc, słuchając, dotykając. Obserwowali las, który kryje wiele ciekawych tajemnic. Po spotkaniu z pracownikami Centrum Edukacji Leśnej na uczestników wycieczki czekały liczne atrakcje na placu zabaw oraz drobny upominek.
Dziękuję rodzicom i koleżankom
za pomoc i opiekę nad dziećmi
M. Augustynik
Apel z okazji Dnia Unii Europejskiej
Dnia 19 maja odbył się apel z okazji Dnia Unii Europejskiej w wykonaniu uczniów klasy VI a, VI b i IV a. Uczniowie w ciekawy sposób przybliżyli niektóre kraje Unii Europejskiej, zabierając nas w podróż po Europie. Opowiadali o tradycjach, atrakcjach turystycznych, upodobaniach kulinarnych i sławnych ludziach zwiedzanych państw. Wyruszyliśmy w podróż do Grecji, Austrii, Czech, Niemiec, Belgii i Francji.
M. Nasiadka
GMINNY KONKURS MITOLOGICZNY W LUCYNOWIE
W naszej szkole 17 maja 2016 r. odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny, w którym wzięło udział 12 uczniów z 6 szkół podstawowych z miasta i gminy Wyszków. Szkolnymi opiekunkami konkursu były P. Małgorzata Kwiecińska i P. Zenona Turek. Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Wyszkowa, był on również fundatorem nagród i drobnych upominków.
Celem imprezy było rozwijanie zainteresowań uczniów, pogłębianie wiedzy o kulturze i historii starożytnej Grecji, zachęcenie dzieci do czytania oraz zdrowej rywalizacji. Uczestnicy zaprezentowali wysoki i bardzo wyrównany poziom. Komisja powołana z nauczycieli- opiekunów poszczególnych uczniów przyznała nagrody i wyróżnienia. Zwycięzcą została Alicja Kalata ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie, drugie miejsce zajął Kajetan Roszkowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie oraz Dominika Polak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Wyszkowie, a trzecie Aleksander Szczubeł ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie, Marta Sadowska z Zespołu Szkół-Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie oraz Jakub Bajorek z tej samej szkoły. Przyznano też trzy wyróżnienia dla Gabrieli Rozenek z Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej nr3 im. J. Hempla, dla Zuzanny Deluga ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Miłosza Malinowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. Nagrodzeni uczniowie otrzymali książki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Opiekunki konkursu: M. Kwiecińska, Z. Turek